Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблети ALLVIEW

(2015-01-22, 21:12:06)Иван44 написа:  прочете ле упътването-забелешките
Забележка:
1. Ако MHL не може да покаже изображение на телевизора е нужно допълнително захранване с мощност 5V, 1A (За повечето модели смарт телефони това не се изисква). Продукта не включва въпросният адаптер.

2. Моля рестартирайте Вашият мобилен телефон след като го свържете с преходника micro USB към HDMI, за да работи устройството добре.

3. Не е нужно да промените някоя настройка на телефона Ви, преходника micro USB към HDMI ще заработи автоматично.
 
4. При свързването на преходника micro USB към HDMI към вашия мобилен телефон, може да покаже на логото MHL, това е нормално.

5. Преходника micro USB към HDMI MHL е с перфектна резолюция - 1080p.

6. Ако сте променили ROM - а на вашия мобилен телефон (Flash ROM или Flash System), преходника micro USB към HDMI MHL може и да не проработи. Ние тестваме всеки един от преходника micro USB към HDMI MHL.
Здравей Иван44,

за съжаление съм прочел всичко и съм пробвал всичко вкл. отделното захранване :-(
Рестартирах и пак нищо. Лошото е, че таблета не изкарва такава икона, а телевизора, като му дръпна отделното захранване изписва, че няма сигнал. Със захранването изписва, че не се поддържа. Телефона ми пък, като го свържа започва да се зарежда, а телевизора има същата реакция.
Отказах се да пробвам, но не съм го върнал още, защото просто нямам време да отида до магазина.

За съжаление USB флашка форматирана на NTFS, пак не ска да качи файл по-голям от 4GB, което не ми дава възможност да гледам HD филми на телевизора......................

HUAWEI G6
Цитирай
Аксесоари

Здравейте колеги.Искам да попитам дали си струва таблета ALLVIEW H8 3G, защото мисля да си го поръчам от em*g и е на промоция.Някой има ли го и дали си струва да го взимам.Има добри характеристики като за бюджетен таблет но не знам колко е надеждна тази марка.

LG G2 16GB Black >>LG G4 32GB Black Leather>> Galaxy S9+ DS 64GB Midnight Black
Цитирай

(2015-01-09, 17:23:33)totko_botko написа:  Моята борба с внезапното изключване на таблета продължава и днес по идея на Иван44 реших да пробвам да вляза в Recovery mode за да направя от там ресет на таблета.  След малко ровене и четене в нета, след няколко десетки опита успях да вляза. Затова искам да споделя как става влизането в този режим, при модела Allview Viva i10G , а след това как се прави Wipe Data/Factory reset. Предполагам че този метод може би ще важи и за други модели, пробвайте. Ето как става:
1. Когато таблетът е включен, се натискат едновременно и задържат бутоните Power + копчето за усилване на звука, докато таблета се изключи.
2. След като таблетът се е изключил, отново се натискат едновременно и задържат двата бутона, докато не се появи надписа Allview Viva i10G.След появата на надписа бутоните се отпускат, но веднага след това започват да се натискат едновременно няколко пъти, без да се задържат докато не се появи роботчето и меню.
3. В новопоявилото се меню навигирате чрез бутоните за усилване и намаляне на звука и трябва да изберете Droidboot restart. С бутона Power потвърждавате избора си.
4. Таблетът се рестартира и влиза в Recovery mode. Oт менюто се избира Wipe data/Factory reset и с бутона Power потвърждавате;
5. След потвърждаването започва процеса на триене и ресет което отнема около 3-5 минути, след което таблета се рестартира сам и цялата процедура по ресетването е това. След рестарта таблетът си зарежда Андроида;

За съжаление при мен тази процедура отново не ми помогна да си реша проблема с изключването на таблета, тъй като това се случи отново когато индикатора на батерията показваше 43%. Но за втори път се случва нивото на батерията да остане същото каквото беше преди изключването. При предишните изключвания, нивото на батерията след това беше около 0%. 
След изключванео на 43% продължих да използвам таблета и от тогава до сега не се е изключвал, в момента батерията показва 10%. Чудя се дали да не го изтощя докрай, дали да не го изчакам да стигне почти до 0% за да се изключи сам, това с идеята да се "научи" Андроида кога е най-ниското ниво на батерия





Здравейте ,моят проблем с този модел таблет и че ми изчезна програмата за обажданията от сим картата/като сложа сим ми дава сигнал свободно но на екрана не се появява никаква слушалка / и предната камера ме дава на опаки ако може да ми помогнете ще ви бъда благодарен !!!

Здравейте ,моят проблем с този модел таблет-allview i10g  e  че ми изчезна програмата за обажданията от сим картата/като сложа сим ми дава сигнал свободно но на екрана не се появява никаква слушалка / и предната камера ме дава на опаки ако може да ми помогнете ще ви бъда благодарен !!!
Цитирай

А аз въобще нямам програма за обаждания, нито когато бях с Андроид 4.2 нито с 4.4, не че ще го ползвам за телефонни разговори, но все пак. 
За камерата -  виж някъде в настройките да не би да си бутнал нещо. Между другото прави ли ви впечатление за този модел таблет, че когато сменяте предна и задна камера и се чува някаква механика да се задвижва, чува се едно прещракване в областта където е камерата?

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

При мен проблемите с таблета се задълбочиха - сега освен че се самоизключва когато му падне, ами на това отгоре взе рязко да му пада заряда на батерията. Примерно зареждам го до 100%, поработя с него 5-10 минутки, оставям го за  няколко минутки и като му включа екрана батерията вече е паднала от 100 на 23-25%.
И тъй като ми писна от всички тези проблеми Angry , днес попълних онлайн формуляра за поправка на продукт на  emag. Погледнах че батерията има 6 месеца гаранция която изтича съвсем скоро -  на 22.02.2015г. и покрай това започнах да се съмнявам колко читав ще бъде ремонта ако проблема е в батерията ...  Bu

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Здравейте,
От скоро съм собственик на това хубаво таблетче(Allview i10g) и има лека въпроси.
След като си инсталирах скайп реших да проведа един видео разговор,  но скайп не иска да тръгне изписва : 'Приложението не може да стартира' . Деинсталирах го и пак същият проблем. След пробвах и фейсбук за видео разговор, но и там греда. Някакви предложения от какво може да е това?
Цитирай

Пробвай с някоя стара версия на Скайпа, може и да се оправи проблема.

 
Цитирай

Къде мога да открия страра версия за андроид
Цитирай

(2015-02-14, 11:39:57)few написа:  Къде мога да открия страра версия за андроид
В 4PDA след регистрация на сайта им.

 
Цитирай

(2015-02-14, 11:55:31)NoMaD написа:  
(2015-02-14, 11:39:57)few написа:  Къде мога да открия страра версия за андроид
В 4PDA след регистрация на сайта им.

Търся, търся и все новата ми се качва

Намерих го и работи.
Благодаря за всичко  Rock
Цитирай

На таблет Allview Speed Quad му е сложен пин за заключване,който е забравен . Търсих в нета как да направя хард ресет - но има само за подобни модели ,точно за този няма . Няма Home бутон , а има само power,vol+ и vol-. Пробвах с USB през компютъра ,но не става - явно не е позволено USB дебъгване. Някой да знае как се влиза в настройката за хард ресет ? (опитал съм power заедно с Vol + /- но не става, има малка дупчица до USB-то , пробвах и нея да натисна с клечка- също не става ) ИДЕИ ? - http://s4emagst.akamaized.net/products/7...e776b1.jpg
Цитирай

Здравейте,
купих си таблет Alview viva i10g, който трябваше да има батерия 8000mAh, но след проверка с battery doctor и battery monitor ми засече батерия 5700mAh. Някой друг сещал ли се е да пробва параметрите на батерията дали отговарят на посочените? Дали при мен се е случило така или умишлено ни пробутват боклуци?
Цитирай

От както започнаха проблемите с моя таблет i10G и почнах да инсталирам разни програми за батерията и на мен ми беше направило впечатление че ми изписваше по-малко от 8000 mАh, може и 5700 да е било, не се сещам в момента. Няма и как да пробвам тъй като съм изпратил таблета на гаранционен ремонт.
И всъщност като се замисля може наистина да ни лъжат с батерията, защото применро едно Леново с 9000 mAh издържа около 2 дена.
Колега, а ти някакви проблеми имаш ли с таблета, скоро ли си го купил?

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

(2015-02-24, 11:31:12)stelli4kaЗдравейте, написа:  купих си таблет Alview viva i10g, който трябваше да има батерия 8000mAh, но след проверка с battery doctor и battery monitor ми засече батерия 5700mAh. Някой друг сещал ли се е да пробва параметрите на батерията дали отговарят на посочените? Дали при мен се е случило така или умишлено ни пробутват боклуци?

Здравейте,
След като прочетох повечето коментари за батерията. Реших и аз проверя и се оказа вярно с приложенивето battery doctor се вижда 5700mAh хм интересно. Другото което е че батерията да я видя на 100% заредена е много рядко и ми пада за около 5 часа ползване. Понеже още нямам 30 дни с таблета мисля да пиша на е*маг и да си взема парите какво ще кажете?
Цитирай

Здравейте! Таблета ми дава проблем при свързването с wi-fi. Лаик съм в технологиите. Нямам представа дали мога да го оправя сама. Рестартирах няколко пъти, също му дадох reboot но при опит за свързване с моят акаунт ми дава authentication problem.
Цитирай

(2015-02-28, 21:50:30)jeskata9 написа:  Здравейте! Таблета ми дава проблем при свързването с wi-fi. Лаик съм в технологиите. Нямам представа дали мога да го оправя сама. Рестартирах няколко пъти, също му дадох  reboot но при опит за свързване с моят акаунт ми дава authentication problem.
За wi-fi опитай с рестарт на рутера.За акаунта,имал съм проблеми с него,когато датата и часът не са настроени.Друго не се сещам.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Един съвет от мен: никога, никога, никога не си купувайте нищо с марката Allview!!! Това са боклуци, произвеждани в китайски гараж от безработни жълтури по поръчка на румънски цигани! В сравнение с тях дори Prestigio са като Мерцедес в сравнение с Москвич!

Направих огромната грешка да си взема Allview VIVA H10HD с Андроид 4.4.2. Е, няма такова дърво! Първо, всички програми се инсталират във вътрешната памет, която е 1 GB, а не на поставената 32 GB карта. И това няма начин да се промени. Root-нах устройството - никаква полза. Опитах се да отключа SD картата за запис чрез редактиране на файла "/system/etc/permissions/platform.xml" по описания тук начин. В резултат таблетът престана напълно да вижда SD картата, а при зареждане ми дава грешка след грешка - "Google Store has stopped", "Google Play has stopped", "Google Text-to-speech Engine has stopped", "YouTube has stopped", камерата не работи и показва, че във вътрешната памет нищо не е записано. Върнах оригиналния файл "platform.xml" - никакъв резултат! Опитах се да го ресетна по три начина - от настройките, чрез задържане на клавишите Power ON + Home и чрез задържане на Power ON + Volume UP. В резултат - никакъв ! При избор на "Fastboot Mode" напълно блокира и се налага отваряне на задния капак и ИЗКЛЮЧВАНЕ НА БАТЕРИЯТА! Защото тъпите мамалигари са забравили да накарат малоумните жълтури да му сложат една дупчица за Reset. При избор на "Recovery Mode" и след това - на "wipe data/factory reset" -> "Yes -- delete all user data" пет минути пуйчи като малоумно, без нищо да прави, а след това стартира и дава съобщение "Unfortunately, Setup Wizard has stopped". След 10 рестарта все пак успях да го накарам да тръгне на български, след което установих, че НИЩО НЕ Е РЕСЕТНАТО! Root потребителя си стои, до SD картата и камерата пак няма достъп и вади съобщение след съобщение за грешка...

Реших да го флашна с нов фърмуер - и пак дърво! Малоумните мамалигари ги домързяло да преведат сайта си от цигански на английски. В английската версия има само цени. А аз мангалски не зная. Три часа търсих в google какъвто и да е фърмуер за тоя боклук, независимо с каква версия на Android - НЯМА И НЯМА! Само цени! Явно никой друг не се е излъгал да се набута с тоя боклук. Утре смятам да го натроша тържествено с един чук, да се изпикая върху останките му, да заснема целия процес и да го кача в YouTube, за да предпазя други клиенти от същата грешка!
Цитирай

При мен си се инсталира на SD картата.Има в настройките да се зададе къде да се инсталират приложенията.За тези пари които дадох съм доволен и за нещата които ми трябва ми е перфектен.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

(2015-03-02, 00:33:51)VIVAH10HD написа:  Един съвет от мен: никога, никога, никога не си купувайте нищо с марката Allview!!! Това са боклуци, произвеждани в китайски гараж от безработни жълтури по поръчка на румънски цигани! В сравнение с тях дори Prestigio са като Мерцедес в сравнение с Москвич!

Направих огромната грешка да си взема Allview VIVA H10HD с Андроид 4.4.2. Е, няма такова дърво! Първо, всички програми се инсталират във вътрешната памет, която е 1 GB, а не на поставената 32 GB карта. И това няма начин да се промени. Root-нах устройството - никаква полза. Опитах се да отключа SD картата за запис чрез редактиране на файла "/system/etc/permissions/platform.xml" по описания тук начин. В резултат таблетът престана напълно да вижда SD картата, а при зареждане ми дава грешка след грешка - "Google Store has stopped", "Google Play has stopped", "Google Text-to-speech Engine has stopped", "YouTube has stopped", камерата не работи и показва, че във вътрешната памет нищо не е записано. Върнах оригиналния файл "platform.xml" - никакъв резултат! Опитах се да го ресетна по три начина - от настройките, чрез задържане на клавишите Power ON + Home и чрез задържане на Power ON + Volume UP. В резултат - никакъв! При избор на "Fastboot Mode" напълно блокира и се налага отваряне на задния капак и ИЗКЛЮЧВАНЕ НА БАТЕРИЯТА! Защото тъпите мамалигари са забравили да накарат малоумните жълтури да му сложат една дупчица за Reset. При избор на "Recovery Mode" и след това - на "wipe data/factory reset" -> "Yes -- delete all user data" пет минути пуйчи като малоумно, без нищо да прави, а след това стартира и дава съобщение "Unfortunately, Setup Wizard has stopped". След 10 рестарта все пак успях да го накарам да тръгне на български, след което установих, че НИЩО НЕ Е РЕСЕТНАТО! Root потребителя си стои, до SD картата и камерата пак няма достъп и вади съобщение след съобщение за грешка...

Реших да го флашна с нов фърмуер - и пак дърво! Малоумните мамалигари ги домързяло да преведат сайта си от цигански на английски. В английската версия има само цени. А аз мангалски не зная. Три часа търсих в google какъвто и да е фърмуер за тоя боклук, независимо с каква версия на Android - НЯМА И НЯМА! Само цени! Явно никой друг не се е излъгал да се набута с тоя боклук. Утре смятам да го натроша тържествено с един чук, да се изпикая върху останките му, да заснема целия процес и да го кача в YouTube, за да предпазя други клиенти от същата грешка!
Вместо да го чупиш помоли някой колега със същия таблет да ти направи бекъп и след това го префлашни.
По този начин ще успееш да го оправиш!
Има начин и да се увеличи хранилището но това ако се справиш с превлашването на рома.
Цитирай

(2015-03-02, 21:41:15)yvor написа:  Вместо да го чупиш помоли някой колега със същия таблет да ти направи бекъп и след това го префлашни.
По този начин ще успееш да го оправиш!
Има начин и да се увеличи хранилището но това ако се справиш с превлашването на рома.
Добре де, признавам - вчерашният ми пост беше малко излишно пренаситен с емоции Smile Има ли начин да се направи backup на целия фърмуер от работещ таблет, който да се възстанови на моя после? Без значение от версията на Android - 4.4.2 или 4.3? Ако е така, ще бъда много благодарен на всеки колега, който може да направи такъв, да го качи и да пусне линк.
Цитирай

Да има начин с програмата MtkDroidTools.
Цитирай

Хайде де, направете едно копие и дайте линк... Никой друг ли няма този модел?
Цитирай

Да споделя първи впечатления за сервизното обслужване.
Таблета го взе куриерска фирма, безплатно в рамките на 48 часа след заявката.
Ремонта му траеше в рамките на около 3 седмици, като изпращат имейл че е получен в сервиз, след това че е поправен и че в рамките на 48 часа ще го изпратят обратно.
По принцип все още не съм получил таблета, вече минаха 3 дена от известието че е поправен  и не съм го тествал как се държи след поправката, но силно се надявам да са оправили всички проблеми с самоизключването му и бързото падане на батерията.

Кофти момент от сервизното облсужване е, че не казват/пишат на български език какво му е имало и в какво се е състояла поправката. Към последното писмо в което ме уведомяват че таблета е поправен е прикрепен pdf документ от няколко страници на който обаче всичко е на мамалигарски, разбирайте на румънски. Благодарение на чичко Гугъл успях да преведа една част от него и ми стана ясно че поправката се е състояла в преинсталиране на софтуера. Силно се надявам да са инсталирали 4.4 версията, а не 4.3 с която го получих.
Сега се замислям защо ъпдейтването на таблета от моя страна от 4.3 до 4.4 версия е бъгнало таблета, ако това е било причината. Киткат версията беше изтеглена от техния сайт, следвах стриктно всички техни стъпки, даже бях направил и фактори ресет, но не от биоса а от настройките ... а може би е трябвало да направя wipe/factory resset от биос?!

Като получа таблета ще споделя как се държи.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

(2015-03-06, 10:54:51)totko_botko написа:  Да споделя първи впечатления за сервизното обслужване.
Таблета го взе куриерска фирма, безплатно в рамките на 48 часа след заявката.
Ремонта му траеше в рамките на около 3 седмици, като изпращат имейл че е получен в сервиз, след това че е поправен и че в рамките на 48 часа ще го изпратят обратно.
По принцип все още не съм получил таблета, вече минаха 3 дена от известието че е поправен  и не съм го тествал как се държи след поправката, но силно се надявам да са оправили всички проблеми с самоизключването му и бързото падане на батерията.

Кофти момент от сервизното облсужване е, че не казват/пишат на български език какво му е имало и в какво се е състояла поправката. Към последното писмо в което ме уведомяват че таблета е поправен е прикрепен pdf документ от няколко страници на който обаче всичко е на мамалигарски, разбирайте на румънски. Благодарение на чичко Гугъл успях да преведа една част от него и ми стана ясно че поправката се е състояла в преинсталиране на софтуера. Силно се надявам да са инсталирали 4.4 версията, а не 4.3 с която го получих.
Сега се замислям защо ъпдейтването на таблета от моя страна от 4.3 до 4.4 версия е бъгнало таблета, ако това е било причината. Киткат версията беше изтеглена от техния сайт, следвах стриктно всички техни стъпки, даже бях направил и фактори ресет, но не от биоса а от настройките ... а може би е трябвало да направя wipe/factory resset от биос?!

Като получа таблета ще споделя как се държи.

Да не употребявам нецензурни думи и обиди по адрес на сервиза на ЕМАГ, но проблема със самоизключването на таблета ми не е решен. Получих го от гаранционен ремонт със заредена батерия на 100% и като достигна 30% се самоизключи и при последващо включване Андроида тъкмо се зареди и пак се изключи. Същото се случи и след следващите 2 зареждания - веднъж угасна на 40%, а вторият път 35%.
След близо месец чакане да го поправят, сега ще трябва пак наново да им го изпращам и да чакам още толкова ... бесен съм, направо не мога да си намеря място. То от самолет се вижда че проблема е явно в батерията, а те ми преинсталирали софтуера ... 
Бягайте далеч от тази марка и от този ЕМаг!

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Подкрепям колегата totko_botko. Далеч от тази марка! Изпратих таблета си във фирма "Омниаком", осигуряваща гаранцията за България и ми преинсталираха фърмуера. Което ми струваше 16 лева транспортни разходи. И отново не може да инсталира приложения на SD картата. Но когато ги помолих да ми пратят файла UPDATE.ZIP, с който мога да си възстановявам сам заводските настройки, ако недомислената китайщина отново се сгъби при опит да я накарам да работи нормално, отговорът беше, цитирам:

Цитат:Що се отнася до софтуера който искате от нас за съжаление не можем да Ви го
предоставим.
Самият фърмуер е около 1GB и е трудно да се изпрати. Той се инсталира чрез
друг софтуер, който служи за много други функции освен преинсталирането.
Без специфични знания и обучение може да се навреди на устройствата. За да
може да се извърши цялата дейност е необходим голям набор от специфични
драйвери.
На нас самите ни отне много време докато напаснем един компютър да може да
преинсталира софтуери.

Преди 15 години беше трудно да се прати файл с обем 1 GB, вярно е Smile Сега качването му на FTP сървър отнема 5 до 10 минути, ако си плащаш на най-скапания провайдър за най-бавния нет. Преинсталирането на фърмуера става като се копира файла UPDATE.ZIP в root директорията на картата, след това се рестартира таблета със задържане на клавиша Volume Up и се минава през 2-3 подменюта. Кое точно в тази операция изисква "много време за напасване на компютъра", за мен си остава загадка. Може би намирането на драйвери за CardReader-а или за USB интерфейса? Big Grin

Отделно, мамалигарите от Allview демонстрират пълна неебателност. Създадох казус в ticket системата им за поддръжка. За 48 часа дори не благоволиха да ми отговорят!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)