Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да премахнем Picasa албума от галерията.
#1

Поради чести запитвания по въпроса, реших да напиша тази тема, защото въпреки, че е лесно, самото премахване не е много очевидно и явно убягва на повечето потребители.

Стъпка 1:

Спиране синхронизирането на Picasa албума.
Отивате в настройки,избирате гугъл акаунта,когато цъкнете върху мейла си ще се появят опциите за синхронизиране-махате чавката от Sync Picasa Web albums.

[Изображение: 5934707N.png]

Стъпка 2:

Почистване дейтата на приложението галерия.
Отивате в настройки-мениджър на приложения и намирате галерия,цъкате на нея и избирате Clear data.

[Изображение: 5934712o.png]

Стъпка 3:

Нека галерията се обнови.
Всичко необходимо е направено, само отваряте галерията и изчаквате изображенията да се заредят.

[Изображение: 5934718Y.png]

Това е-лесно бързо и полезно!

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
Аксесоари
#2

благодаря за помощТа
Цитирай
#3

Колегата е дал много точно как става гимнастиката но само искам да ви кажа нещо важно.
Внимание: Ако имате Dropbox ще изтрие всичко в него , научих го от собствен опит.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#4

Dropbox-нищо не се изтрива
Цитирай
#5

Ужасно много благодаря!
Цитирай
#6

Аз съм с HTC one v при мен тази функция не действа и изтриването на албума е невъзможно. Наложи се принудително спиране на Picasa или изтриване на акаунта. Ако някой може да помогне нека пише. Благодаря предварително.
Цитирай
#7

Отскоро съм с тел с Андроид и бих искал да ме посъветвате къде да качвам снимките /защо не в Пикаса/
Цитирай
#8

kaki написа:Отскоро съм с тел с Андроид и бих искал да ме посъветвате къде да качвам снимките /защо не в Пикаса/

Dropbox бих предложил.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

kaki написа:Отскоро съм с тел с Андроид и бих искал да ме посъветвате къде да качвам снимките /защо не в Пикаса/
Аз твърдо подкрепям Google Photos за качване на снимки поради:
1. Няма лимит /не отнема от полагащото се дисково пространство/ за качване на снимки с размери до 2048/2048 пиксела /реално може да си направите снимков архив там, вместо да пазите снимки на харддискове и дискове вкъщи/;
2. Качеството на снимките се запазва /за разлика от качване в албум във фейсбук/;
3. Google има много добри алгоритми за автоматично подобряване на снимките с три степени - изключено, нормално и високо.
Цитирай
#10

dessyteneva написа:Поради чести запитвания по въпроса, реших да напиша тази тема, защото въпреки, че е лесно, самото премахване не е много очевидно и явно убягва на повечето потребители.

Стъпка 1:

Спиране синхронизирането на Picasa албума.
Отивате в настройки,избирате гугъл акаунта,когато цъкнете върху мейла си ще се появят опциите за синхронизиране-махате чавката от Sync Picasa Web albums.

[Изображение: 5934707N.png]

Стъпка 2:

Почистване дейтата на приложението галерия.
Отивате в настройки-мениджър на приложения и намирате галерия,цъкате на нея и избирате Clear data.

[Изображение: 5934712o.png]

Стъпка 3:

Нека галерията се обнови.
Всичко необходимо е направено, само отваряте галерията и изчаквате изображенията да се заредят.

[Изображение: 5934718Y.png]

Това е-лесно бързо и полезно!
Да,изчаквам галерията да се обнови,и пак след обновяването се зареждат същите снимки и отново и отново,нищо не става!
Цитирай
#11

На андроид 4.3 когато отворите Галерия от настройки има опция "съдържание за показване" и оттам му давате да показвасамо съдържанието в устройството.
Цитирай
#12

Да я бях прочел темата по-рано,че е много досадна тази ПИКАСА. Аз дори мислех,че вече не се поддържа.Мерси. :capitulation:
Цитирай
#13

да, обаче в пикаса снимките не се намаляват по размер при качване
Цитирай
#14

Дружина както е описано стана,но!!!Когато пусна нета пак се показват...П.С-Оправих се Smile Намерих начин.


Цитирай
#15

Не мога да се справя с премахването. Нямам в акаунта това: Sync Picasa Web albums.

На БГ съм, ако има значение, но няма такова нещо.

Samsung Galaxy S5 ---> Samsung Galaxy Note5
Цитирай
#16

Sovar написа:Не мога да се справя с премахването. Нямам в акаунта това: Sync Picasa Web albums.

На БГ съм, ако има значение, но няма такова нещо.

Завърти екрана в landscape режим. Пример на S4 с българско меню изглежда така:

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#17

Благодаря! Smile

Samsung Galaxy S5 ---> Samsung Galaxy Note5
Цитирай
#18

При мен пък въобще липсват тези отметки.
Цитирай
#19

Здравейте някой можели да ми каже как да си върна времето на екрана нещо съм натиснал и сега не ми показва нищо нито градусите нито града извадих батерията и пак не се получава :wall:
Цитирай
#20

Здравейте искам да попитам нещо отностно Picasa от 2 дена имам нов телефон андроид като влязох в галерията ми се появиха снимки и клипове от стария телефон който са от auto sync Picasa искам да попитам как мога да ги изтрия тези снимки и клипове не да скрия папката а направо да ги изтрия благодаря предварително
Цитирай
#21

econt написа:При мен пък въобще липсват тези отметки.

И при мен е така, от какво може да е това?
Цитирай
#22

Променили са го на „снимки в google+"
Цитирай
#23

Благодаря за темата...при мене става по описания начин.
Цитирай
#24

Здравейте,темата е стара,но сега се загледах имам за синхронизиране Гугъл фото и Пикаса уеб албум.Това две различни неща ли са и мога ли да разкарам пикасата въобще ако е отделна от гугъл?Помня,че преди имаше само пикаса,а не виждам смисъл да имам две резервни копия на снимките си.Та въпросът е как да се махна от пикаса уеб албуми и ако се махна ще ми останат ли снимките в гугъл фото? И защо в галерия ми се показват само около 1000 снимки,а като разгледах през браузъра на компютъра имам много повече?
Цитирай
#25

Можеш да спреш Пикаса-та. В гугъл фото ще си останат снимките.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)