Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[APP][MOD] Фонетика на Samsung клавиатурата
#26

Ами то я написано че не става. Нищо ново не ни казваш. 4.1.2 и ще стане.
Цитирай
Аксесоари
#27

Няма ли вариант в който файловете на 4.1.1 да се едитнат и да станат?
Цитирай
#28

KPACEH написа:Няма ли вариант в който файловете на 4.1.1 да се едитнат и да станат?
Аз само заради нея се навих да мина на 4.1.2 и съм супер доволен. Съвсем друго казва с тая клавиатура.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#29

Някой дали измисли нещо за 4.1.1
мерси предварително
Цитирай
#30

как се слага това rw-r-r? моето е rw-rw-r...

Секс, Купон и Музика! FB...
Цитирай
#31

ако ги гледаш като колонки: на първатанколонка слагаш отметка на първото и второто квадратче, а на втората и третата колонки- само на първите квадратчета

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#32

каквоо?

Секс, Купон и Музика! FB...
Цитирай
#33

Ха ха. като задържиш пръст върху файла в руут експлорър и избереш пърмишънс от менюто, което ти се отваря има три колонки с чекбоксове, където трябва да се поставят отметки

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#34

Задържаш пръст на файла отварят се допълнителни опции - Permissions
и ги правиш така като на картинката.

Един съвет: запази си оригиналния файл ако нещо забие, задавай пермишъните
преди да заместиш оригиналния файл в папката.

[Изображение: c2defb249154165.jpg]

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай
#35

ама кой файл трябва да сложа? от ODEX или DEODEX? в одех има 2 файла... никъде не е обяснено???

Секс, Купон и Музика! FB...
Цитирай
#36

Ако си със стоков ром и имаш само руут ти трябва odex, мисля.
Не ползвам фонетика а и съм с къстъм ром така че не мога да ти кажа със сигурност.
Виж втория пост.

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай
#37

с къстъм ром съм

Секс, Купон и Музика! FB...
Цитирай
#38

Odex - стоков.
Deodex - къстъм.

Ръгай за втория, оправяш разрешенията и рестартираш.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#39

благодаря Smile ( шефчето където го е правил тва нещо, да го напише в началото на темата кво е одех и деодех )

Секс, Купон и Музика! FB...
Цитирай
#40

То това е написано в главните теми на форума, но няма кой да чете Wink
Цитирай
#41

Колеги, ще може ли да ви помоля за оригиналния файл, че стана леко омазване и бекъпа ми изчезна. Мерси предварително
Цитирай
#42

Здравейте, клавиатурата е чудесна, благодаря ви за труда който сте положили, но на мен ми липсва една благинка. Може ли символите като тирета точки запетаи и т.н да се въвеждат чрез задържането на някоя буква, в смисъл както е изобразено на първите два скрийншота в темата. Ако това го има като опция, аз поне не можах да намеря как се активира. Малко е неудобно постоянната смяна на менюта между букви и символи. Много бих се радвал ако има някакво решение на този проблем. :bow:

tyros_2 написа:Извинявам се за грубия тон, но някой има ли намерение да отговори в крайна сметка?!!! Писах лично съобщение до автора, но и от него отговор няма Offtopic :angry:

Не пускай поредни постове, редактирай предния!
Цитирай
#43

Ok,очевидно тук нещо не е наред или в обяснението или във файловете.Изгубих си изцяло клавиатурата и не мога да активирам от никъде!КАК СТАНА?
Стоков РУУТнат РОМ 4.1.2.Изтеглих архива за ODEX и го разархивирах в картата с памет.Грабнах двата файла и ги пуснах със заместване в System/app.Промених и пермишъните според показаното от @haha.Нищо не стана и клавиатурата си остана старата(БДС).Пробвах всичко-рестарт,влизах в настройките,връщах запазения оригинален файл...и накрая стана така,че нямам никаква и не мога и да активирам каквато и да е клавиатура,дори изтеглена от маркета!
1.Защо бек ъпваме 1 файл-този с .арк ,а пускаме още един-този с ODEX?Тоест файла .odex при стоково положение там ли е или го няма?
2.Сега като върна запазения стоков keyboard.apk трябва ли да трия .odex файла?
3.Защо пермишъните на запазения ми стоков файл keyboard.apk са rwxrrwxr-x и така ли трябва да са като го върна файла в system/app?
Цитирай
#44

1. Хубаво е да си направиш бекъп на двата файла, щом ги заместваш. Не само в случая, а по принцип. Щом има заместване - бекъпа е строго препоръчителен.
2. Не се занимавай с глупости. Сложи от стоков клавиатурата с двата файла, рестартирай и започни отново. Някъде ти си сбъркал.
Съвет: За бекъп, просто промени името на файла от SamsungIME.odex на SamsungIME.odex.bak на пример. По лесно е.
Опитай и двата варианта. Изтегли деодекса, преименувай работещите стокови както ти показах, и копирай деодекс апк-то на място. Оправяш пермишъните и рестарт. Ако стане (като Wink ) добре. Ако не - подобна процедура със зипа за одекс.
Цитирай
#45

Търпението взе да ми се изчерпва :mad: някой в крайна сметка ще сподели ли как става активирането на символите :angry: какво пречи да се драснат два реда по въпроса и да се приключи
Цитирай
#46

Специално за хората с изчерпани нервички - Намерете си занимание за успокоение! Например да инсталирате това: Линк за сваляне: Deodex от първия пост на тази тема.
Тъй като явно има нещо, което Ви пречи да пробвате, за всеки случай току що го инсталирах, проверих и снимах.
Ето го резултата:
[Изображение: Screenshot_2013-07-30-19-49-39.png]

Нищо не съм активирал или настройвал.
ПС: След като не си получил отговор, явно колегите нямат такъв. Никой не е длъжен да решава проблемите Ви. Нахалството, изпилените нерви и тормоз на ЛС, няма да Ви помогнат особено много.
Цитирай
#47

vladdark написа:1. Хубаво е да си направиш бекъп на двата файла, щом ги заместваш. Не само в случая, а по принцип. Щом има заместване - бекъпа е строго препоръчителен.
2. Не се занимавай с глупости. Сложи от стоков клавиатурата с двата файла, рестартирай и започни отново. Някъде ти си сбъркал.
Съвет: За бекъп, просто промени името на файла от SamsungIME.odex на SamsungIME.odex.bak на пример. По лесно е.
Опитай и двата варианта. Изтегли деодекса, преименувай работещите стокови както ти показах, и копирай деодекс апк-то на място. Оправяш пермишъните и рестарт. Ако стане (като Wink ) добре. Ако не - подобна процедура със зипа за одекс.
Благодаря!Проблема е почнал от там,че не знаех че стоковата клавиатура и тя има два файла.Щото в описанието много ясно пише да си бекъпнем .апк файла.Не става дума за .Odex файл.И от там,гледам,не само аз съм оплел конците и ....
Решението дойде от твоя съвет за Deodex apk-тo.Първо изтрих намиращия се в system/app SamsungIME.apk файл,щото той явно не ми вършеше работа и бъркаше нещата.Ама там си остана файла SamsungIME.odex.Изтеглих .апк файла за деодекс от първия пост ,пуснах го в system/app без нищо да променям по него.Само му оправих пермисиите.Рестартирах и хоп,ЧУДО!Подредиха се нещата.Според мен момента с изтриването/преместването на стоковите .апк и .odex файлове и пускането на новите на чисто-БЕЗ ЗАМЕСТВАНЕ е ключов.
Цитирай
#48

vladdark написа:Специално за хората с изчерпани нервички - Намерете си занимание за успокоение! Например да инсталирате това: Линк за сваляне: Deodex от първия пост на тази тема.
Тъй като явно има нещо, което Ви пречи да пробвате, за всеки случай току що го инсталирах, проверих и снимах.
Ето го резултата:
[Изображение: Screenshot_2013-07-30-19-49-39.png]

Нищо не съм активирал или настройвал.
ПС: След като не си получил отговор, явно колегите нямат такъв. Никой не е длъжен да решава проблемите Ви. Нахалството, изпилените нерви и тормоз на ЛС, няма да Ви помогнат особено много.

Както и първият път, когато помолих за помощ тук в темата, така и когато писах лично съобщение до този, който е преправил клавиатурата го направих най любезно и с предварително изказани благодарности, но в крайна сметка никой не пожела да върне отговор, камо ли да помогне, както и да е... Явно проблема при мен е в премишъните. Правих няколко опита и резултата е като на снимката от пост 24. Искам да попитам дали скрийншота на hana от пост 34 e правилен, защото след като дам точно тези отметки се получава rw-r--r-- , a в описанието е дадено да стане rw-r-r-- Старая се да чета много внимателно описанията и насоките за извършването на каквото и да е, но просто тук не ми се получават нещата и за това почнах да търся помощ, все пак форума е за това. В момента също опитвам с тези отметки но пак не се получава, и отново ще помоля за по адекватна помощ. Лека вечер!

ПС ето и резултата
Цитирай
#49

На моята клавиатура не виждам символите. Някаква настройка ли е нужна? Дръпнах си отново деодекса от спойлера, с надеждата, че а съм с по-стара версия, но не е от тва. Някой с идеи?

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#50

@tyros_2
И при мен и мисля при всички пермисиите са едни и същи,само дето някой не ги изписват коректно с всичките тирета.
Реално имат девет символа и в пълният си вид са
rwxrwxrwx
Така са дадени абсолютно всички разрешения(пермисии) на файла.Когато някоя от опции е забранена имаме тире на нейно място.
rw-r--r--
и няма как да има по-малко тирета и символи като цяло.Аз това го открих след часове блъскане по проблема.И всичко,защото някой(то се вижда кой) е дал половинчат съвет(мечешка услуга) ама не знам дали го е домързяло да напише няколко тирета или да си провери написаното.Скрииншота на haha е правилен.Друго важно за проклетите пермисии е,че трябва да ги оправиш след като сложиш файла където му е мястото.При прехвърлянето му от едно на друго място се променят пермисите сами.Тоест аз дори сега да ти дам/кача някъде моите два файла,то пермисите им ще се променят докато стигнат до твоят system/app.Според мен точно неяснотите с пермисиите правят цялата омазваница и затова споделям всичко това,което беше хубаво да е пояснено от автора.Особено,като се има предвид че същата тема е пуснал и за GS3,и там има доста изпищяли.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)