Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Defy Official Android 2.2.2 Froyo
#51

Няма да има ефект, в момента и в UK още никой не е получил ъпдейт, и може да се наложи да чакаме дълго време...

Motorola Defy OC@1Ghz@vsel54 Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

Е аз съм потресен....какво стана с този update...той стана пословичен...онзи ден сложих програмата за търсене на update и като вързах телефона ми каза, че има налична нова версия...инсталирах я, но след това си пишеше пак 2.1 :angry: така и не разбрах какво беше новото :rofl:
Цитирай
#53

Има доста недоволни, но Моторола все още са в поставените срокове Q2 Април-Юни. Този ъпфейт трябваше да е по-рано и сега да пуснат 2.3, ама такава е политиката им. :fu:

Linux KDE
Цитирай
#54

Излезе официалния Android 2.2 (Froyo) - JEM_3.4.3 за Сингапур, Индия, Индонезия, Малайзия, Филипини, Южна Африка, Тайланд и Виетнам:
https://rsddownload.motorola.com/downloa...EAN.v8.pdf
Нищо неочаквано няма в тази версия, само обещаното от Моторола:
- Цялостна по-бърза работа на телефона;
- Вече има поддръжка на Adobe Flash Player 10.1;
- Приложенията вече могат да се изпълняват от microSD картата;
- Приложенията могат да се ъпдейтват автоматично;
- Подобрения в клавиатурата;
- Въвеждане на профили;
- Търсене по време на избиране;
- Най-после вграден менажер на приложенията;
- Някакви нови подобрения за социалните мрежи;
- Повишена сигурност с въвеждане на по сериозно кодиране и по-голяма сигурност на паролите;
- Подобрен потребителски интерфейс.

Можете да изтеглите официалния SBF файл от някой от линковете тук (благодарение на XDA-DEVELOPERS):
http://www.mirrorcreator.com/files/1UCUGTVW/
или
http://www.megaupload.com/?d=74R1QPXR

Как се флашва, вече е написано в първия пост от темата (да е жив и здрав droidjo7).

Ето още един сайт (НЕ Е ОФИЦИАЛЕН МОТОРОЛА САЙТ), но по всяка вероятност там са събрани последните официални ромове, пуснати от Моторола:
http://sbf.fallinit.com/
Цитирай
#55

martinsky написа:Е аз съм потресен....какво стана с този update...той стана пословичен...онзи ден сложих програмата за търсене на update и като вързах телефона ми каза, че има налична нова версия...инсталирах я, но след това си пишеше пак 2.1 :angry: така и не разбрах какво беше новото :rofl:

По всяка вероятност си имал билд 2.34 и си ъпдейтнал до последния наличен CEE билд 2.51, става дума все за Android 2.1
Цитирай
#56

Цитат:Dialer search
Phone numbers and contacts can now be searched from the dialer screen by
entering the first few letters of the contact’s name or first few digits of the contact’s
number.

Що за новост е това, като аз го ползвам всеки ден и е супер удобно, без да имам 2.2 Huh

Цитат:App storage and updating
Applications can now be stored on the device’s microSD card. Additionally, apps
can be set to automatically update by checking “allow automatic updating” under
each app’s page in Android Market.

И това си го има, общо взето, ако тоя ъпдейт не увеличи живота на батерията, сега ми е 2 дни като игричкам и браузвам, на 3-4 дни, за кво да го слагам, заради тъпия Адобе дето скоро ще умре и никой повече няма ползва Флаш, като имаме вече HTML5

Linux KDE
Цитирай
#57

Да добавя към списъка....
Подобрен мениджмънт на паметта.
Цялостна оптимизация.
Нови приложения.
Поддръжка на Google Maps v5 и обновени приложения от Google.
Ново API.
JIT.
V8.
и още доста задкулисни джунджурийки.

ПП: Да повечето неща така или иначе като бях на 2.1 ги ползвах, но все пак не всеки потребител си "ръчка" телефона надълбоко.

Xiaomi Mi6
Цитирай
#58

Добре аз не издържах и последвах стъпките на droidjo7 опитах да инсталирам една от изтеклите версии чрез RSD обаче при натискането на Start ми каза Fail и unable to retrieve information или нещо такова, какъв е проблема...
Цитирай
#59

martinsky написа:Добре аз не издържах и последвах стъпките на droidjo7 опитах да инсталирам една от изтеклите версии чрез RSD обаче при натискането на Start ми каза Fail и unable to retrieve information или нещо такова, какъв е проблема...
я опиши точно какво правиш стъпка по стъпка :
1.стартираш RSD Lite
2....????
Цитирай
#60

2. отварям file чрез бутона browse на програмата
3.click на телефона, долу в списъка
4.click на Start
5.казва ми please wait ...
6.изписва falied flashing process.Unable to retrieve initialization values from INI file. (0x7029); phone connected - това е дословно изписаното под статуса на телефона в програмата. телефона остава на черен екран и с основните команди точно, както като инсталираш update....само дето не се инсталира Big Grin Натискам power buttona изключвам телефона и си го стартирам нормално, без поражения, но и със стария software Smile
Цитирай
#61

martinsky написа:2. отварям file чрез бутона browse на програмата
3.click на телефона, долу в списъка
4.click на Start
5.казва ми please wait ...
6.изписва falied flashing process.Unable to retrieve initialization values from INI file. (0x7029); phone connected - това е дословно изписаното под статуса на телефона в програмата. телефона остава на черен екран и с основните команди точно, както като инсталираш update....само дето не се инсталира Big Grin Натискам power buttona изключвам телефона и си го стартирам нормално, без поражения, но и със стария software Smile

със коя версия на RSD Lite си и със кой драйвери на МотоHelper си?
мия че и аз имах същия проблем при първите няколко опита . и проблема се оказа в RSD Lite .

препоръчвам ти RSD Lite 4,9 + МотоHelper 2.0.46 Driver 5.0.0
Цитирай
#62

пусни си телефона в bootloader и пробвай тогава
Цитирай
#63

Добре де тая тема не е ли за официален ъпдейт. Кви са тея рутове, буутлоудъри...
Цитирай
#64

deo написа:Добре де тая тема не е ли за официален ъпдейт. Кви са тея рутове, буутлоудъри...
Нямат търпение вече Big Grin Като гледам с какви темпове Моторола пуска ъпдейтите може в Q3 да получим 2.2 :capitulation: А лед като в нета е изтекъл и 2.3.3 с МотоБлур, всички смятат, че е официален, защото сега се опитват да махнат МотоБлур-а и повечето функции спират да работят като се опитват да махнат сървисите, а няма кой да си играе първо да пише тъпи Блурове после да се мъчи 1 месец да ги маха Confusedtupid: , официален не знам кога ще го пуснат :unknw:

Linux KDE
Цитирай
#65

Ами да след по-новата версия на RSD тръгна...сега се моля да имам телефон след инсталацията Big Grin Big Grin Big Grin И в двата случая ще пиша отзиви Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#66

Разочаровах се от Моторола. Доволен съм от телефона, но с това бавене на ъпдейтите не става. Явно ще ми е първият и последен телефон на тази компания.

Honor Play


Цитирай
#67

Интересното е, че дори СониЕриксон изкарват вече 2.3.3 а техния интерфейс е с най-голяма интеграция в системата. Хубавата новина при нас е че Моторола са подписали документ с гуугъл че ще поддържат ъпдейти на телефоните си най-малко 18 месеца /тоест може и да видим 2.3 че дори и 4.0/ само да ни хвани и нас де. Мисля че имаше и клауза за това след колко месеца най-късно трябва да излиза ъпдейт след официалното му пускане от Гугъл.

Xiaomi Mi6
Цитирай
#68

Не знам за вас но повече телефон на тази компания няма да купя, не ме разбирайте погрешно телефона е прекрасен, но прекалено дълго чакам за един скапан ъпдейт който после се оказва че пълен с бъгове.

Motorola Defy OC@1Ghz@vsel54 Smile
Цитирай
#69

Здравейте, аз пиша за да изкажа благодарността си към droidjo7 и да споделя впечатленията си след update....
Значи няма нищо сложно в това да си сложиш update, да не кажа че направо си е елементарно благодарение на подробните обяснения.Има перфектни ъпдейти, които можете да изтеглите така че няма смисъл да се оплаквате от Моторола...Аз по-принцип не харесвах Motorola, но е факт, че това е един от най-добрите телефони на пазара в момента, не говоря за характеристики / които всъщност са си много добри/, но и за това, че нямам притеснения ако го изтърва намокря надраскам и т.н. За мен това забива всички модели в земята и прави DEFY едно от най-добрите попадения за последните няколко години!
За работата на телефона:
Първо не послушах droidjo7 и не направих factory data reset Big Grin Съответно се случи точно това което описа той: телефона се мъчи като магаре на баир и няма никаква надежда да се оправи...предварително си направих backup на контактите след което направих reset-а!
След стартирането телефона се изтреля като ракета Big Grin и дори след исталацията на над 20 програми скоростта на работа се запазва, flash-a работи перфектно, за момента отчитам много по-малко crash-ове. За батерията не мога да говоря, все още нямам достатъчно поглед, отново издържа само ден,но изтезанията над него са големи така че е нормално.
За финал искам да кажа, че се усеща разликата към по-добро след update, подобренията са качествени и не са фрапиращи визуално разликите със 2.1 Всеки който смята че не му се чака, може да последва примера ми и смятам, че няма да съжалява!Сега вече не ме интересува кога излиза официално за България, тъй като вече имам всичко, което ми е нужно Wink
Поздрави! Cool
Цитирай
#70

за пореден път ще кажа че ако очаквате motorola да пуснат update само за България , ще трябва да чакате доста , да не кажа че няма да стане.
телефоните закупени от виваком са Гръцка партида и на оригиналния android 2.1 пише CEE (Central and Eastern Europe) , от страните в CEE единствено Полша я има в оф. сайт на motorola , но от мото... са вкарали и Гърция да е в CEE поне за техните списъци.
затова докато не се появи на Полската страница или на Гръцката update за android 2.2 както стана на Германската, Френска - всички които чакат оф. update за регион CEE ще си чакат .

Motorola спазиха сроковете за големите(главни страни) и са в сроковете за останалите за Европа(визирам CEE) .
затова стига сте мрънкали за update и на мен не ми харесва че се бавят и аз искам да изкарат оф. android 2.3.3 но кво да се прави или си чакате или си рискувате и слагате изтеклите "Официални" 2,2 или 2,3,3 но за 2,3,3 не съветвам да го качвате за момента.
разлика между Гер-я , Ф-я и UK със CEE e в motoblura , ако сте забелязали оригиналния 2,1 за CEE е без блур .

а и предполагам че update 2,2 се забави от факта че motorola се разделиха на две компании , но ще видим какви ще са сроковете за 2,3 и че се разбере дали е от разделението или от това че motorola (вече Motorola Mobility) си работят бавно по update на телефоните си .
Цитирай
#71

ето тук се вижда кои са страните от Европа със поддръжка на блур:
Austria Norway
Belgium Italy (BLUR)
Bulgaria Poland
Croatia Romania
Czech Republic Russia
Denmark Spain (BLUR)
France (BLUR) Slovakia
Finland Sweden
Germany (BLUR) Switzerland
Greece Turkey
Hungary UK (BLUR)
Netherlands
Цитирай
#72

Последни надежди за този месец. Smile (Все пак е края на Q2) След това го root-вам.

Motorola Defy / Android 2.1
Цитирай
#73

Официално изтекла информация от МОТОРОЛА за наличните ъпдейти към дата 31.05.2011:

Ъпдейтите към Andoid 2.2 са налични само чрез MSU (Motorola Software Update).
Ъпдейт НЕ МОЖЕ да се направи чрез OTA (over the air), така че НЕ МОЖЕ се даунлодне направо от телефона.
Можете да проверите сегашния си софтуер по APflex версията в "menu->settings->about phone" и да видите дали има ъпдейт за вашия телефон, независимо че сте в България (зависи от къде е внесен и дали не сте го флашнали с някой от по-долу цитираните официални ромове).

По региони:

UAE retail (Обединени Арабски Емирства)
------------------------------------------------------
Изходен релийз:
JRDNEM_U3_2.54.0EPU93ST2_U_03.0A.01
JRDNEM_U3_2.59.0EPU93ST2_U_03.0E.02

Флашва се до:
JEM_3.4.3-36-1.1
Това е най-прясното!

Бележки за релийза:
https://rsddownload.motorola.com/downloa...UAE.v8.pdf


Индия, Индонезия, Малайзия, Филипини, Тайланд и Виетнам
-------------------------------------------------------------------------------
Изходен релийз:
JRDNEM_U3_2.51.0EPU93ST2_U_03.0A.01
JRDNEM_U3_2.59.0EPU93ST2_U_03.0E.02

Флашва се до:
JEM_3.4.3-33-1
Пуснаха го и после временно го спряха. Моторола не дават обяснения (както обикновено Confusedtupid: ) и търсят спешно решение на проблема (пак както обикновено), но причината по всяка вероятност е объркване на кодировката на релийза. Сгрешили са пичовете региона.


Сингапур: Retail, Starhub
---------------------------------
Изходен релийз:
GAS_ASIA_USAJORDANRTINT_P029
GAS_ASIA_USAJORDANRTINT_P030

Флашва се до:
GAS_ASIA_USAJRDNFRYORTINT_P011

Starhub Сингапур:
------------------------
Изходен релийз:
GAS_ASIA_USAJORDANSTARH_P021

Флашва се до:
GAS_ASIA_USAJRDNFRYOSTARH_P008

Изходен релийз:
JRDNEM_U3_2.51.1EPU93ST2_U_03.0A.01
JRDNEM_U3_2.59.0EPU93ST2_U_03.0E.02

Флашва се до:
JEM_3.4.3-33-1


Франция: Orange, SFR, Retail
--------------------------------------
Това е най-старото и за него има вече информация.

MSU може да се изтегли от тук: http://www.motorola.com/update

Бележки по релийза от тук:
https://rsddownload.motorola.com/downloa...ail.FR.pdf
https://rsddownload.motorola.com/downloa...nge.FR.pdf
https://rsddownload.motorola.com/downloa...5VF.FR.pdf

По информация от Моторола следват релийзи и за останалите региони/доставчици.

Информацията е налична благодарение на TRose: https://supportforums.motorola.com/people/TRose

Интересното е, че за други държави в Европа няма официална инфомация, въпреки че се спрягат от доста време: Англия, Германия и Норвегия.
Цитирай
#74

Не знам до колко е надежден тоя MSU , телефона ми е вивакомски и го ъпдейтвах веднъж когато го купих.Сега като чета не знам къде се намирам Big Grin
APflex version:
GAS_ASIA_USAJORDANRTCEE_P031
Build number: Baseband version:
JRDNEM_U3_2.51.1EPU93ST2_U_03.0A.01
Цитирай
#75

Гледай System version: моята е: Moto_Version.2.51.1.MB525.Retail.en.CEE

Linux KDE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)