Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

Позволявам си 2-ри пост, защото първи е информативен.

В момента ftf файлове могат да се флашват само с Flashtool beta версия за XZ.

За download: http://www.flashtool.net/downloads.php
Цитирай
Аксесоари
#2

Ръководство за работа с Flashtool съвместим с Xperia Z

С Flashtool можете:
  • да инсталирате фърмуер
  • да сваляте официални фърмуери и компилирането им в ftf файл за флашване
  • да руутнете телефона - все още не работи за Xperia Z
  • да инсталирате Recovery - все още не работи за Xperia Z
  • да отключите Bootloader
  • да триете и инсталирате приложения на телефона
  • и още други полезни неща
Цитирай
#3

Само да питам, че съм нов за Сони Wink
За какво е този Флаш тул, като всичко може да се флашва с fastboot част от стандартните тулове за андроид платформата? Така вече качих кърнъл/рековъри, а преди това отключих бутлоудъра.
Цитирай
#4

Ще разясня, няма проблем.

1. Относно fastboota, че ти започна с него. И през флаштуул можеш да ползваш fastboot но с графичен режим. Просто за точно тази функция така и не направих ръководство. Никога не е късно Smile

2. Когато има начин ще може да се руутва и слага рикавъри на заключен BL (това с fastboot няма как да става)

3. Може да се флашват ftf файлове (официални фърмуери). Да даунгрейдваш, ъпгрейдваш, каквото пожелаеш. С отключен BL това е единствения начин за ъпгрейт (SUS и PCC ще ти прикнат телефона)

4. Ще можеш да заключваш BL и да го отключваш разбира се.

5. Да премахваш системни приложения - много на един път (а не да се занимаваш през телефона, едно по едно...)

6. Да редактираш каквито пожелаеш системни файлове.

7. Да редактираш sin файлове

8. Има ELF и Yaffs2 разархиватори. Можеш да екстрактнеш каквото искаш от някой кернел или нандроид бекъп в графична среда.

И може би други нещица за които не се сещам в момента.
С 2 думи, една полезна програмка за Sony Smile
Цитирай
#5

GH0STFACE написа:Позволявам си 2-ри пост, защото първи е информативен.

В момента ftf файлове могат да се флашват само с Flashtool beta2 версия за XZ.
За download: http://uploaded.net/file/36ms3fp0
Може ли нов линк ?
Цитирай
#6

http://uploaded.net/file/ezhqlxiv Ето Smile

Embrace the hate
Цитирай
#7

При опит за ънлокване на буутлоадера ми фейлва на последната стъпка, когато въвеждам кода който Сони ми пратиха.
Уж правя всичко както трябва, копирам fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0x28BA0A21A13DCB8C и ми фейлва.
В систем инфото ми показва bootloader unlock allowed: Yes
Цитирай
#8

Да не би нещо драйверите да куцат?
Цитирай
#9

Пфф, грешката е била в мен. В упътването на Сони пише да запишем имей-а без последната цифра т.е. първите 14 цифри, аз съм го написал целия и ми е дало грешен код Smile
Цитирай
#10

Въпреки, че е на английски мисля, че си заслужава да се разгледа този сайт, посветен на любимите ни смартове: http://xperiafirmware.com/
Видео, сравнения, фърмове, само на тема XPERIA
:cheers:

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#11

такаааа,за версия 10.3.1.А.0.244 руута не е измислен още Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#12

Sokolchev написа:такаааа,за версия 10.3.1.А.0.244 руута не е измислен още Smile
Отдавна е измислен, аз съм си руутнал моя още като го взех
Цитирай
#13

ммммм и как по точно?като си върнеш старата версия ли?или през флаштоол? аз искам директно без да минавам през 1001 процедури или да си връщам по стара всерсия на компилацията

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#14

Ето как
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2386405 става бързо
тук е обяснено същото, но на руски
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry23908437
Цитирай
#15

да,но с флаштуул,старя кернел и т.н. аз затова казвам че няма за тази версия,така че предпочитам да изчакам

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#16

Ето тука е обяснено на български
Цитирай
#17

Sokolchev написа:ммммм и как по точно?като си върнеш старата версия ли?или през флаштоол? аз искам директно без да минавам през 1001 процедури или да си връщам по стара всерсия на компилацията

Sokolchev написа:да,но с флаштуул,старя кернел и т.н. аз затова казвам че няма за тази версия,така че предпочитам да изчакам

Има една поговорка - "Докато умните се наумуват, лудите се налудуват". Имам предвид, че ако ти трябва руут, за каквото и да е, нищо не пречи да минеш през "1001 процедури". Ако ли пък не ти трябва, то тогава няма смисъл изобщо да чакаш.

HTC Desire>>>HTC DESIRE X>>>SONY Xperia Z - Stock 4.4.4 KitKat
Acer Iconia Tab A500>>>ASUS MemoPad Smart 10.1
Цитирай
#18

Колеги, днес цял ден се разправям с уиндоус 8.1 и флаштул и все още не ми се получава. Съветвам хората които обичат да си играят с телефончетата да не си инсталират уиндоус 8 :wall:
Цитирай
#19

Lewskarche написа:Колеги, днес цял ден се разправям с уиндоус 8.1 и флаштул и все още не ми се получава. Съветвам хората които обичат да си играят с телефончетата да не си инсталират уиндоус 8 :wall:
Има решение на проблема в XDA
http://forum.xda-developers.com/showpost...count=2008
Цитирай
#20

След много мъки подкарах флашмод-а, но фастбуут-а неще и неще. Не можах да си сложа новия 4.4 ром, ама квото е, утре трябва да ъплоадна "официален" ЦМ и ще слагам него.
Цитирай
#21

Lewskarche, включил ли опцията на windows да могат да се инсталират неподписани драйвери?
Цитирай
#22

GH0STFACE написа:Lewskarche, включил ли опцията на windows да могат да се инсталират неподписани драйвери?

Разбира се Smile Изглежда нещо ми убягва, но няма значение вече, не ми е нужен фастбуут-а, да не флуудим темата с глупости. Просто исках да предупредя хората да изчакам малко преди да слагат уиндоус 8.1, явно още не всички приложения работят на 100%.
Цитирай
#23

И аз се зачетох в темата за флаштуул, че има проблеми с 8.1
Цитирай
#24

За съжаление се налага да повдигна темата с молба за помощ. След опит за флашване на стоков РОМ с флаш тул, след около 20% процента прогрес, операцията прекъсна и телефонът остана в режим Flashmode. Неразпознаваем е от компа като конкретно у/во. Следват десетки нови опити за префлаш с 3 версии на програмата, като прикачам линкове от логовете с различните версии:
[Изображение: 9f640f755620t.jpg]
[Изображение: cc356ccbfa5at.jpg]
[Изображение: 03fe6602a9a2t.jpg]
Ако някой има идея как да изляза от този батак... :wall: :confused:

пп
Всички инструкции са спазени, драйвърите инсталирани. Не се сещам някъде да бъркам.
Sick

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#25

Ако си със заключен bootloader можеш да пробваш SEUS repair. Друго, което можеш да опиташ, е да свалиш друг стоков ром и да го флашнеш.

Embrace the hate
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)