Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z (C660x)

С Флаштул предполагам флашваш и няма прекъсване на процедутата?
При метода за изключване на телефона с предходни вибрации, нормално е след закачане към зарядно, да светне и покаже индикатора за зареждане на батерията.
Успяваш ли да го приведеш във флашмод режим, въпреки, че щом успяваш да флашваш друг фърмуер, вероятно с режима всичко е наред.
Провери да не би да е повреден FTF файла, който флашваш, както и дали е точно за твоят модел телефон.
С Pc Companion защо не опиташ да го съживиш?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

да успявам да го преведа в флашмод режим и във фасбуут също пробвах и с Pc Companion и с флаштул свързва си се инсталира се ,но когато пробвам да го пусна стига до логото сони ,а при зареждане не ми показва изобщо нивото на батерията просто си се заморестартирва. Започвам да си мисля ,че е нещо проблем с батерията щом постоянно свети само червения диод 

поиграх си малко да задържам бутоните за звука и включване и да го включвам и изключвам от компютъра за секунда и взе ,че тръгна да се зареждаааа (happy)
Цитирай

Капачето на usb започна да хлопа още на втория месец и веднъж си полях телефона с вода,в резултат белият индикатор под капачето се оцвети в розово-червено.Някъде бях чел,че се изчиства по някакъв начин,но не помня с какво.Някакви идеи? Мой познат е занесъл телефона си в сервиза на Ментел и са му сменили капачето с ново като част от гаранцията. Също така дисплея ми има на места тъмни и бели петна,казаха ми че е от топлината на батерията или нещо подобно и искам да ми го оправят,понеже е още в гаранция. Xperia Z от Ментел.

[Изображение: baner-podpis-forumi.jpg]

Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=81547
След преинстал би трябвало да се оправи, а?
Цитирай

По принцип да, един repair през PC Companion и за 20-тина минути е като нов.

Не съм сигурен обаче ако е отключен Bootloader-а дали ще може да се repair-не през PC Companion, защото ще е малко повече играчка, но пак ще се оправи.
Цитирай

При отключен буутлоудър, Pc Companion отпада като вариант, поне докато не се заключи отново.
Остава Флаштул, но автора е описал, че е минал вече през тези стъпки с двете програми.
Все още не е потвърдил в крайна сметка дали вече всичко е наред или проблема му остава актуален.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-02-28, 10:30:55)Monipeev написа:  При отключен буутлоудър, Pc Companion отпада като вариант, поне докато не се заключи отново.
Остава Флаштул,  но автора е описал,  че е минал вече през тези стъпки с двете програми.
Все още не е потвърдил в крайна сметка дали вече всичко е наред или проблема му остава актуален.
Обаче интересното е, че ако махна батерията и първо го вържа в зарядно и след  това я свържа батерията ми показва че се зарежда нормално без да се рестарва и като стигне на 100% упява да се включи ако е свързано със зарядно и работи около 4-5мин макс (това е при положение, че е с андроид 4.1 ) и след това сам си се изключва или ако махна зарядното и ми показва, че батерията е паднала на 4-5% след което буквално за няма и 5 минутки се напълва отново на 100% но през цялото време няма никакво загряване   на платката
Цитирай

Много странно до сега съм бил на Sony и съм слагал кернели, бл съм отключвал, ромове ама....
Цитирай

Имам въпросс. От днес, в менюто за актуализация на софтуера, ми излиза да инсталирам Amazon Shopping и това не може да се махне. Има ли начин да го разкарам?

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

tarantulaxxx, спри известията за ъпдейт на приложенията, които не желаеш от опциите в ъпдейт центъра.
Цитирай

Нямам ъпдейт център, а What's New, а колкото и да търсих там, не открих някаква опция за да се махне.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

Забрани What's New от приложенията в такъв случай, ако не ти е необходим. Постни един скрийншот да видя какво точно ти дава, ако желаеш.
Цитирай

Ето това ми излиза, когато правя проверка за актуализиране на устройството
http://prikachi.com/images.php?images/740/8667740t.png

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

@tarantulaxxx, Кликваш върху дадената актуализация и избираш "Скриване" /Hide/.
Повече няма да ти се показва.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да, ама се скрива само в What's New, когато вляза в настройки и после актуализация на устройството, това пак ми се мъдри. И колкото и да ръчкам, няма махане.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

Така е разбира се,  но поне не седи известие върху самата икона на What's New или статус бара, че има изчакване от приложения за актуализация.
Вероятно без наличие на руут, известието за актуализации в Настройки/ Всичко за телефона/ Актуализация на софтуера, няма как да се премахне.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте!
Има ли начин да се смени страничната гумена рамка, без да се налага смяна на дисплея, защото се олюпи леко до порта за слушалките от постоянното вадене и слагане на калъфа? Ето и снимка, за да стане по-ясно за областта на повредата. Обозначил съм мястото с червен цвят.


Прикачени файлове
.png original.png Размер: 288.75 KB  Сваляния: 40
Цитирай

Имам проблем с режим Стамина. Включен е, но продължавам да получам съобщения и известия, когато екранът е заспал. Този проблем се появи преди 4-5 дни. Рестартирах, гледах настройките на Wi-Fi, но нищо. Проблемтът си остава. Някакви идеи?

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

Приятелчета, реших да си подменя тъча и дисплея на експерията, но ме притеснява това, дали ще остане водоустойчив. Намерих един комплект на цена от 80 лв, но са ми казали, че след смяната му вече няма да е водоустойчив?

Sony Xperia Z | Samsung Galaxy S3
Цитирай

Питаха в раздела за Z2 за същото, ето и отговор:

(2016-05-29, 16:35:51)Димитър! написа:  *#*#7378423#*#* -> Service test -> Pressure Sensor
Отваряш едното капаче и виждаш, че при натискане на дисплея стойността на налягането не се променя.
Затваряш всички капачета, натискаш дисплея - налягането нараства леко и после постепенно спада - значи имаш херметичност.
Виждал съм три телефона ЗЕТ2 със сменен гръб - и трите нямат херметичност, за  съжаление.
По този тест, де иначе никой не пожела да ги топи във вода.
Цитирай

(2016-05-30, 06:43:57)ddqnov написа:  Питаха в раздела за Z2 за същото, ето и отговор:
В сервизното меню на моя Z няма такъв тест.
Цитирай

Именно, този сензор за налягане и възможността за тест на работата му, са налични от модела Xperia Z2 нагоре.
За това и липсва тази опция в сервизното меню тук.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-05-29, 11:33:45)BraveWAVE~ написа:  Приятелчета, реших да си подменя тъча и дисплея на експерията, но ме притеснява това, дали ще остане водоустойчив. Намерих един комплект на цена от 80 лв, но са ми казали, че след смяната му вече няма да е водоустойчив?

А на мен някой да ми обърне внимание? ;d

Sony Xperia Z | Samsung Galaxy S3
Цитирай

(2016-05-27, 05:53:23)tarantulaxxx написа:  Имам проблем с режим Стамина. Включен е, но продължавам да получам съобщения и известия, когато екранът е заспал. Този проблем се появи преди 4-5 дни. Рестартирах, гледах настройките на Wi-Fi, но нищо. Проблемтът си остава. Някакви идеи?

Здравей! Проблемът се решава така:
Отиваш в настройки, приложения, всички, намираш Стамина, изчистваш данните и кеша, а после спираш принудително приложението. Рестартираш телефона и наново включваш режим Стамина. Честито! Проблемът е отстранен!

п.п.
Неволята винаги помага най-добре.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

Проблем !!
След unlock на bootloader-a през fastboot телефонът си върна заводските настройки.
От тогава като приема обаждане или прави такова - ту се чува през слушалката, ту не се чува.
Като се пусне на високоговорител имаме чуваемост.
Преинсталиран му е n пъти android-a през flashtool-a с различни версии,
заключван му е bootloader-a и оправия няма - един път се чува, а дръг път не!! ;-((
Идеи !! ;-))

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)