Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z (C660x)

Сега, "не вдява" роднината или въпреки успешния резултат с актуализацията, безжичния модул отново не сработва както трябва?
Въобще, налична ли е вече актуализацията на устройството?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

Може да ми изтриете това мнение и предпоследното мнение относно wi-fi. Всичко си е наред. Просто брат ми, който за пръв път хваща такъв телефон, не е знаел да въведе паролата на безжичната мрежа. Всичко си му работи на телефона. Даже го ъдейтнахме до Лолипоп 5.0.2.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

Никой ли не може да ми отговори Sad

Sony Xperia™ Z | Black | 4.4.2 KitKat <--- Sony Xperia™ P | Silver | 4.1.2 JB
Цитирай

@hazarta, по този начин на архивиране / запазване на данни от една версия на Андроид, няма как да се възстанови на друга версия.
Разбирам,  че архива е направен с приложението за това, Backup and Restore от приложението на самата операционна система.
Несигурен вариант е, при наличие на руут на устройството, който вие нямате ,  да се редактира файл build.prob, като се впише в него, че текущата версия е тази, на която е направен архива на данните, рестартиране на устройството и проба за възстановяването им.
Това обаче,  имаше по голям шанс да се получи при предходни версии на Андроид, като пак не е гаранция за успех.
При Лолипоп,  начина / мястото на записване на приложения в системата и настройките на самите приложения,  е различно от това при КитКат, това вероятно ще е още една съществена причина,  подобен метод като споменатият по-горе, да няма резултат.
По втория въпрос с пропуснатите обаждания и липсващата адекватна реакция за известие,  да, това е познат проблем и при други от Z моделите на Сони.
При използване на търсачката на форума, щяха да ти излязат именно мнения с този софтуерен проблем, както от вашия раздел за Xperia Z, така и от раздели на Xperia, където също има оплаквания от това.
На етап, вероятно решението е изчакване на друга актуализация,  или връщане към предишна версия.
Споменат бе вариант са оправяне на известията, като се деинсталира Вайбър, а след това отново се инсталира.
Непонятно за мен е обаче, какво общо има той в случая със този софтуерен проблем на самата версия на Андроид, но потребител потвърди за положителен резултат в индикацията за пропуснатите обаждания.
Вероятно ще чакате фикс за отстраняване на подобни недостатъци на версията 5.0.2

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

@Monipeev, благодаря Ви за изчерпателния отговор Smile

Sony Xperia™ Z | Black | 4.4.2 KitKat <--- Sony Xperia™ P | Silver | 4.1.2 JB
Цитирай

Купих отново дисплей но този път с рамката.Страшен боклук Smile
Прехвърлих всичко,на телефона му работи всички с изключение на това че не намира мрежа.Няма никакъв сигнал.
Какво може да съм или да не съм направил както трябва?Не намира нито един от операторите.
Благодаря

Huawei Pad T3,Huawei 10 Pro,Huawei P30 Pro
Цитирай

Проблема е решен.Съвсем леко скъсан кабел по точно екранировката му.Не личеше нооо след смяна има мрежа.

Huawei Pad T3,Huawei 10 Pro,Huawei P30 Pro
Цитирай

Колеги, трябва ми малко помощ и съвет!
Вчера открих в горната част на телефона драскотина, която ме съмнява, че може и пукнатина на стъклото да е. В прикачената снимка е обозначена с червено вляво, за да се види нагледно. Ако е пукнатина може ли точно там да се замени, защото е много деликатно мястото - в лявата горна част на апарата, където е порта за слушалките. Ако пък е драскотина а не пукнатина, което не ми се вярва (повече ми прилича на пукнатина) с какво може да се заличи? Чувал съм, че пастите за заличаване на драскотини не е желателно да се използват. Телефонът наскоро го изпуснах и се наложи да заменя протектора, понеже при падането се пукна. Най-вероятно това е станало тогава, но вчера го забелязах.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте! Имам странен проблем, когато снимам видео екрана се затъмнява и в слънчево време се затруднявам да виждам какво снимам. Някой знае ли нещо по въпроса как да се оправи и да ли вие имате същия проблем.
Цитирай

Въпросът може да ти се стори странен, но какъв е варианта проблема да се състои в това, че по време на снимане закриваш сензора за осветеност, което автоматично да регулира яркостта на дисплея към по-минимални стойности?
Иначе в последствие при гледане, клипа с реална степен на светлината ли е записан или не?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ами в началото и аз си помислих за сензора но не е от сензора клиповете са нормални просто след като натисна бутона за снимане каквото и да правя екрана потъмнява. Проблема го имам от както флашнах лолипо. Но в момента не разполагам с лаптоп за да пробвам с друг фърмуер.
Цитирай

(2015-06-18, 05:35:35)Monipeev написа:  По втория въпрос с пропуснатите обаждания и липсващата адекватна реакция за известие,  да, това е познат проблем и при други от Z моделите на Сони.
При използване на търсачката на форума, щяха да ти излязат именно мнения с този софтуерен проблем, както от вашия раздел за Xperia Z, така и от раздели на Xperia, където също има оплаквания от това.
На етап, вероятно решението е изчакване на друга актуализация,  или връщане към предишна версия.
Споменат бе вариант са оправяне на известията, като се деинсталира Вайбър, а след това отново се инсталира.


Индикацията на пропуснатите обаждания работи при вариантът с деинсталирането на Viber и последващата му инсталация (след рестарт на телефона)!! ;-))

Цитирай

Явно е нещо временно решение, след 2-3 повиквания отново няма да ви се показват. Аз нямам никакви месинджъри и си живея с проблема, много е неприятно, постоянно преглеждам историята на обажданията и си припомням "с този човек говорих ли?".
Цитирай

Здравейте!
Апарата ми Sony Xperia Z C6603 от раз спря да чете каквито и да е сим карти.
Миналата седмица едан позната си даде нейния апарат на ремонт и за да не стои без телефон реших да и дам Сони-то.
Сутринта махнах сим картата (на Виваком), която беше в него, зададох му фабричните настройки и по обяд като дойде момичето да го вземе хоп - не разпозна картата и.
В рамките на два дни опитахме какво ли не,  включително ресети, преинсталации и т.н. и не разпознава карти към различните оператори наши, а даже и две на чужди оператори пробвахме, но и те също не свършиха работа.
Всичко си му работи перфектно вече две години и нямам никакви проблеми с него до този момент.

Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Тъй като апарата е вече извън гаранция някой ще ми препоръча ли свестен сервиз за поправка?

Благодаря и лек ден!
Цитирай

Извинявам се ако въпросът ми се стори глупав,но смяната на сим картата си правил при изключен телефон нали?
Опитай с някой къстъм ром и дано не се окаже хардуерен проблем.
Успех!

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

    Здравейте,на телефона на сина ми в горната част на дисплея се появи звезда. Някой може ли да ми каже какво означава. Благодаря.

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай

Активирано събитие, примерно зарежда нощес и изключва звука през това време...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Мерси Smile

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай

В Япония съм...закачането към 3g мрежа не е проблем,но към 4g нещо не ще...да не би да трябвя нещо и сим картата да е по особенна!

Sony Xperia Z
Цитирай

1. Активирано ли ти е LTE от настройките?
2. Телефона поддържа само тези LTE бандове: LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - C6603 - Разбери оператора в Япония на кой банд работи.
Цитирай

От настройките за мрежа?

От настройките за мрежа?

Закачен съм на 3 g....и след два дена се прибирам....но ми стана интересно...един колега с айфон също не можа да се закачи...

Sony Xperia Z
Цитирай

Да, от настройките дали е изпрано да работи в LTE режим.
Цитирай

Да... Избрано е...

Sony Xperia Z
Цитирай

На Docomo и SoftBank трябва да работи
Цитирай

[Изображение: Screenshot_2015_10_21_23_46_23.png]

Sony Xperia Z
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)