Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Defy Official Android 2.2.2 Froyo
#76

vps написа:Не знам до колко е надежден тоя MSU , телефона ми е вивакомски и го ъпдейтвах веднъж когато го купих.Сега като чета не знам къде се намирам Big Grin
APflex version:
GAS_ASIA_USAJORDANRTCEE_P031
Build number: Baseband version:
JRDNEM_U3_2.51.1EPU93ST2_U_03.0A.01

Като гледам си точно като повечето в България - внесен от Гърция телефон с гръцкия релийз за Централна и Източна Европа (CEE) без мотоблур версия Android 2.1 билд 2.51.1. Ще гледаш кога ще излезе ъпдейта за Гърция и тогава можеш да ъпдейтнеш.
Цитирай
Аксесоари
#77

Вижте тук: http://mobilesmug.com/news/2-software/90...-in-europe

Сега си включих motorola software update, и изписа следното: Client is not the latest. Software is updating automatically.
На 30% съм, ще видим какво ще излезе.

--------------------
Нова версия на програмата.

Motorola Defy - LiquidArc Gingerbread V2.0 - ICS CM9
Цитирай
#78

Само дето си рестнах телефона напразно Big Grin . Нищо тоя месец ще е така
Цитирай
#79

Да ви кажа, че Моторола са направили тъпо софтуер-а и дори да няма обновления като натиснеш exit и се рестартира телефона. За да не ви се рестартира телефона, когато няма никакъв ъпдейт, просто от менюто на телефона изберете charge only и програмата веднага загубва връзка с телефона и може да си изкарате без да се рестартира. :whistle:

Linux KDE
Цитирай
#80

Добре ако сега тръгна да слагам Гръцкия ъпдейт, няма ли да ми се бъгне телефона ? :unknw:

Motorola Defy / Android 2.1
Цитирай
#81

Как ще го сложиш, а че нашите телефони са от Гърция, свидетелства наличието на ръководство на Гръцки и вградена гръцка клавиатура. Аз мисля, че няма гръцки ъпдейт, а е към европейският CEE.

Linux KDE
Цитирай
#82

Т.е. ние ъпдейт няма да видим .... :unknw:

Motorola Defy / Android 2.1
Цитирай
#83

Ще получим официален европейски буилд, няма да има отделен гръцки, като съобщят от Моторола, че са пуснали централно-европейски ще е за нас, Румъния, Гърция, Чехия, Словакия и др.

Linux KDE
Цитирай
#84

Демек, ако искаме да сме официални, ъпдейт ще ни огрее на 30-ти февруари...

MotoDEFY Official 2.2 + root @ 1,2 GHz>>Sorry Z1 Compact - stock 4.4
VIVACOM: 0884 612 720, Skype: satamototo, e-mail: satamototo@gmail.com
Цитирай
#85

Как така ... Още една година ли ще чакаме .... :unknw:

Motorola Defy / Android 2.1
Цитирай
#86

Ако чакаш 30 февруари значи най-вероятно никога няма да го получиш Confusedtupid:

Honor Play


Цитирай
#87

Успокойте страстите Big Grin до края на месеца би трябвало всички да го имат, поне от Мотото казват, че забавяне не се очаква.

Linux KDE
Цитирай
#88

Направих всичко по описания наичин но когато включа телефона към USB -то RSD не го разпознава? Някой да помогне с малк инфо а може и аз да бъркам някъде но правя по описания от droidjo7 начин

MOTOROLA DEFY /MB525/MOD CyanogenMod-7.1.0-RC1.5-jordan/System ver. Gingerbread GRK90 2.3.5
Цитирай
#89

jeank79 написа:Направих всичко по описания наичин но когато включа телефона към USB -то RSD не го разпознава? Някой да помогне с малк инфо а може и аз да бъркам някъде но правя по описания от droidjo7 начин

1. научете се да четете малко и предходните мнения и коментари сигурно има вече отговор на въпроса ви!!!
2. това което си написал в подраздела за :::МОТОРОЛА: UPDATE до 2.2 - вече наличен::: че няма да има update за България вече съм говорил по този въпрос ама кои да прочете малко , по е лесно да се пишат безсмислени коментари от колкото са се поразровиш малко.
то явно и модераторите толкова и следят ко се пише и става една каша ,
накрая ще взема да направя един сайт или форум само а defy

update RSD 4.9 или по висока + update погледни малко назад и ще разбереш кое да update-ш.
Цитирай
#90

Извинявам се,но някой знае ли каква е разликата между "Motorola softwear update" и "Motorola update manager" Huh С коя от двете програмки трябва да ъпдейтна телефона ,ако изобщо излезе дългоочаквания 2.2 Froyo. :fu:

iPhone 6
Цитирай
#91

След забележката от droidjo7 реших наистина да прегледам по внимателно коментарите и проблемите на другите. След дълго търсене разбрах, че проблеми като моя няма та реших да се поровя малко в нета. Оказа се, че има решение точно тук - http://forum.xda-developers.com/. Там имаше описан същият метод, но с една малка забележка - след като се опитваш да ъпдейтнеш телефона "на сила" а не чрез вградения в него менаджер трябва апарата да е рутнът. Малко се поколебах но реших все пак да пробвам. И така :
1. Инсталирате драйвъри за USB съответстващи на телефона в случая аз имах но който няма - http://store5.data.bg/jeank79/USB_Drivers_bit_4.8.0.exe
2. След инсталацията (ако правите такава) рестартирайте компютъра.
3. Изключвате телефона. Преди да го включите отново натискате и задържате бутона за volume - то нагоре, т.е. с натиснат на + бутон на volume стартирате телефона. На дисплея на телефона трябва да ви изпише това - ( Bootloader 09.xx - Battery OK - OK to Program - Connect USB data cable ). В този режим го закачате за USB -то. По този начин компютъра автоматично ще инсталира нужните драйвъри за телефона. След инсталацията рестартирате компа а телефона го махате от USB -то.
4.Теглите си програмката SuperOneclick 2.1 - http://store5.data.bg/jeank79/SuperOneClick-2.1.1.zip. Инсталирате я.
5.Включвате телефона в USB. След като Windows го открие влизате в менюто на телефона - Settings>Application>Development и изключвате USB debugging (ако е включен) оставете телефона в това меню ( след малко пак ще ви потрябва).
6.Стартирате SuperOneclick 2.1 като администратор ( Десе бутон върху иконата и Run as Administrator)
7.След като се стартира програмката натискате бутона Root
8.На екрана ще ви се появи "Waiting for device..." . Сега вече включвате USB debugging на телефона.
9.Ако всичко е наред на екрана ще ви се появи "Device is rooted". Рестартирате телефона.
Сега вече телефона ви е root - нат. Минавате към инсталацията на Froyo.
Копирате си линка за Froyo който е дал droidjo7 и действате по описания от него начин. При мен се получи с друга версия на RSD - http://store5.data.bg/jeank79/RSD%20Lite%204.9.zip.
Преди да започнете инсталацията влезте в менюто Config на RSD. В опцията DeviceID Option маркирайте "First-Come-First Serve...".
USB Debuging на телефона трябва да е включен. Това е . При мен се получи по този начин. Droidjo7 е прав ако чакате да излезе ъпдейт и да го инсталирате само от телефона няма да стане. Давайте смело. Моя Froyo е на 1 ден но за сега се държи много добре.
П.П. Направете си и back up защото задължително ще трябва да направите Factory reset. Няма смисъл да го правите преди инсталацията защото не върши работа, направете го след като инсталирате Froyo. Ако не го направите рискувате много да се разочаровате от новия ъпдейт на андроид. Wink Успех от мен :thumbup:

MOTOROLA DEFY /MB525/MOD CyanogenMod-7.1.0-RC1.5-jordan/System ver. Gingerbread GRK90 2.3.5
Цитирай
#92

jeank79 написа:След забележката от droidjo7 реших наистина да прегледам по внимателно коментарите и проблемите на другите. След дълго търсене разбрах, че проблеми като моя няма та реших да се поровя малко в нета. Оказа се, че има решение точно тук - http://forum.xda-developers.com/. Там имаше описан същият метод, но с една малка забележка - след като се опитваш да ъпдейтнеш телефона "на сила" а не чрез вградения в него менаджер трябва апарата да е рутнът. Малко се поколебах но реших все пак да пробвам. И така :
1. Инсталирате драйвъри за USB съответстващи на телефона в случая аз имах но който няма - http://store5.data.bg/jeank79/USB_Drivers_bit_4.8.0.exe
2. След инсталацията (ако правите такава) рестартирайте компютъра.
3. Изключвате телефона. Преди да го включите отново натискате и задържате бутона за volume - то нагоре, т.е. с натиснат на + бутон на volume стартирате телефона. На дисплея на телефона трябва да ви изпише това - ( Bootloader 09.xx - Battery OK - OK to Program - Connect USB data cable ). В този режим го закачате за USB -то. По този начин компютъра автоматично ще инсталира нужните драйвъри за телефона. След инсталацията рестартирате компа а телефона го махате от USB -то.
4.Теглите си програмката SuperOneclick 2.1 - http://store5.data.bg/jeank79/SuperOneClick-2.1.1.zip. Инсталирате я.
5.Включвате телефона в USB. След като Windows го открие влизате в менюто на телефона - Settings>Application>Development и изключвате USB debugging (ако е включен) оставете телефона в това меню ( след малко пак ще ви потрябва).
6.Стартирате SuperOneclick 2.1 като администратор ( Десе бутон върху иконата и Run as Administrator)
7.След като се стартира програмката натискате бутона Root
8.На екрана ще ви се появи "Waiting for device..." . Сега вече включвате USB debugging на телефона.
9.Ако всичко е наред на екрана ще ви се появи "Device is rooted". Рестартирате телефона.
Сега вече телефона ви е root - нат. Минавате към инсталацията на Froyo.
Копирате си линка за Froyo който е дал droidjo7 и действате по описания от него начин. При мен се получи с друга версия на RSD - http://store5.data.bg/jeank79/RSD%20Lite%204.9.zip.
Преди да започнете инсталацията влезте в менюто Config на RSD. В опцията DeviceID Option маркирайте "First-Come-First Serve...".
USB Debuging на телефона трябва да е включен. Това е . При мен се получи по този начин. Droidjo7 е прав ако чакате да излезе ъпдейт и да го инсталирате само от телефона няма да стане. Давайте смело. Моя Froyo е на 1 ден но за сега се държи много добре.
П.П. Направете си и back up защото задължително ще трябва да направите Factory reset. Няма смисъл да го правите преди инсталацията защото не върши работа, направете го след като инсталирате Froyo. Ако не го направите рискувате много да се разочаровате от новия ъпдейт на андроид. Wink Успех от мен :thumbup:

и без root става. Root ти дава пълни админ права над телефона. не ви препоръчвам да root-те телефона си!
rsd 4.9 + motohelper 2.051 Driver 5.1.0 , дори и със старите драйвери (motohelper) не трябва да имате проблеми със разпознаването на тела от rsd 4.9

да те питам със кой win си?
Цитирай
#93

Аре на фройотооо Dance
Днес излезе официалното фройо за гръцките дефай :cheers:
Сега ще се опитам да направя ъпдейт, да видя какво ще се случи.
https://rsddownload.motorola.com/downloa...en_v.9.pdf
и за германските също:
https://rsddownload.motorola.com/downloa...ail.DE.pdf
Предполагам, че и за другите европейски е излязло, ама първо ще се опитам да ъпдейтна и после ще ровя да видя за кои има и за кои няма. Rock
Цитирай
#94

East Europe, да би трябвало да е за нас, сподели впечатления, аз ще ъпдейтна към 20 часа, като се прибера от работа и се наглася на леглото :cheers:

Linux KDE
Цитирай
#95

Значи,
Два пъти се опитах да ъпдейтна на "XP" система, качих най-новия драйвер "2.0.49_Driver_5.0.0", качих най-новия ъпдейтър и двата пъти всичко вървеше нормално, докато телефона не превключи в "Boot loader mode". Тогава компа започна да пита за драйвер за "S Flash OMAP3630" и аз му казах да си го намери сам (на компа де), ама той не го намери и до тук с ъпдейта =( . От къде го измисли този драйвер, уж трябваше да е OMAP3610, ама знае ли някой какво са сложили вътре моторолци)
Слава богу, че нищо не му се случи на стария софтуер, ами като рестартирах и с дефито всичко си беше както преди.
Така и не разбрах защо търси този драйвер и не може да го намери (може би нещо съм инсталирал, което пречи). (Абе то е ясно защо го търси, ама защо не може да го намери е друг въпрос :mad: )

После се добрах до чист компютър с Win7 x64 и там сложих само по-горе упоменатия драйвер и ъпдейтъра и всичко с инсталацията си мина гладко Dance . Компа пак потърси нов драйвер при влизане в "Boot loader mode", ама този път си го намери сам и сам си го инсталира и ъпдейта мина.
Не забравяйте след като ъпдейта мине, НЕ ЗАТВАРЯЙТЕ ЪПДЕЙТЪРА, откачете телефона от USB-то, рестартирайте го, пак го включете към USB-то след като се рестартира и чакайте ъпдейтъра да ви каже:
"The update has been completed successfully.", и чак тогава натиснете "End".
Телефона ще ви се рестартира сам и това е - вече имате defy :cheers: Dance

При мен вече има: Android 2.2.2 Rock , Moto_Version.34.179.2.MB252.Retail.en.CEE, build: JOREM_U3_3.4.2_179-2
На първо четене всичко обещано е налице.
Довечера ще го поразцъкам и ще кажа какви са впечатленията.
Цитирай
#96

Кажи трябва ли някви ресети да се правят, виж камерата записва ли 720п, някви интересни нещица :cheers:

Linux KDE
Цитирай
#97

Най-накрая. Нямам търпение да свърши работния ден Dance

Honor Play


Цитирай
#98

Официално и аз вече съм с Froyo.
Сега го разглеждам, да видя какво ново има в него, в форума на мото четох че е препоръчително да се направи фактори ресет.

Motorola Defy OC@1Ghz@vsel54 Smile
Цитирай
#99

А рутва ли се да питам? Може би със SuperOneClick.

Honor Play


Цитирай

Все още не съм пробвал, чакам да се зареди батерията да направя фактори ресет, че камерата нещо не е наред а само чрез фактори ресет се оправя!

Motorola Defy OC@1Ghz@vsel54 Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)