Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ HTC One М7 [Unlock • Recovery • Root • S-OFF] ¯´·.¸¸. -
#51

Unlockcode.bin, нали знаеш, че трябва да е в папката на adb, а при теб в fastboot папката.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#52

Ами не знаех, виж какво пише тук в обяснението,че трябва да е в папката fastboot...
Step 11

Ще получите майл с прикачен файл: Unlock_code.bin. Трябва да го запазите в същата папка където са другите 3 файла (Пример: C:\fastboot).
Цитирай
#53

Ако ти е в папката fastboot е правилно, това имах предвид, че файла трябва да е там, но нямам идея защо не се получава при теб.Пробвай с тази програма http://www.kingoapp.com/htc-bootloader-unlock.htm това пак е официално отключване, само че е доста по-лесно.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#54

Мерси, ще го пробвам пък да видим к'ви ше ги изям :Д

Отключих го, сега за да инсталирам cutom или stock ROM трябва да направя руут ли ?? Може ли да помогнете малко :Д
Цитирай
#55

Колеги, някой може ли да ми каже как мога да проверя дали телефонът ми е ROOT-нат ?!
Цитирай
#56

(2015-02-17, 15:34:42)mitko0 написа:  Мерси, ще го пробвам пък да видим к'ви ше ги изям :Д

Отключих го, сега за да инсталирам cutom или stock ROM трябва да направя руут ли ?? Може ли да помогнете малко :Д

Ами според моето скромно мнение няма абсолютно никакъв смисъл да инсталираш чист стоков ром. Ако искаш да ти е максимално близо до оригинала, пробвай последните Android Revolution HD или MaximusHD. Ако пък искаш повече възможности за персонализация - ViperOne, InsertCoin...
А относно руута - той си идва заедно с къстъм рома, така че не го мисли. Единствено ако сложиш чист стоков ром, тогава няма да имаш руут, но това, както отбелязах, не е добра идея.
Цитирай
#57
Thumbs Up 

Мерси, колега Smile
Цитирай
#58

Аз обаче имам още един въпрос Big Grin Казваш, че сега мога направо да инсталирам Android RevolutionHD или MaximusHD (в момента съм с Android 4.3)
Цитирай
#59

Да, никакъв проблем.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#60

Ами тея TWRP\CWM не трябват ли Big Grin
Цитирай
#61

Разбира се, че трябва - няма как да флашнеш къстъм ром без къстъм рикавъри Wink.
Само че задължително TWRP!
Цитирай
#62

Аха, ами това TWRP както CWM ли се инсталира, че тук във форума няма никаква информация... :?
Цитирай
#63

Ето ти най-лесния начин след като имаш root https://play.google.com/store/apps/detai...wrpmanager .
Така най-лесно ще инсталираш twrp recovery.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#64

Не знам как се инсталира CWM, но предполагам е по същия начин.

Влизаш в HBOOT (при изключен телефон -> Power+VolDown) и после Fastboot.
Предполага се, че recovery.img е поставено в adb/fastboot папката... и изпълняваш командите:
fastboot erase cache
fastboot flash recovery recovery.img





Edit: или както Vlaf ти е предложил Smile
Цитирай
#65

Направих го уж това ама сега как да разбера станало ли е не е ли ? :Д
Цитирай
#66

Знаеш как се влиза в bootloader (HBOOT), нали? Там избираш Recovery и ако зареди TWRP, значи е станало.
Цитирай
#67

Да получи се! Благодарен съм ви много. Може ли само някой да ми каже последно дали това е начина за инсталиране на MaximusHD-то ( https://www.youtube.com/watch?v=RZKX4xX0...gQFIZ9SWqg )
Цитирай
#68

Не мога да видя клипа в момента, но слагаш рома в паметта на телефона, рестартираш в рековери, даваш wipe data/factory reset, след това install, намираш рома и го инсталираш.Когато започне инсталацията, първото нещо, което те пита е дали да направиш full wipe, правиш го и продължаваш нататък.Чети внимателно, какво ти пише по време на инсталацията, за да не деинсталираш нещо, което ще ти трябва в последствие.Това е.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#69

(2015-02-18, 11:12:10)mitko0 написа:  Да получи се! Благодарен съм ви много. Може ли само някой да ми каже последно дали това е начина за инсталиране на MaximusHD-то ( https://www.youtube.com/watch?v=RZKX4xX0...gQFIZ9SWqg )

В клипа е показано как да инсталираш рикавъри и фирмуер. Първото вече си го направил, а за второто е необходимо телефонът ти да е S-OFF, а предполагам не е. По принцип е препоръчително да си с най-новата версия на фирмуера или такава, която да съвпада с версията на софтуера. Но пък определено в случая не е задължително.
Цитирай
#70

Направих и сега ме пита кои модове искам да инсталирам и ми излизат следните:
OpenVPN Support
SQLite Support
APM
Mail Exchange Security
Camera Modes
LTE Icon Instead of 4G
Disable NFC Icon кои трябва да маркирам?
Цитирай
#71

Аз лично инсталирам само АРМ, т.е. адвансед пауър меню, но ти ако искаш, ги инсталирай всички, няма да ти пречат.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#72

Пичове, много ви благодаря за помощта, получи се всичко БЛАГОДАРЕН СЪМ ВИ МНОГО !!! Smile
Цитирай
#73

Колеги, след инсталиране на MaximusHD трябва ли да направя reset ?
Цитирай
#74

Не!
Нещото "reset" не е популярно в света на къстъм ромовете
Цитирай
#75

А става ли да изтрия самия архив, че ми заема 1.5 ГБ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)