Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблети ALLVIEW
#26

Здравейте и от мен. искам да попитам за този модел Allview AX2 Frenzy 3G. Техническите параметри изглеждат много добре но не ми става ясно какъв е процесора на таблета?

Информацията е само тази Вид процесор ARM Cortex A9 Dual-Core 1.6 GHz

ARM Cortex може да е всичко (МТК, RockChip, BoxChip,,,)

Ако някой е собственик на този таблет моля да сподели какъв е чипа.
Цитирай
Аксесоари
#27

И аз съм се чудел, понеже не намирам по-подробно инфо(не съм търсил задълбочено) ни за таблетите им, ни за телефоните им...бях чел, че за телефоните, MTK позволяват поддръжка на 2 сим карти, за другите не знам, а пък за таблетите още по-малко. Blush Но малко ме учуди разликата в информацията за този таблет :
- тука го дават 1,6 GHz
http://handybg.com/Allview-AX2-Frenzy-3G-id3209.html

- а тук 1 GHz
http://tablet-pc.pazaruvaj.com/allview/a...properties

Та, за едно и също нещо ли става въпрос или аз нещо се бъркам ??? :unknw:

ALLVIEW P5 Alldro - 4.0.4 ICS
Цитирай
#28

Мдааааа изникаха някой въпросителни.
Цитирай
#29

strelche написа:Рестартирах,няма проблеми вече със сим картата,а за сд картата - ами явно просто така е направен слота,трудно влиза Smile ,доста се мъчих,накрая я тикнах с клечка за зъби и стана!Иначе добре работи ,аз мислех Престижио PRESTIGIO PMP5580C да купувам,но този е по-добър сякаш,по моето скромно мнение!

Здравейте! И аз от няколко дни съм "горд" собственик на този модел таблет Allview TX1 Quasar.Не съм имал проблеми при поставянето на нито едната от двете карти.Не знам може би при теб да има нещо ... Wink За сега съм много доволен от работата му.Дисплея е доста чувствителен и се вижда много добре.Процесора също е доста пъргав.Така,че съотношението цена/качества си е направо МНОГО добро.Като отчетем,че има и 3G и GPS,става още по-добре.Така,че който е решил да купува таблет на тази марка май няма да сгреши.
Цитирай
#30

Имам един въпрос??? Каква буква трябва да е до нивото на покритие на мрежата при мобилен интернет на виваком в зависимост от това дали е 3G или е 2G ??? Благодаря.
Цитирай
#31

Евала, човек, марката определено си заслужава и нашият съфорумес Зион си е взел вече таблетче тяхно.Аз също съм адски доволен.За виваком, ддз, мисля, че не би следвало да има проблем Smile
Цитирай
#32

Мисля, че H е за 3G, а G е за 2G Smile)))
Цитирай
#33

Narayan написа:Мисля, че H е за 3G, а G е за 2G Smile)))

Благодаря!
Не знам точно,но при търсене на мобилни мрежи ми намира Мтел и Глобул съответно с 3G и 2G мрежи,а на вивател само 2G??? Devil И буквата е Е а не H.Което значи,че не е 3G,а това намалява скороста :/ .Ще ходя в офиса на виваком да се оправям.
Цитирай
#34

За мен Allview са доста по-добри от Prestigio, спор няма как да има по темата Smile
Цитирай
#35

На мен това със СИМкартата ми се е случвало с телефона ми, дава ми съобщение "refresh SIM data" и като я извадя и я потъркам в плат се оправят нещата ...някакъв бъг си е, ама един Бог знае какъв Smile))))))))
Цитирай
#36

Здравейте,купих си таблет Allview TX1 Quasar,с вградено 3 г е и затова го купих,от магазина казаха,че няма проблем и че тръгва с всякакви карти,а аз имам 3 г модеми и на глобул ,и на виваком и мислех,че ще свършат работа,но уви,не тръгва това 3 г и това е,от магазина казаха,че не може да не тръгне,пък и няма как да го върна,тъй като мина 7 - дневния срок,как,по дяволите,да подкарам това 3 г ,защо да не работи,каква е причината?Не виждам причина,но аз и не разбирам много...
Цитирай
#37

Опитах и с обикновена сим карта на глобул,мога да набирам номера,но никакъв интернет,много ме е яд,ако са ме изработили... от онлайн магазин Плесио го поръчах,уж добри отзиви има за този магазин... видях,че по-горе valmark е казал,че има такъв таблет,ако може да даде някакво инфо.Явно бъркам някъде,но не знам къде!Благодаря предварително!
Цитирай
#38

Не мисля, че бъркаш, по-скоро трябва да се направят и други неща.Техните таблети са добри, а и плесио е готин магазин за техника, каквато и да е било тя Smile :unknw:
Цитирай
#39

Dance Открих решението за твоя проблем : отиди в settings ->wirelles and networks -> mobile networks-> acces point names посочваш мобилния оператор, на който си в случая и там с левия бутон(options) би трябвало да е той ...ще ти излезе опцията new apn и тук трябва да въведеш следните данни:

name: произволно
apn: wap-gprs.mtel.bg(ако е друг оператор слагаш неговия адрес)
apn type: default и wap

port: 8080

дано ти послужи, братле Smile))
Цитирай
#40

Да, аз вече си взех таблетчето и не спирам да го разцъквам, 3Гто веднага го оправих, странно ми е, че имате такъв проблем, явно за виси от софтуера. Кой андроид вие ?
Цитирай
#41

Не е странно, братле, случва се на много хора, виж нагоре са писали. Това естествено не значи, че таблетите им не са добри, въпрос на настройка е. Успех и ако имате още въпроси, не сеп ритеснявайте да задавате Smile
Цитирай
#42

:thumbup: Оправих го,мерси за настройките.моя грешка - мъчих се все едно на телефон правя настройки,и прокси даже бях вкарал,ама както казах,не разбирам много ,сега си тръгна Smile
Цитирай
#43

По повод настройките за 3G. Ходих в офиса на виваком и там ми направиха уж всички настройки както трябва.Уви не може да намери 3G на виваком и това е??? Devil Намира 3G мрежите и на мтел и на глобул,но тая не ще.Никой не може да ми обясни защо.Последното оправдание бе,че това е "някаква реплика" и за това.Така,че подадох жалба в 7дневния срок и се отказвам от "услугата" им.Днес пробвах с модем на мтел и всичко си е ОК.Така,че нямам разумен отговор защо на виваком не я намира.Иначе таблета е направо СУПЕР.Много бързо си отваря страниците.Пробвах даже и Скайпа и връзката беше много добра.Така,че за сега съм много доволен.
Цитирай
#44

Нали знаеш, че 3G мрежата работи на опредени честоти, предполагам, че не работят и 3те само на една честота, а GSM/таблети поддържат едни или други... или всичките заедно.

Ти знаеш ли tabletа кои честоти поддържа? Пита ли във Виваком на коя честота им е 3Gто?

п.п. намирисва ми, че просто не поддържа честотата на Виваком, така че не са виновни те.

едит: малко инфо, предполагам, че AllView таблетът поддържа само 2100... http://www.kolev.info/bg/blog/%D0%BF%D1%...0%BE%D0%BC

Но може и да греша де, не знам, но поне на такова изглежда...

Но пък в официалния им сайт пише...

2G: 900/1800/1900 MHz; 3G: UMTS 900/ 2100 MHz HSDPA

Ta... странна работаSmile Но проблемът ще да е в таблетът... ако има 3G на Виваком на друго устройство през това време...
Цитирай
#45

SeeKnDestroY написа:Нали знаеш, че 3G мрежата работи на опредени честоти, предполагам, че не работят и 3те само на една честота, а GSM/таблети поддържат едни или други... или всичките заедно.

Ти знаеш ли tabletа кои честоти поддържа? Пита ли във Виваком на коя честота им е 3Gто?

п.п. намирисва ми, че просто не поддържа честотата на Виваком, така че не са виновни те.

едит: малко инфо, предполагам, че AllView таблетът поддържа само 2100... http://www.kolev.info/bg/blog/%D0%BF%D1%...0%BE%D0%BC

Но може и да греша де, не знам, но поне на такова изглежда...

Но пък в официалния им сайт пише...

2G: 900/1800/1900 MHz; 3G: UMTS 900/ 2100 MHz HSDPA

Ta... странна работаSmile Но проблемът ще да е в таблетът... ако има 3G на Виваком на друго устройство през това време...

Да знам на какви честоти работи/поддържа/ таблета: 3G: UMTS 900/2100 MHz HSDPA
Така,че според мен проблема не е от това???Както сам пишеш в сайта на Виваком също дават тия честоти.Според мен няма логично обяснение,но най-лошото е,че и самите служители не можаха да ми обяснят защо е така.Чакам обаждане от "техническият отдел" до който се допитаха от офиса им,но вече минават няколко дни,а такова няма.Така,че твърдо съм решил приключвам с тях.
Цитирай
#46

Dimo, радвам се, че съм успял да ти помогна с тея настройки, повечето проблеми са много прости, просто тр да се разрови човек. Иначе моят таблет е доста добре не се оплаквам /))))
Цитирай
#47

Ще приключваш с Вивата ли? Не мисля, че е от тях, таблетът също е добър, особено тоя модел, по-скоро става дума за настройки, които не си погледнал, както при Димо Smile
Цитирай
#48

Narayan написа:Ще приключваш с Вивата ли? Не мисля, че е от тях, таблетът също е добър, особено тоя модел, по-скоро става дума за настройки, които не си погледнал, както при Димо Smile

ОК но как да разбирам нежеланието на техническият отдел на Виваком да ми съдейства за да не приключа с тях.След многократни посещения в офиса им и настройки от тях не може и не може да намери 3G-то им.Не може при търсене на мрежи да намира всички останали 3G,а само тяхната не???И никой не може да ми обясни.Понеже съм във Видин даже намери 3G-то на румънския оператор,но Вивата - НЕ.След като ми провалиха една вечер,като ме накараха да "чакам обаждане" от техническият им отдел това вече преля чашата на търпението ми.Така,че за сеаг очаквам отговор на жалбата ми и да приключваме.
Цитирай
#49

Narayan написа:Dance Открих решението за твоя проблем : отиди в settings ->wirelles and networks -> mobile networks-> acces point names посочваш мобилния оператор, на който си в случая и там с левия бутон(options) би трябвало да е той ...ще ти излезе опцията new apn и тук трябва да въведеш следните данни:

name: произволно
apn: wap-gprs.mtel.bg(ако е друг оператор слагаш неговия адрес)
apn type: default и wap

port: 8080

дано ти послужи, братле Smile))


Тоеа бях писал по-горе на Димо, не знам дали ще ти влезе в полза, но се надявам. Виваком не искам да ги коментирам, нито пък да коментирам които и да е било телекоми в БГ. Всички са един дол дренки Smile
Цитирай
#50

Сега е излязал нов смартфон на марката, телефоните им са абсолютен чук.,Всичко що работи на андроид си заслужава интереса ! За проблема не нзма какво да ти кажа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)