Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ HTC One М7 [Unlock • Recovery • Root • S-OFF] ¯´·.¸¸. -

Следвай този гайд
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2182792
Успех!

П.С.И те съветвам да сложиш twrp recovery вместо cwm, за да си спестиш бъдещи главоболия.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
Exclamation 

Обърни внимание и на нещо важно - сложи TWRP, не CWM.
CWM има проблеми с Lollipop и Aroma-инсталаторите. Казано накратко - не става.

П.С. Оп... Изпревариха ме за малко... Tongue
Цитирай

Благодаря Ви Smile
Цитирай

След поредица неуспешни опити да се инсталира последния ъпдейт :
ползвах TWRP 2.8 , така и не пожела (грешка в разчитане на зип) .
Намерих тема в която като решение е даден даунгрейд до TWRP 2.7
(било болежка при М7 )
И така не се получи , което леко ме нервира и реших да отговоря на колега как се спират ъпдейтите .
Тук е описано как - върши работа :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2249350
п.с. дразнещо беше и непрекъсните подканяния да инстална файла и т.н.
е , вече не дразни
Поздрави
Цитирай

Колеги започнах да инсталирам Adroid SDK tools и стигна до там да ми заеме 6ГБ от С и вече нямах място на харда, а беше стигнало до половината. Та въпроса ми е кое по точно трябва да инсталирам от тях?

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Никой ли не може да каже??

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Ами зависи за какво ти е. Ако е само за adb и fastboot команди, то ти трябва единствено platform-tools.
Цитирай

Ами трябва ми да отключя бутлоудъра, да инсталирам TWRP,  Root и инсталиране вече нататък на подходящи ромове. Нов съм в тези неща и не съм съвсем наясно! Сега започвам да чета за това.
Даже ако може да ми препоръчате стабилен ром с Marshmallow ще бъда благодарен.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Значи само platform-tools.
Цитирай

Здравейте колеги.Взех еднa м7ца от приятел от Германия за втори телефон.Телефона е взет от 1und1, но не е заключен към операто работи си с теленорска карта.Иска ми се да му сложа къстъм ром.Има ли вариант без SunShine?Благодаря предварително.
Цитирай

За къстъм ром ти трябва само отключен bootloader и къстъм recovery.
Не е задължително да имаш s-off, за който вече задължително трябва да използваш Sunshine.
Sunshine е единственият начин за s-off. Ако не ти е необходим обаче, може да минеш и без него.
Цитирай

Благодаря колега.
Цитирай

Защо нищо не се случва при мен когато стигна до тази стъпка с отключване на Бутлоудъра?
Стои така от 10 мин.
[Изображение: 849750.jpg]

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Може да нямаш последните драйвери. Може да не си сложил телефона във FASTBOOT. Набързо за това се сещам.

Също е възможно и fastboot на компютъра да ти и старо.
Цитирай

(2016-12-02, 12:56:31)bobytsekov написа:  Може да нямаш последните драйвери. Може да не си сложил телефона във FASTBOOT. Набързо за това се сещам.

Също е възможно и fastboot на компютъра да ти и старо.

Благодаря ти - от драйверите беше!

Пак ли проблем с драйверите е това? Когато е включен телефона няма проблем, намира си телефона, качвам си файлове? Защо така?

[Изображение: 849878.jpg]

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Ако телефонът ти е във FASTBOOT, пишеш fastboot команди. Когато е включен - adb.
Ако правилно съм те разбрал...
Цитирай

(2016-12-05, 12:28:49)bobytsekov написа:  Ако телефонът ти е във FASTBOOT, пишеш fastboot команди. Когато е включен - adb.
Ако правилно съм те разбрал...

Благодарности, всичко е наред вече Smile


Прикачени файлове
.png Screenshot_20161207-113300.png Размер: 41.4 KB  Сваляния: 13

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Преди да флашна нов Ром нали трябва да направя WIPE на всичко, но в такъв случай ще ми замине и качения Ром. Какво да направя в такъв случай за да знам все пак ще съм почистил всичко и няма да се омаже нещо?

Изпратено от моят One с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Правиш Wipe на Data, System, Cache и Dalvik/ART Cache. Не е нужно да триеш Internal Storage.

От Internal Storage, ако желаеш, може да изтриеш само системните папки и папките на програмите, като оставиш снимки, музика, ромове и т.н. твои неща.

Но дори и да Wipe-неш Internal Storage, съвсем спокойно, докато все още си в TWRP, свързваш телефона с кабел към компютъра и качваш рома.
Цитирай

Благодаря ти, за пореден път

Изпратено от моят One с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)