Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[APP][MOD] Фонетика на Samsung клавиатурата
#1

След като направих фонетичната подредба за S III колегата @vladdark ме помоли да я направя и за Note II. Сега ще я споделя с Вас.

[Изображение: 2note220130312003041.png]

**За да инсталирате клавиатурата ще ви трябва root. Ако нямате прочетете важните теми.

Начин на инсталиране:

1. Сваляте файла, който съм дал долу в спойлера
2. Качвате файла на телефона/картата
2. С програма за root достъп (например Root Explorer или подобен) отивате до system/app и търсите SamsungIME.apk
4. Копирате го някъде в телефона/картата. След като сте направили това вече има backup na стоковата клавиатура
5. Копирате моята клавиатура и я поставяте в system/app. Ако ви пита да я замени се съгласете
6. Намерете SamsungIME.apk и сложете permissions ***(вижте пояснението)
7. Готово вече имате фонетична подредба на стоковата клавиатура на Samsung!


*** Това е само за Note II !

***
hana написа:Задържаш пръст на файла отварят се допълнителни опции - Permissions
и ги правиш така като на картинката.

Един съвет: запази си оригиналния файл ако нещо забие, задавай пермишъните
преди да заместиш оригиналния файл в папката.

[Изображение: c2defb249154165.jpg]


П.С. Работи и в OneHand режим:

[Изображение: 1note220130312003027.png]

Бележка: Ако решите да слагате клавиатурата във вашият ром, то е ясно, че няма да ме питате дали съм съгласен, но поне името ми да фигурира като благодарност.

---------------------------------------------------
Същата клавиатура , но със сменени Ч и Ю:
[Изображение: 2013-03-19%2018.06.33.png]

Ето го и самия файл: Samsung keyboard

Файла е deodex, при инсталация, замествате SamsungIME.apk, оправяте пермишъните и махате/преименувате файла SamsungIME.odex на SamsungIME.odex.bak.

---------------------------------------------------------------

За да се появят суб символите, ползвайте прочетеното от тук:
https://www.androidbg.com/forum/post951593.html#p951593




Дано е полезно на някой ! Smile



Линк за сваляне: Deodex





За фонетична подредба за Андроид 4.3, ТУК









***Направих този мод с помощта на колегата @vladdark! Тествано е на неговия Note II , който е odex и работи. Би трябвало да работи и на deodex ромове.
За да го инсталирате, замествате SamsungIME.apk, оправяте пермишъните и махате/преименувате файла SamsungIME.odex на SamsungIME.odex.bak.
Ще чакам отзиви!


Цитирай
Аксесоари
#2

Само да допълня. При инсталация(заместване) в стокови ромове, трябва да се оправят пермишаните и на втория файл SamsungIME.odex , след което рестарт.
Благодарности на maaaxy. Всички функции на стоковата клавиатура, като писане с една ръка, слайд и писане с глас, работят безупречно.
Цитирай
#3

На деодекс нещо не можах до го подкарам. Пробвах и с единия и другия файл и r и w сменях. Не тръгва.

п.с. Пробвах със единия файл и с двата заедно.

HTC Wildfire S --Motorola Atrix 4G-- SG Note II - Note III
Цитирай
#4

Пробвай с двата.
Цитирай
#5

turankris написа:На деодекс нещо не можах до го подкарам. Пробвах и с единия и другия файл и r и w сменях. Не тръгва.

п.с. Пробвах със единия файл и с двата заедно.

И аз не успях нито с единия, нито с двата. Пробвам и да и дам install като съм в system/app и ми дава "Х - application not installed". И не виждам Samsung keyboard при клавиатурите. Със стандартен М-телски ром съм.
EDIT: Забравих да си направя бекъп на втория файл и сега и след връщането на SamsungIDE.apk пак съм без Samsung Keyboard.
Ако тая клавиатура (фонетичната) тръгне, ще бъда изключително благодарен. Само това ме дразни в тоя Андроид.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#6

@turankris Прати ми на лично деодекс .apk-то да променя и него , така ще го направя и за одекс и деодекс и няма да има проблеми.
@АОне Пиши ми лично ако искаш да ти пратя оригиналните файлове, щом си забравил бекъп-а, докато го направя да работи без грешка.


Цитирай
#7

maaaxy написа:@turankris Прати ми на лично деодекс .apk-то да променя и него , така ще го направя и за одекс и деодекс и няма да има проблеми.
@АОне Пиши ми лично ако искаш да ти пратя оригиналните файлове, щом си забравил бекъп-а, докато го направя да работи без грешка.
Ще изчакам и ако се закучи работата, тогава. Мерси за вниманието и стискам палци Big Grin

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#8

Привет,

Огромно благодаря!

На стоков пре рутед одекс ром сложих само единия файл, както е по инструкция и рестартирах устрийството. След това просто смених импут метода и всичко си дойде на мястото.

Изключително съм благодарен на разработчика, моля на ЛС да ми пусне IBAN, за да мога да му преведа скромна сума, за да се почерпи от мен Smile

ПП: Като превключа на крилица БЕКСПЕЙС бутона става доста по малък в сравнение с размерите му на АНГЛИЙСКАТА КЛАВИАТУРА. Не че е драма голяма ама леко дразни окото Smile

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#9

По принцип, всички бутони са малко по-малки от английската подредба, но мисля че това си е заложено в стоковата поради различния брой букви на ред. Търсим решение в момента.

Ето оригиналните файлове, за тези, които не са си направили бекъп:

Оригинална БДС клавиатура от Samsung.
Цитирай
#10

Нещо не ми се получава. Слага двата файла от предишния пост в System/app (замествам бъгавите), рестартирам телефона и пак не ми се появява самсунгската клавиатура. Пробвам да натисна и инстал на програмата така, както си седи в app, ама пак не дава. Къде бъркам?

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#11

А пермишъните оправи ли? Според мен от там ти идват и предишните проблеми.
Цитирай
#12

AOne написа:Нещо не ми се получава. Слага двата файла от предишния пост в System/app (замествам бъгавите), рестартирам телефона и пак не ми се появява самсунгската клавиатура. Пробвам да натисна и инстал на програмата така, както си седи в app, ама пак не дава. Къде бъркам?
Правя ги както е в описанието - - rw-r-r--
Пробвах и с три пъти rwx - пак същата работа....

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#13

Би ли дал един СС от роот експлорер на систем/апп директорията за да видя файловете.
Цитирай
#14

Ето: https://dl.dropbox.com/u/10959734/Screen...-08-35.png

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#15

turankris написа:На деодекс нещо не можах до го подкарам. Пробвах и с единия и другия файл и r и w сменях. Не тръгва.

п.с. Пробвах със единия файл и с двата заедно.


Ъпдейтнат е първият пост с деодекс файл!

AOne написа:Ето: https://dl.dropbox.com/u/10959734/Screen...-08-35.png

Рестартира ли телефона ?


Цитирай
#16

Да, да... В момента @vladdark ми помага. Към момента възстановихме BDS-а. Системата ми е odex, но сложихме deodex БДС-ки файл и тръгна... Сега ще пробвам е и за Phonetic и ше си редактирам поста.

Не става гадината Big Grin Unfortunately, Samsung keyboard has stopped. @vladdark предполага, че проблема е във версията на Android-a. Аз съм с 4.1.1. Ако иска някой друг колега с такава версия да пробва, за да се убедим, че е от това и да съберем статистика за @maaaxy и @vladdark.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#17

@maaaxy

Преведох ти по сметката ПОЛОВИН ПРОЦЕНТ от стойността на Ноте2 в ново състояние. Вярвам, че сумата е нищожна и се надявам повече колеги да оценят труда ти, за да можем да се раздваме на повече подобрения от теб.

Все пак ще стигне за едно малко уиски Smile Ноте 2 не беше евтин като излезе Smile

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#18

Колеги, и с БДС-а на vladdark не се получиха нещата. Клавиатурата се появи при другите, но като се опитам да пиша, също гърми. Ще може ли някой, който е с 4.1.1 да ми прати двата файла, за да ги заместя. Мерси предварително на отзовалите се.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#19

аз лично ползвам bulgarian keyboard и ми супер

| Phone: hTC Sensation XE | ROM: Stock Android 4.0.3 | Secondary Phone: hTC Cha-Cha |samsung galaxy note 2
Цитирай
#20

Аз я подкарах на деодех с ъпдейтнатия пост. Малко са изместени буквите и сега им свиквам.

HTC Wildfire S --Motorola Atrix 4G-- SG Note II - Note III
Цитирай
#21

@AOne
Ето двете файлчета....

http://dox.bg/files/dw?a=675933985b

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#22

duron написа:@AOne
Ето двете файлчета....

http://dox.bg/files/dw?a=675933985b
:bow:

Господа, качих си Австрийски 4.1.2 и вече работи клавиатурата. Явно проблема наистина се оказва версията на Андроида. Гледам, че няма hand-recognition на български. Дали ще се добавя впоследствие, или не е планувано?
Вече съм една идея по щастлив с телефона :thumbup:
(Благодаря много на отделеното време от @vladdark и @lamantin. Евала, пичове)

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#23

Ей, родих се с тая клавииатура. Хем не ми крие половината екран, хем не бъркам толкова букви като преди със Smart keyboard. :bow:

EDIT: Някаква редакция ли сте правили? С настоящия РОМ (френския от март), вече ми се появи запетайката (много ми липсваше :thumbup: ), както и разпознаването на текста с S-Pen-а на български. Вече всичко е перфектно.
Странно, езика липсваше и се наложи да си го дърпам. Предишния път си беше инсталнат.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#24

Понеже съм свикнал, а предполагам и други, Буквата "ч" да ми е долу, а буквата "ю" - горе, направих малка размяна на буквите.Ето как изглеждат след промяната:


[Изображение: 2013-03-19%2018.06.33.png]

Ето го и самия файл: Samsung keyboard

Файла е deodex, при инсталация, замествате SamsungIME.apk, оправяте пермишъните и махате/преименувате файла SamsungIME.odex на SamsungIME.odex.bak.
Цитирай
#25

с 4.1.1 не става и не става нито по единия начин нито по другия.
пърмишаните са на 6 , всеки път рестарт и все тая все неще.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)