Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z (C660x)

От няколко дни, когато получавам известия на Look Screen-a от мобилното приложение на Facebook се появява задраскана камбанка и пише "mute". Не съм заглушавал никакви известия за съобщения. Деинсталирах и отново инсталирах Facebook и Messenger, върнах фабричните настройки на телефона, но камбанката пак се поява. Не е постоянно, а на моменти. Някой може ли да ми каже как да я махна, за да не се показва и защо е така?
Цитирай
Аксесоари

@faceless_man, Любопитно е да се види тази камбанка. Ако не ти представлява трудност, моля да прикачиш тук като снимка на екрана.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

@Monipeev, ето и снимката. Тъкмо се сетих, че не съм я прикачил в предния пост. Няма отърване от това чудо, изключително дразнещо е. Появява се, когато си иска, не е постоянно, но е често..


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Това е от Messenger-а, появява се когато ти пишат, ако искаш да спреш звука за определен период от време.
Цитирай

Благодаря! Интересното е, че до преди няколко дни не се появяваше. Каква е причината да се появява и има ли някаква опция да не ми предлага да спра звука за определен период?
Цитирай

Ами не съм обръщал внимание дали преди това го е имало, но на скоро имаше ъпдейт на приложението, може би след него става това. И не съм сигурен, но май няма как да се махне.
Цитирай

@pavlinstoyanov, спрял съм актуализацията на всички приложения и интересно защо се появява като Messenger-a не ми е актуализиран до последната версия. При теб в момента така ли е?
Цитирай

Аз пък нямам такава камбанка, със най-новата версия съм на Messeger и LP 5.1.1
Чудно...



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай

Да, проблема е само при мен. Попитах доста хора, при никой от тях го няма. Много интересно откъде се появи...
Цитирай

И при мен е така. Дава ми опция да заглуша дискусията (съобщенията). За различните устройства, новият месенджер,  както и всички останали приложения идват по различно време. Например за таблета ъпдейтите на приложенията ми идват седмица по-рано, а за зетката закъсняват, че дори и повече от седмица Wink

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

На мен понякога ми се появява, понякога - не.
Цитирай

@tarantulaxxx, @pavlinstoyanov, благодаря много, че се отзовахте! 
Значи не е бъг, а просто самият Messenger го е въвел автоматично, когато получиш съобщение, ако искаш да го заглушиш. Първоначално си мислех, че е е някакъв индивидуален бъг при мен само, но определено сега разбирам, че не е така. Интересното е, че не съм с последната версия, а с 38 и съм спрял автоматичния ъпдейт на всички приложения и въпреки това се появява. Дори пробвах стари версии от преди няколко месеца и при тях е същото положение. Явно, независимо дали е пуснат автоматичен ъпдейт или не, това си е въведение от Messenger.
Цитирай

Здравейте, Имам въпрос относно Сони..
Използвам Z c6603  преди седмица му смених дисплея и сега нещо ми се губи обхвата а не е от картата защото тя е на 3 дена ..
Някой ако може да ми каже причината ще съм много благодарен ..
Цитирай

Всъщност това, че картата е нова, не трябва да изключва евентуален проблем.
Възможен е и проблем с некоректно сглобен телефон.
Вариант е да се пробва с друга карта, защо не и на друг оператор, просто за сравнение какъв би бил резултата.
Провери между другото и на каква мрежа е настроен телефона - Настройки / Още / Мобилни мрежи -Предпочитан режим на мрежата.
Провери дали същия проблем ще е наличен, ако окажеш само режим 2G на мрежата например.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

дравейте, реших и аз най-накрая да потърся помощ из форумите. Та проблемът .. Преди около 3 месеца забелязах, че батерията на телефона започна да пада по-бързо от обикновено и съответно поизчистих каквото можах, за да олекотя работата. Не се подобри състоянието, налагаше се да го зареждам честичко. След няколко дни се появи друг проблем - телефонът започна да изключва ей така изведнъж по 5-6 пъти на ден. Пак добре. Но след още няколко дни както го бях заредила тръгвам да го изключвам от зарядното и в момента, който изключа зарядното и телефонът изключва. Опитвах да го включа, но не става. Включвам го в зарядното и единствено тогава се включва. Не можех да го изляза от вкъщи с включен телефон. За да го включа трябваше да е в зарядното. Реших, че е нещо от батерията понеже преди това не издържаше много. Занесох го на сервиз, поръчахме нова батерията и за 2 дена беше готов. Работеше перфектно, батерията издържаше както трябва. Внимавах да не го използвам излишно, за да не се получи както преди.
И ето, месец след смяната на батерията отново започна да изключва изведнъж и отново не мога да го включа без зарядно. Този път батерията си е наред, не започна да пада бързо както предния път, работеше перфектно, но нямам никаква идея каква е причината. Върнах фабричните настройки, всичко е като ново без излишни актуализации и нищо ... моля ви дайте идея каква може да е повредата? Телефонът е на около година и половина и ми харесва изключително много. Предполагам, че е нещо конкретно щом се случва за 2-ри път и ще може да се поправи, но нямам идея как ... ;/
Цитирай

Направи му една чиста преинсталация през PC companion.
Ако продължи и след това проблема, значи е нещо хардуерно и пак ще трябва сервиз..този път не за батерия, а за нещо друго.
Цитирай
Photo 

Здравейте имам следния проблем след като ми беше  паднала батерията и се изключи телефона сега някой от приложенията ми ги няма, прилагам и снимка


Прикачени файлове
.jpg _20151216_002406.JPG Размер: 34.66 KB  Сваляния: 24

Samsung  Galaxy S7 edge  32GB
Цитирай

(2015-12-16, 00:26:59)delluks1234 написа:  Здравейте имам следния проблем след като ми беше  паднала батерията и се изключи телефона сега някой от приложенията ми ги няма, прилагам и снимка
Приложенията да не са на външна microSD карта?
Цитирай

Не в паметта на телефона са , даже сега телефона започна много да бави и зацепва

Samsung  Galaxy S7 edge  32GB
Цитирай

Здравейте. Днес ми се появи съобщение за обновяване на софтуера и аз го изтеглих и инсталирах и от тогава телефона ми постоянно се рестартира. Някой има ли идея дали е от това и какво мога да направя за да спре да се рестартира постоянно.
Цитирай

Натисни едновременно бутона за включване и заедно с него, бутона за усилване на звука, докато не усетиш вибрация и телефона ще бъде изключен.
След това свържи телефона към компютър с програмата Pc Companion и преинсталирай софтуера.
Явно нещо се е объркало по време на актуализацията

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

А къде по точно е това за преинсталиране на софтуера че не го наморам или ако има линк където мога да прочета ще съм много благодарна
Цитирай

Теглите и инсталирате програмата. НЕ СВЪРЗВАТЕ ТЕЛЕФОНА С USB КАБЕЛА!
1. Стартирайте PC companion и изберете support zone (телефона все още не е свързан!)
2. Изберете Phone Software Update
3. Ще ви изпише "could not find phone because you havent connect it yet!", НЕ ГО СВЪРЗВАЙТЕ! Изберете "repair phone"
[Изображение: 2014-10-25_sony_repair1.jpg]
4. Ще ви се покаже следния прозорец, изберете "continue"
[Изображение: 2014-10-25_sony_repair2.jpg]
5. Изчакайте докато се подготви ...
6. След като е подготвена програмата, ще ви покаже списък с телефони и трябва да изберете вашия модел
[Изображение: 2014-10-25_sony_repair3.jpg]
7. Следвайте стъпките показани на следващия екран
[Изображение: 2014-10-25_sony_repair4.jpg]
Свързвате телефона едва чак на тази стъпка, не преди това, иначе няма да сработи.
Това е! На текущата снимка е показан телефон със хардуерен бутон "BACK", ако не ви покаже начин за свързване със софтуерен - задържате "Volume Down".
Цитирай

Здравейте! Имам отключен bootloader и не мога да ъпдейтна C6603. Дали ако от менюто, показано на снимката натисна Reset costumatization ще го заключи и ще мога ли да ъпдейтна през OTA, а не от PC companion? Smile

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай

@ivkata1112, Менюто, за което говориш, няма да ти заключи буутлоудъра.
След като ти е отключен буутлоудъра,  но искаш да актуализираш официално, то заключваш и ако ти е налична ОТА актуализация, не трябва да има проблем, въпреки, че тогава няма да има причина да не се актуализира и през Pc Companion
Друг е въпросът, защо направо не флашнеш стоков фърмуер с номера на компилация през Флаштул, вместо да заключваш буутлоудър и да чакаш известие за ОТА Ъпдейт?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)