Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ПРОЧЕТИ ПЪРВО! ★ FAQ ★ Nexus 7 - въпроси и отговори
#1

Гледам, че вече надминаваме цифрата 180, а постоянно се задават едни и същи въпроси, така че реших да направя компилация от въпросите, които се задават или биха могли да бъдат задавани често.

Въпрос: Какви са техническите характеристики на устройството?
Отговор: Погледнете тук.

Въпрос: С коя версия на Android работи Nexus 7?
Отговор: Първоначално инсталираната версия на Wi-Fi модела е Android 4.1.1 Jelly Bean, а на 3G модела - 4.2.1 Jelly Bean. И двата варианта могат да се обновят до версия 4.2.2 официално.

Въпрос: Какви са разновидностите на Nexus 7?
Отговор: Съществуват два основни вида, които се предлагат с различна по обем памет, както следва:
[box]Nexus 7 Wi-Fi (grouper/nakasi):
8GB - няма на пазара първата пусната на пазара версия и лимитираната серия от Google I/O 2012; първоначална цена $199
16GB - почти няма на пазара втората пусната на пазара версия, първоначална цена $249
32GB - в момента само този обем памет се предлага на българския пазар


Nexus 7 Wi-Fi+3G (tilapia/nakasig):
32GB - единствен наличен вариант
[/box]

Въпрос: Таблетът има ли слот за SD карта или друга карта памет?
Отговор: Не. Ако сте решили все пак да си купите този модел, изберете си Nexus 7 с подходящ за вас размер на паметта.

Въпрос: Инсталирах грешен ROM, получи се грешка при инсталиране, ROMът не ми харесва и др. - искам да се върна към фабричното състояние. Какво да правя?
Отговор: Погледнете тази тема.

Въпрос: Какво е буутлоудър (bootloader) и защо да го отключвам?
Отговор: Представете си bootloader-a като BIOS-a на компютъра - отговаря за зареждането на операционната система и редица други процеси. Отключването на bootloader позволява инсталиране на custom ROMове (модифицирани версии на ОС)

Въпрос: Какво е root, защо се прави? Как да руутна таблета си?
Отговор:
Be6i4 написа:С 2 думи root те прави Администратор на телефона ти (можеш да махаш и инсталираш системни програми). При root пада гаранцията на телефона, но винаги можеш да го unroot-неш, ако искаш да си я ползваш.
Лесен начин за root можете да намерите тук. Ще ви е необходим компютър. Това обикновено нарушава гаранцията, но можете да следвате инструкциите за връщане в стоков вид, ако се наложи да пращате устройството на гаранционен сервиз.

Въпрос: Какво е ClockworkMod Recovery и как да го инсталирам?
Отговор: ClockworkMod Recovery е софтуер, който се инсталира на мястото на фабричния recovery дял. Позволява лесно инсталиране на ROMове, тяхната смяна, както и добавяне на различни добавки, теми и актуализации към тях. Подробности за инсталация - тук.

Въпрос: Nexus 7 поддържа ли Flash?
Отговор: Да, но неофициално (поддръжката на Flash Player за Android устройства с версия, по-висока от 4.0, бе прекратена през 2012, а приложението - свалено от Google Play). Flash Player можете да изтеглите от тук, като държа да отбележа, че единственият браузър, поддържащ Flash, е Firefox Beta.

Въпрос: Мога ли да играя Tegra оптимизирани (THD) игри?
Отговор: Да, Nexus 7 е с nVidia Tegra 3.

Въпрос: Трябва ми навигация за таблета, каква мога да използвам?
Отговор: Прегледайте тази тема.

Въпрос: Мога ли да инсталирам други операционни системи или повече от един ROM наведнъж?
Отговор: Да, можете да инсталирате Ubuntu, както и множество Android ROMове наведнъж. Погледнете тази тема.

Въпрос: Мога ли да използвам USB flash памети с устройството.
Отговор: Да, но има някои подробности. Първо, ще ви е необходим USB OTG кабел. Второ, ако таблетът няма root, няма да можете да записвате информация върху USB паметите, а само да четете. Ще ви трябва Nexus Media Importer (около 4,50 лв в Google Play). За да записвате информация в паметите ви е необходим root и StickMount (безплатна).

Въпрос: Какво е USB OTG кабел?
Отговор: Преходник, който ви позволява да включите USB устройства в таблета чрез неговия microUSB вход/изход. Забележете, че обикновените преходници microUSB-M->USB-AF не са USB OTG кабели и няма да работят - пиновете 4 и 5 на USB OTG кабелите са свързани и това активира USB host режима на таблета.

Въпрос: Може ли таблетът да работи с USB или Bluetooth клавиатура? Какви клавиатурни подредби се поддържат?
Отговор: Да. Стандартно се поддържа само БДС. Чрез външно приложение може да се пригоди и за фонетика. Погледнете тази тема.

Въпрос: Мога ли да използвам 3G USB модем, за да свържа устройството към Интернет?
Отговор: Да,но ще ви е необходим root. Погледнете тази тема.

Въпрос: Как да видя IMEI на Nexus 7 3G?
Отговор: От меню Настройки > Всичко за таблета > Състояние

Благодарности на всички автори на темите, към които са поставени линкове в този пост. Темата ще се обновява с още въпроси и отговори. Ако смятате, че същата може да бъде допълнена с още въпроси, отговори или подробности, не се колебайте да пишете в темата или на ЛС до мен. :thumbup:

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
Аксесоари
#2

искам да попитам как мога да видя "IMEI" На моя Нексус ?
Цитирай
#3

3G Ли ти е версията, ако да виж в настройки -> за таблет -> статус
Ако не, няма имеи.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#4

sultan995 написа:искам да попитам как мога да видя "IMEI" На моя Нексус ?
Настройки > Всичко за таблета > Състояние

Xiaomi 13T Pro
Цитирай
#5

Здравейте , опитвам се да си избера таблет и съм се спрял на nexus 7 имам само един въпрос , дали мога да му вкарвам пиратски песни филми и т.н.т. , защото навсякъде пише , че таблета е направен специално за Google Play ?? Моля за бърз отговор Rolleyes Rolleyes Smile Smile
Цитирай
#6

може,всичко може

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#7

Здравейте искам да попитам този Google Nexus 7 с каква видеокарта е, тъй като я пишат 12 ядрена и искам да разбера дали наистина е такава.
Благодаря предварително.

Samsung Galaxy Pocket - GT-S5300 -> Lenovo A7000
Цитирай
#8

мисля че тук е обяснено доста добре

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#9

От един месец излиза съобщение че android 4.3 може да инсталира, но след като стартирам дава съобщение „грешка”. Преди това деинсталирах SU приложението. Какво трябва да направя ?



Цитирай
#10

Здравейте искам да ви попитам 2 неща за nexus 7 (2013), интересува ме как да направя клавиатурата да пише на bulgarian phonetic, др. нещо което ме интересува е кога да изключвам таблета.

Samsung Galaxy S III Pebble Blue 16GB ---> Android: 4.3, Stock; Asus Google Nexus 7 2013, Stock, Android 4.4.2.
DESIGNED FOR PRECISION
Цитирай
#11

Здравейте. Извинявайте, ако тук не е мястото да задам въпросите си:
Смятам да си взимам Nexus 7 (2012G Edition). В gsmarena пише, че се предлага във версии 8/16GB,а един ми предлага 32GB Версия. По-горе прочетох, че има такива, но не и в България. Въпроса ми е- Наистина ли ги има или са някаква лъжа?
Другият ми въпрос е- В WIFI версията, мога ли да провеждам разговори по Viber и Skype, макар да няма 3G?
Благодаря за отделеното време Smile

EDIT: Peshew, както съм написал- ПРОЧЕТОХ ГОРЕ, но все пак исках да разбера и от човек който си го е взел Wink Благодаря все пак за отговорите

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай
#12

Темата започва така - ПРОЧЕТИ ПЪРВО!...
Е, ти не си прочел нищо.На първия ти въпрос има ясен отговор, даден в първото мнение.
Относно втория въпрос - Да, можеш!

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#13

Lorddarkar написа:Здравейте. Извинявайте, ако тук не е мястото да задам въпросите си:
Смятам да си взимам Nexus 7 (2012G Edition). В gsmarena пише, че се предлага във версии 8/16GB,а един ми предлага 32GB Версия. По-горе прочетох, че има такива, но не и в България. Въпроса ми е- Наистина ли ги има или са някаква лъжа?
Другият ми въпрос е- В WIFI версията, мога ли да провеждам разговори по Viber и Skype, макар да няма 3G?
Благодаря за отделеното време Smile

EDIT: Peshew, както съм написал- ПРОЧЕТОХ ГОРЕ, но все пак исках да разбера и от човек който си го е взел Wink Благодаря все пак за отговорите

Е, извинявай, но съдейки по подписа ми - аз също съм си го взел. Не съм писал въпросите и отговорите по шаблон или наизуст - на повечето въпроси сам съм търсил отговори, а останалите са събирани от темите тук...

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)