Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z (C660x)
#51

За Сони като цяло- file comander
Цитирай
Аксесоари
#52

shikaharu написа:Какъв файлов мениджър използвате?

Очаквам отговорите ви Smile
ES File Explorer за мен е най доброто, само в настройките променяте Home Directory нa /storage/ за да виждате външната и вътрешната памет.

LG G4 █ Sony Xperia™ Z3 Compact
Цитирай
#53

На почти всички устройства си инсталирам Root Explorer, защото ми е най-удобен и функционален.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#54

От ревюто се обърках. Телефона има вградена 16ГБ памет и слот за карта памет или няма вградена памет и карта в комплекта с 16ГБ?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#55

pavelcheto написа:От ревюто се обърках. Телефона има вградена 16ГБ памет и слот за карта памет или няма вградена памет и карта в комплекта с 16ГБ?
Апарата е с 16GB+microSD
Цитирай
#56

Androzip.
Цитирай
#57

Колко гъби е картата в комплекта?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#58

AMG написа:Колко гъби е картата в комплекта?


Няма карта памет подарък Smile

SONY XPERIA Z
Цитирай
#59

Няма карта памет в комплекта. Телефона има 16гб вътрешна, вградена памет и слот за micro SD до 32бг. Smile Smile Smile

SONY XPERIA Z <<< Sony Ericsson Xperia NEO <<< Sony Ericsson K800i <<< Sony Ericsson F500i Smile Smile Smile
Цитирай
#60

В такъв случай да се оправи грешката в блога. На окомплектовка пише и Micro SD

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#61

В някои страни го предлагат със сд карта и докстанция, но в България нямаме такива екстри
Цитирай
#62

Здравейте,колеги.
Качил съм две папки на SD с музика.
Плеара смесва съдържанието им.
Как да ги пускам отделно,доста си играх ноо...не става.

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#63

Направи си отделни списъци за изпълнение.
Цитирай
#64

Здравейте, за жалост ще трябва да се оплача от един много неприятен проблем. Звукът от говорителите при звънене и при слушане на музика едва, едва свирят. Едва ли е от това, че го измих вчера на мивката, защото те не пропускат вода. Да го водя ли на сервиз или има и друго решение?
Цитирай
#65

Образува се водна мембрана пред говорителчето и затова се случва така.Като изсъхне ще се оправи.

Huawei P9 Lite
Iphone 7 Plus
Цитирай
#66

Оправи се
Цитирай
#67

Имам проблем с Вайбъра, при емотиконките от ляво показва ми само първите 2 реда, а всичко надолу дава, че се опитва да зареди, но никога не успява. При вас как е?
Цитирай
#68

Вчера взех телефона от Виваком.Супер доволен съм като цяло!Обаче.....до момента в който не забелязах,че не работи Вибрацията.От настройките всичко е активирано и НЕ!??Направих фактори ресет и пак!Утре го сменям с нов...Има ли някой подобен проблем?

HUAWEI P20 Pro
Цитирай
#69

Привет колеги, и аз си купих Sony Xperia Z с договор към глобул от магазин германос в скай сити мол в четвъртък миналата седмица. В петък реших да го разгледам и да му направя необходимите персонални настройки и видях че на екрана има нещо като изгорели пиксели. При по внимателно заглеждане с лупа разбрах че не са пиксели ами някакви странни черни петънца. Това се случи в петък вечерта. Естествено веднага опаковах устрйството и реших да го върна на следващия ден събота. В събота обаче се оказа че не можели да ми го приемат защото било почивен ден което е ужасно нередно защото закона гласи следното:

(4) (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Приемането на рекламации се извършва през цялото работно време в търговския обект, където е закупена стоката или е поръчана услугата, на адреса на управление на търговеца или на друго място, посочено от търговеца. Правото на избор на място за предявяване на рекламацията принадлежи изцяло на потребителя.

Както и да е пийнах една студена вода и реших да отида днес отново. В магазина казах че това не е гаранционен проблем но те щели да ми го сменят. Аз казах Ок но се оказа че няма наличен такъв телефон. Ще има след около три седмици или да го оставя на сервиз да го ремонтират. Аз отказах естествено и си поисках парите. Казаха ми че нямат практика да връщат пари. След около едночасов пазарлък с управителя на магазина в крайна сметка клекнах и реших да го оставя за ремонт. Реално нямах друга алтернатива. Дайте някакъв съвет какво да правя защото ми е много тъпо така, да си купя нещо което да влезе в сервиз преди да съм го ползвал !

iPhone 6S Plus / Galaxy Note 5
Цитирай
#70

Свържи се със Сони България и пробвай те какво ще кажат по този въпрос.
Цитирай
#71

Не е съвсем ясно самите германос от къде са го купили за да ми го продадат на мен, искам да кажа че сони българия може да нямат нищо общо. Предния ми телефон SGS3 който го купих от технополис имаше лепенка на която пишеше Samsung Romania. Утре ще им се обадя все пак.

iPhone 6S Plus / Galaxy Note 5
Цитирай
#72

milenig написа:Привет колеги, и аз си купих Sony Xperia Z с договор към глобул от магазин германос в скай сити мол в четвъртък миналата седмица. В петък реших да го разгледам и да му направя необходимите персонални настройки и видях че на екрана има нещо като изгорели пиксели. При по внимателно заглеждане с лупа разбрах че не са пиксели ами някакви странни черни петънца. Това се случи в петък вечерта. Естествено веднага опаковах устрйството и реших да го върна на следващия ден събота. В събота обаче се оказа че не можели да ми го приемат защото било почивен ден което е ужасно нередно защото закона гласи следното:

(4) (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Приемането на рекламации се извършва през цялото работно време в търговския обект, където е закупена стоката или е поръчана услугата, на адреса на управление на търговеца или на друго място, посочено от търговеца. Правото на избор на място за предявяване на рекламацията принадлежи изцяло на потребителя.

Както и да е пийнах една студена вода и реших да отида днес отново. В магазина казах че това не е гаранционен проблем но те щели да ми го сменят. Аз казах Ок но се оказа че няма наличен такъв телефон. Ще има след около три седмици или да го оставя на сервиз да го ремонтират. Аз отказах естествено и си поисках парите. Казаха ми че нямат практика да връщат пари. След около едночасов пазарлък с управителя на магазина в крайна сметка клекнах и реших да го оставя за ремонт. Реално нямах друга алтернатива. Дайте някакъв съвет какво да правя защото ми е много тъпо така, да си купя нещо което да влезе в сервиз преди да съм го ползвал !


Мога да те успокоя че ако наистина има такива петна за които говориш няма кой да го ремонтира а направо ще ти го сменят. На такъв телефон няма как да му се смени дисплея само или някаква друга част. Излиза им по евтино да го сменят Smile Може би по добре че така е станало и съм сигурен че няма да съжаляваш Smile

SONY XPERIA Z
Цитирай
#73

И какво - ако му се скапе батерията или жака за слушалките пак ли ще ти сменят телефона? Би било добре, но не ми се вярва в такъв преразход да са Сони или която и да е компания.
Цитирай
#74

arrogant написа:която и да е компания.
Ябълката Huh
Цитирай
#75

Това на тях им е политика и единственото, което ми харесва. Може би и затова са доста по-скъпи. Ако и Сони имат вече такава политика това би било чудесно. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)