Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ Въпроси • Проблеми • Насоки - за HTC One M7 ¯´·.¸¸. -

кои неща не трябва да Ви давам от getvar all? Защото знам че imei трябва да го скрия, а други неща?

HTC One m7 | Бял | LolliPop |  5.0.2 | Full stock
iPhone 4 | Black | iOs 7.1.2 | Jailbroken
Цитирай
Аксесоари

Само него. Давай останалото.
Цитирай

http://prikachi.com/images/698/8560698y.jpg ето screenshot от това което получавам.

HTC One m7 | Бял | LolliPop |  5.0.2 | Full stock
iPhone 4 | Black | iOs 7.1.2 | Jailbroken
Цитирай

Така, давам ти линк към нещата,които ти трябват.
Възстановяваш nandroid backup, който съм ти дал през twrp, рестартираш в bootloader веднага след това (ще те пита дали искаш да рутнеш, даваш му NO задължително).След това флашваш стоковото рековъри от същия линк и би трябвало, да си вече напълно стоков и да можеш да получаваш официални ъпдейти.
http://forum.xda-developers.com/showpost...count=1646

Ruu за тази версия на firmware няма, затова не успяваш да направиш нищо.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Благодаря много. По-късно днес ще пробвам и ще пиша.

Twrp го имам, но как да флашна стоковото рекавъри? С fastboot ли?

хора златни сте!!!! телефона заработи идеално, в напълно стоково състояние! МНОГО БЛАГОДАРЯ! ЖИВИ И ЗДРАВИ! Благодаря, че се занимавахте с мен и ме изтърпяхте! 
Buga

HTC One m7 | Бял | LolliPop |  5.0.2 | Full stock
iPhone 4 | Black | iOs 7.1.2 | Jailbroken
Цитирай

Здравейте Smile

Прочетoх темата на Luba6ky и успях да root-на и S-off (благодарение на SunShine) моят HTC ONE M7 с версия 4.4.2 и Sense 5.5.
Проблемът при мен е, че телефонът бе закупен от Америка AT&T и никога не съм получавал известие за update ... стои си стабилно на 4.4.2 и това е. Когато давам да търси за ъпдейт, телефонът показва че е инсталирана най-новата версия... затова сега реших да се поразровя из нета и да намеря решение на този проблем.
Ще съм ви много благодарен ако може да ми отговорите на следните въпроси:
-След като вече телефонът е руутнат и е с S-OFF мога ли спокойно да инсталирам някой добър Custom ROM, без да се стигне до грешки, брикове и т.н ?
-Трябва ли да внимавам при избирането на ROM, който да е в съвместимост с HTC ONE M7 AT&T версията ?
-Защо досега телефонът не ми е показвал никакви известия за нови ъпдейти на андройд версията ?

Благодаря Ви предварително !


Edit: Вече съм с Custom ROM.

HTC One M7 22.08.14
Антика: HTC Desire 2.2 rooted от 05.11.11
Цитирай

Здравейте! Имам HTC One m7 които имаше изгорял пиксел, което за мен не е проблем. Но сега се получи нов проблем. Въпросът е дали е възможно заради руут и смяна на ос да се появи хоризонтална 5 мм. линия която не действа на дисплея и телефона на моменти прави каквото си иска? А телефона не е изтърван.

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай

Може да се пробват програми от Google Play за нулиране на пикселите.
За да се провери дали е хардуерен проблема на твое място бих инсталирал стоков hTC RUU.
Той ще изтрие всичко, като фабричен ще стане.
Цитирай

(2016-04-03, 21:31:41)Vickfred написа:  Може да се пробват програми от Google Play за нулиране на пикселите.
За да се провери дали е хардуерен проблема на твое място бих инсталирал стоков hTC RUU.
Той ще изтрие всичко, като фабричен ще стане.

Пробвах за пиксела токущо и не, но това не е проблем. Интересно но сега дисплея бачка!

До тук и спира ехе-то ?!?


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай

От два дни работи нормално!!!

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай

Взех един m7 на далавера с пуканто стъкло, но работещ тъч. Със сигурност знам, че е S-ON и андроид 4.X.X. На пръв поглед няма лилава камера(след пълно зареждане ще си поиграя с него). Прочетох, че се появявало след ъпдейт на ОС. Ако си го S-OFF и съответно си сложа къстъм ром с весрия на ОС да кажем критичната от ъдейта (казвам го така, защото не съм сигурен какви къстъм ромове се предлагат все още) ще се размина ли с лилавия ефект? Доколкото прочетох се получава при ОТА ъпйдейта, но за ръчно флашване и то на къстъм ром не съм срещнал все още.
Благодаря предварително!
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Проблемът е хардуерен. Няма общо с ъпдейти. Просто съвпадение.
Появи ли се лилавият оттенък, няма как да го махнеш, дори и да връщаш стари ОС-и или фирмуери. Единствено с подмяна на камерата.
Цитирай

Лилавия отенък се вижда на тъмен фон (през деня не се усеща).Сложи си ръката върху камерата и виж какъв цвят изкарва на екрана Smile
Цитирай

Да, нещо подобно направих - затворих го раницата и снимка от там. Не видях да има проблем. Чакам да се зареди да видим дали е само стъклото проблемно или ще има изненади(части от дисплея които не реагират).
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Здравейте колеги,
Отдавна не съм се занимавал със смартфони, понеже бях решил,че губят много време и пари, но крастата надделя и си купих едно м7 във фастбоот лооп. Всичко хубаво, влиза в буутлоудър, разпознава усб и всичко, но не иска да ми флашне РУУ.зип
После пробвах с РУУ.ехе обаче на идентифициране на устройството ми дава, че устройството не е за този РУУ...
Реших да слагам  рековъри, но след като го флашна и ми дава само ентъринг рековъри и пак се рестартира. Пробвах какви ли не рековърита, със и без триене на кашето, резултата е все един и същ... Само веднъж успях да вляза в ТВРП ама не ми сработи тъча и го реснах, но повече не влезе...
Мъча се от една седмица, ако имате решение на проблема не знаете просто колко ще съм благодарен... Smile))

гетвар ол:
C:\adb>fastboot getvar all
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 1.61.0000
(bootloader) version-baseband: 4T.35.3218.16
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno: SH39TW********
(bootloader) imei: 359*********
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m7_ul
(bootloader) platform: HBOOT-8064
(bootloader) modelid: PN0710000
(bootloader) cidnum: HTC__032
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 3824mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: dirty-0e2a13e5
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
all: Done!

https://www.dropbox.com/sh/jluh4yecled5y...UiEka?dl=0

Много зле са снимките, но все пак са от ХТЦ Дисаер 310... Big Grin Big Grin Big Grin

П.П Забравих да добавя, че съм пробвал на 2 комп., с 2 различни оригинални кабела( взех си и ОТГ за флашване на РОМ евентуално... Sad ) Също така флашвах и с Windroid, но резултата е същия... И на двата компа имам инсталирани СДК, АДБ, Джава.
А и от време на време буутлоудъра забива... Стигнал съм до задънена улица май... Sad((

Gas Gas EC enduro rider 
Цитирай

Колеги помагайте, има малък напредък в нещата, но тела така и не работи...
От известно време мога да флашвам рековърита и да влизам в тях, обаче когато тръгна да инсталирам някой РОМ или забива посредата, или се флашва, но после при буутване забива... За известно време успях веднъж да буутна РЕСЕТ РОМ от ГУРУ, но само веднъж за 5мин... иначе каго го инстална буутва се, пуска начален екран и забива... Sad(( Успях да флашна и РУУ през фастбуут, но не иска да стартира, пробвах да изтрия кеша през стоковото рековъри и фактори ресет, но пак не се буутва... Пробвах 3 различни РУУ.зип и пак неще... Даже си сложих програмка, която лъже тела на кой ОС е, че да мога да флашна РУУ.ехе, но пак ми дава, че това е е правилното РУУ за моя тел.. Вече съм на версия 7.19.401.51 и хбоот 1.61, което е тъпото, че не мога да направя С-ОФФ с този хбуут... Махала се само със SUNRISE, но то е .апк а как да го сложа като не ми се пуска тела...

Моля помагайте, пробвах какво ли не... Sad((

Gas Gas EC enduro rider 
Цитирай

Доколкото видях на една от снимките, bootloader ти е отключен (ако правилно съм видял).За да флашнеш ruu, задължително трябва да го заключиш, иначе няма да стане.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Да, разбира се, първо го заключвам и тогава флашвам...
Вчера исталирах Сияноген 10.2 и тела бачкаше 5мин, но после пак заби и след чистене на кеща тръгва, но почти веднага забива.... Инсталира и СЪНРАЙС за С-ОФФ но, ми казва, че трябва да съм със стоков или по-близко до стоковия РОМ....
Мисля си, че има проблем с кеша... или др вариант да е нещо по хардуера вече...
M7_UL PVT SHIP S-ON RH
RADIO 4T.35.3218.16
OpenDSP-v35.120.274.0718
OS-7.19.401.51
ОС го свалих фиктивно с микстоол до 7.17.1500.8 за да флашна РУУ.ехе, но пак дава грешката...

Качвам и рековъри лог в същата папка, че не разбирам какви пише...

Поздрави!

Gas Gas EC enduro rider 
Цитирай

Здравейте колеги, вече пиша от телефона най-после... Smile)) Но съм със възможно най постния Сианоген... и все пак като си играх  вчера около час пак заби и трябваше да трия кеша, за да тръгне... някой не знае ли фиксер за тоя кеш, от къде, как, защо да се здобия Big Grin И другия въпрос защо ги прави тези магарии...

Gas Gas EC enduro rider 
Цитирай

Здравейте,имам htc one m7 всичко му е ок, освен това че губи обхвата от време на време някой да знае защо се получава така? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)