Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root + CWM + Custom Rom за Alcatel ot-991 (globul touch)
#26

Иконата SuperUser я имам и root права също.Изпълних всичко но имам въпрос . Автоматично влизам в CWM recovery . След това трябва ли да правя нещо и как да изляза от там.
Цитирай
Аксесоари
#27

Без root нищо не можеш да направиш. Прочети малко инфо, тук има доста за този телефон вече. Нямаш работа в recovery ако не си запознат
Цитирай
#28

От recovery можеш да излезеш като натиснеш бутона reboot system now мисля, че така се казваше намира се най-горе.
Не знам с кое recovery стоковото или си успял да инсталираш другото което съм дал.
Ако си със стоково нищо не можеш да правиш (заключено е)
Ако си със другото следваш инструкциите от стъпка IV "Custom Rom"

1.huawei p8 lite
Цитирай
#29

Благодаря на всички които ми помогнаха и най вече на GALAHY89 . Вече съм с jeffta_rom_v21.html и телефона ми придоби по човешки вид. Единствения проблем за мене е , че не всичко е на български а на 58 вече ми е късно да уча английски. БЛАГОДАРЯ ВИ. :bow: :bow: :bow:
Цитирай
#30

Имам руут и съм със ром-а и все още нямам много свободно място...Някакви идеи какво да правя? :capitulation:

 Samsung S9+
Цитирай
#31

Там проблема вече е в хардуера, 150 MB памет е много малко за какъвто и да е ром.
Ако ползваш програмата link2sd и да прехвърлиш всички приложения на картата освен сервизните пак ще я докараш на около 70MB което е малко но там оправия няма.

1.huawei p8 lite
Цитирай
#32

плс помощ как да инсталирам тея драивъри :/

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 ..... Globul Touch
Цитирай
#33

Теглиш пакета drivers дал съм линк горе, разархивираш и ще видиш alcatel-androidmanager-2-2-1209-2563.exe и една папка Driver_Auto_Installer. exe-то го инсталираш като всяка една програма, а в папката ще видиш един файл с име Install.bat него просто го стартираш (windows 7 - стартираш като администратор) той е във формат bat затова няма да ти излезе никакъв прозорец за инсталиране а просто ще видиш един черен екран за 5-6 секунди и после ще се затвори сам. След това си рестартираш компа, свързваш телефона и от device manager ще погледнеш дали всичко е ОК ако има проблем с някой draiver ще стой един удивителен.

1.huawei p8 lite
Цитирай
#34

евала колега имаш бира от мен когато и където искаш велик сииии

Samsung Galaxy Note ★★★Аryamod v6 with Kalagas theme★★★ yes yes yes !
Цитирай
#35

GALAXY89 написа:За да местите приложения ви трябва програмата link2sd
1. Трябва да си направите втори партишън на картата - ако сте със рома който качих jeffta rom v2.1 подържа EXT3 ако сте със стоковия ром втория дял трябва да е FAT32
2. EXT3 Партишън може да си направите от CWM recovery. FAT32 може да си направите от Windows
3. След като влезете в програмата link2sd ще иска да качи скрипт на картата трябва да му посочите какъв е партишъна EXT2, EXT3 или FAT32
4. Като качи скрипта рестартирате телефона и сте готови
5. Приложения не се местят от бутона премести на SD картата, а от долния бутон "създай връзка"

Ако не можете да натиснете бутона "създай връзка" възможните причина са:
- нямате втори дял на картата
- не сте качили скрипта или сте го объркали примерно формата на картата е FAT32, но вие сте дали да качи скрипт на EXT3
-не сте рестартирали телефона

повечето custom rom-овете не могат да качат картата заедно със системата android. Затова е нужно да се правят два рестарта. Примерно ви е свършила батерията и е изгаснал телефона след като го включите ще зареди системата и тогава ще ви излезе съобщение от програмата link2sd, че е намерена карта и за да я качите трябва да натиснете reboot now. След което се прави бърз рестарт и всичко си е ОК.

къде бъркам колега - правя всичко както си написал и ми изписва - скрипта не може да бъде създаден

mount: Nosuch device

това може и да не се поддържа от твоя телефон . Опитай FAT32 за втори дял.

опитах и FAT и не става и не става
:capitulation:

Samsung Galaxy Note ★★★Аryamod v6 with Kalagas theme★★★ yes yes yes !
Цитирай
#36

С коя програма си направил втория дял?
с тази ли Partition Master Professional ?

1.huawei p8 lite
Цитирай
#37

да :thumbup:

Samsung Galaxy Note ★★★Аryamod v6 with Kalagas theme★★★ yes yes yes !
Цитирай
#38

Здравеите моя дял е EXT2 работи а обема е 2gb но все пак картата ми е като цяло 8 gb и така значи имам видим дял 5.5gb
и един за тела 2 gb само малко ме дразни че ако рестартирвам телефона link2sd програмката ти иска един бърс рестарт зада може да захапи 2-рия дял на картата иначе така с EXT2 си ми работи и джефта 2.1 и мода на бонбона приятен ден на всички
Цитирай
#39

friziora69 написа:да :thumbup:
Пробвай да изтриеш всички партишъни и да ги създадеш на ново, ако пак не се получи включи картата в компа, отвори програмата Partition Master Professional и направи един screenshot и го качи да видя какво си сътворил. Smile

за коментара на PlamenPMG
EXT2 работи само на custom rom и изисква както каза два рестарта
Стоковия ром поддържа само FAT32, но пък зарежда дяла само след един рестарт

1.huawei p8 lite
Цитирай
#40

GALAXY89 написа:
friziora69 написа:да :thumbup:
Пробвай да изтриеш всички партишъни и да ги създадеш на ново, ако пак не се получи включи картата в компа, отвори програмата Partition Master Professional и направи един screenshot и го качи да видя какво си сътворил. Smile

за коментара на PlamenPMG
EXT2 работи само на custom rom и изисква както каза два рестарта
Стоковия ром поддържа само FAT32, но пък зарежда дяла само след един рестарт

оправи след 3 - 4 тия рестарт и сега се получава с два рестарта :thumbup:

Samsung Galaxy Note ★★★Аryamod v6 with Kalagas theme★★★ yes yes yes !
Цитирай
#41

Някой би ли обяснил за какво служат тези неща? :confused:

 Samsung S9+
Цитирай
#42

GALAXY89 Може ли някъкви контакти с теб ? скайп ? телефон за да се чуем и да удариш едно рамо за да го руут-на Smile руут-вал съм HTC HD2 но за този ще искам едно рамо Smile
Цитирай
#43

Моя проблем е този ?
http://postimg.org/image/lzaq3w3gz/
Някъкви съвети ?
Цитирай
#44

Simeonoww написа:Моя проблем е този ?
http://postimg.org/image/lzaq3w3gz/
Някъкви съвети ?
телефона трябва да е изключен!!!!
при мен беше така като пробвах да го флашна пуснат...??..и
Цитирай
#45

Качих jeffta_rom_v21.html но не всичко ми е на български. Дали ще е така и със стоковия .
Цитирай
#46

gogo_rz написа:
Simeonoww написа:Моя проблем е този ?
http://postimg.org/image/lzaq3w3gz/
Някъкви съвети ?
телефона трябва да е изключен!!!!
при мен беше така като пробвах да го флашна пуснат...??..и

gogo_rz телефона го флашвам изключен .. махам батерията за минутка слагам я давам влаш на 10тата секунда съм сложил усб-то и като изтекът секундите излиза този екран .. Smile ?? :facepalm:
Цитирай
#47

Изключи телефона и го свържи към USB и виж от Device Manager дали всички драйвери са ти ОК. Ако има някакъв проблем ще видиш икона с удивителен.
Пробвай също и на друг USB порт.

1.huawei p8 lite
Цитирай
#48

това нещо говори ли ви ? а и се скри този проблем който го показвам на снимкаа Smile
http://postimg.org/image/50l2ml03h/
Цитирай
#49

Нека който има моя проблем по горе нека да използва тези драйвери
http://dox.bg/files/dw?a=80e9e1fbe4
работят перфектно Smile при мен се получи
Цитирай
#50

Приятели моя така наречен "РУУТ" е неуспешен .. стигнах до последното нещо
III. CWM Recovery
Нужни файлове за CWM - http://www.4shared.com/rar/xo18vYnY/Cwm_Recovery.html
1.Качвате файла recovery на мемори картата
2.Инсталирате файла m44tools на телефона
3.Стартирате приложението натискате Get Started после натискате ОК (може да ви излезе на китайски левия бутон е ОК)
4.Натискате бутона Flash Recovery From SdCard и посочвате файла recovery
изчаквате да ви се рестартира телефона и мисля, че автоматично влизаше в CWM recovery, ако не може да влезете чрез комбинация VOL UP + POWER (при изключен телефон)
вече имате Cwm Recovery

След като се рестартира стига до логото когато се включва телефона ANDROID и до там .. това е нито комбинацията VOL UP + POWER и тя не помага .. умря телефона ако имате идеи споделяйте :capitulation:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)