Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Как да увеличим размера на вътрешната памет (internal memory)
#1

Информация

Това е скрипт за увеличаване на вътрешната памет на телефона от 420mb до 1gb/2gb/3gb/4gb
Скрипта е само за ICS!

Инструкции за инсталиране

1.Създайте ext4 дял на вашата SD карта
2.Копирайте zip-a на SD картата с памет
3.Убедете се,че ext4 дяла е празен!
4.Флашнете zip-a
5.Рестартирайте

Link за изтегляне - http://d-h.st/DkQ

Как да създадем ext4 дял

1.Трябва да сте с ICS или ROM като UHD
2.Изключете телефона
3.Флашнете Doomkernel ICS (Или друг kernel с който можете да направите ext4 дял)
4.Влезте в Recovery
5.Отидете в Advanced и след това partition SD card (Това ще форматира картата!Направете си резервно копие.)
6.Изберете ext4
7.Изберете някакъв размер за SWAP и потвърдете
8.Изберете размера на дяла ext4 (примерно 1GB)
9.Потвърдете и изчакайте 5-10 минути
10.След като ви изпише Done! Изключете телефона и флашнете който искате ICS kernel

Забележка! Kernel-a трябва да поддържа init.d и ext4!Преди да флашнете zip-a проверете дали ext4 дяла е празен.Ако имате проблеми с мобилния интернет или получавате много FC,тогава рестартирайте телефона и флашнете Wifi модулите на kernel-a.
След 3-4 рестарта скрипта е стабилен и всичко ще е както трябва.

Оригиналната тема в XDA

Метод за JB ромове

За съжаление не мога да пробвам този MOD така,че ако има мераклии да драснат по едно мнение и да кажат как стоят нещата Tooth

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за труда,със сигурност ще помогнеш на доста хора Wink
ПП.Нека ако екипа смята че с това мнение спамя,нека да го изтрие.

|| HTC Desire X-Black Heart Android Android 4.1.1 Jelly Bean & HTC Sense 4+ (Stock)
Цитирай
#3

Не разбирам много и затова питам, със стоков ром съм, мога ли пак да си увелича вътрешната памет?
Цитирай
#4

Да,но първо трябва да флашнеш някой мод който да вкара init.d и ext4 поддръжка на кернела(ако си със стоковия)

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#5

Извинявам се, ама .. Какво трябва да се направи, ако си без руут, ром и другите там неща защото не разбрах. Може ли да го обясниш за по-начинаещи защото например това "флашнеш някой мод който да вкара init.d и ext4 поддръжка на кернела" все едно го каза на китайски. :wall:
Цитирай
#6

PERRY написа:Извинявам се, ама .. Какво трябва да се направи, ако си без руут, ром и другите там неща защото не разбрах. Може ли да го обясниш за по-начинаещи защото например това "флашнеш някой мод който да вкара init.d и ext4 поддръжка на кернела" все едно го каза на китайски. :wall:
1.Без ROOT нищо не можеш да направиш!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#7

Пфф.. Благодаря! : ))
Цитирай
#8

А реално ефект има ли ?
Защото имаше и други подобно софтуери като Zram или нещо подобно, които точно създаваха и активираха
swap файл (това, което прави процедурата по-горе)
Аз го бях направил и ефект не намерих никакъв, затова питам.
Кусура на телефона е малкото рам (и ъпгрейда до 4.1) иначе си е 6 точки.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#9

nikolae написа:А реално ефект има ли ?
Защото имаше и други подобно софтуери като Zram или нещо подобно, които точно създаваха и активираха
swap файл (това, което прави процедурата по-горе)
Аз го бях направил и ефект не намерих никакъв, затова питам.
Кусура на телефона е малкото рам (и ъпгрейда до 4.1) иначе си е 6 точки.
Този скрипт не е за увеличаване на рамта,а за увеличаване на DATA дяла в който се инсталират приложения!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#10

Здравейте!
Прочетох доста по темата, но...
Къде в София, кой сервиз, или някой от форума да помогне, мога да дам моят стар изпитан телефон Sony LT15i и да ми извършат тази процедура.
А също и да се инсталира по-нова версия на системния андроид като 4.2.2 Jelly Bean, дори Kit Katt бяха слагали някъде или MIUI , четох по разни англоезични форуми, че може да стане това.
Естествено ще си заплатя за услугата.
Предварително благодаря за всяко съдействие!
Цитирай
#11

Този колега от форума може да ти свърши работата: http://be6i4.androidbg.com/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)