Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] ROOT на MultiPad 8.0 Ultra Duo - както и за други
#1

Root-нах си моя модел (Prestigio MultiPad 8.0 Ultra DUO - PMP5880D DUO) без ядове, програмката е универсална явно, защото в сайта са посочени съвсем различни устройства, които рутва, но както и да е, тествано е, работи.

Темата се пише благодарение на дивите руснаци. Оригинален пост - http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=429765

Необходими материали:
- http://dox.bg/files/dw?a=9001b84d06 (Root.zip) - съдържа две програмки, едната е Moborobo за изтегляне и инсталиране на ADB драйвера за съответното устройство, което ще рутвате и съответно програмата за самия root - UnlockRoot

Да започваме:
- включвате на устройството USB Debuging от настройките за програмисти и от настройките за приложения разрешете Unknown Sources. Свържете устройството с УСБ кабела.
1. Инсталирайте Moborobo, стартирайте го, автоматично ще ви разпознае у-вото и ще инсталира драйвера. (При WinXP ще ви даде грешка при инсталацията, щракнете Continue Anyway.)
2. Инсталирайте UnlockRoot, стартирайте го, изберете Root, ще ви изведе прозорец с модела на вашето у-вото, щракнете го, до броени секунди ще приключи рутването. Ще ви подкани да рестартирате у-во. Рестартирайте.
3. Това е.

Надявам се да съм бил полезен на някой. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, опиши си в заглавието за кой модел е това ръководство!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#3

Страхотен си колега ! :thumbup: Такава тема трябваше да се направи отдавна, но по добре късно отколкото никога, нали?
Както каза @Luba6ky оправи си заглавието, но и ако пооформиш темата няма да е зле.Браво за труда пак !

Поздрави, Prospect

Device : Xiaomi Mi 9
Android : 10 | MiUi 11 | Stock | Not Rooted |
Цитирай
#4

Благодаря.

Моля някой по-смел човек да опита на неговия Prestigio Multipad 7 Pro DUO (PMP5570) и да каже ако се е сполучило. Smile
Цитирай
#5

Процедурата е универсална. За това не съм посочил модел, с посочването на точен модел доста хора ще се откажат да я четат, защото техния не отговаря. Но както кажете. Smile

mitk0o0o0, не бойте се да опитате. Или ще ви даде грешка, че няма да стане или ще ви изпише Succeed. Smile Няма да прецакате нищо, ако това се притеснявате.
Цитирай
#6

Да попитам и аз нещо. Рут - да, но от опит стигам до извода, че гаранцията си трябва, та знае ли някой как стои въпросът с ънрута?

HTC Desire Z ---> HTC Desire X
PMP 5770DUO, ANDROID 4.1-->LG G2 KIT KAT 4.4.2
Цитирай
#7

UnlockRoot приложението както бутон за ROOT, има и за Unroot. Smile

[Изображение: unlockroot.jpg]
Цитирай
#8

ddqnov написа:UnlockRoot приложението както бутон за ROOT, има и за Unroot. Smile

[Изображение: unlockroot.jpg]
Благодаря ти за ценната информация!
Поздрави за куража да си първия, който е опитал Рут!

HTC Desire Z ---> HTC Desire X
PMP 5770DUO, ANDROID 4.1-->LG G2 KIT KAT 4.4.2
Цитирай
#9

ddqnov написа:mitk0o0o0, не бойте се да опитате. Или ще ви даде грешка, че няма да стане или ще ви изпише Succeed. Smile Няма да прецакате нищо, ако това се притеснявате.
Ако е така тогава добре, може и да опитам. Smile

Малко ме е страх щото досега бях със Samsung Galaxy Y (Gingerbread 2.3.6) и ако не ставаше да се рутне даваше грешка както казваш и нищо му няма но се чудя дали е същото при ICS и т.н.
Цитирай
#10

доволен съм от тази тема! сега направих root на prestigio multipad pmp5580C. Всичко стана без никакви проблеми. Wink Wink Wink

LG OPTIMUS L9 II D605 + ROOT + ClockworkMod Recovery + Всичко налични ромове които са този модел са инсталирани

Samsung Galaxy S5 G900F + Root + ClockworkMod Recovery + S6 PORTED ROM

Sony XPERIA M4 AQUA E2303


Цитирай
#11

Явно аз съм карък... Някой имал ли е ядове с антивирусната програма, понеже аз като почнах да инсталирам моборобо, а след това и ънлок Нодът ми боядиса екрана в червено и блокира де що можа адреси...
Моля, ако някой е наясно да ми помогне!

HTC Desire Z ---> HTC Desire X
PMP 5770DUO, ANDROID 4.1-->LG G2 KIT KAT 4.4.2
Цитирай
#12

При мен ми разпозна UnlockRoot като троянец, но не бойте се, разрешете го. Ако имате притеснения - после ще го изтриете.
Цитирай
#13

Дали ще сработи на PRESTIGIO PMP3270B ? Да не оплескам нещо, че е на няколко дни таблета. Tooth

Samsung Galaxy S3 Neo (4.4)
Xiaomi Redmi 4X DS 32GB Black
Цитирай
#14

На няколко часа е моя таблет - Prestigio PMP5580C_DUO - рутна се от раз без никакви грижи. Благодаря за програмата и инфотоSmile
Цитирай
#15

Пробвах по този начин да рутна моя таблет Prestigio PMP7280C DUO , но не става!
Мъчих се да инсталирам драйверите но , дава непракъснато че се инастлират и до там,рефрешнах го пак същото.
Moborobo разпознава таблета ,но до там. UnlockRoot не го намира
Явно проблема е във версията на Андроид 4.1.1 .
Ето това е таблета http://plasico.bg/13225-%D0%A2%D0%B0%D0%...a+Duo.html

Ако някой има идея как да се рутне ,да помага.

П.П Не става и с OneClick

Samsung A52s 5G
Цитирай
#16

А опитахте ли да изтеглите и инсталирате ADB драйвера от друго място щом Moborobo не се справя с това? И след това да пуснете UnlockRoot.
Цитирай
#17

Не не съм опитвал с друга програма,незнам с коя да пробвам.Иначе днес подкарах таблета с 3G от юсб стик на Виваком.

Качих драйверите нормално с AdbDriverInstaller ,обаче самото рутване нещо не се получава.Пробвах с OneClick,но след първоначлното свързване и проверка, се оказа че не подържа 4.1.1. UnlockRoot пак не става,пробвах 2 пъти.
Някакви други идеи ?

Samsung A52s 5G
Цитирай
#18

Благодаря, искам да потвърдя че работи с PMP5570C със Андроид 4.0.4 :thumbup:
Цитирай
#19

здравейте имам таблет престигио 3970б с андриод 4.1 пробвах да го рутна с тази програма не става в средата на рутването ми казва че трябва да се свалят някакви фаилове и не става явно програмата вярно не подържа 4.1 има ли друг вариант за рутване благодаря
Цитирай
#20

JOROMIKI написа:здравейте имам таблет престигио 3970б с андриод 4.1 пробвах да го рутна с тази програма не става в средата на рутването ми казва че трябва да се свалят някакви фаилове и не става явно програмата вярно не подържа 4.1 има ли друг вариант за рутване благодаря
Искам да си закупя този таблет сподели впечатленията си от него ще играя много игри добре ли му вървят ! Сподели всичко за него много ми е важно Smile

Lenovo S650 l LG L Bello l Huawei P9 lite l Huawei Mate 20 lite l
Цитирай
#21

Имам проблем с руута. Модела PMP5580C с Android 4.2. Изписва ми failed to get shell... нещо си и да използвам Pro версията която е платена. Някой нещо ?
Цитирай
#22

Добре де, включвам USB Debuging и Unknown Sources, инсталирам Moborobo и когато включа prestigio 5080 pro към компютъра не ми разчита програмата таблета. Пробвах без да включвам и с включен USB Storage ама не, защо така се получава ?
Цитирай
#23

А дали ще проработи и с PMP5780D

PMP5780D RooTeD
Цитирай
#24


В събота тествах root-ване на PMP5580C с 4.1.1 (FW ъпдейт 2.0.24) чрез метода "едно кликване" и най-накрая проработи с инструмента Kingo Android Root. Мисли-мисли, ама го направи след няколко минути Smile
Може да се опитате и за вашите Андроид устройства, но напомням най-напред да си инсталирате Moborobo Smile
http://www.kingoapp.com/download/android_root.exe

Android потребител от април 2013 Smile
Цитирай
#25

Извинявам се за тъпия въпрос но защо е важно да се "рутне" таблета ??? Blush

Samsung Galaxy Core Duos GT-I8262
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)