Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z (C660x)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia Z, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Всичко за Xperia Z
Телефон за връзка със Sony Mobile и оторизирани сервизи
Работа с Flashtool
Отключване на Bootloader - тук или тук
Флашване на модифицирано Ядро (Kernel)
Root при заключен Bootloader
Разкодиране на Xperia телефони
Ревю на Xperia Z
Как се разглабя Xperia Z / Disassembly guide
Проверка за последния наличен ъпдейт за вашия телефон (по регион/оператор)



FAQ

Аксесоари
Сервизни менюта и комбинации с бутоните
Относно камерата на Xperia Z
Дискусия относно дисплея на Xperia Z
Дискусия относно дефекти в Xperia Z
Дискусия относно живота на батерията на Xperia Z
Дискусия относно игри за Xperia Z
Навигации за Xperia Z и тук
Екрана постоянно ми светва сам или тук
Как да направя снимка (screenshot) на екрана
Как да разберем какво точно ни точи батерията.
Относно фабричния screen protector
Как да прехвърлям на телефона филми по-големи от 4GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Като един пристрастен flasher на къстъм ромове за SGS, първата ми работа след като взех телефона беше да проверя как стои въпроса с root-а на SXZ. Четох в XDA, че при отключване на bootloader-a, освен че се изтрива всичко от телефона се губят Bravia Engine2 и TrackID на уолкмена.
Ако някой вече е извършил тази операция, моля да сподели има ли нещо вярно в това? Според мен не си струва заради root да се губят такива екстри, особено ВЕ.
Цитирай
#3

Губят се, да, и при другите Сонита е така. Все още няма официално работещ уъркараунд, има фиксове в XDA, но са със съмнителен успех, дори да заключиш отново буутлоудъра после.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#4

Sad Confusedtupid:
А дали има ли начин да се разкарат софтуерните бутони без да се извършва горепосочената операция? :wall:
Цитирай
#5

Няма начин да ги разкараш без руут.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#6

Значи при сони вместо руутът да дава повече екстри, той маха здоста важни програмки... няма ли начин след руута да се инсталира bravia engine?
Цитирай
#7

Не заради руута спират да работят въпросните функции, а заради отключването на BL.
Просто на този етап руут може да се постигне само с отключен BL. Да се надяваме това да се промени в бъдеще де (имам в предвид руут на заключен BL)
Цитирай
#8

Занчи, ще трябва да се търпят тези онскрийн софт бутони, ако се реше да го купувам... Sad На Нексус 7 ми бъркат в здравето, а представям си на телефон, където ще са още по набиващи се на очи :O Как можаха Гугъл а я измислят тази простотия с тези бутони не знам :unknw: :facepalm: :angry:

Samsung Galaxy S -> Lg Optimus 3D -> Samsung Galaxy Note -> hTc One -> Samsung Galaxy Note 3 ->  Samsung Galaxy Note 4 ---> Iphone 6 Plus 64GB and
iPad Air 64GB
Цитирай
#9

Притежателите, дайте първите full size sample снимки да видим как снима. Smile

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#10

А колко точно от дисплея заемат тия софт-бутони?
Offtopic Може ли да се направи отделна тема за обсъждане живота на батерията?
Цитирай
#11

Имам един проблем - че не мога да намеря къде да разгледам телефона във Варна. В Технополис нямало още, във Виваком също, Техномаркет нерде, Германос днес продали последната бройка и чакали още другата седмица. Нямах нерви да ходя и до Мтел... някой градски?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#12

няма го във Варна, през Пъблика минах, и през Сони център; то ако от чужбина да го бях поръчал щеше да е вече тук Confusedtupid:
Цитирай
#13

Sony center-а ми рекоха да мина утре.
Public са на Техномаркет и също го нямат.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#14

Здравейте!!! Интересува ме някой притежател на телефона може ли да ми каже как изглеждат лепенките, които даржът кутията затворена. И ако може да прати снимки! Благодаря. Smile

SONY XPERIA Z <<< Sony Ericsson Xperia NEO <<< Sony Ericsson K800i <<< Sony Ericsson F500i Smile Smile Smile
Цитирай
#15

Тази версия 4.1 JB на Z, предполагам ще е същата и за останалите експерии които очакват ъпдейта? За сега май само той и T ли имат бонбона на Сони? Ще се радвам ако споделите мнения за работата с него Smile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#16

Здравейте някой има ли проблеми със скайп при мен видео разговорите не тръгват
Цитирай
#17

stefan.g333 написа:Здравейте някой има ли проблеми със скайп при мен видео разговорите не тръгват
Сега пробвах. Не знам дали не е от новият ъпдейт на Skype, защото от няколко месеца не съм го ползвал от телефон. Директно при video call не тръгва видеото и/или се самоизключва май. При нормален разговор, ако се включи допълнително видеото работи. Звукът през спийкъра е идеален, картината е много добра. Теста беше между Sony Xperia Z и Samsung Galaxy S Duos S7562, като интернета, който ползвам е 50 Mbit/s download и 2,5 Mbit/s upload. Интернетът на другия участник не знам какъв е точно, мисля от Близоо пак 50 Mbit/s.
Цитирай
#18

Здравейте! Интересувам се от закупуването на този телефон и в резултат на това почетох доста.Единственото,което ме притеснява е как седи въпроса с батерията.И по-точно това,че смятам да ползвам телефона по дълго време (3-4 години) и не ми е съвсем ясно какъв е процеса,когато батерията се скапе и трябва да се смени.Знам,че ако е извън гаранционно се плаща,но за каква сума г/д става дума? Също искам да попитам,дали се разглобява целия телефон като при ХТЦ например и дали батерията е запоена? Гледах видео,където Сони инженер сглобява телефона и ми се струва,че е на доста достъпно място (точно под задния капак).Разходих се и из магазините,но там не можаха да ми дадат никаква информация,защото досега това не им се било случвало.Затова реших да попитам тук,ако някой знае.
Благодаря предварително Smile
Цитирай
#19

stefan.g333 написа:Здравейте някой има ли проблеми със скайп при мен видео разговорите не тръгват


При мен Работи перфектно!
Цитирай
#20

Телефона вече го изкъпах проблеми с водата нямаше даже клипче направих, но се намали силата на звука за около час и нещо явно някаква защитна функция гледам и в xda го дискутираха.....

LG G4 █ Sony Xperia™ Z3 Compact
Цитирай
#21

Това май е свързано с влагоустойчивостта. Спомнете си, че почти всички моторола defy (също водо-уст.) имаха проблеми със слушалките. Ще е много неприятно, ако и при този телефон има подобни проблеми.
Ако има и други, които са го мокрили, да споделят.
Цитирай
#22

edobg написа:Телефона вече го изкъпах проблеми с водата нямаше даже клипче направих, но се намали силата на звука за около час и нещо явно някаква защитна функция гледам и в xda го дискутираха.....

Това е докато се изпари водата от говорителя/водозащитен е но задържа вода пред мембраната/.

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#23

Kobry 889 написа:Здравейте!!! Интересува ме някой притежател на телефона може ли да ми каже как изглеждат лепенките, които даржът кутията затворена. И ако може да прати снимки! Благодаря. Smile


Лепенките са от две страни на кутията и са кръгли нещо между бяло и прозрачно Smile

SONY XPERIA Z
Цитирай
#24

Благодаря ти за информацията. Ако можеш да ми кажеш на тях имали някакви надписи на сони или нещо от тоя род. Защото ми се струват, че това не са оригиналните лепенки на кутията. :capitulation:

SONY XPERIA Z <<< Sony Ericsson Xperia NEO <<< Sony Ericsson K800i <<< Sony Ericsson F500i Smile Smile Smile
Цитирай
#25

До скоро бях с Nokia N97 и от 3 дни съм с Sony Xperia Z.Искам някаква програма, която е подобна на PC Suit (както е при Nokia) с, която правех много неща.Сигурен съм, че повечето от Вас знаят за каква програмка говоря така, че няма да изброявам функциите й.Имаше такава програмка Sony Ericsson PC Suite преди, като телефоните бяха Sony Ericsson, но не знам дали ще ми свърши работа
И нещо друго да питам.Телефончето ми загрява повечко, като го зареждам и понеже до сега не съм имал такъв як телефон не знам дали е нормално.Така ли е?

P.S. Ще се радвам ако ми пишете във фейса или в скайпа да си лафим за телефончето, програмки за него и прочие интересно инфо Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)