Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Видове дисплеи и малко за тях
#26

Ихааа, помня времето когато да си купиш самсунг телефон беше подигравателно. Справяха се със всяка друга техника, но определено не и с куците си телефони. Ноооо, така като гледам, времената се менят! А относно дисплеиите, аз съм си играл два пъти с 4-ката и ми останаха очите в него... но не казвам нищо повече и че е най-добрият защото има доста други телефони в този клас които не съм виждал. Но за мене същественна разлика едва ли ще има. Wink Smile Така,че killer4o е прав, но няма смисъл да дава съвети и акъл на хора които обосновават постовете си с това,че са хейтъри. Confusedtupid: :rofl:

А по темата както казаха и по-горе, времето на резистивните и за мен отдавна е приключило. Просто някои производители не искат да се откажат от тях тъй като им излиза по-евтино. Но с времето търсенето ще го наложи.. а всичките тия писаници за ръкавици, ски, операции, болници.... ме заболя стомаха да се смея. :thumbup: :bow:

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
Аксесоари
#27

Килерчето се е объркало с неговото ай фонче. Да излезне от килерчето, да мине през мазенцето и да излезне на светло да види какви други по-хубави телефони има от нахапаната ябълка.

П.П - нахапана ябълка и разведена жена, никой не ги взима насериозно.

HTC One M9 Gunmetal Gray
Цитирай
#28

killer4o написа:На какво базираш това впечатление? По-издържливи на какво? Натискане, изпускане, ритане?

На мен резистивните дисплеи не ми харесват точно заради нуждата да упражняваш натиск при употреба. Това затруднява скролването и местенето на пръста по екрана. Също така допълнителният слой, нанесен над екрана убива малко цветовете и яркостта (поне по мое мнение). Иначе идеята на блекбъри определено не ми допада. При положение, че има толкова иновативни приложения за писане като Swype, не виждам смисъл от това да си маркирам бутони, пък после да ги натискам. Вижда ми се изключително бавно и дори да допринесе за прецизността, не вярвам че това предимство компенсира негативите.

Също така, бих искал да не се съглася с твърдението, че капацитивните дисплеи не са подходящи за работа в болница заради ръкавиците, които ползват санитарите. Първо, ако смяташ да бъркаш с тези ръкавици в някои пациент, сигурно не е хубаво да бараш екрани с тях преди това, но дори да го правиш, факта, че е капацитивен няма по никакъв начин да ти попречи. Причината е, че гумените ръкавици на санитарите са достатъчно тънки, че да не представляват проблем за чувствителните дисплеи. Ако не ми вярвате, пробвайте да пишете на телефона си през хартия или балон - няма да има проблем Wink Също така не съм убеден, че с ръкавиците за ски ще си особено ефективен в употребата на който и да е смартфон независимо от екрана Wink Не знам за твоите ръкавици, но на моите, палеца заема около 1/4 от екрана на героя ми едва ли не, така че не ми е идвало да цъкна с ръкавица и да се ядосвам, че не мога. Всъщност проблемът е, че не можеш да го ползваш с обикновените ръкавици, с които се разхождаш из града през зимата. Но благодарение на популярността на iPhone, този проблем беше елиминиран преди няколко години и започнаха да се произвеждат ръкавици като тези, които позволяват употребата на капацитивни дисплеи дори през зимата Smile

Така че, да, моето мнение, е че резистивните дисплеи определено са изживели живота си и е време да бъдат оставени в миналото.


Много добре казано колега. Споделям мнението ти без симпатиите към айфона обаче. Двама приятели имат Айфон... не съм впечатлен, дори от часовете ръчкане. Не грабва!
П.П.Не на насилието и натиска (дори и върху екрана на телефона) Confusedtupid:
Ето и една снимка стария ми телефон Smile

Нима искате да кажете, че аз дишам когато спя е едно и също с аз спя когато дишам?Защо гарванът прилича на писалищната маса?
Цитирай
#29

disrespectful написа:Ихааа, помня времето когато да си купиш самсунг телефон беше подигравателно. Справяха се със всяка друга техника, но определено не и с куците си телефони. Ноооо, така като гледам, времената се менят! А относно дисплеиите, аз съм си играл два пъти с 4-ката и ми останаха очите в него... но не казвам нищо повече и че е най-добрият защото има доста други телефони в този клас които не съм виждал. Но за мене същественна разлика едва ли ще има. Wink Smile Така,че killer4o е прав, но няма смисъл да дава съвети и акъл на хора които обосновават постовете си с това,че са хейтъри. Confusedtupid: :rofl:

А по темата както казаха и по-горе, времето на резистивните и за мен отдавна е приключило. Просто някои производители не искат да се откажат от тях тъй като им излиза по-евтино. Но с времето търсенето ще го наложи.. а всичките тия писаници за ръкавици, ски, операции, болници.... ме заболя стомаха да се смея. :thumbup: :bow:

Абсалютно верно е това! :thumbup:

Нима искате да кажете, че аз дишам когато спя е едно и също с аз спя когато дишам?Защо гарванът прилича на писалищната маса?
Цитирай
#30

killer4o написа:Деси, на какво базираш твърдението, че самсунг е най-добрата фирма в този бранш? Мисля, че е крайно време хората в този форум да разберат, че е смешно да изказват мнение за качествата на дадена фирма базирайки се на телефона, който притежават. Така че, да, според теб самсунг е най-добрата фирма, според други е моторола, според трети епъл. А аз все пак не виждам абсолютно никаква обективна причина да го казваш.

Работя в Корейска фирма и знам малко за тяхните фирми. Самсунг са водещи в дисплеи, монитори и телевизори. В момента няма кой да ги бие. Когато казвам това не съм пристрастен, понеже нямам апарат самсунг. Мога да кажа само, че са едни от най-добрите на пазара. Всъщност "Самсунг" не е самсунг, а се произнася : Сам-сун(това е истинското име).
Както и да е, дано не ме вземете за пристрастен(телефоните самсунг дори не ми допадат. ЛГ съм имал).

Нима искате да кажете, че аз дишам когато спя е едно и също с аз спя когато дишам?Защо гарванът прилича на писалищната маса?
Цитирай
#31

аз като един неразбиращ много технологиите искам да се допитам до хората с техническа грамотност. Според Вас дали има значение резолюцията на дисплей, брой цветове и размер, защото гледам една и съща резолюция на различни размери започвайки от 2,4" до 3,2". Другото което е интересно за мен е примерно 2,8" дисплей с резолюция 240х320 и 16м И 3,2" дисплей, резолюция 240х320 и 256к цвята дали една и съща картинка би изглеждала по един и същи начин или при този с по-голям размер и по-малко цветове би изглеждала по-груба/зърнеста/на точки?
Цитирай
#32

presiam написа:аз като един неразбиращ много технологиите искам да се допитам до хората с техническа грамотност. Според Вас дали има значение резолюцията на дисплей, брой цветове и размер, защото гледам една и съща резолюция на различни размери започвайки от 2,4" до 3,2".

Резолюцията и размера - да, оказват значение за програмите как ще изглеждат на телефона, а цветовете са търговски трик и нищо повече.
За цветовете има значение какъв тип/технология е матрицата: TFT, TFD, S-LCD, Amoled, Super-AMOLED, Super-AMOLED Plus и т.н.
Фактически разлика между цветовете (16 M или 262 K) при телефоните няма как да се направи с "просто око", а това, което виждаш зависи от типа на матрицата (в момента с най-добри дисплеи са Super-AMOLED на Samsung и никой друг не може да се мери с тях в това отношение - черното е наистина черно, а не сивеещо или сиво-черно както е при останалите дисплеи).

presiam написа:Другото което е интересно за мен е примерно 2,8" дисплей с резолюция 240х320 и 16м И 3,2" дисплей, резолюция 240х320 и 256к цвята дали една и съща картинка би изглеждала по един и същи начин или при този с по-голям размер и по-малко цветове би изглеждала по-груба/зърнеста/на точки?

Да, при еднакви резолюции (в случая 320 x 240) картината ще изглежда еднакво и на двата телефона, но с едно изключение -> този с по-големия дисплей (3.2'') ще показва малко по-"зърнеста" картината спрямо другия (2.8'') - това се дължи на "разстоянието" между пикселите, което го съкращават PPI (pixels per inch) - в твоя случай 2.8'' е с повече пиксели на инч (PPI) спрямо другия 3.2'' с по-малко PPI.
За цветовете както казах има значение типа/технологията, по която е направена матрицата.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#33

centur написа:
presiam написа:аз като един неразбиращ много технологиите искам да се допитам до хората с техническа грамотност. Според Вас дали има значение резолюцията на дисплей, брой цветове и размер, защото гледам една и съща резолюция на различни размери започвайки от 2,4" до 3,2".

Резолюцията и размера - да, оказват значение за програмите как ще изглеждат на телефона, а цветовете са търговски трик и нищо повече.
За цветовете има значение какъв тип/технология е матрицата: TFT, TFD, S-LCD, Amoled, Super-AMOLED, Super-AMOLED Plus и т.н.
Фактически разлика между цветовете (16 M или 262 K) при телефоните няма как да се направи с "просто око", а това, което виждаш зависи от типа на матрицата (в момента с най-добри дисплеи са Super-AMOLED на Samsung и никой друг не може да се мери с тях в това отношение - черното е наистина черно, а не сивеещо или сиво-черно както е при останалите дисплеи).

presiam написа:Другото което е интересно за мен е примерно 2,8" дисплей с резолюция 240х320 и 16м И 3,2" дисплей, резолюция 240х320 и 256к цвята дали една и съща картинка би изглеждала по един и същи начин или при този с по-голям размер и по-малко цветове би изглеждала по-груба/зърнеста/на точки?

Да, при еднакви резолюции (в случая 320 x 240) картината ще изглежда еднакво и на двата телефона, но с едно изключение -> този с по-големия дисплей (3.2'') ще показва малко по-"зърнеста" картината спрямо другия (2.8'') - това се дължи на "разстоянието" между пикселите, което го съкращават PPI (pixels per inch) - в твоя случай 2.8'' е с повече пиксели на инч (PPI) спрямо другия 3.2'' с по-малко PPI.
За цветовете както казах има значение типа/технологията, по която е направена матрицата.


Благодаря ти много за изчерпателният отговор. Реално и аз на око забелязах, че този с по-малък размер при една и съща резолюция изглежда по-добре. За типа матрица те на всичките пише TFT и на няколко ( във висок ценови клас ) пише, че са amoled.
Цитирай
#34

Никой нищо не споменава за дисплеите Nova на LG и, че те произвеждат retina дисплеите на Iphone.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#35

Да допълня че капацитивния дисплей на СЕ Нео работи и с ръкавици от 1 лв. - гумирани )

Xperia SP+Z3 Compact
Цитирай
#36

Въобще не съм съгласен, че резистивните дисплеи са по-корави. Един приятел с някакъв кенеф на Нокия беше заспал една вечер върху телефона си и екрана му се беше слепил.

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай
#37

Здравейте, аз не мога да си обясня нещо свързано с големината на дисплеите, а именно съотношение между марки и инчове на матрицата. Защо питам, ами преди време в ръцете ми попадна телефон СГС 2 и сравнявях големината между него и моя X10. Разликата беше фрапантна, но си мислех, все пак 4,3" с 4", да може би е нормално да изглежда толкова голяма разликата. На скоро СГС2 пак бе в ръцете ми, и предполагах, че. след двумесечен допир с АРК С, който е с 4,2" дисплей, толкова малка разлика няма да се забележи. В крайна сметка още преди да съм ги поставил един до друг, отново виждах огромна разлика. Все едно не говорим за 0,1" разлика, а за доста повече. На каквоможе да се дължи, уж малка, а всъщност визуално голяма? :-(

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#38

И аз това се чудех,но изобщо не е така просто просто това е зрителна измама заради по-големия корпус на самсунга.В началото и аз така смятах,но след едночасово разглеждане и на двата един до друг нещата изглеждаха съвсем различно просто галаксито е по-голямо с 0.1 инча Smile
http://www.youtube.com/watch?v=2w5z4gBdK5A

I C S
1914
Цитирай
#39

Как сте се изпокарали тук ..просто не е истина.Всяка фирма си има плюсове и минуси!Самсунг имат хубав дисплей,но какво от това?Кажете ми има ли разлика между 4 годишен самсунг и сегашните?..същата евтина пластмаса.Пък и не бих искал да имам хладилник за телефон.ХТС мяза на телефон..всеки нов по красив от предишният..сравнително добра цена..но доста дефектни.Айфон хубав красив ама 2 пъти по-скъп от колкото трябва да е и неможеш да проведеш 1 нормален разговор.
Че така няма кво да спорите..докато не ми покажете идеалният телефон!

[box] Device: HTC Sensation | Rom: ViperS 200a_test_10032013 | Kernel: SebastianFM 1.5.2
Device: Samsung Galaxy Tab | Rom: CyanogenMod 9.1.1 | Kernel: CM9 stock
[/box]
Цитирай
#40

Цитат:същата евтина пластмаса

малко почвате да ставате досадни с тая пластмаса. не знам дали знаеш ама пластмасата като падне нищо не и става, докато стълкото като падне се чупи а по метала остава дупки.... плюс това пластмасата използвана от самсунг изобщо не се чувства евтина! изобщо! да не говорим че благодарение на тая пластмаса телефоните на самсунг успяват да бъдат толквоа леки и тънки.

ако единствения ви аргумент за това колко са скапани самсунг е това че ползват пластмаса не великия алумин то.... wtf!?! :facepalm:
Цитирай
#41

hacker_didko10 написа:Защо съм останал с впечатлението , че резистивните екрани са по-издръжливи . Иначе капацитивния екран на айфон е най-най . Smile

това е така , защото тъчскрийна на айфона както и задната му част са направени от така нсречения горила глас , но при айфона той е доста по-твърд отколкото при другите телефони и не е просто някакво парче пластмаса а е истинско стъкло от което се прсвят стъклата за хеликоптер Wink
Цитирай
#42

d4rk_moon написа:
hacker_didko10 написа:Защо съм останал с впечатлението , че резистивните екрани са по-издръжливи . Иначе капацитивния екран на айфон е най-най . Smile

това е така , защото тъчскрийна на айфона както и задната му част са направени от така нсречения горила глас , но при айфона той е доста по-твърд отколкото при другите телефони и не е просто някакво парче пластмаса а е истинско стъкло от което се прсвят стъклата за хеликоптер Wink

ъхъ за това айфона е като захарна пръчка- чупи се като го изтървеш от 2 метра примерно Lol
Цитирай
#43

2 метра си е солидна височина и малко телефони ще се отърват без поражения след такова падане. Те удароустойчивите телефони издържат падане от височина ДО 3 метра.

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай
#44

достатъчно примери има в ютюб че айфона определено не е здрав телефон Wink
иначе има и достатъчно примери за доста телефони оцеляващи от 2 метра височина с минимални последици
Цитирай
#45

Извинявайте, но в тази тема не се ли говореше за видове дисплеи? Ако търсите материали по материалознание, изолационни материали и износоустойчивост - потърсете при Чичко Гугъл.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#46

Не искам да разпалвам огъня,но трябва да подчертая, че iPhone е страхотен телефон.За една година здраво говорене и ръчкане, не е забил нито веднъж.Страхотен дисплей, опростено интуитивно меню,чудесна камера и добра софтуерна подръжка.Естествено, става дума за телефон, който не е джейлбрейкван.
Имам и таблет Samsung GT7500,на който много се кефя, но трябва да преглъщам някои недостатъци като крашване, лагване и най-дразнещото - липсата на ъпдейти от страна на производителя.Чакаш и се надяваш някога да дойде и твоя ред за ъпдейт.Дъщеря ми има Galaxy S и поне един път на две седмици го ресетва, защото забива.Андроид е чудесна операционна система, която тепърва ще се развива, но мисля, че има още доста работа по нея.
Това е лично мое (непрофесионално) мнение и с него не искам да обидя никого или да започвам безкрайни спорове.

Samsung Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition
Цитирай
#47

Basaev написа:Килерчето се е объркало с неговото ай фонче. Да излезне от килерчето, да мине през мазенцето и да излезне на светло да види какви други по-хубави телефони има от нахапаната ябълка.

П.П - нахапана ябълка и разведена жена, никой не ги взима насериозно.
много правилно и паднах от смях ахахаха

LG G2 16GB Black Stock 5.0.2 ... Nexus 7 (2013) 32GB WIFI Stock 4.4.4
Цитирай
#48

Можели да питам нещо могали да сменя моя дисплеи на глобул със друг които е мултиятъч коити е с със резолюция като моя(240х320).
Цитирай
#49

Може и да може, но кой луд би го направил... по-скоро си купи нов телефон...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#50

Получава се често зрителна измама. Телефони с по 4.5" ми изглеждат по-малки от Arc който е 4.2" , вероятно защото арката е по-висок е разпънат. Даже една приятелка като го видя редом до други телефони с по-голям дисплей и вика "много голям дисплей тая арка". Нищо,че другите бяха с по-голям,сенацията ми се стори с по-малък дисплей,а не е.
Зрителна измама Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)