Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблети ALLVIEW

(2015-01-04, 00:30:44)yvor написа:  
(2015-01-03, 16:27:52)oxwewe написа:  Koлеги помогнете да намеря ром за Allview ax2 4.0.4 или + (стоковия също става).
Погледни тук колега oxwewe: http://www.allview.ro/index.php?id=1529


Мерси колега Wink
Цитирай
Аксесоари

Колега totko_botko такива проблеми с батерията несм установил но азгоимам от две седмици. Пробвал лиси това приложение Battery Life Repair PRO имамго на телефона иго пуснах на таблета .Колкото до останалото пак без касмет и телефона и таблета са от малко разпространени модели и сам сеопитвам даоткрия топлата вода.

Sony Ericsson Xperia pro.Allview Viva I10G 4.4.2 стоков,Allview P6 Energy ,Ulefone Power ,Oukitel K10000 Pro.
Цитирай

(2015-01-04, 09:45:27)gunner81 написа:  
(2014-12-31, 15:43:50)yvor написа:  
gunner81 написа:За съжаление не успявам да намеря точно РОМ-ът за моя таблет, той просто няма официален ъпдейт защото е сравнително нов, с 4.4.2 си излиза.

Колега gunner81 намери ли работещ ром? Подкара ли таблета.

За съжаление не успях, но за сметка на това го взеха от куриерската фирма за да го пратят в гаранционния сервиз. Надявам се там да го оправят гаранционно.
Надявам се да го оправят гаранционно.Идеята ми беше ако някой е намерил работещ РОМ да го сподели.
Та ако някой оплеска нещата да може да си префлашне таблета без да се стига до сервиз. Sad
Цитирай

Колега Иван44, таблета е на 4 месеца, даже няма и толкова, купих го втора ръка. Дори и предишната собственичка да го е ползвала по 12 часа всеки ден, не смятам че за толкова време ще и стане нещо на батерията.Ама не че не е вероятно, още повече като се има в предвид къде се произвежда таблета ...
А ти с Киткат ли си, аз съм? Таблета го получих с 4.3 версия, явно момичето преди това си е нямало представа че може да го ъпдейтне до 4.4.2. Та мисълта ми е, че когато го вземах, веднага го ъпдейтнах и не съм имал възможност да го тетствам как се държи батерията под тази версия.

 Пробвал съм какви ли не програми за батерията, тази за която споменаваш бях чел в интернет разнородни мнения повечето от които не бяха положителни, но все пак я бях инсталирал. След като я пуснах уж нещо поправя на батерията но дефакто след това отново имах проблем с ранното угасване на таблета и затова я махнах и инсталирах друга, при която има възможност за калибриране на батерията. Не че последната помогна с нещо съществено, но като че ли има съвсем малък ефект. Забелязал съм, че проблема с батерията се появява тогава когато таблета се ползва по време на зареждането, особено ако се играят ресусрсо изисквуеми игри. В интернет забелязах че доста хора го имат този проблем и някои съветват таблета да се руутне и с програма да се намали или по скоро да се застопори  честотата на процесора до 1.3Ghz. Не знам дали знаеш, но Интелския процесор е Турбобуст технология, която му позволява да се овърклокне от 1,3 до 1,83 GHz при необходимост. И според някои притежатели на този таблет, проблема с батерията е именно в тази технология, която включва процесора на 1,83 GHz, но после не му намаля честотата. А както знаеш, при овърклок на какъвто и да е чип той започва да харчи повече ток.
Друго което може да точи батерията е липсата на сим карта и постоянно включения радио модул ( 3G ) който търси постоянно мрежа и харчи повече ток. Поради тази причина когато не ми трябва мобилен интернет и когато няма сим карта в таблета, тогава му задавам Самолетен режим, което би трябвало да изключ радио-модула.

И докато пиша и таблета угасна отново по рано - на 20% Sad

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Моят доиде с 4.4.2 ,а подобен проблем имах с телефона когото наработата го зареждах с неоригиналното зарядно а едно китаисо което беше с помалко ампераж .А за процесора на таблета несъм обърнал внимание дали си качва или сваля честотата ще трябва дапровера.

Sony Ericsson Xperia pro.Allview Viva I10G 4.4.2 стоков,Allview P6 Energy ,Ulefone Power ,Oukitel K10000 Pro.
Цитирай

(2015-01-05, 19:11:18)Иван44 написа:  Моят дойде с 4.4.2 , а подобен проблем имах с телефона когото наработата го зареждах с неоригиналното зарядно а едно китаисо което беше с помалко ампераж .А за процесора на таблета несъм обърнал внимание дали си качва или сваля честотата ще трябва дапровера.

Зарядното е оригиналното - 2,5 А предполагам че и твоето е такова. По принцип батерията на таблета я дават 8 000 мА ( 8 А ), което би трябвало да означава че за около 3 часа и 10 минути трябва да се зареди.
С каква програма мога да проверя какъв е зарядния ток, дали наистина е 2,5 А? На телефона си който е Самсунг, откакто имах проблем с кабела на зарядното, съм му инсталирал програмата Chargin report, но за съжаление не работи на таблета, май е несъвместима с Киткат ( телефона е с 4,3 версия ). Търсих и инсталирах други подобни програми, но пак нещо не се харесаха с 4.4.2 версията.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Аз я следа с Battery Monitor Pro 2.4.2 .На телефона излиза като уеджет показва милеволтовете ,процента от батерията ,градосите и моментния расход на таблета го показва празно он като чукнеш-влезеш ти показва всички параметри само трябва да я калебрираш вавеждаш ръчно милеамперите на батерията.

Sony Ericsson Xperia pro.Allview Viva I10G 4.4.2 стоков,Allview P6 Energy ,Ulefone Power ,Oukitel K10000 Pro.
Цитирай

Програмата която ползвам в момента за батерията също ми показва много информация - миливотлове, моментен разход, проценти, градуси, възможност за калибриране чрез въвеждане на милиамперите на батерията и още куп неща, но не ми показва зарядния ток на зарядното. Тази програма Battery Monitor Pro 2.4.2 дава ли информация за зарядния ток? Идеята ми е, че ако зарядното не зарежда както трябва, така мога да го хвана че не е в ред.
Опсс, сега разбрах че ползваме една и съща програма за батерията, но ти ползваш платената ПРО Smile , или точното наименование на програмата е Battery Monitor Widget Pro?!

А някакъв вариант да измеря  изходящия ток на зарядното чрез волт/амперметър има ли?Кои са крачетата/пиновете които ми трябват за замерването, може би крайните две? 

А как се прави хард ресет на таблета и има ли разлика от хард ресет и връщане му до заводски настройки?
Питам защото таблета го вземах с Андроид 4.2 версия и го ъпдейтнах веднага щом го получих. Веднага след ъпдейта му направих връщане на заводските настройки, но се чудя дали не е трябвало да му направя хард ресет, ако е въобще е възможно на нерутнат таблет?!

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Моята борба с внезапното изключване на таблета продължава и днес по идея на Иван44 реших да пробвам да вляза в Recovery mode за да направя от там ресет на таблета.  След малко ровене и четене в нета, след няколко десетки опита успях да вляза. Затова искам да споделя как става влизането в този режим, при модела Allview Viva i10G , а след това как се прави Wipe Data/Factory reset. Предполагам че този метод може би ще важи и за други модели, пробвайте. Ето как става:
1. Когато таблетът е включен, се натискат едновременно и задържат бутоните Power + копчето за усилване на звука, докато таблета се изключи.
2. След като таблетът се е изключил, отново се натискат едновременно и задържат двата бутона, докато не се появи надписа Allview Viva i10G.След появата на надписа бутоните се отпускат, но веднага след това започват да се натискат едновременно няколко пъти, без да се задържат докато не се появи роботчето и меню.
3. В новопоявилото се меню навигирате чрез бутоните за усилване и намаляне на звука и трябва да изберете Droidboot restart. С бутона Power потвърждавате избора си.
4. Таблетът се рестартира и влиза в Recovery mode. Oт менюто се избира Wipe data/Factory reset и с бутона Power потвърждавате;
5. След потвърждаването започва процеса на триене и ресет което отнема около 3-5 минути, след което таблета се рестартира сам и цялата процедура по ресетването е това. След рестарта таблетът си зарежда Андроида;

За съжаление при мен тази процедура отново не ми помогна да си реша проблема с изключването на таблета, тъй като това се случи отново когато индикатора на батерията показваше 43%. Но за втори път се случва нивото на батерията да остане същото каквото беше преди изключването. При предишните изключвания, нивото на батерията след това беше около 0%. 
След изключванео на 43% продължих да използвам таблета и от тогава до сега не се е изключвал, в момента батерията показва 10%. Чудя се дали да не го изтощя докрай, дали да не го изчакам да стигне почти до 0% за да се изключи сам, това с идеята да се "научи" Андроида кога е най-ниското ниво на батерията?

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Не е зле даистриеш и историата на батерията там записва при колко процента се включва зарядното кога се изключил таблета ,подобна информация.Като отвориш фаиловия менажер наи-одоло слад папките тикстов докомент е.

Sony Ericsson Xperia pro.Allview Viva I10G 4.4.2 стоков,Allview P6 Energy ,Ulefone Power ,Oukitel K10000 Pro.
Цитирай

Колега Иван44, до колкото знам до файла на батерията batterystats.bin би трябвало да мога да стигна само ако имам руут на таблета. Ще те помоля да пробваш да го потърсиш и ти, защото аз не го виждам никъде, нищо че ползвам ES File Explorer който ми показва и скритите файлове. Ако успееш, моля напиши в коя папка точно е.
И също така, ако може да споделиш за колко време се зарежда батерията на таблета ти? След ресета не съм инсталирвал никакви програми за батерията и забелязвам че когато е включен таблета се зарежда за около 6-7 часа. Не съм пробвал когато е угасен за колко време ще се зареди, по нататък и това ще направя. Пробвах и с второ зарядно със същия ампераж, от модел Allview Viva H10 HD който е със същата 8 000 А батерия - продължителността е същата. Забелязах че като стигне заряда някъде около 97% и от там нататък покачването на % става бавно.
И всъщност, вече имам 3 зареждания след които таблетът не се е изключвал и не знам дали да се радвам. След Wipe data/Factory reset-а таблетът се изключи само веднъж на 43%, след като го включих  процентите си останаха същите за мое учудване и след това не последва ново изключване тъй като заряда падна на 10% и реших да включа зарядното. А след това зареждане реших да обуча таблета и не го включих към зарядното докато той не се изключи сам, а това стана чак на 2-3%, но тогава забелязах че за да се зареди до 100% му трябваха почти 7 часа и то без да се ползва. Следващите 2 зареждания вече ги направих на около 14%, не е имало преждевременно изключване, но зареждането пак траеше много дълго.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

При мен се вижда мажеби защото ползвам ланчер ланчер като на телефона с него съм свикнал GO Launcher EX 5.05.2 а фаилат ми излиза като battery_history.
За зареждането несъм обърнал внимание понеже досега се случва даго зареждам вечер като си лягом и на сутрента го изключвам,а зарежданито след 95 % е нормално иначе примен изключва на 4%, но обикновено го включвам на околло 7 до 10%.

Sony Ericsson Xperia pro.Allview Viva I10G 4.4.2 стоков,Allview P6 Energy ,Ulefone Power ,Oukitel K10000 Pro.
Цитирай

Преди време бях иснталирал този лаунчър на телефона, определено е много красив, но започна да товари, телефона взе да лагва и се принудих да го махна. В коя папка го виждаш този файл?
Учудвам се че един лаунчър дава възможност да се види системен файл, а дава ли ти възможност да го триеш и ти трил ли си историята на батерията до сега?
Ще те помоля когато ти се отдаде възможност да засечеш за колко време ти се зарежда таблета?!

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Колеги някой не е ли намерил къстъм ром за таблета Allwiew_Viva H8+ mt6582 аз все удрям на камък? Bu
Цитирай

Колеги имам от скоро allvew i10G проблема ми е, че лаптопа(WIN 7) не го вижда през USB  и телевизора ми не го вижда, като флаш. Имам и карта 32ГБ, но нищо не се случва, като го свържа просто започва да се зарежда и изписва в какъв модул е свързан. Има 2 опции за връзка през USB, но и в двата случая остава невидим. Имах подобен проблем с телефона от подписа ми, но беше софтуерен и просто ми отключиха допълнително меню"Опции на програмиста" и там се слага една отметка на едно място и всичко се оправи, но с таблета не зная как да се оправя. От ПРОДАВАЧА чакам 3-ти ден отговор на запитването ми, но още нямам, а по телефона няма шанс да вдигне някой. Както може да се досетите това е интернет магази с гръмко име и много реклами за черните петъци :-)
Моля, ако някой знае начин да се справя да сподели. Надявам се да не се налага да го РУТВАМ.
Моето лично мнение за машината е: прекрасна машинка, работи без проблеми и се представя отлично. За сега не съм успял да я задъхам, не е забила нито веднъж, батерията се държи прилично. За тези пари е идеален просто.

HUAWEI G6
Цитирай

Към колегата Иван44 - Колега, установих, че таблетът Allviiew Viva i10G съответства и на китайския модел Teclast X98 3G Intel Atom Z3735D Quad Core 9.7 Inch Retina 2048x1536 Bluetooth GPS 2GB 32GB. Единствената разлика която забелязвам е в батерията - на Teclast е с 8500 
В форума на xda-developers има голяма тема за модела, в която има няколко линка към програми за root. Ако не си пробвал с тези варианти ето линка към темата --> xda-developers
В youtube намерих и още един вариант при който се ползват 2 програми, ето линка --> https://www.youtube.com/watch?v=FL-SV8Ua...e=youtu.be
Ето и още един вариант за руут на близкия до нашия модел Allview Vida H10 HD , само че описания начин се отнася за Андроид 4.2.2, не знам дали има значение. Ето линка --> http://hexamob.com/devices/devices-devic...elly-bean/
Ето тук в този румънски форум, също има описани начини за руут само на модели Allview. Прави ми впечатление, че таблетите/телефоните които са с версия 4.4 Киткат се руртват с програмата KingRoot. Ет и линка --> http://www.androidro.ro/category/root-allview-2/
Затрупах те с инфо и домашно Smile , но се надявам да успееш. Струва ми се и се надявам, че начина описан в youtube  с KingRoot и iRoot би трябвало да се получи!Сподели после какво е станало

Колега CYBERMANN , пробвай с връщане на заводските настройки, от Настройки. Ако пак не стане, тогава направи Wipe data/Factory reset  чрез Recovery mode  - по нагоре съм написал как става.
Напиши с каква версия на Андроид си!

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

(2015-01-14, 12:42:08)totko_botko написа:  Към колегата Иван44 - Колега, установих, че таблетът Allviiew Viva i10G съответства и на китайския модел Teclast X98 3G Intel Atom Z3735D Quad Core 9.7 Inch Retina 2048x1536 Bluetooth GPS 2GB 32GB. Единствената разлика която забелязвам е в батерията - на Teclast е с 8500 
В форума на xda-developers има голяма тема за модела, в която има няколко линка към програми за root. Ако не си пробвал с тези варианти ето линка към темата --> xda-developers
В youtube намерих и още един вариант при който се ползват 2 програми, ето линка --> https://www.youtube.com/watch?v=FL-SV8Ua...e=youtu.be
Ето и още един вариант за руут на близкия до нашия модел Allview Vida H10 HD , само че описания начин се отнася за Андроид 4.2.2, не знам дали има значение. Ето линка --> http://hexamob.com/devices/devices-devic...elly-bean/
Ето тук в този румънски форум, също има описани начини за руут само на модели Allview. Прави ми впечатление, че таблетите/телефоните които са с версия 4.4 Киткат се руртват с програмата KingRoot. Ет и линка --> http://www.androidro.ro/category/root-allview-2/
Затрупах те с инфо и домашно Smile , но се надявам да успееш. Струва ми се и се надявам, че начина описан в youtube  с KingRoot и iRoot би трябвало да се получи!Сподели после какво е станало


Колега CYBERMANN , пробвай с връщане на заводските настройки, от Настройки. Ако пак не стане, тогава направи Wipe data/Factory reset  чрез Recovery mode  - по нагоре съм написал как става.
Напиши с каква версия на Андроид си!

Благодаря за препоръките. Може да Wipe- на, но до заводски не ми се връща, че го ползвам служебно и имам много инфо на него, но ако се ноложи ще слагам нещо за BACK UP и ще провам. Андроида е последния мисля 4.4.2 така го купих. На страницата на Румънците е последната версия.

HUAWEI G6
Цитирай

(2015-01-14, 11:57:06)CYBERMANN написа:  Колеги имам от скоро allvew i10G проблема ми е, че лаптопа(WIN 7) не го вижда през USB  и телевизора ми не го вижда, като флаш. Имам и карта 32ГБ, но нищо не се случва, като го свържа просто започва да се зарежда и изписва в какъв модул е свързан. Има 2 опции за връзка през USB, но и в двата случая остава невидим. Имах подобен проблем с телефона от подписа ми, но беше софтуерен и просто ми отключиха допълнително меню"Опции на програмиста" и там се слага една отметка на едно място и всичко се оправи, но с таблета не зная как да се оправя. От ПРОДАВАЧА чакам 3-ти ден отговор на запитването ми, но още нямам, а по телефона няма шанс да вдигне някой. Както може да се досетите това е интернет магази с гръмко име и много реклами за черните петъци :-)
Моля, ако някой знае начин да се справя да сподели. Надявам се да не се налага да го РУТВАМ.
Моето лично мнение за машината е: прекрасна машинка, работи без проблеми и се представя отлично. За сега не съм успял да я задъхам, не е забила нито веднъж, батерията се държи прилично. За тези пари е идеален просто.
Колега отключване на "Опции на програмиста"става така.


setings/about phone/built number/на built number натискаш 7 пъти и отключваш девелопер опцията
Ето и видео как става https://www.youtube.com/watch?v=0X8RqwuZDp8
Цитирай

(2015-01-12, 12:43:20)totko_botko написа:  Колега Иван44, до колкото знам до файла на батерията batterystats.bin би трябвало да мога да стигна само ако имам руут на таблета. Ще те помоля да пробваш да го потърсиш и ти, защото аз не го виждам никъде, нищо че ползвам ES File Explorer който ми показва и скритите файлове. Ако успееш, моля напиши в коя папка точно е.
И също така, ако може да споделиш за колко време се зарежда батерията на таблета ти? След ресета не съм инсталирвал никакви програми за батерията и забелязвам че когато е включен таблета се зарежда за около 6-7 часа. Не съм пробвал когато е угасен за колко време ще се зареди, по нататък и това ще направя. Пробвах и с второ зарядно със същия ампераж, от модел Allview Viva H10 HD който е със същата 8 000 А батерия - продължителността е същата. Забелязах че като стигне заряда някъде около 97% и от там нататък покачването на % става бавно.
И всъщност, вече имам 3 зареждания след които таблетът не се е изключвал и не знам дали да се радвам. След Wipe data/Factory reset-а таблетът се изключи само веднъж на 43%, след като го включих  процентите си останаха същите за мое учудване и след това не последва ново изключване тъй като заряда падна на 10% и реших да включа зарядното. А след това зареждане реших да обуча таблета и не го включих към зарядното докато той не се изключи сам, а това стана чак на 2-3%, но тогава забелязах че за да се зареди до 100% му трябваха почти 7 часа и то без да се ползва. Следващите 2 зареждания вече ги направих на около 14%, не е имало преждевременно изключване, но зареждането пак траеше много дълго.

Колега, моя таблет Allview Viva i10G  и той се рестартираше сам през няколко минути. Пуснах в сайта на емаг формуляр за ремонт. Дойде куриер, взе таблета преди месец и преди няколко дни ми върнаха нов таблет. Заменили са ми го. И всичкото това разкарване на таблети за мен беше напълно безплатно.

Относно инсталиране на нов оригинален ROM пълна информация има тук - Procedura de softare – Allview Viva i10G
Описанието е на румънски но работи. Тествах го преди да върна таблета за ремонт. Всичко работеше, с изключение на това, че таблета ми продължаваше да се рестартира сам когато му скимне, но това не е от ROM-а.

А за рутване на Allview Viva i10G съм направил нова тема - Рутване на Allview Viva i10G (root Allview Viva i10G)
След изпробване на няколкото различни варианта които намерих в нета, този се оказа единственно работещ. Тествано е на таблета ми.
Цитирай

Да накрая и аз успях даго рутна .Благодарности на колегата за темата ,макар че след 9точка ми даваше различни надписи.
колкото до другата отметка тя се намира в; Настроики -Хранилище отам трите точки в горния десен ъгал излиза USB връска с компютар излизат две отметк трябва дае на MTP.

Sony Ericsson Xperia pro.Allview Viva I10G 4.4.2 стоков,Allview P6 Energy ,Ulefone Power ,Oukitel K10000 Pro.
Цитирай

Колега ToxiNIK, преди да пратиш таблета за ремонт какъв точно е бил проблема - рестартирал ли се е, или се е изключвал? При мен се изключва. Тъкмо се бях зарадвал че уж нещата се оправиха след Wipe data ресета, но уви - таблета отново започна да се изключва, не пропуска да го направи, вчера даже го направи 2 пъти. Първият път беше на около 50%, след включването батерията си беше пак на толкова процента. Но при втория път - на 15%, вече след рестарта беше едва на 1% при което последва пак изключване. Явно има някакъв проблем и той не е от ROM-а ... и май следващата седмица ще го пращам на гаранционен ремонт, жалко че половинката ми ще стои 1 месец без таблет.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

(2015-01-17, 19:02:44)totko_botko написа:  Колега ToxiNIK, преди да пратиш таблета за ремонт какъв точно е бил проблема - рестартирал ли се е, или се е изключвал? При мен се изключва. Тъкмо се бях зарадвал че уж нещата се оправиха след Wipe data ресета, но уви - таблета отново започна да се изключва, не пропуска да го направи, вчера даже го направи 2 пъти. Първият път беше на около 50%, след включването батерията си беше пак на толкова процента. Но при втория път - на 15%, вече след рестарта беше едва на 1% при което последва пак изключване. Явно има някакъв проблем и той не е от ROM-а ... и май следващата седмица ще го пращам на гаранционен ремонт, жалко че половинката ми ще стои 1 месец без таблет.

При мен се рестартираше сам през неопределено време. Когато му скимне. Може и на третата минута, може и на десетата или на петнадесетата. Блокираше за около 10 секунди и след това се рестартираше сам. Връщах го през рекавърито до заводските настройки, изтривах кешове и памети, преинсталирах му стоковия РОМ наново но не се оправи. Явно проблема беше хардуерен.
В някакъв сайт четох как се е справил с проблема друг човек на който се е рестартирал така таблета. Той е намалил с програма максималната честота на процесора на 1,6 ГХ и таблета му е спрял да се рестартира. Аз реших, че е по-добре от емаг да ми го сменят с изправен. Смениха го и сега всичко е наред.
Цитирай

Мдаммм, при теб проблема все пак е по различен ... и все повече се обърквам какво да правя. При мен все пак има случаи при които таблета си изкарва до малките проценти без да се изключва и си представям как като го пратя на гаранционен ремонт и как би се държал без проблем... И от там нататък ми е трудно да си представя как биха ме натоварили с разни сумички, вкл.и за куриерски услуги ...
Към момента не бих се пробвал да го руутна, при положение че реша да го пратя на гранционен ремонт, всъщност при тои начин на руутване има ли възможност за ънруут и то без остатъчни следи?!

Сетих се за още един въпрос, който все се каня да задам - знаете ли, дали таблета има някакво отворче което да играе ролята все едно махате батерията? До колкото съм чувал, повечето таблети и телефони с несменяема батерия, имат някъде си такова малко отворче в което да се пъхне игла, като по този начин се изолира за секунди батерията от таблета/телефона ( все едно тя се изважда от устройството ). Моя таблет има едно единствено такова отворче, но то е микрофона и не смея да ръгам каквото и да било вътре.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Колеги, за момента след всички опити и дадени препоръки от вас не съм си решил проблема, а продавача отговор не ми е дал за сега. Ще чакам те да ми пишат как ще си реша проблема.
Сега имам друго питане: 
Има ли възможност да изкарам през HDMI филм от таблета на телевизор?
Купих MHL преходник от micro USB към HDMI, но нищо не се получи и сега ще го връщам. Някакви други идеи?

HUAWEI G6
Цитирай

прочете ле упътването-забелешките
Забележка:
1. Ако MHL не може да покаже изображение на телевизора е нужно допълнително захранване с мощност 5V, 1A (За повечето модели смарт телефони това не се изисква). Продукта не включва въпросният адаптер.

2. Моля рестартирайте Вашият мобилен телефон след като го свържете с преходника micro USB към HDMI, за да работи устройството добре.

3. Не е нужно да промените някоя настройка на телефона Ви, преходника micro USB към HDMI ще заработи автоматично.

4. При свързването на преходника micro USB към HDMI към вашия мобилен телефон, може да покаже на логото MHL, това е нормално.

5. Преходника micro USB към HDMI MHL е с перфектна резолюция - 1080p.

6. Ако сте променили ROM - а на вашия мобилен телефон (Flash ROM или Flash System), преходника micro USB към HDMI MHL може и да не проработи. Ние тестваме всеки един от преходника micro USB към HDMI MHL.

Sony Ericsson Xperia pro.Allview Viva I10G 4.4.2 стоков,Allview P6 Energy ,Ulefone Power ,Oukitel K10000 Pro.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)