Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IPBGHD Rom /up to v6.0 XXEMD2 FINAL (4.1.2) § 7.0.6 XXUFME3 (4.2.2) /☎
#51

Имаше някаква друга врътка с мейла. Потърси в гуглето. Но съм срещал подобни мнения. Или приложението беше или нещо по рома за да не е забранено синхронизирането. Не е само да си пуснал нещата. В движение съм и нямам пвере да търся да съдействам. Но пробвай в търсачката
Примерно : stock email client sync problem

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
Аксесоари
#52

c0mm3n7 написа:Това съм го направил и пак не мо зарежда mail clienta и не синхтонизира :S

За gmail ли говорим,при мене няма проблеми с него.

P10

Цитирай
#53

Не, не ме разбра, говоря за mail клиента POP3, като се вържеш към интернет или мобилната мрежа на него автоматично ти излиза в иконата на клиента число с колко входящи maila имаш и отделно в notification bara ти се появява съобщение с mailite които си получил

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#54

И аз го сложих.
На прима виста - не мога да пускам SMS-и на кирилица. Отсреща ги получават така "??? ?? ??????".
Досега бях с Омега 40 и го бях решил като си смених CSC с българско.
Въпроса ми е, с този РОМ как да си сменя CSC с БГ?

Samsung Galaxy S III Android 4.2.1 Jelly Bean
Omega v44.1 - XXUFMB3
Цитирай
#55

Маймуницата и цсцто нямат общо. Разглеждайте си телефоните!
Смени метода на въвеждане от уникод на автоматичен в настройките за смс.
Рома не е виновен.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#56

До колкото разбирам този ром е направен за потребителите на iPmart-bg! Ам туй за какво им е? Wink
Код:
*Пълен Arabic и Hebrew езиков съпорт!

Дайте малко повече инфо, кой ром сте ползвали за основа (нямам предвид стоковия)?
С какъв csc код е?
Кои приложения са премахнати и кои са добавени?
Има ли забелязани някакви проблеми и работи ли се върху тях?
Ще има ли някаква потдръжка за напред?
Има ли проблеми с поставянето на теми,скриптове и т.н. ?

От уважение към труда Ви ще го пробвам, но мало повече инфо дайте де..... :cheers:

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#57

c0mm3n7 написа:Не, не ме разбра, говоря за mail клиента POP3, като се вържеш към интернет или мобилната мрежа на него автоматично ти излиза в иконата на клиента число с колко входящи maila имаш и отделно в notification bara ти се появява съобщение с mailite които си получил

Днес пробвах с абв , не видях да има проблем.


--------------------------------------------------------------

Специално за дамите в следващита версия ще има включен и Le Fleur пакет с тапети , почерпките към Bodo Smile :

[Изображение: e1fdeff782081e29.png]

[Изображение: 13d4755c903449cb.png]

P10

Цитирай
#58

Тъй като си говорихме с нико за функции ето още една, която мисля, че ще е полезна. Не я видях ми се струва, като добавена, ако е сори Smile

Получаване и изпращане на MMS, когато мобилните данни са изключени:

<CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>true</CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>
<CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>

Ти знаеш, какво се прави с това Wink

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#59

Вече е добавено , за другата версия.

P10

Цитирай
#60

viki72 написа:До колкото разбирам този ром е направен за потребителите на iPmart-bg! Ам туй за какво им е? Wink
Код:
*Пълен Arabic и Hebrew езиков съпорт!

Дайте малко повече инфо, кой ром сте ползвали за основа (нямам предвид стоковия)?
С какъв csc код е?
Кои приложения са премахнати и кои са добавени?
Има ли забелязани някакви проблеми и работи ли се върху тях?
Ще има ли някаква потдръжка за напред?
Има ли проблеми с поставянето на теми,скриптове и т.н. ?

От уважение към труда Ви ще го пробвам, но мало повече инфо дайте де..... :cheers:
В новата версия 2.0 стоков деодекс (идва след малко през ОТА).
CSC е BGL - българско.
Премахнати/добавени виж лога.
Проблеми - всички които сме открили са отстранени.
При положение, че му добавяме ОТА дали ще има поддръжка?
За твое (и не само) успокоение вече няма Arabic и Hebrew езиков съпорт. т.е. има ама не е отключен (практически няма).
Цитирай
#61

При мен ОТА не заработи както трябва.В смисъл,уведоми ме ,свали файла,даде ми да уайпна кеша и инфото и като му дадох инсталирай, влезе в рековъри и каза че не намира пътя до файла.Няколко пъти изтривах папката където сваляше ъпдейта но не помогна.После го инсталирах по обикновенния начин

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#62

И при мен е същия проблем Smile

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#63

А от къде да си дръпна версия 2.0 или да флашна 1.1 и после през ОТА да ъпдейтна до 2.0? Трябва ли да се сменя csc преди инсталация, с мтел-ски телефон съм?
Цитирай
#64

Нова версия IPBGHD 2.0
MD5:6B13D0811DDC10C40C23B58F51619E15

Промените:
Код:
*Нова база XXEMR2
*Ново CSC(българско) - BGL
*Добавени са настройките(APN/MMS) на 3-те оператора
*Нов кернел - Siyah 1.8.9
*Нов сплаш скреен при инсталиране
*Добавен AOSP LockScreen
*Добавени са FasterGPS.apk и Torch.apk
*Моднат Youtube - HD over 3G/Wi-Fi от theos0o
*Възможност за пускане на светкавицата при заключен екран
със задържане на Home бутона - благодарение на criscan
*Добавени Le Fleur тапети в пакета с тапетите
*AccuweatherWidget 50% transparent от KIMBASINGER
*Диалер е фикснат,вижда се типа на контактите(google/sim/phone)
*Автосинка е включен по подразбиране
*Получаване и изпращане на MMS, когато мобилните данни са изключени от DPapazov
*Ink effect опцията е изместена в Настройки/Заключен екран/Опции закл.екран
*Отстранени са проблеми със AllShare
*Премахнати са:
hub_game, hub_help, hub_music, hub_video, yahoo_news, yahoo_stock
*Ъпдейт на Samsung Push Service до последната версия
*Ъпдейтнати са системните приложения
*Отстранени са други дребни проблеми

Наличен през OTA + линк за директно сваляне.

Ако се изтощава бързо батерията , използвайте стоковия кернел , той също е оптимизиран и туикнат.
Единствения проблем с него е ,че е възможно CRT ефекта да не сработва от време на време,но като цяло е по добър от Siyah kernel.

Линк за сваляне:
LINK


Stock Kernel:
Kernel

Премахнатите приложения тук:
ЛИНК

Допълнителни модове за батерията:

Инсталират след като сте сложили рома и сте направили основните настройки.

Battery Mod


НОВО!!! НОВО!!! НОВО!!!


IPBGHD PURE STOCK ROM 2.0
Код:
Това е PURE STOCK версия на ром-а.
Единствено е туикнат кернела и са направени оптимизации за по-добра работа.
Няма никакви други модове.

Скоро и линк за сваляне.

P10

Цитирай
#65

Сега, тая 2.0 версията е продължение на предишните нали - в смисъл, аз съм с omega и искам да си сложа тоя и се чудя 1.1 или 2.0 да сложа ... :? таа 2.0 има ли всичките оптимизации на 1.1 ? и пак ли трябва да инсталирам ОТА нещото отделно :?
Цитирай
#66

Слагай директно две , има всичко.Рома върви само напред и във всяка следваща версия се включват оптимизации и подобрения от предната.

P10

Цитирай
#67

Много ми е лаишки въпроса ,но с Один ли да флашна стоковия кернел?И ако да на мястото на Phone или CSC да го сложа?
И да не ми е съвсем оффтопик поста:Не успях да намеря къде е настройката за автоматичния отговор когато сме на слушалки.Има ли такава ,или аз съм заблуден?

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#68

В pda се слага, ако е .tar.
Ако е .zip е за CWM.

През телефона съм и не мога да видя какъв е файлът.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#69

DPapazov написа:Тъй като си говорихме с нико за функции ето още една, която мисля, че ще е полезна. Не я видях ми се струва, като добавена, ако е сори Smile

Получаване и изпращане на MMS, когато мобилните данни са изключени:

<CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>true</CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>
<CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>

Ти знаеш, какво се прави с това Wink

Сигурно ще ти се стори тъп въпроса ми , но това ще ми точи ли пари ? Би трябвало нали? Big Grin


Цитирай
#70

maaaxy написа:
DPapazov написа:Тъй като си говорихме с нико за функции ето още една, която мисля, че ще е полезна. Не я видях ми се струва, като добавена, ако е сори Smile

Получаване и изпращане на MMS, когато мобилните данни са изключени:

<CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>true</CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>
<CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>

Ти знаеш, какво се прави с това Wink

Сигурно ще ти се стори тъп въпроса ми , но това ще ми точи ли пари ? Би трябвало нали? Big Grin
Няма да ти точи пари.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#71

scorceni написа:Много ми е лаишки въпроса ,но с Один ли да флашна стоковия кернел?И ако да на мястото на Phone или CSC да го сложа?
И да не ми е съвсем оффтопик поста:Не успях да намеря къде е настройката за автоматичния отговор когато сме на слушалки.Има ли такава ,или аз съм заблуден?

Кернела се флашва през CWM,след това wipe dalvik cache и fix permissions
За настройката:Влизаш в диалера ,от левия софт бутон избираш настройки на повиквания/аксесоари за повиквания и на автоматичен отговор слагаш тикче.

DPapazov написа:
maaaxy написа:
DPapazov написа:Тъй като си говорихме с нико за функции ето още една, която мисля, че ще е полезна. Не я видях ми се струва, като добавена, ако е сори Smile

Получаване и изпращане на MMS, когато мобилните данни са изключени:

<CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>true</CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>
<CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>

Ти знаеш, какво се прави с това Wink

Сигурно ще ти се стори тъп въпроса ми , но това ще ми точи ли пари ? Би трябвало нали? Big Grin
Няма да ти точи пари.

Да не искаш да кажеш ,че mms са безплатни?Малко не ми се вярва.

P10

Цитирай
#72

Пичове, направих wipe на всичко от recovery преди и след инсталацията, но всичко в паметта на телефона (снимки, видео, папки от стари програми и т.н.) си остана. Възможно ли е това да точи батерията повече и да мъчи телефона по някакъв начин? За около ден ползване ми прави впечатление, че батерията пада по-бързо отколкото със стоков 4.1.1. Също така не можах да си сменя csc преди инсталацията, това проблем ли е? Телефона е с MTL (поне така си мисля). Как да проверя и съответно как да го сменя, ако се налага?
Иначе като цяло съм много доволен! Продължавайте добрата работа, момчета! Евала на такива като вас! Благодаря!
Цитирай
#73

CSC е българско , какво искаш да сменяш.Хубаво е преди да слагаш нов ром да направиш формат на вътрешна/външна памет.Естествено запази си снимките и какво ти трябва друго и го сложи после.
След като се инсталира рома му трябва време да кажем "да се намести" , калибрира и т.н.

P10

Цитирай
#74

Благодаря! Сега, ако направя factory reset от телефона, форматира ли се и вътрешната памет (външна нямам)?
Цитирай
#75

Ако сложиш чавка на формат, ще форматира.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)