Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] ROOT на MultiPad 8.0 Ultra Duo - както и за други
#26

Не е важно да се рутне, ако не искаш повече права над операционната система Smile Например увеличаване/намаляване честотата на процесора, премахване/смяна на екрана при зареждане, скриване на приложения, управление на зарежданите при пускане програми, хибернация на малко използвани процеси с цел пестене на батерия, инсталиране на потребителски Андроид дистрибуции (т.нар. Custom ROMs), част от които може да работят по-бързо от заварената на устройството. Изброеното дотук е може би само част от това, което можеш да правиш с рутнато устройство Smile

Android потребител от април 2013 Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

Ами най-общо казано: след рутването получаваш админ права върху таблета си и по скоро върху операционната му система Андроид. След рутване вече можеш да инсталираш програми които в нормален режим не работят пълноценно. Например има цял клас приложения за контрол и настройка на заряда и капацитета на батерията на таблета които изискват руут права. Има също програмки с които можеш да зададеш кои приложение да се стартират с пускане на таблета, да спираш/деинсталираш ненужни такива и т.н. Лошото е, че с тези права може много лесно да затриеш и ВАЖНИ СИСТЕМНИ ФАЙЛОВЕ И ПАПКИ от Андроид операционната система и така да доведеш таблета до неработещо състояние. Така че, внимателно с рутнатите у-ва!
Цитирай
#28

Благодаря ви за информацията на засега не е за мен това рутване,ще трябва да почета доста за операционата система АНДРОИД за да знам какво точно искам след рутването на таблета си Smile

Samsung Galaxy Core Duos GT-I8262
Цитирай
#29

Може ли някои да ми обясни как да си роотна таблета?
Цитирай
#30

Здравейте.....моя проблем е че тая програмка описана в 1я пост ми обяви че нещо си root shell не става...не иска да го намери тва нещо....
http://postimg.org/image/8gpjrpx85/
става въпрос за Prestigio pmp7170B3G DUO
Цитирай
#31

Значи няма да стане с този софтуер, трябва да пробвате друг универсален или специален начин. Аз поне за момента съм запознат само с този.
Цитирай
#32

Опитвам се да рутна таблет Привилег 7П.
Включвам "USB Debuging" и "unnown devices". Компютъра вижда ново устройство. Инсталирам ADB драйверите и всичко е ОК.
Обаче когато стартирам "adb devices" не ми намира никакво устройство. Опитвам и с SRS, но тя също казва, че не намира устройство. Пробвах на 2 различни компютъра с различни ОС - 8ца и ХП, но резултата е същия.
Къде бъркам и пропускам ли някоя стъпка?

Благодаря предварително.

PS. Справих се. Проблема е бил в липсата на VID в adb_usb.ini.
Цитирай
#33

Перфектно работи на prestigio pmp3270b

Samsung Galaxy S3 Neo (4.4)
Xiaomi Redmi 4X DS 32GB Black
Цитирай
#34

stoil89 написа:
В събота тествах root-ване на PMP5580C с 4.1.1 (FW ъпдейт 2.0.24) чрез метода "едно кликване" и най-накрая проработи с инструмента Kingo Android Root. Мисли-мисли, ама го направи след няколко минути Smile
Може да се опитате и за вашите Андроид устройства, но напомням най-напред да си инсталирате Moborobo Smile
http://www.kingoapp.com/download/android_root.exe

И моя таблет PMP5588C_DUO или (MultiPad 8.0 HD) успях да го рутна със тази програма Kingo Android ROOT. Иначе със UnlockRoot нещо не се разбраха, даже намерих и Pro версията и сериен номер за нея, но пак не стана.
Цитирай
#35

stoil89 написа:
В събота тествах root-ване на PMP5580C с 4.1.1 (FW ъпдейт 2.0.24) чрез метода "едно кликване" и най-накрая проработи с инструмента Kingo Android Root. Мисли-мисли, ама го направи след няколко минути Smile
Може да се опитате и за вашите Андроид устройства, но напомням най-напред да си инсталирате Moborobo Smile
http://www.kingoapp.com/download/android_root.exe
Браво това работи на последната версия на prestigio multipad pmp5785C_QUART

When sun gone down i come from immortality


Цитирай
#36

Живи и здрави да сте.
Какви ли не начини и програми пробвах за root, но нищо не помогна.
Една китайска програма ми се скара с червени букви - не разбрах какво пише, но не стана.
Тази която е в шапката ми каза, нещо си fail to get root shell.
Само тази Kango проработи - рестартира ми таблета 2 пъти ... мъчи се мъчи там 3-4 минути и си помислих,че е зациклила, защото излизаха повтарящи се съобщения. Накрая обаче стана и пак го ресетна. След ресета имах root.
Таблета е Prestigio Multipad Rider 7.0 3G (pmp3007e3g) от Vivacom.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#37

Линка за сваляне не работи!
Цитирай
#38

Да попитам и аз, дали ще проработи на Multipad 4 quantum 7.85 ?

My device - Z5 Sony
Other device - SonyEricsson X8 - Huawei G6 Stock
Цитирай
#39

Здравейте колеги незнам дали е най правилната тема тук да си задам въпроса но Prestigio Multipad 2 Ultra Duo 8.0 Pmp7280c има ли възможност да му се сложи мобилен интернет. Не можах да открия информация из нета.
Благодаря ви Rock
Цитирай
#40

Много лесна и удобна програма е KingoRoot
http://www.kingoapp.com/
буквално с 1-2 клика рутва почти всеки таблет и телефон, изпробвана е и работи на всеки Prestigio.
Освен това инсталира и SuperSU, а не някои други китайски супер потребители.
Определено е една от най-добрите, има над 22 хиляди харесвания във фейса, освен това антивирусните не я блокват, за разлика някои други.
Цитирай
#41

Не мога да рутна с това не намира таблета и драйвери не мога да намеря за него Multipad 4 Quantum 8.1 3G - PMT5487_3G , някой може ли да помогне

Samsung Galaxy S5 G900F White Lolipop 5.0
Цитирай
#42

USB поправки включи ли от Опции за разработчици Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#43

Оправих се , бях го включил дебугинг ама трябвало да стартирам наново КИНГО че да се ъпдейтне да може да ми разпознае таблета и да свали драйвери ама стана вече имам руут

Samsung Galaxy S5 G900F White Lolipop 5.0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)