Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ HTC One М7 [Unlock • Recovery • Root • S-OFF] ¯´·.¸¸. -
#1

Android

Тази тема е свързана с това как да отключим Bootloader-а, да инсталираме TWRP, да направим root
[Изображение: 9n3gIpb.jpg]

!!! Отключването на Bootloader-а може да доведе до загуба на гаранцията !!!
Праветe го на своя отговорност


***

МОЛЯ, преди да започнете каквото и да е прочетете внимателно всичко!!!  
Ако нещо се обърка, НЕ отговарям за последствията!






Необходими програми и инструменти:

1. Отклюване на bootloader-a
      Включете USB debugging от Developer options!

ВАЖНО - След отключването на bootloader-а цялата информация в телефона се изтрива. Направете си backup!




2. Инсталиране на custom recovery TWRP

[Изображение: f7YP7Y6.png][Изображение: RFdyPZI.png]

Линк към оригиналната тема
Изтегляне
  • Свържете вашия HTC One M7 с usb кабела и от developer options сложете отметка на USB debugging
  • Сваляте recovery.img файла и го поставяте в папката с adb
  • Отваряте в нея cmd и пишете adb reboot bootloader
  • Избирате FASTBOOT
  • Следват командите:
    fastboot erase cache
    fastboot flash recovery recovery.img





--------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------

ROOT
Теглите SuperSU.zip и го флашвате през recovery
> SuperSU by Chainfire <

--------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------

S-OFF за всички версии на hboot
За съжаление за момента има само един начин и той е платен ($25).
http://theroot.ninja/
Сваляте програмата, инсталирате я на телефона като обикновено APK и следвате инструкциите!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#2

HTC драйвери

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#3

към темата ...

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#4

ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ



??? Какво е HBOOT ???

HBoot е bootloader - нещо като BIOS. Той казва на телефона какво да направи, след като натиснете стартовия бутон.



??? Какво е Root ???

Root ви дава привилегирован достъп, нещо като на администратор. С него можете да използвате всички приложения, които искате и да инсталирате всичко.



??? Каква е разликата между SPL, SSPL и HardSPL ???

1.SPL (secondary program loader) е част от фърмуер, който позволява на вашия телефон, за да флашва Ром-ве, радио, Splash екрани. Производителя го заключва, така че да можете да го използвате само за флашване на ром-ве от собствения си производител.

2. SSPL (soft secondary program loader) е временен начин да позволи на телефона ви да флашва къстъм Ром-ве само, но не и радио. Това не дава защитата на телефона ви, така както HSPL.


??? Какво е Радио ???

Радиото е фърмуер, който работи между операционната система и клетъчния хардуер. Той обработва звук, камера, GPS, телефонни разговори и т.н. Радиото, трябва да бъде съвместимо с операционната система на Ром-а, или могат да се появят проблеми със звук и камера.
ВАЖНО!!!
Чрез инсталиране на грешно радио може да си потрошите телефона. Бъдете изключително внимателни при тази стъпка. Ако качите ГРЕШНО радио няма как да се оправи и телефона трябва да се занесе в сервиз.



??? Какво е Кернел ???

Kernel е ядрото на ОС-а. Работата му е да осъществява връзката между хардуера и софтуера и изпълнение на системни функции. За всеки ром има различни кернели. Може да се ползва и един кернел за няколко ром, но за тази цел зависи как е направен и дали ще сработи.



??? Какво е ClockworkMod Recovery???

ClockworkMod - известен също като CWM - е къстъм recovery ( идва от думата recover – възстанови ) на Android телефони и таблети. То ви позволява да изпълнявате няколко сложни операции за възстановяване, инсталиране и поддръжка на вашето устройство с Android, които не са възможни със заводското (оригиналното) recovery.



??? Какво е Дял/Partition ???

Повечето телефони имат SYSTEM|DATA|CACHE. Някои от тях имат различни, но основно ROM-а и операционна система са в SYSTEM, вашите акаунти и лични настройки и приложения, които инсталирате, след като първото зареждане, те всички са в DATA. CACHE паметта е основно се заема с това нещата да остават бързо и гладко, разбира се имате и RAM.



??? Какво е S-OFF ???

S-OFF ви дава възможност за пълен достъп до полезни подразделения на телефона. To е като стената за флашване. С него ще можете да качвате къстъм ром-ве без да се налага да инсталирате boot images от други андроиди. Ще можете да инсталирате ром-вя от всеки регион без да се налага да имате Gold Card. Ще може да флашвате и други кернели. Настройката по подразбиране за устройства на HTC е S-ON, което означава, че нито може да ви даде достъп до някои области на системата, нито може да ви гарантира постоянен root.



??? Какво е ENG S-OFF ???

Това е по-сложно. С такъв S-OFF може да инсатлирате друго радио и да правите доста допълнителни команди. Повечето неща в ENG S-OFF може да ви счупят телефона, тъй че ако НЕ РАЗБИРАТЕ по-добре не се мешайте в тази област.



??? Каква е разликата между S-OFF отключване и S-ON отключване???

HTC Dev ви дава достъп до /system, /boot и /recovery. С това отключване нямаме достъп до hboot, радио или CID, което означава, че няма да може да се de-brand-ира, да се отключи (за да се ползва с всяка SIM карта) или да се ъпдейтне low-level mobile network firmware. S-OFF ни дава тази възможност!



??? Какво е Super CID ???

CID e Country Identifier (Идентификатор на държавата). Това е код, заложен в телефона и софтуера го ползва, за да определи за коя държава или регион е телефона. Ъпдейтите на HTC, например, го ползват за да определят кой език да инсталират (освен останалите неща).
SuperCID е специален код, 11111111, което означава, че може да се инсталира софтуер от всеки регион.
SuperCID може да изглежда удобен, но обърнете внимание, че ако се интересувате само в дебрандирането на телефона си, то съдържанието на ОТА (по въздуха) актуализация, която HTC изпраща няма да бъде на разположение за вашия телефон, тъй като няма специфично определен регион. Така че в такива случаи, трябва да изберете конкретна CID за вашия регион.
SUPER CID=Може да инсталирате RUU-та отвсякъде!!!



??? Какво е GoldCard ???

Goldcards са полезен, когато устройството ви е брандиранo. То спира процеса на актуализация от фалит, когато се даунгрейдва, или каквото искате да направите. Ако ви е брандиран телефона това е задължително.



??? Какво е CPU и GPU ???

CPU е процесора. Той изпълнява основните функции. GPU е видеокартата. Отговаря за качеството на графиката.



??? Каква е разликата между Стоков и Къстъм Ром (Stock vs Cooked) ???

Stock/Стоковия ром обикновено имат екстра "буламач", които заемат допълнително пространство по телефона. Cooked/Къстъм ром-те са олекотени, за да осигури повече пространство. Повечето от тях са променени, с цел да се получи по-бърза и по-стабилна операционна система.



???Какво е Soft Brick???

Това е когато телефона е в bootloops, но можете да влезнете в CWM.



???Какво е Hard Brick???

Това е когато телефона не се включва по никакъв начин. Не можете да влезнете в CMW или в стоковото Recovery.



???Какво е OTA или FOTA ???

(F)OTA означава (Firmware) Over The Air. Това е процес, при който изискваните ъпдейти и операционни системи за телефона могат да се пращат по клетъчната мрежа.



???Какво е Firmware ???

Firmware е термин, който често се използва за обозначаване на фиксираните, малки програми и / или структури от данни, които вътрешно контролират различни електронни устройства. Програми, съхранявани в ROM, EPROM, или флаш памет, които обикновено контролират различни вътрешни електронни устройства (твърди дискове, клавиатури, дисплеи и др.). Firmware обикновено е "фиксиран" софтуер, който не е актуализиран в потребителските устройства, но често актуализирана/флашвана от напреднали/advanced  потребители за премахване на бъгове или да добави функции към устройството.



??? Хубаво ли е да се ползва Task Killer???

Принципно Не. В    Android OS има доста процеси, които протичат на заден план освен приложенията, които отваряме. Убивайки ги, ние караме OS-а да ги зарежда отново, което води до бавене (ако решим да отворим нещо в този момент) и до хабене на енергия.
Лично съм го забелязал като правя тест на Quadrant Standart, като преди това съм пуснал Task Killer – стойностите са по-малки в сравнение с тези, ако не го пускам.
Ако на някой му се занимава може да прочете тази тема и да обърне внимание на блоковата схема:



[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#5

Извинете за въпроса, но за да руутна, трябва ли да отключа БЛ непременно?
Цитирай
#6

да
Цитирай
#7

Опитвам се да отключа bootloader-a ,но когато вляза в страницата на HTCDEV и правя всичко както е показно до момента на избиране All Other Supported Models и след това клик на Begin Unlock Bootloader , ми дава опции Yes и No ,но при клик на Yes нищо не се получава . Някой да е имал същият проблем и евентуално да знае как да продължа нататък ?

HTC DHD 2.3.5 LeeDrOiD_HD_V5.1.1_GB / Samsung Galaxy Tab 10.1 32GB / HTC ONE Dual SIM
Цитирай
#8

И защо го правиш през HTC Dev? После си губиш гаранцията! HTC твърдо са застанали зад предупреждението си и не признават гаранция дори и да го заключиш после. Проверяват те по ИМЕЙ още като го пратиш за ремонт. Има тема тук за Unlock/S_OFF, с която не се прави регистрация в сайта на HTC за отключване и никой не те знае, отключвал ли си или не. После можеш да се врнеш до заключен наново. А иначе Андроид е обявен за ОС с отворен код и това не е престъпление някакво, да отключиш по друг начин, за да си запазиш гаранцията. Това е практика само на HTC.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#9

Благодаря ти за инфото ! И макар да мисля ,че едва ли ще ми се наложи да ползвам гаранцията от личните ми наблюдения за изделията на HTC ,смятам да действам по твоята препоръка Smile . Благодаря ти пак ,мятам другата тема . Smile
п.п.: а иначе просто искам да го рутна и да флашна някой европейски ром .

HTC DHD 2.3.5 LeeDrOiD_HD_V5.1.1_GB / Samsung Galaxy Tab 10.1 32GB / HTC ONE Dual SIM
Цитирай
#10

iuly_vn написа:И защо го правиш през HTC Dev? После си губиш гаранцията! HTC твърдо са застанали зад предупреждението си и не признават гаранция дори и да го заключиш после. Проверяват те по ИМЕЙ още като го пратиш за ремонт....HTC.

Аз моят го бях отключил ( ONE X ) точно през сайта и сега съм го оставил за смяна на тъч, приеха си ми го без проблем след като им занесох гаранцията и след проверка на ИМЕЯ
Така, че и да е така, не е всеки път или по-скоро само ако им го занесеш отключен Albert

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#11

За отключването го отключих,обаче нещо с recovery не ми се получава.Първо в command prompt ми изписва че не може да намери фаил recovery.img а съм го преименувал на такъв.След което изключвам телефона влизам с комбинацията от бутони и...........изненада,имам recovery.Да,ама не.Влизам и телефона изпада в ужас.Първо ми излиза жълт а след това червен триъгълник,гася го след което си го стартирам нормално.Някой би ли помогнал?
ПП: Оправих се.Използвах друго recovery.

Galaxy S 2<>Galaxy Note 2<>Experia Z2➡Gallaxy S6➡Galaxy S7 Edge
Цитирай
#12

Колеги аз имам същия проблем с рековърито. Има го, но не работи. Седи на червения триъгълник. Помагайте
Цитирай
#13

Аз използвах TWRP и всичко е ок.

Galaxy S 2<>Galaxy Note 2<>Experia Z2➡Gallaxy S6➡Galaxy S7 Edge
Цитирай
#14

По същия начин както е описано или нещо друго се прави? Дай малко повече инфо на ЛС.
Цитирай
#15

Да.По същия начин.Просто изполваш друго recovery.Има и клипове в тубата.

Galaxy S 2<>Galaxy Note 2<>Experia Z2➡Gallaxy S6➡Galaxy S7 Edge
Цитирай
#16

Как да инсталирам новия ъпдейт на андроида? Сваля се, но при рестарта се зарежда рековърито, а там няма ъпдейт. Помагайте.
Цитирай
#17

freshdevil написа:Как да инсталирам новия ъпдейт на андроида? Сваля се, но при рестарта се зарежда рековърито, а там няма ъпдейт. Помагайте.
Явно си с руут, няма как да го инсталираш
Трябва да флашнеш стоков Ром и тогава

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#18

А само с ънруут?
Цитирай
#19

freshdevil написа:А само с ънруут?

Не, сваляш си RUU за нашият регион, инсталираш и тогава Android

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#20

Благодарност на Luba6ky !!!

А ето ви адрес за изтегляне на recovery, която не е Beta-версия, от тук http://d-h.st/mPG или от тук http://www.androidrevolution.nl/download..._v.0.5.img
Цитирай
#21

mazy написа:Извинете за въпроса, но за да руутна, трябва ли да отключа БЛ непременно?

Не! Rock Dance

Просто инсталираш HTC Android драйверите, включваш USB Debugging от Settings > Developer Tools, сваляш Kingo Android Root оттук - ЦЪК и го инсталираш, свързваш телефона с кабела и стартираш Kingo-то. След около минута имаш рутнат телефон, без всякакви главоболия с отключване на бутлоудър и инсталиране на recovery. Проверено снощи и проработи 100%! :bow: (всъшност, самите създатели на програмата са поставили HTC One в списъка на официално поддържаните за рутване телефони)

Разбира се, на когото му трябват - нека отключва и инсталира, но на съпругата ми например ѝ беше необходим root само за да ползва Titanium Backup и да си инсталира iGO, но нищо повече.
Цитирай
#22

За съжаление, колега...не е така :/ :/
Цитирай
#23

При мен също не става, забива ми на Fetching script... и до там.
Цитирай
#24

ivailo0 написа:При мен също не става, забива ми на Fetching script... и до там.

Колеги, да не е нещо от версията на Android? Нашият го взех преди три дни от Vivacom и си беше с 4.2, а виждам, че междувременно е имало OTA ъпдейти до 4.3, които аз не съм правил. При мен всичко стана "от раз" Huh
Цитирай
#25

Защото си с 4.2 Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)