Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[L5] CWM Recovery 5.x and 6.x (touch)
#1

Всичко което правите е на ваша отговорност. Не отговарям за повредени телефони!

НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ЗАСЕГА ТАЗИ ТЕМА. ВОДИ НАИСТИНА ДО ПОСТОЯННО РЕСТАРТИРАНЕ НА ТЕЛЕФОНА!!!

Какво е необходимо да знаете преди да започнете:

- Как се работи с ADB и да имате драйвери за ADB
- Как да възстановите телефона до стоково състояние, ако нещо се обърка
- Телефона трябва да е root-нат. Ако не - вижте тази тема.
- От телефона трябва да се пуснали USB Debugging

Инсталация:

1. Направете си backup (за всеки случай)
2. Разархивирайте Unlocked_bootloader_*.rar в основната директория на вътрешната карта памет. (трябва да се получи така /sdcard/emmc_appsboot.bin )
3. Разархивирайте CWM6_*.rar в основната директория на вътрешната карта памет (трябва да се получи така /sdcard/recovery.img )
4. Отворете cmd (As Administrator)
5. Напишете:

[box]
adb shell
su[/box]

6. Погледнате телефона и изберете grant/allow
7. По избор (ако искате можете да направите backup на сегашния ви bootloader

[box]dd if=/dev/block/mmcblk0p5 of=/sdcard/emmc_appsboot.bin.bak
dd if=/dev/block/mmcblk0p17 of=/sdcard/recovery.img.bak[/box]

8. Продължаваме със следните команди (прескочете първия ред, ако bootloader-a ви е вече отключен)

[box]
dd if=/sdcard/emmc_appsboot.bin of=/dev/block/mmcblk0p5
dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p17
reboot recovery[/box]

След рестартиране телефона ще зареди в Recovery. Можете да навигирате тук в бутоните за звука и се потвърждава с Power бутона. После можете по всяко време да влезете в Recovery, като при изключен телефон, натискате Vol. Down+ Power бутона и веднага след тях задържате Home бутона (показано е тук)

Темата в xda

SDK Tools

[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Страхотно! Щом ти си го постнал значи със сигурност работи, но ще изчакам докато не излезнат някой по-стабилни ROM-ове за да видим за какво става на въпрос. Smile

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#3

За какво служи това?
Цитирай
#4

Използвай търсачката, преди да пишеш във форума!
Разгледай тази тема - > https://www.androidbg.com/forum/topic737...overy.html

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Извинявам се.Дано скоро да измислят JB,че това ICS много товари.Вече има non touch версия
Цитирай
#6

Не става! Телефона се рестартира, пише ми
Secure booting Error!
Cause : boot certification verify
Вадя батерията, пускам го и тръгва, но аз пробвах този вариант http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2163698

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#7

Успях да инсталирам CWM и да сложа къстъм ром но имам проблем. По някаква причина телефонът сам се рестартира 1-2 минутки след като е включен. Някаква идея защо и как мога да го оправя?

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#8

Аз имах същият проблем. Получи се при отключването на bootloader-a!

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#9

Какво е cmd и как да го отворя?
Цитирай
#10

Пишеш в старт menu cmd (command prompt), но трябва да имаш инсталирано ADB за съжаление никой не е дал линк и трябваше сам да си го търся как се настройва!
Ето ти линк за ADB: http://jaxov.com/2010/10/set-up-adb-on-w...id-phones/

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#11

Инсталирах си adb , но като напиша adb shell
su в cmd нищо на телефона не ми иска руут права.Какво да правя?
Цитирай
#12

пишеш adb shell (ENTER) след това ще ти се премести надолу това където пишеш, след това пишеш "su"и пак enter !
Ако искаш погледни тази тема: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2163698
Само внимавай да не объркаш като мен и да не видиш менюто за отключването на буутлоадъра пише:
Boot loader unlock instructions:
SHOW - и тук трябва да натиснеш за да ти се покаже описанието. А аз докато го видя.......

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#13

здр всичко правя както трябва но имам сьщиа проблем след отклучване на блоотлолдара тела се растартира кажете ниакои ако е успял да го оправи и да може да ми работи нормално с кустиом ром
Цитирай
#14

Как да разбера дали съм отключил буутлоудер-а?И след като направя хард ресет ще остане ли отключен,или?И след като направих всичко,което трябва телефона започна да се рестартира и след рестарт се актуализираха всички приложения и веднага след това крашваха,но след хард рестарт се оправи..
Цитирай
#15

Ако сте си направили backup на стоковия bootloader го върнете от cmd от компютъра
Ако ви се рестартира това е от буутлоадъра! Свързвате телефона към PC и правите всичко това бързо: качвате в SD CARD стоковия буутлоадер! След това ще се рестартира! Чакаш, свързваш ГСМ към компютъра отваряш CMD пишеш:
adb shell
su
dd if=/sdcard/emmc_appsboot.bin.bak of=/dev/block/mmcblk0p5
reboot

АМА БЪРЗО ЗА ДА НЕ СЕ РЕСТАРТИРА!

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#16

добре де ако направя бекуп на системата и после като го вастановя ботлолдара седи ли отклучен да мога да си сложа кустиом ром или ниама как да сложа кустиома??? това рестартиране ще се оправи ли или поне как мога да ползвам кустиом ром на лг л5 без рестартиране?
Цитирай
#17

Гледаш коя версия ти е телефона - е610 или е612 и според това отключваш bootloader-a за дадения модел! След това от рековъри си слагаш къстъм РОМ. Smile

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#18

ок де ама като отклуча боотлолдара за дадениа модел е610 пак се ресва тела постоиано е така, аз смениам рома с по нов и пак се ресва постоиано имах предвит че ако имам бекьп на системата и след отклучване на ботлолдара го вастановя от бекуп дали щте се оправи това рестарртиаране и дали тогава вече ще работи нормално с новиа ром
Цитирай
#19

Как да разбера дали ми е отключен буутлоудър-а?И как се влиза в рекавъри менюто?
Цитирай
#20

bgickata написа:ок де ама като отклуча боотлолдара за дадениа модел е610 пак се ресва тела постоиано е така, аз смениам рома с по нов и пак се ресва постоиано имах предвит че ако имам бекьп на системата и след отклучване на ботлолдара го вастановя от бекуп дали щте се оправи това рестарртиаране и дали тогава вече ще работи нормално с новиа ром
Ако си направил backup на стоковия влизаш в рековъри и даваш restore! Всичко ще си е като преди и няма да имаш рестарти. Вероятно си объркал нещо при слагането на всички тези неща...

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#21

Pacho B написа:Как да разбера дали ми е отключен буутлоудър-а?И как се влиза в рекавъри менюто?
Ако не си направил нищо нямам как да ти е отключен! В рекавъри менюто се влиза така: http://www.hard-reset.com/images/lg_opti..._reset.JPG
НО НЕ ГО "ТЕСТВАЙ" АКО НЕ СИ СМЕНИЛ РЕКАВЪРИТО, ЗАЩОТО ЩЕ СИ НАПРАВИШ "HARD RESET"- фабрични настройки.

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#22

marto_55 написа:
bgickata написа:ок де ама като отклуча боотлолдара за дадениа модел е610 пак се ресва тела постоиано е така, аз смениам рома с по нов и пак се ресва постоиано имах предвит че ако имам бекьп на системата и след отклучване на ботлолдара го вастановя от бекуп дали щте се оправи това рестарртиаране и дали тогава вече ще работи нормално с новиа ром
Ако си направил backup на стоковия влизаш в рековъри и даваш restore! Всичко ще си е като преди и няма да имаш рестарти. Вероятно си объркал нещо при слагането на всички тези неща...

ок ами сега сьм сьс 4.0.3 ром и правя бекуп на него и след тва сложа 4.1 инаправя ресторе с бкуп от 4.0.3 този 4.1 щте работи ли след това и то без рестарти? аз искам да сьм сас този 4.1 и да неми се рестартира постоиано телефона като ми е отклучен боотлолдара, има ли ниакькьв начин да се оправи този боотлолдер да несе ретартира постоиано телефона, защтото аз слет като сьм го отклучил боотлолдара и кача този кустиом ром 4.1 немога да направя бекуп на него защтото много барзо се рестартира телефона и ниама как да му направя бекуп
Цитирай
#23

bgickata написа:
marto_55 написа:
bgickata написа:ок де ама като отклуча боотлолдара за дадениа модел е610 пак се ресва тела постоиано е така, аз смениам рома с по нов и пак се ресва постоиано имах предвит че ако имам бекьп на системата и след отклучване на ботлолдара го вастановя от бекуп дали щте се оправи това рестарртиаране и дали тогава вече ще работи нормално с новиа ром
Ако си направил backup на стоковия влизаш в рековъри и даваш restore! Всичко ще си е като преди и няма да имаш рестарти. Вероятно си объркал нещо при слагането на всички тези неща...

ок ами сега сьм сьс 4.0.3 ром и правя бекуп на него и след тва сложа 4.1 инаправя ресторе с бкуп от 4.0.3 този 4.1 щте работи ли след това и то без рестарти? аз искам да сьм сас този 4.1 и да неми се рестартира постоиано телефона като ми е отклучен боотлолдара, има ли ниакькьв начин да се оправи този боотлолдер да несе ретартира постоиано телефона, защтото аз слет като сьм го отклучил боотлолдара и кача този кустиом ром 4.1 немога да направя бекуп на него защтото много барзо се рестартира телефона и ниама как да му направя бекуп

Не съм виждал по-неграмотно писане! :wall:

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#24

Аз искам да уточня нещо. CWM служи за инсталиране на къстъм РОМ - така ли да го разбирам? И също така мога ли само да направя отключване на буутлоудър и да сложа къстъм рековъри /CWM/, като си запазя стоковия РОМ? При това положение дали ще "движи" без лаг или спасението е само къстъм РОМ? И къстъм РОМ-а, който ползваш - стабилен ли е и забелязал ли си бъгове?

Благодаря предварително!

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#25

PharrellVP написа:
bgickata написа:
marto_55 написа:Ако си направил backup на стоковия влизаш в рековъри и даваш restore! Всичко ще си е като преди и няма да имаш рестарти. Вероятно си объркал нещо при слагането на всички тези неща...

ок ами сега сьм сьс 4.0.3 ром и правя бекуп на него и след тва сложа 4.1 инаправя ресторе с бкуп от 4.0.3 този 4.1 щте работи ли след това и то без рестарти? аз искам да сьм сас този 4.1 и да неми се рестартира постоиано телефона като ми е отклучен боотлолдара, има ли ниакькьв начин да се оправи този боотлолдер да несе ретартира постоиано телефона, защтото аз слет като сьм го отклучил боотлолдара и кача този кустиом ром 4.1 немога да направя бекуп на него защтото много барзо се рестартира телефона и ниама как да му направя бекуп

Не съм виждал по-неграмотно писане! :wall:
така щтот несам свикнал да пиша на бг :Д или латинец
кьстиом рома си е супер но жинаги като отклучвам ботлолдара тела се рестартирва сам на всеки 2 мин даже понякога няма и толкова
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)