Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#26

много често при трансфера на сваляне се повреждат....колегата е прав...свали го от друго място :thumbup:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#27

така като гледам името на файла най-вероятно фърма си е негов, все пак да се тества с друг Tongue

Embrace the hate
Цитирай
#28

От 2рият шот е видно, че пробвам и с 2ри фърм. Този СЕУС рипеър... това ли е: Update_Service_Setup-2.13.8.201307151333.exe и ако не е, ако може подсказка?..

Цитат:много често при трансфера на сваляне се повреждат

Фърм за 4.3 беше разделен на 2 рара, след като се разархивират успешно значи чексъма е ОК и едва ли има повреда при самото РАРване.

Има и един индийски небрандиран, но се съмнявам да се получи и с него, проблемът е, че тела е постоянно във флашрежим. Като пускам захранването изписва "неуспешен ъпдейт, уврете се че сте включени към компютър" и се самоизгася.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#29

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/
или през Companion-a да направиш Repair

Embrace the hate
Цитирай
#30

през PCC след като му покажа на картинката кой е модела и нещата заспиват до там...
ще едитна какво се случва с USS.
ето какво се случва:
[Изображение: 0e580d73334dt.jpg]
седи си на тази анимация и нищо... :unknw:

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#31

да разбирам, че си със заключен bootloader. Ако си с отключен можеш да пробваш да изтеглиш къстъм кернел с рекавъри и през рекавъри да прехвърлиш някой ром през ADB.
В случай, че не си отключил BL, задръж vol + и Power за около 15 сек докато се изключи напълно, мушни го в зарядното и докато го изчакаш да се зареди до край изтегли наново flashtool 0.9.13.0 и пробрай да флашнеш някой Generic... ако и с това не става не се сещам какво друго можеш да опиташ.

Embrace the hate
Цитирай
#32

от менюто та телефона знам, че е с отключваем БЛ, но не е пипан. като го сложа на зарядно прави буутлууп с предупрежд. че има неуспешен ъпдейт и така безкрай. довечера ще пробвам съветите и ще пиша, хубав ден!

пп
м/у другото zl има под капачето до sd card пъпка за рисет/изключнане. преди всеки опит минавам от там, но си остава този буутлууп и flashmode.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#33

ако не си се разправял до сега с кернели, по-добре ако не стане с пълно зареждане и нов опит за флаш го пращай на сервиз.

Embrace the hate
Цитирай
#34

След найстия опит се получи, мерси на Брутала за времето и напътствията! :cheers:
Честит ми 4.3, сега ако модератор реши да поразчисти, че направих малко цапаница... Rolleyes

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#35

Кажи само какво точно направи за да тръгне.

Embrace the hate
Цитирай
#36

brutal_noise написа:Кажи само какво точно направи за да тръгне.
Мисля, че USB порта ми е въртял номера, оттам е спрял и 1вия флаш и се почнаха ядовете... :facepalm:
Всичко останало си го карах по процедура.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#37

Да знаете аз откл моят буутлоудър със флаштул за устройства 2011/2012 Smile
Цитирай
#38

Колеги как може да руутна Sony Z ?Гледам в първия пост пише ,че все още не може с flashtool ?
Цитирай
#39

Не може с флаштуул. С коя версия на фърмуера си?
Цитирай
#40

GH0STFACE написа:Не може с флаштуул. С коя версия на фърмуера си?
4.3 :cheers:
Цитирай
#41

Не на Андроид, на фърмуера
Цитирай
#42

Ето това ли е колега >> 10.4.1.B.0.101
Цитирай
#43

Да, но някой колега да ме поправи ако греша, директен метод за руут няма. Има с разни засукани начини, като този примерно: http://forum.xda-developers.com/xperia-z...1-t2643898

Или най-лесно с отключване на BL и флаш на къстъм кернел.
Цитирай
#44

Според мен най-лесния начин за руут на 4.3 е качване на кастъм РОМ. Силно препоръчвам eXistenZ 6, става както за отключен така и за заключен BL
Цитирай
#45

На мен ми е много интересно как ще качи ром на заключен BL без да е руутнал :unknw:
Цитирай
#46

GH0STFACE написа:На мен ми е много интересно как ще качи ром на заключен BL без да е руутнал :unknw:
Много проста е схемата. Качва се първо 4.2, руутва се, слага се рекавъри, влиза се в рекавъри и оттам се качва кастъм РОМ-а
Цитирай
#47

Аха, демек това
Цитат:най-лесния начин за руут на 4.3 е качване на кастъм РОМ
не отговаря на истината, защото качването на ром не руутва телефона, както излиза от написаното.

Идеята ми е да не се заблуждават хората, а просто да им се обяснява по-ясно и разбираемо. Както си го направил в горния пост.
Цитирай
#48

archibal написа:Според мен най-лесния начин за руут на 4.3 е качване на кастъм РОМ. Силно препоръчвам eXistenZ 6, става както за отключен така и за заключен BL

Mоже ли някой да опише стъпка по стъпка как става процедурата от 4.3 към рут и кастъм ром , за незнаещите. Поне 10-тина стъпки са и някаде и не са описани никаде, а много хора се интересуват точно от рут на 4.3. Благодаря предварително
Цитирай
#49

Някой знае ли как може да се заключи буутлоудъра и по точно дали има самите фаилове за заключването за Xperia Z c6603 става въпрос
Цитирай
#50

anhilus написа:Някой знае ли как може да се заключи буутлоудъра и по точно дали има самите фаилове за заключването за Xperia Z c6603 става въпрос
http://forum.xda-developers.com/xperia-z...st38124976 - Flashtool и натискаш бутона BLU
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)