Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z (C660x)

А какво ще направи?

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
Аксесоари

Следва да те въведе към връщане на фабрични настройки.
Ако си срещнал друга информация за това или факти, които да те навеждат на твоето предположение, моля да ги споделиш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Мисля че някакъв "по-така" в xda го беше писал и аз повярвах.

Щото не мога да ъпдейтна сега през телефона, излиза Could not install new software update като стигне донякъде на тегленето. И мислех, че ако го цъкна ще се оправи евентуално.

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай

Има вариант да се увериш сам за действията на съответното меню, като предприемеш стъпките към опцията.
За информация,  заключването на буутлоудър се извършва с малко по-различни стъпки.
Разбира се, че при отключен буутлоудър, актуализация през Pc Companion не е възможна, както и колега от форума, информира за невъзможност към актуализация с Уиндоус ХР.
Иначе ето още едно подобно мнение по въпроса:
http://forum.xda-developers.com/xperia-l...l-t2525996
Също и:
http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z-Z...d-p/691877

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Значи трябва да търся вариант да заключвам bootloader-а? За да ъпдейтна..

Въй, то пишело Bootloader unlock allowed:Yes, а не, че е отключен, а така било когато е заключен. Но остава въпроса защо не мога да си ъпдейтна андроид и ми казва Could not install? Друга причина?

П.С. Аз не съм си отключвал bootloader-а и се учудих, помислих, че е просто щото съм руутнал,  а то искало техники..Сега въпроса си остава как да ъпдейтна

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай

Това грешка при опит за ъпдейт OTA или през PC Companion?
Цитирай

OTA ъпдейт

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай

Пусни PC Companion и ще се ъпдейтне без проблем и без загуба на информация.

Софтуера е официален на Сони.
Цитирай

Това да е.. Там имам и 5.1.1 ъпдейтите, ама не искам с комп

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай

Ако си мислиш, че като актуализираш през ОТА ще запазиш и руут правата, то не е никак сигурно.
Имаше приложение, което служеше за това при някои версии на Андроид, OTA RootKeeper, но мисля при новите не е актуално.
Вероятно ще се наложи да руутваш отново, стига да не си на 5.1.1
Вариант е, след като си с руут права, да инсталираш рекавъри, а след това прерутната версия или компилация на Андроид, която желаеш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте дали някой от вас получи на Теленор 4G защото гледам нашите телефони го подържат но в менюто нямам LTE а само GSM,WCDMA и WCDMA\GSM извинявам се ако темата съществува но нямах възможност да проверя

Samsung  Galaxy S7 edge  32GB
Цитирай

Ето и тема, в която се коментира именно липсата на тази мрежа, както и причината за това:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1214905

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да ви питам, понеже съм решил да го взимам този телефон, вярно ли е,че като израеш игри 15-20 мин. и се загрее игрите почвали да лагват поради автоматично понижение на честотата на процесора, и значи ли това,че през двадесетина минути ще трябва да излизам от играта, да го чакам да изстине, после пак и така.
Цитирай

Лаг по-скоро от старото видео и бавната РАМ/шина. Лятоска си търсиш хладинка за тебе и тамагочито, по-комфортно е... Wink
Моето го тормозя с ДХ5 и Събуейсърф.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз съм се насочил към този модел, мисля да си го купя втора употреба (колкото и да искам да е нов и с гаранция, няма как), но ме притесняват някои дефекти.

Чета за бързо-падащи батерии, за отлепяния на стъкла или някакви други неща (вече не се сещам след четене от първа до 40-та страница), някакъв луфт ставал, или надигане на капака, нещо подобно.

Изобщо струва ли си тоя телефон или е трагедия?
Цитирай

Абе пушка си е от всякъде Сонито ...За мен един от най-добрите им телефони ...И отделно нзн друг флагман такава потдръжка да му е осигурена
Цитирай

Моя телефон вече кара трета година ползване - нито една забележка.

Може би първите бройки като е излязъл на пазара да е имало някоя и друга дефектна, но аз не съм засичал или чувал, един приятел си го закупи още като излезе и не се е оплаквал, още си го използва. Моя е купуван ноември месец на 2013.

Имаше загряване на телефона при 5.0.2, но сравнителни бързо пуснаха 5.1.1 и това загряване остана забравено чувство, сякаш никога не е било.

Наистина втора употреба телефон на Сони вече е направо невъзможно. Стигне ли се до ремонт - почти никога не е успешен, успешно е само при подменена бройка.

Аз съм решил ако вземам втора употреба телефон на Сони - задължително да има гаранционна карта, където да е упоменато всичко правено по устройството (ако се е налагало). Дори и да е изтекла гаранцията, пак ще държа да я видя и документ за произход - Техно-*, Сони Център, мобилен оператор или Лаптоп БГ.
Цитирай

Аз купих на жената Refurbished от тук http://www.aliexpress.com/item/Original-...06593.html
преди година. Ползва го все още и то доста зверски. Хвърляния изпускания.....постоянно забравя wifi, data bt включени...рови цял ден из нета и fb ......и въпреки това й изкарва един ден и повече.......железен телефон.......а и снима много хубаво. И нито веднъж не е споменала да и е забил.
Цитирай

Аз мисля ако си дойде с 4.3 да ги оставя там, ако не-четох за флаша, нищо сложно и пак ще сложа 4.3 но нагоре не качвам.
Киткат ми е дълбоко противен , нагоре Android въобще не ми харесва, чисто визуално тоя Material Design и тия светли тонове са ми мега противни. Предпочитам си тъмните тонове в 4.2/4.3 с тъмната тема-много си държа на тъмния интерфейс, даже по едно време си бях качил някакви моднати .apk-та на сегашния тел. с черен фон (Youtube с черно и т.н.). Има си някакви тъмни теми, но не е както е при 4.2/4.3 визуално (за на Sony UX-а говоря). Лични предпочитания към черния цвят с една дума.

Коя от двете е по-добре за телефона-4.2 или 4.3 ? С коя работи по-добре? Аз и на 4.1.2 нямам нищо против, но съм чел за някакви начални бъгове, които са оправени в 4.2, та затова ако някой ми каже коя е по-добрата версия откъм произвдоителност и батерия....

И също на какво да обърна внимание специално при този модел като го разглеждам в еконта в тия решаващи 15-минути?

С обхвата как е на места с по-ниско покритие, щото в момента съм с E4, който от всички апарати в къщата е най-зле.
Цитирай

Здравейте!Телефона ми е Xperia Z 6603.Проблема ми е,че по камерата имам тъмни петна които се появяват и на снимките.Предполагам е замърсена камерата.Ако някой може да ми каже дали това е може да причината или някоя друга.Ако е замърсена камерата как да я почистя или направо се сменя с нова?

Ето така снима :

   
Цитирай

И аз имах такива петна и мислех, че е от прашинки от вътрешната страна на стъклото на камерата. В началота беше една по-голяма, после станаха няколко по-малки. Телефона беше в гаранция, изпратиха го на сервиз и след две седмици ми звъннаха, че ще бъде сменен с нов. Така и не разбрах какъв е бил проблема. Може би дефект с матрицата, не знам. С новия всичко е ок.
Цитирай

Телефона е изтърван 2 пъти като последния път му сменяха дисплея и задния капак.Може ли  заради тия изтървания да се е повредила камерата?Махал съм задния капак и пак си стоят петната.Питах на няколко места и всички са на мнения,че камерата трябва да се смени.Мисля да си поръчам една нова макар,че хич не ми се иска да сменям оригиналната с някой китайски боклук ама явно нямам избор.
Цитирай

Здравейте, (нов съм та ,ако темата не е за тук се извинявам) имам проблем с този телефон изключи ми се и като го сложа в зарядно ми свети в червено диода, а като пробвам да го пусна стига до логото на сони и се рестартира и така до безкрай :/
Цитирай

Съветвам те първо да го оставиш да се зареди добре.
Преди това задръж ЕДНОВРЕМЕННО бутоните пауър и бутон за усилване на звука,  докато не усетиш вибрации.
Тогава телефона ще се е изключил и го прикачи към зарядното.
След като се зареди, опитай да го включиш отново, ако се повтори ситуацията описана от теб, свързваш телефона изключен към компютър и програмата Pc Companion.
Следва преинсталиране на софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

проблема е ,че не иска да се изключи като извибрирва 3 пъти и като го сложа в зарядно пак се опитва да се включи
сега пробвах и да му флашна друг ROM и няма промяна стига до логото на сони и се рестартира Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)