Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Руут/Root достъп за Galaxy Nexus, независимо от версията (4.1.х , 4.2.х) - подхо?
#26

Я виж тази тема дали ще ти е от помощ - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1583801

Мисля, че ти се справяше с езика. Ако се бъркам, пиши.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#27

Искам да попитам нещо! Понеже не съм много в час,ако си root-на Nexusa дали ще ми се изтрият програмите,снимки,клипове и т.н.?
Цитирай
#28

Всичко се трие при руут.

Samsung Galaxy Nexus - 4.3 - Jelly Bean - CyanogenMod 10.2
Цитирай
#29

vasko_9729 написа:Всичко се трие при руут.

Чак пък да се трие, по-скоро когато отключваш bootloader-a на телефона. След това дори да флашнеш стоков ром и после да руутнеш по описаната процедура нищо няма да загубиш.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#30

Да, пише го с дебели букви в първото мнение.

e34v8 написа:... Процесът по отключването/заключване ще върне телефонът към фабрично състояние и всичко ще бъде изтрито....

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#31

При мен рута ми изчезва след всеки рестарт и трябва винаги след това да флашвам през рековърито SuperSu-1.65.Получи се след флашване на послидния ъпдейт-при вас така ли е
Цитирай
#32

D68 написа:При мен рута ми изчезва след всеки рестарт и трябва винаги след това да флашвам през рековърито SuperSu-1.65.Получи се след флашване на послидния ъпдейт-при вас така ли е
Не! Имаш проблем с рековърито най вероятно.Обнови го до последната налична версия, после инсталирай SuperSu в системата и сложи отметка в настройките на "режим Survival"

Galaxy Nexus -> ShinyROM + Mpokang_kernel-v10_CM-4.4_CM-REMIX & TWRP 2.6.3.2
Цитирай
#33

Здравейте колеги. Изчетох доста неща от този полезен форум, и все пак искам да попитам следното, без да ставам нахален или смешен Confusedtupid:
Какви са ползите от рутване/отключване на телефона.
Има ли опасност, ако не се справя сам, начинаеш на тема андроид, да прецакам тотално телефончето.
Виждам че след рутване се слагат някакви ром или подобно, но какво е това? Нови версии на оригинални андроид ОС или такива, правени от потребители. В момента съм с версия Android 4.3 JELLY BEAN

п.с. Предимно се чудя дали да го правя, защото ми се иска следното: В телефона мида няма приложения, което не ползвам, а са стандартни за модела; да има по-добра визуално представяне на менютата; евентуално да не се затормозява толкова процесорчето (сега държи винаги около 80% от РАМ-а).

ДФ "Пловдив 112"
Samsung i9250 Galaxy Nexus
Цитирай
#34

kkarakashev написа:Здравейте колеги. Изчетох доста неща от този полезен форум, и все пак искам да попитам следното, без да ставам нахален или смешен Confusedtupid:
Какви са ползите от рутване/отключване на телефона.
Има ли опасност, ако не се справя сам, начинаеш на тема андроид, да прецакам тотално телефончето.
Виждам че след рутване се слагат някакви ром или подобно, но какво е това? Нови версии на оригинални андроид ОС или такива, правени от потребители. В момента съм с версия Android 4.3 JELLY BEAN

п.с. Предимно се чудя дали да го правя, защото ми се иска следното: В телефона мида няма приложения, което не ползвам, а са стандартни за модела; да има по-добра визуално представяне на менютата; евентуално да не се затормозява толкова процесорчето (сега държи винаги около 80% от РАМ-а).
Какво представлява root-ването* на телефона и защо да го правим? Root-ването на телефона позволява използването на superuser права на устройството.

След като имате superuser права (su), можете да правите всякакви промени със своето устройство. Можете да редактирате read only файлове или да ги замествате. Ето някои неща, които можете да използвате, ако root-нете своя телефон:
Recovery Image е код, който се изпълнява при рестартиране на устройството. Ако имате root права, можете да замените Recovery Image с такъв, който ще ви позволи да инсталирате други ROM-ове на своето устройство.

Custom ROM е самостоятелна версия на операционна система. Android е open source. Това означава, че разработчиците могат да вземат версия на операционната система, да я променят, да махнат неща от нея, да добавят други, да оптимизират трети, а след това да предложат всичко това на останалите потребители във вид на custom ROM, който потребителите да инсталират на своите устройство.

Допълнителни инструменти – някои приложения изискват root права, за да могат да работят.

Овърклок – това означава да накарате процесорът на устройството да работи по-бързо, отколкото производителят му е задал. В някои версии на Android не е нужно да root-нете устройството, за да овърклокнете процесора, но в други е необходимо. Трябва да отбележим, че колкото по-бързо работи процесора, толкова повече енергия използва, т.е. по-бързо ще се изтощава батерията на устройството.

Underclock (ъндърклок) – това е обратното на овърклокването и означава да накарате процесора да работи по-бавно. Първоначално идеята звучи абсурдно, но трябва да отбележим, че колкото по-бавно работи процесора, толкова по-малко енергия използва. А това означава, че батерията на телефона ще издържа повече време, ако забавите малко процесора. Тук можете да прецените колко бърз искате да бъде вашия телефон и колко дълго да издържа батерията му, а след това, ако е необходимо, можете да овърклокнете или ъндърклокнете процесора.

Използване на забранени приложения. Ако вашият смартфон е кодиран от мобилния оператор, операторът може да не позволява инсталирането на приложения. Root-ването на телефона ще премахне това ограничение.

Премахване на bloatware – става въпрос за различните приложения, които мобилните оператори инсталират на устройствата. Много от тези приложения не са особено полезни за потребителите. Root-ването на телефона ще ви позволи да премахнете тези приложения.

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#35

kkarakashev написа:Здравейте колеги. Изчетох доста неща от този полезен форум, и все пак искам да попитам следното, без да ставам нахален или смешен Confusedtupid:
Какви са ползите от рутване/отключване на телефона.
Има ли опасност, ако не се справя сам, начинаеш на тема андроид, да прецакам тотално телефончето.
Виждам че след рутване се слагат някакви ром или подобно, но какво е това? Нови версии на оригинални андроид ОС или такива, правени от потребители. В момента съм с версия Android 4.3 JELLY BEAN

п.с. Предимно се чудя дали да го правя, защото ми се иска следното: В телефона мида няма приложения, което не ползвам, а са стандартни за модела; да има по-добра визуално представяне на менютата; евентуално да не се затормозява толкова процесорчето (сега държи винаги около 80% от РАМ-а).
Здравей. Ако си изчел доста и не ти е ясно не прави нищо. Намери някой който да ти помогне. Аз ползвам тази програмка за руут, къстъм рекавъри и др. Много е удобна и лесна за работа: http://www.wugfresh.com/nrt/

Samsung Galaxy Nexus | CM11 KitKat 4.4.2 Snapshot-M10
ASUS MeMo Pad HD7
Цитирай
#36

Здравейте колеги! Значи реших и аз да рутна моя телефон най-после Smile Имах опасения с отключването на буутлоудъра, че ще е много сложно, но напротив оказа се, че нямах никакъв проблем. Направих всичко както трябвано, но зациклих при Recovery mode. Когато избера Recovery mode и ми се появи андроидчето с червения знак с !, зарежда зарежда няколко минути и се рестартира телефона и ми зарежда самия телефон и не иска да влиза в Recovery mode. Флашнах на ново както е описано и пак пробвах, но уви същия резултат не иска да влиза.Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен Smile

Huawei P20 Lite - Klein Blue
Цитирай
#37

Намери ме в скайп

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#38

Здравейте.
За съжаление повдигам стара тема но ми се налага малко помощ от вас.
Искам да си руутна нексуса но не мога да изтегля тоолкит-а които е даден в началото на темата.
Някой би ли пуснал актуален линк за да мога да го изтегля тъй като никъде другаде не успях да го намеря Sad
Цитирай
#39

Заповядай!

http://www.skipsoft.net/?wpdmpro=skipsof...kit-v1-2-8

Samsung Galaxy Nexus - The end of an era!
Цитирай
#40

Здравейте,

Един експериментален въпрос относно старото ми нексусче 3, което седи в шкафа за резерва :-)
Има ли начин да се качи ръчно на този нексус 5.0 андроид? Знам, че стоковите ром са до 4.3.

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)