Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблети ALLVIEW

(2015-03-06, 10:54:51)totko_botko написа:  Да споделя първи впечатления за сервизното обслужване.
Таблета го взе куриерска фирма, безплатно в рамките на 48 часа след заявката.
Ремонта му траеше в рамките на около 3 седмици, като изпращат имейл че е получен в сервиз, след това че е поправен и че в рамките на 48 часа ще го изпратят обратно.
По принцип все още не съм получил таблета, вече минаха 3 дена от известието че е поправен  и не съм го тествал как се държи след поправката, но силно се надявам да са оправили всички проблеми с самоизключването му и бързото падане на батерията.

Като получа таблета ще споделя как се държи.

Имам таблет с "изгорели пиксели" (не работи пиполенето :-)) от емаг. Преди да им го предам искам да му затрия всички настройки и профили. Достатъчно ли е да го рисетна през стандартното меню до фабрични настройки или трябва да направя нещо по-така?

Това за трите седмици хич не е приятно. Сега ползвам повече телефона, но и таблетчето ми трябва. Баси, ако се повреди телефонът, няма да издържа три седмици и отгоре.
Цитирай
Аксесоари

(2015-03-17, 13:44:20)Itchy написа:  
(2015-03-06, 10:54:51)totko_botko написа:  Да споделя първи впечатления за сервизното обслужване.
Таблета го взе куриерска фирма, безплатно в рамките на 48 часа след заявката.
Ремонта му траеше в рамките на около 3 седмици, като изпращат имейл че е получен в сервиз, след това че е поправен и че в рамките на 48 часа ще го изпратят обратно.
По принцип все още не съм получил таблета, вече минаха 3 дена от известието че е поправен  и не съм го тествал как се държи след поправката, но силно се надявам да са оправили всички проблеми с самоизключването му и бързото падане на батерията.

Като получа таблета ще споделя как се държи.

Имам таблет с "изгорели пиксели" (не работи пиполенето :-)) от емаг. Преди да им го предам искам да му затрия всички настройки и профили. Достатъчно ли е да го рисетна през стандартното меню до фабрични настройки или трябва да направя нещо по-така?

Това за трите седмици хич не е приятно. Сега ползвам повече телефона, но и таблетчето ми трябва. Баси, ако се повреди телефонът, няма да издържа три седмици и отгоре.

Достатъчно е

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

@fu4ko, благодаря!
Цитирай

Здравейте!
Поръчах си таблет : http://http://www.emag.bg/tablet-allview...DSXQQBBBM/ с цена 199 лв.. В Румънския сайт същият модел е 149 евро: http://http://allviewmobile.com/products...-plus.html ... а всички знаем , че безплатен обяд няма.. или еврото е станало 1.3 лв  Wink Някакви идеи къде е уловката?  Bu
Цитирай

Ценова политика - нищо повече.

 
Цитирай
Smile 

Хммм... ценова политика  Smile,  но поне потребителите печелят. Получих вече таблета. На първо четене е супер. Настройвам го по мой вкус и подобие Lol Приемам предложения за: 
1. Файлов експлорер; 
2. Торент клиент
3. Браузър
4. Офис 
... и продължавам да го ръчкам.
Ще го рутвам по процедурата: http://http://www.androidro.ro/cum-faci-...w-viva-h8/ и моля за малко помощ: Как става hard reset-a или друг начин след рут за връщане във фабрично състояние ( да важи гаранцията).
Задавам въпроси за които може и да е писано вече, за което моля за извинение ( но нали разбирате- стартова треска).
Веднага си разпозна външна sd карта 8 ГБ. Вътрешната памет ми дава около 12.5 ГБ. Върза се коректно с компа. Батерията без да съм я зареждал откак разпечатах кутията, след 4 часа ръчкане  е на 47%. Ще я изтощя напълно и след това 12 часа заряд. За сега толкова. Очаквайте включване....
п.п. На мобилния тел. имам неограничен нет. Някой запознат ли е има ли възможност за вадене на втора карта -нещо като дубликат за данни за таблета. Ако няма- здраве. Да е жив и здрав този измислил Tethering-a Wink

И едно предложение към модераторите: Няма ли да е по-добре да се разкрие нова тема за Allview  с раздели за конкретните модели телефони и таблети понеже марката започна да се налага в БГ като добро съотношение цена- характеристики.

Докато напиша едно излизат въпросчета за пет Lol. Има ли калъфи за модела Allview VIVA H8 Plus или да се ориентирам  по размер.
Цитирай

И за какво ти е този 12 ч. заряд, ако смея да попитам?

 
Цитирай

Така пише в нет-а за първоначално зареждане. Ако имаш друго виждане сподели. А аз да докладвам: Рутна се без проблем. Прехвърля програми във sd карта. За сега всичко е наред. Продължавам с инсталиране на Igo... и ще докладвам.
Цитирай

Някой успял ли е да подкара интернет с usb 3g modem на някой модел с сим карта?В ръководството пише,че може.Пробвах с ppp widget,но нещо не става.Или аз не правя нещо като хората?

П.П. първо рутнах таблета с Кинго руут,след това въведох настройките на интернета от Самсунга в ppp widget 2 и дадох conect и стана.Юсб модема е ZTE MF637 разкодиран с карта на Теленор.Ето и настройките за Теленор

Profil Name:Telenor Internet
Access Point Name:telenorbg
Username:Telenor
Dialing string: *99#
Всичко останало се оставя празно.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Здравейте!


След 2-рото пращане на гаранционен ремонт за един и същи проблем, вчера получих и-мейл че до 48 часа ще ми изпратят таблета, след близо цял месец престой в сервиза. След като ги заплаших че ще бъда принуден да сезирам комисията за защита на потребителите ако ми се наложи да изпращам за трети път за гаранционен ремонт таблета за един и същи проблем, вчера в и-мейла прочетох в прикачения документ, че този път поправката се е състояла в смяна на батерията. Най-после са се отнесли сериозно и са сменили това което е причината таблета да се самоизключва, а не както направиха при първия ремонт - да преинсталират само софтуера ... то от самолет се виждаше че причината е в батерията, но те преинсталирали софтуера. Не знам само защо трябваше да бъда лишен още един цял месец от таблета, да се стига до заплахи, те да правят 2 пъти разходи за куриери, та чак тогава да си свършат работата както трябва?! Всъщност какво се учудвам - живеем в България ...


Като пристигне таблета и потествам малко, след това ще пиша дали самоизключването е изчезнало като проблем.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

(2015-04-07, 08:53:42)totko_botko написа:  Здравейте!


След 2-рото пращане на гаранционен ремонт за един и същи проблем, вчера получих и-мейл че до 48 часа ще ми изпратят таблета, след близо цял месец престой в сервиза. След като ги заплаших че ще бъда принуден да сезирам комисията за защита на потребителите ако ми се наложи да изпращам за трети път за гаранционен ремонт таблета за един и същи проблем, вчера в и-мейла прочетох в прикачения документ, че този път поправката се е състояла в смяна на батерията. Най-после са се отнесли сериозно и са сменили това което е причината таблета да се самоизключва, а не както направиха при първия ремонт - да преинсталират само софтуера ... то от самолет се виждаше че причината е в батерията, но те преинсталирали софтуера. Не знам само защо трябваше да бъда лишен още един цял месец от таблета, да се стига до заплахи, те да правят 2 пъти разходи за куриери, та чак тогава да си свършат работата както трябва?! Всъщност какво се учудвам - живеем в България ...


Като пристигне таблета и потествам малко, след това ще пиша дали самоизключването е изчезнало като проблем.


П.П. Вече 5 дена от както пристигна и тествам таблета и всичко за сега е ок - не се самоизключва когато му падне. Този път най-вероятно са отстранили проблема чрез подмяна на батерията му. Дано да бъда полезен на някой друг със сходен проблем!

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Здравейте, имам таблет AX3 Party, дава само Allview на екрана при включване и не тръгва андроида. Recovery-то работи, но андроида не пали дори след wipe на всичко. Някой който има такъв таблет може ли да ми прати ROM, за да направя ъпдейт през Recovery-то?

Благодаря предварително!
Цитирай

Здравейте!

Да попитам собствениците на Allview Viva i10G дали таблета има възможност за телефонни разговори и дали някой е пробвал тази възможност?

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

@totko_botko има такава функция.В сайта им пише

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Fu4ko, благодаря ти че се включваш с коментар!
На някои сайтове го описват като възможна функция, на други - не, но дефакто няма инсталиран софтуер за телефонни обаждания, а само за sms. Пробвал съм да инсталиам такъв софтуер от маркета, но не мога да осъществя телефонно обаждане. 
Затова исках да попитам собствениците на този модел таблет дали имат или дали са пробвали телефонно обаждане.

Интересното е, че преди този модел, имах макар и за 2 дни, малко по слабия модел Allview Viva H10 HD, който пък имаше такъв софтуер и безпроблемно осъществявах телефонни обаждания.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Щом няма инсталиран софтуер може и да не стане.Според мен трябва да го има фабрично инсталиран както е при мен.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Имам един таблет Allview AX4 nano,и немога да инсталирам никакъв sygic,изписва ми че нещо не е съвместим подпис.Как да го оправя?
Цитирай

Инсталирай igo.Аз съм доволен от него.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Здравейте, купих от Emag два таблета Allview Viva i10G
Още с пускането на таблета изкача следната грешка от Google Play Services "Wrong architecture. Google Play services has been installed with an architecture (x86) which is different from your device architecture (armeabi-v7a)".
Почетох доста из нета по отношение на възможните решения, но за сега не става нищо
Оригиналната инсталирана на таблета версия на Google Play services е version 4.2.43 (1035512-070)
След пускане на таблета веднага се ъпдейтва до Google Play services - version 7.8.99 (2134222-070)
Originally Installed Google Play Store - version 4.8.19
Updated Google Play Store version 5.7.10
Дейнсталирах ъпдейтите и на Google Play Store и на Google Play services, изчистих кеша и данните, изтрих Google Account, създадох му чисто нов account специално за този таблет (т.е. никога неизползван) и пак нищо.  
Проблемът не е само в тъпото съобщение, което стои в ляво на екрана, а в това, че половината инсталирани приложения не тръгват, на sopcast стига до буфериране и следва блокаж и автоматичен рестарт и т.н.
Пробвах да ъпдейтвам с други версии на Google Play Services, но става още по-зле. Процесите спират един след друг.
Проблемите са идентични и на двата таблета!
Дайте идеи за решаване на проблема. Вече писах на Emag за подмяна, но се оказа че не трябвало да разопаковам двата таблета, сега можело да върна само единия, сякаш другия сам ще се оправи. Имам таблет Allview Viva H7 и Viva H8+ от които съм много доволен и търся някакво решение, не е въпрос на връщане на парите за покупката.

Прикачвам снимки с грешките и данни за таблета!


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай

Връщаш го за сервиз като описваш проблема.Малко им е тромав сервиза и ще трябва да чакаш около месец.Мен ме бавиха около 20 дни за неработещ джипиес и загуба на обхват особено на 3g.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

(2015-08-09, 07:19:08)fu4ko написа:  Връщаш го за сервиз като описваш проблема.Малко им е тромав сервиза и ще трябва да чакаш около месец.Мен ме бавиха около 20 дни за неработещ джипиес и загуба на обхват особено на 3g.

Вече го направих, но въпреки това се учудвам, че не попаднах на такъв проблем нито в българските, нито в чуждите сайтове. Все пак говорим за два таблета, тоест едва ли става въпрос за случайност. Ще ви бъда благодарен, ако някой с такъв таблет ми постне номерата на версиите на Google Play services и Google Play Store.

Дългият номер с трите букви след тирето!

Инсталирах приложение за on-line български радиостанции. Работи 5-10 мин. след това забива приложението. Тръгва само след чистене на данни и кеш на приложението и Google Play services.

Прави ми впечатление, че доста често губи Wifi връзката, дори когато таблета се намира до рутера, особено когато се заключва сам!
Цитирай

Може така да е настроен като угасне дисплея и уай фай се изключва след определено време.Минава в спящ режим.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Здравейте!Имам абсолютно същият проблем, Още с пускането на таблета изкача следната грешка от Google Play Services "Wrong architecture. Google Play services has been installed with an architecture (x86) which is different from your device architecture (armeabi-v7a)". Моля за помощ!Таблета е с android 4.4.2
Цитирай

Взех такъв таблет alview ax5 nano.наистина доста добре се държи,само немога да хваназащо прии разговпр в скайп се чува странно,като заглушено,а със слушалките се чува добре!чудя се да се обърна ли към продавача,защото ев  гаранция.Има ли някой друг с такъв модел и дали при нехо е така??
Цитирай

Преди време говорих по скайп и се чуваше доста слабо.Мисля,че проблема не е в таблета.С други приложения се чува силно.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)