Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво прави хард ресета
#1

Здр. колеги, поръчах си телефон втора употреба и искам да Ви попитам как се прави хард ресета? Този хард ресет изтрива ли всичко (самсунг акаунта, гмаил акаунта и т.н.)? Ако хард ресета не е моят отговор, как мога да залича всичко по телефона, все едно че съм го купил нов. И при самото включване на телефона да ми иска да създам акаунти и т.н.

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Да хард ресета изтрива всичко. Телефона ще бъде като нов!

Lg Optimus 2x 4.0.4 + Samsung 32GB Micro SD UHS-I Class 10 Plus
Цитирай
#3

Да, точно това прави хард резет. Но преди това форматирай и паметта.

Android Samsung Galaxy S II --- CM 11 Android
Цитирай
#4

Как се форматира паметта?
И от къде се прави хард ресета може ли някой да ми обясни?
Благодаря Ви предварително...

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай
#5

babdeyd написа:Как се форматира паметта?
И от къде се прави хард ресета може ли някой да ми обясни?
Благодаря Ви предварително...

Има 3 начина:

1. Набираш *2767*3855#
2. Settings > Privacy > Factory data reset > слагаш отметка на Format USB storage и натискаш бутончето Reset phone
3. Въпросния "hard reset" -> влизаш в recovery режим (при напълно изключен телефон се задържат следните копчета: за увеличаване на звука + централното копче + копчето за включване/изключване) избираш "wipe data/fatory reset" > yes, delete all user data (местенето на маркера става с бутоните за звука, а потвърждаването с home бутона).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

Благодаря за бързият и пълен отговор...

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай
#7

Здравейте,за да не пускам отделна тема реших да попитам тук: Защо при хард ресет дисплея на телефона става по смръчкан,с по слаба резолюция,ако се направи връщане на фабрични настройки от менюто тогава дисплея става ясен. Това съм го установил на два телефона до сега, ''Леново А1000'' и ''Самсунг глакси фаме''?
Цитирай
#8

Не става ли въпрос за едно също нещо?

 
Цитирай
#9

(2016-03-24, 22:08:53)stм написа:  Здравейте,за да не пускам отделна тема реших да попитам тук: Защо при хард ресет дисплея на телефона става по смръчкан,с по слаба резолюция,ако се направи връщане на фабрични настройки от менюто тогава дисплея става ясен. Това съм го установил на два телефона до сега, ''Леново А1000'' и ''Самсунг глакси фаме''?

Ресет/фактори ресет/хард ресет/връщане на фабрични настройки/връщане на заводски настройки/нулиране с фабрични данни са различни наименования на едно и също нещо. И няма как това да повлияе на резолюцията на дисплея.

D_coffee
Цитирай
#10

Това е все ночи да кажеш че като си прейнстална аз компа да е по бавен, а когато от сервиз по бърз.... НЯМА логика

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Здравейте, за да не правя нова тема. Мога ли да попитам. Искам да направя хард ресет на S10 plus. Навсякъде виждам, че препоръчвате след голям ъпдейт. Питането ми е, прави се ресет и после се инсталира ъпдейта или първо ъпдейта и после се прави ресет? Никога не съм трил нищо, винаги правя архив и всичко прехвърлям.
Цитирай
#12

Reset на устройството се препоръчва след преминаване към по-високата версия на ОС, т. е. след актуализация на устройството.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Just
Цитирай
#13

(2021-03-28, 12:23:01)Just написа:  Здравейте, за да не правя нова тема. Мога ли да попитам. Искам да направя хард ресет на S10 plus. Навсякъде виждам, че препоръчвате след голям ъпдейт.

Това са глупости. След ъпдейт се изтрива само кеша. То ако е така през месец ли ще триеш телефона?

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#14

Нали като се преминава на по висока версия е препоръчително? Smile Помислих, че дори след ресет, връща първоначалната версия на софтуера и трябва след това да се актуализираSmile
Цитирай
#15

Да, препоръчва се, за да тръгне системата "на чисто" и да нямаш бъгове при работа на устройството след това. Иначе след reset имаш телефон върнат да заводски настройки, но версията на ОС си остава същата, която си получил след актуализацията.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Just
Цитирай
#16

БлагодаряSmile
Цитирай
#17

Ресетът е строго индивидуален. Не е задължително след ъпдейт да ресетваш, ако няма никакви проблеми.

С техниката има едно правило: едно нещо, ако си работи - не се пипа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)