Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root на Xperia Z, ZR, ZL със заключен bootloader (4.1.2, 4.2.2, 4.3 и 4.4)
#76

Ако използваш xposed installer,там има модул за това.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
Аксесоари
#77

archibal написа:

[Изображение: 7bf6b2293c86t.jpg]
Това е настоящето положение, понеже ми се вижда сходно, да попитам, има ли нужда да се добавят редове?

politican написа:Ако използваш xposed installer,там има модул за това.
Би ли приложил линк, не го откривам в Стора?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#78

На реда <permission name="android.permission.WRITE_MEDIA_STORAGE" > трябва да добавиш
<group gid="sdcard_rw" />
Цитирай
#79

archibal написа:На реда <permission name="android.permission.WRITE_MEDIA_STORAGE" > трябва да добавиш
<group gid="sdcard_rw" />

Бях убеден, че в този постинг ще изразя благодарност, но колкото и да внимавам в синтаксиса и подредбата, отново не ми се получава:
[Изображение: 6d5657fcbdb0t.jpg]
Странното е, че ЕС записва от безжичната от компа (за проба произволен файл на външната памет), а на себе си invalid path: (бекъп на инсталираните приложения на Външната памет) или софта за снимане (СнапШот) няма разрешение?..


PP
Някой с работещ такъв файл би ли го ъплоуднал някъде да пробвам да го заместя?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#80

В Xposed Installer си изтегли KitKat SD Card Full Access
Цитирай
#81

alexbg67 написа:Би ли приложил линк, не го откривам в Стора?
https://www.androidbg.com/forum/topic798...aller.html

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#82

archibal написа:В Xposed Installer си изтегли KitKat SD Card Full Access

Ами не, отново греда:
[Изображение: c79316c1befft.jpg]

Може би трябва да се замести с чист platform.xml след което да се прилагат модули, защото този вече не знам на какво е заприличал...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#83

Пробвай с това ES File Explorer или Root Explorer http://dox.bg/files/dw?a=356bc2af55
Цитирай
#84

alex, иснатлирай remount reboot fix-a за системната памет и тогава давай с sd card fix-a.

http://forum.xda-developers.com/xperia-z...x-t2317432
Цитирай
#85

GH0STFACE написа:alex, иснатлирай remount reboot fix-a за системната памет и тогава давай с sd card fix-a.

http://forum.xda-developers.com/xperia-z...x-t2317432

Сигурно вече 3 часа си играя с всички съвети, които ми давате, но резултатът е :capitulation: :capitulation: :capitulation: Sick Rolleyes

ПП
Да разбирам, че няма шанс за моята барачка... =( Sad Rolleyes

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#86

С новият фиксер 1.2 вече е ОК!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#87

Добър вечер,

имам въпрос свързан със заглавието, малко не съм наясно с нещо..
Така, днес направих Root на телефона си посредством приложението Towelroot - мисля, че е най-лесния начин, телефона нямаше нужда да се изключва. От чисто любопитство само. Дотук добре, реших да го unroot-на, в приложението "Супер потребител" чукнах "временен unroot" и изтрих супер потребител, пуснах приложение, което попринцип изисква руут права, не тръгна. Свалих Root Checker, пише че нямам Root достъп.
Въпроса ми е дали е възможно толкова лесно да се руутва и ънруутва? Четох в други андроид форуми и никъде нямаше възможност за ънруут без загуба на данни, затова реших да попитам.

Приятна вечер.
Цитирай
#88

Всичко си е наред, при всеки е така.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#89

Да ползвам темата на колегата... Дали след този "лесен" метод може да се инсталира dual recovery и в последствие някой къстъм ром, без значение буутлоудъра в какъв статус е? Да не стане някоя мацаница все пак...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#90

alexbg67 написа:Да ползвам темата на колегата... Дали след този "лесен" метод може да се инсталира dual recovery и в последствие някой къстъм ром, без значение буутлоудъра в какъв статус е? Да не стане някоя мацаница все пак...
не, няма проблеми, слагаш си рекаварито и газз, единственото условие е този ром да може да работи със стоковото ядро Smile
иначе и да се омаца нещо с флаштула или другите програми от сони ще оправиш положението Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#91

Колеги, някой да е запознат с работеща версия на Towelroot (1, 2, 3, 3fix) за 4.4.4 10.5.1.А.0.283 ?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#92

alexbg67 написа:Колеги, някой да е запознат с работеща версия на Towelroot (1, 2, 3, 3fix) за 4.4.4 10.5.1.А.0.283 ?
"Дупката" която използваше Towelroot вече е затворена. Флашваш кернел .230, руутваш, след което флашваш кернел .283. Това е общо взето процедурата за заключен буут
Цитирай
#93

Здравейте колеги, имам следният проблем и се надявам да ми съдействате.
Телефона е с андроид 4.3 със стоков ром и фърм 10.4.1.В.0.101, заключен буутлоудер, towelroot, Super SU, CWM recovery и инсталирани модове от Xposed Instaler. От PC companion ми излиза ъпдейт до 4.4.4./283 но не съм сигурен дали няма да се оплеска нещо и да брикна телефона, ако директно го пусна за ъпдейт. Та въпроса е необходимо ли е преди ъпдейт да деинсталирам модове, рекавъри, unroot , hard reset и тн., или мога дирекно да го пусна за ъпдейт? Също така, ако имате и други предложения как да действам за придобиване на стоков 4.4.4, ще се радвам да ги чуя?
Благодаря ви предварително Smile

Samsung Galaxy S (drowned); SONY XPERIA Z (lost); SONY XPERIA Z3 Compact; Samsung Glalaxy S7 
Цитирай
#94

Аз знам,че щом ти е заключен няма проблеми,но после ще трябва май да го отключваш за да рутнеш. Нека и друг да изкаже мнение,защото моята информация е за по-долен клас Sony Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#95

Ще загубиш руута, нищо друго няма да стане. Трябва да флашнеш САМО Кернел .230, да руутнеш и да върнеш САМО Кернел .283, ако искаш отново да ти е руутнат телефона
Цитирай
#96

и сега пичoве кво стана ,на 283 версия неможе да се руутне направо със towelroot. няма ли някоя друга програма за руут. или тря сменям кернела и после да руутвам, за заключен буутлоадер става на въпрос. искам да кача тва pure audio да видя дали наи после ,ще почне да свири тая кошница. Rock
Цитирай
#97

Да, колега, няма как да се руутне директно, поне не със заключен буутлоудър. Другата алтернатива е отключване на буутлоудъра, ако има тази възможност, като това ще ти отнеме много повече време и стъпки, както и загуба на гаранция, ако не се направи по съответния начин, за да запазиш своите Дрм кодове.
Иначе да:
Флашваш кернела . 230 при изключен телефон
Стартираш телефонс след това
Рутваш с възможните тулкитове
Изключваш телефона
Флаш на 283 кернел.
Инсталираш SuperSu от Плей Стор и ъпдейтваш бинарните файлове през него. Това става автоматично.

Следва рекавъри, като в темата дадена по-долу има линк за това, за да стане възможно флашването на конкретни . zip файлове със съответния звуков мод, който си решил или друго.
Изглеждат много стъпки, но всъщност става бързо при последователност.

Темата:

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#98

мого ти благодаря, за отговорът :-)
Цитирай
#99

Да попитам и аз нещо: отключих си буутлоадера по официалния начин ( с код от Sony) това означава ли че съм загубил DRM кодовете?
И в отговор на varshachkata - ако не си в гаранция има директен рут на .283 за отключен BL. XDA Forum
При мен работи този метод на 100%.
И друго - в момента съм с къстъм ядро Advanced_stock kernel_for_KK_10.5.1.A.0.283,има CWM Recovery,ако върна оргиналното .283_Stock_Kernel.ftf какво ще стане,да не утрепя машинката?

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

Въпреки, че си отключил по официалния начин, както се изрази, то да, загубил си тези кодове.
Обикновено за да се запазят е необходим руут, следва бекъп на ТА партишън, едва тогава отключване на буутлоудъра.
В предвид факта, че няма директен руут на 4.4.4, вариант е връщане на кернел и руут.
За да се направи бекъп на ТА партишъна, при желание за отключване на буутлоудъра, след връщането към кернел . 230 и руут, следва и бекъпа на ТА.
Ако си направил това с бекъпа, значи имаш вариант за връщането на тези кодове и безпроблемно гаранционно обслужване при необходимост.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)