Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблети ALLVIEW

....защо пък със слушалките се чува идеално.Моля някой ако има идея да подскажеSmile
Цитирай
Аксесоари

май няма кой да подскаже.Ползвай си таблета и не го мисли.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
Wink 

Добро утро. От няколко дни имам AllView AX4 NANO PLUS и ще се радвам ако някой ми каже  как да го ъпдейтна. Имам опция за ъпдейт през OTA ,но ми казва че не поддържа Over the air.

Huawei P9 / Huawei P20
Цитирай

(2015-08-29, 16:56:47)fu4ko написа:  май няма кой да подскаже.Ползвай си таблета и не го мисли.

Да,ама ме затруднява при разговор...един вид ме спъва да го ползвам нормално.затова искахдачуя мнения ако някой има такъв и същия проблем дали има решение
Цитирай

(2015-08-30, 07:04:36)Живко81 написа:  Добро утро. От няколко дни имам AllView AX4 NANO PLUS и ще се радвам ако някой ми каже  как да го ъпдейтна. Имам опция за ъпдейт през OTA ,но ми казва че не поддържа Over the air.

Няма ъпдейт на по - висок от 4.4.2 с който си вмомента както и аз, моя е ALLVIEW AX4 NANO ти имаш повече памет за приложения от мен и ти е малко различен статус бара, това е рязликата ни.

(2015-03-21, 12:55:42)bai_bradyra написа:  Хммм... ценова политика  Smile,  но поне потребителите печелят. Получих вече таблета. На първо четене е супер. Настройвам го по мой вкус и подобие Lol Приемам предложения за: 
1. Файлов експлорер; 
2. Торент клиент
3. Браузър
4. Офис 
... и продължавам да го ръчкам.
Ще го рутвам по процедурата: http://http://www.androidro.ro/cum-faci-...w-viva-h8/ и моля за малко помощ: Как става hard reset-a или друг начин след рут за връщане във фабрично състояние ( да важи гаранцията).
Задавам въпроси за които може и да е писано вече, за което моля за извинение ( но нали разбирате- стартова треска).
Веднага си разпозна външна sd карта 8 ГБ. Вътрешната памет ми дава около 12.5 ГБ. Върза се коректно с компа. Батерията без да съм я зареждал откак разпечатах кутията, след 4 часа ръчкане  е на 47%. Ще я изтощя напълно и след това 12 часа заряд. За сега толкова. Очаквайте включване....
п.п. На мобилния тел. имам неограничен нет. Някой запознат ли е има ли възможност за вадене на втора карта -нещо като дубликат за данни за таблета. Ако няма- здраве. Да е жив и здрав този измислил Tethering-a Wink

И едно предложение към модераторите: Няма ли да е по-добре да се разкрие нова тема за Allview  с раздели за конкретните модели телефони и таблети понеже марката започна да се налага в БГ като добро съотношение цена- характеристики.

Докато напиша едно излизат въпросчета за пет Lol. Има ли калъфи за модела Allview VIVA H8 Plus или да се ориентирам  по размер.

Файлов мениджър: Es File Explorer моя е вграден на таблета ми като системно приложение
Браузър: Chrome или стоковия, другите са бъгави
Торент клиент: Flud в Google Play безплатна е без ограничение в скороста
Офис: Office suite 8 + PDF Convertor или на Microsoft

Приятно ползване на таблета Smile
Цитирай

Сервизирането на таблетите Allview Viva i10G със грешката от Google Play Services "Wrong architecture. Google Play services has been installed with an architecture (x86) which is different from your device architecture (armeabi-v7a)" за мое съжаление приключи с възстановяване на парите за покупката.
Явно бъгът е сериозен, всеки да си прави изводите!
Цитирай

Няма ли да направят раздел вече?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Някой може ли да ми каже защо на таблета филмите които свалям нямат звук. за субтитрите ми е ясно, че се сва.лят отделно и не че тръгвато. Таблета е Allview nano 7 инча.
Цитирай

Искат допълнителни кодеци за звука вече някои плеъри
Цитирай

(2015-09-24, 22:01:09)анаи написа:  Някой може ли да ми каже защо на таблета филмите които свалям нямат звук. за субтитрите ми е ясно, че се сва.лят отделно и не че тръгвато. Таблета е Allview nano 7 инча.

Откъде са свалени филмите?
http://filmisub.com/filmi/ekshani/6334-s...-2015.html
Пробвай този линк!

Smile
Цитирай

Тегли VLC и не се занимавай с MX Player

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Здравейте някой да има наблюдения за Аllview WI7 A,че мисля да го вземам на малката да цъка на него Smile

LG L Bello
Цитирай

(2015-09-20, 17:59:12)mikepower написа:  Сервизирането на таблетите Allview Viva i10G със грешката от Google Play Services "Wrong architecture. Google Play services has been installed with an architecture (x86) which is different from your device architecture (armeabi-v7a)" за мое съжаление приключи с възстановяване на парите за покупката.
Явно бъгът е сериозен, всеки да си прави изводите!

Това сериозен проблем ли е? Затова ли таблета се мотае в нет-а и прави проблеми с някои програми/игри? Докара ме до лудост няколко пъти - Ace Stream-а не върви, игри забиват. Във Фейса като влезна и почва едно влачене и мотане, ще кажеш че едноядрен процесор.... Че ако ще го връщам, поне докато има гаранция още да е...

BTW си скапах зарядното, имате ли представа откъде могада намеря 2.5А съвместимо зарядно? Навсякъде има 2А, а на Allview е невъзможно да се намери каквото и да е само като част Sad
Цитирай

Мда скапано е , както и самата букса на таблета. На нашето му се разби буксата, което не е проблем, но буксата на таблета ме плаши до кога ще изкара. Зарядно си поръчах от AliExpress даже 3А, но след известна употреба и то почна да създава грижи. В момента съм реши проблема по следния начин. Оригиналното зарядно съм му сменил буксата с такава USB Type A-F и от там с едно кабелче Type A-M/Mirco B-M. Така ако се скапе пак Mirco B-M, ще сменям само кабелчето, което е 2-3 лева.  Истината е че децата не са много внимателни с тези нежни букси
(2015-09-20, 17:59:12)mikepower написа:  Сервизирането на таблетите Allview Viva i10G със грешката от Google Play Services "Wrong architecture. Google Play services has been installed with an architecture (x86) which is different from your device architecture (armeabi-v7a)" за мое съжаление приключи с възстановяване на парите за покупката.
Явно бъгът е сериозен, всеки да си прави изводите!

Проблема е софтуерен. Поне при нас се оправи тази седмица след като таблета реши да се ъпдейтне сам. Съобщението изчезна. Истината е, че аз не видях това съобщение да създава някакви проблеми. Опита да върна старата версия на  Google Play Services предизвика спирането на доста програми , които вече се бяха обновили. Та нашето мнение за този таблет (Allview Viva i10G) е супер ако не се броят две неща - малка батерия за този процесор и екран; кофти зарядно и куплунг на таблета. Камерите са ок за Скайп, но не очаквайте чудеса от тях. За толкова пари таблет с хубав екран (но не много ярък) с GSM и GPS модул + 32Г е добре. Ако му търсите аксесоари да знаете че е 100% аналог на Teclast X98 3G (не го бъркайте обаче с варианта Teclast X98 Air 3G !)
Цитирай

Привет!

Може ли да потвърдите дали батерията на i10g е 8000 или 5700 ма часа и колко изкарва при стендбай и натоварване, защото при мен от ~100% сутринта, вечер след работа е около 80-85%, а при видео невиждам да издържи и 4 часа?
Цитирай

Здравейте. Някой слагал ли е друг ром на Allview AX4 Nano Plus, че тоя Kitkat 4.4.2 доста ми лагва ?
Цитирай

(2015-10-03, 20:47:59)gergan_tsonev написа:  Мда скапано е , както и самата букса на таблета. На нашето му се разби буксата, което не е проблем, но буксата на таблета ме плаши до кога ще изкара. Зарядно си поръчах от AliExpress даже 3А, но след известна употреба и то почна да създава грижи. В момента съм реши проблема по следния начин. Оригиналното зарядно съм му сменил буксата с такава USB Type A-F и от там с едно кабелче Type A-M/Mirco B-M. Така ако се скапе пак Mirco B-M, ще сменям само кабелчето, което е 2-3 лева.  Истината е че децата не са много внимателни с тези нежни букси

Проблема е софтуерен. Поне при нас се оправи тази седмица след като таблета реши да се ъпдейтне сам. Съобщението изчезна. Истината е, че аз не видях това съобщение да създава някакви проблеми. Опита да върна старата версия на  Google Play Services предизвика спирането на доста програми , които вече се бяха обновили. Та нашето мнение за този таблет (Allview Viva i10G) е супер ако не се броят две неща - малка батерия за този процесор и екран; кофти зарядно и куплунг на таблета. Камерите са ок за Скайп, но не очаквайте чудеса от тях. За толкова пари таблет с хубав екран (но не много ярък) с GSM и GPS модул + 32Г е добре. Ако му търсите аксесоари да знаете че е 100% аналог на Teclast X98 3G (не го бъркайте обаче с варианта Teclast X98 Air 3G !)

Пробвал ли си Ace Stream  и ТорентТв приложението? Pri men Ace Stream-a забива.
Цитирай

Здравейте отново Колеги!

Преди да започна да описвам новопоявилите се проблеми с моя таблет Allviwe I10G , искам само да отправя един сериозен съвет към хората които планират да си закупят в близко бъдеще  таблет или телефон с тази марка.

Съвета ми е следния: - Просто ми омръзна от непрестанните проблеми с този таблет и ако не искате и вие да си губите времето в решаването на проблеми, вместо да се наслаждавате на устройството, просто за бога хора, не правете тази грешка, бягайте далеч от Allview!

А ето и поредният проблем:
От известно време буксата на зарядното взе да не прави добър контакт с буксата на таблета, при което в началото успявах някак си да го заредя, но след известно време това стана невъзможно. След като изпробвах други зарядни, установих че за мой късмет  проблема е от Micro USB  буксата на зарядното. Но ... от многото опити и зареждания  с други зарядни, в един момент се появиха следващите 2 проблема, които се изразяват в това че когато включа зарядното към таблета, таблета не отчита че има включено такова, но в същото време се зарежда, макар и бавно. И другият проблем е, че зареждането трае много дълго - около 8-9 часа ( 11% на час ) .
Разбира се не ползвам оригиналното зарядно, тъй като няма от къде да закупя ново, а старото не става заради скапаната му букса и за съжаление не може да се замени само буксата, защото е небобходим точния кабел с правилното сечение/съпротивление. В момента ползвам зарядно 5V 2,5А закупено от китайски сайт което по принцип е предназначено за таблети Onda. От всички изпробвани зарядни, с последното зарядно таблетът се зарежда най-бързо.
Но проблемът с неотчитането на зареждането и бавния заряд си остана, въпреки двата ресета които направих на таблета - вторият беше от рикавърито. За съжаление в рикавърито няма опция за изичстване на данните на батерията.

Дайте ви моля ви се съвет или предположение за това какъв е според вас проблема и какво да се опитам да направя? На първо време много бих искал да поправя старото оригинално зарядно за да пробвам дали проблема с бавното зареждане и липсата на индикация ще изчезнат? Бях намерил същото зарядно от един мой познат, но от таблет H10 HD, но за съжаление и неговата букса се беше прецакала тотално и нищо не стана. Ако някой наблизо има същото зарядно ще съм му много благодарен ако ми го даде за 10 минутки за проба, ще почерпя с бира задължително?!Аз съм от гр.Лясковец, обл.В.Търново!

И другото което искам да ви попитам - има ли някаква дупчица за хард ресет на батерията, или трябва да се отвори и да се изключи батерията?И някой отварял ли го е?

Да уточня, че таблетът вече не е в гаранция.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

[quote pid='1251865' dateline='1456829768']
Разбира се не ползвам оригиналното зарядно, тъй като няма от къде да закупя ново, а старото не става заради скапаната му букса и за съжаление не може да се замени само буксата, защото е небобходим точния кабел с правилното сечение/съпротивление. В момента ползвам зарядно 5V 2,5А закупено от китайски сайт което по принцип е предназначено за таблети Onda.
[/quote]

Здравей, аз лично си прецаках зарядното с едно рязко дърпане. Има откъде да вземеш - обърни се към сервиз ли са, вносител ли са, за България. Аз си купих от там зарядно за 24 лв. и дойде по Еконта.  http://omniacom.bg/contact.html

Иначе имам друг проблем - със софтуера на таблета - мега бъгава версия на 4.4.2. Няколко приложения и игри не тръгват... Ace Stream за онлайн ТВ - не върви, след последният ъпдейт и Скайпа вече не ще, 2-3 игри на детето след ъпдейти и те спряха. Питах ги тия индийски льохмани от съпорта какъв е проблема, мълчат като тарамбуки, щели да проверяват и да ми съобщят. И така вече година. Иначе сложих каквото намерих като ъпдейт, даже ми затри всичко вместо да надгради, ама поне да имаше ефект. Специално от таблета съм доволен, ама Андроида е плачевен.  Bu
Цитирай

Здрасти perseus !
Благодаря за линка!

Готов съм да дам едни 30 лева ( вкл и доставката ) за ново оригинално зарядно, но не съм убеден че проблемът с бавното зареждане и липсата на индикация ще се оправят.

От снощи реших да пробвам един вариант за премахване на проблема с липсата на индикация за зареждане, който намерих в нета, но изпробван на китайското братче Teclast X98 3G. 
Варианта се състои в следното: изтощава се таблета до 10%, след което се угася и се влиза в рекавъри менюто, без да се прави нищо в него, а само с цел батерията на таблета да се изтощи до абсолютната нула. След изтощаването отворих таблета и допълнително премахнах връзката между него и батерията, след което го оставих цяла нощ така и на сутринта го свързах отново към батерията и го включих да се зарежда до 100% както е угасен. Идеята с прекъсването на връзката с батерията е таблета да остане без абсолютно никакъв ток, за да може управляващия блок на зареждането да се ресетне и евентуално така да се премахне проблема с индикацията и евентуално да се изтрие информацията в файла за статистикта за предишни зареждания на батерията. Изтощаването на батерията до абсолютна нула е за да може да се запише нова коректна информация в този файл.

Стискайте ми палци таблетът да "запали" довечера след като се върна от работа Smile ,  да не се окаже че всичко се е изтрило вкл. и операционната му система Smile  . Ако стане нещо такова съм решил да му кача Windows 10.

П.П. За съжаление в рекавърито няма опция за изтриване/изчистване на файла за статистиката на батерията, учудвам се защо братята китайци не са сложили и тази опция!

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

На 2рия месец звукът изчезна с ресет пак така ,но със слушалки има звук някакви идеи че със сервизи не ми се разпрява закупен е от Emag

Benefon SigmaGOLD/Sony E/Nokia N70 N80/Samsung G/Sony Xeria/HTC Wildfire 2.2 /Nokia Booklet 3G/Toshiba Satellite 1MM/Sony Bravia 42/Honda CRF/Magnat x-press 800 real Watss/HTC one M9
Цитирай

(2016-03-10, 03:46:52)jedays написа:  На 2рия месец звукът изчезна с ресет пак така ,но със слушалки има звук някакви идеи че със сервизи не ми се разпрява закупен е от Emag

С какъв таблет си и каква версия на Андроида?

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Здравейте колеги,имате ли някакви наблюдения за Allview speed quad,искам да взема подарък за малко дете и ми изпадна такъв във гаранция на смешна цена. Smile
Цитирай

(2016-03-16, 03:22:49)kojango написа:  Здравейте колеги,имате ли някакви наблюдения за Allview speed quad,искам да взема подарък за малко дете и ми изпадна такъв във гаранция на смешна цена. Smile

Ако не искаш таблетът който ще вземеш да стои повече време по сервизи, от колкото в ръцете на детето ти, тогава по-добре не се занимавай и бягай далеч от тази марка Exclamation   Замисли се защо са му смешни парите, нищо че е в гаранция! 
Послушай ме като човек който си е препатил и продължава да си пати от тази марка таблети!Купих го ( друг модел на Allview )  като подарък за жена ми за да си го ползва с мерак, а то какво се оказа - че тя почти не може да му се нарадва, защото таблетът е или на сервиз или прави някакви проблеми, най-вече свързани с батерията.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Здравейте! Allview Frenzy не иска да се включи.  Работеше и извъднъж изгасна. Няма признаци да се зарежда батерия, направо нищо. Какво да го правя? Има ли начин да се съживи или е за кофата?

ПС. Преседя една нощ и взе че запали екрана, но седи на логото и не заражда системата. Може ли да споделите софт и фърм,с който да го флашна? Мерси!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)