Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да root-нем HTC DESIRE HD
#26

Ами снощи си даунгрейднах на 1.32 + супер юзар + S-OFF и така останах до сега.

Правилно ли разбрах : за всеки МОДНАТ РОМ си има собствено (Radio) кето трябва да сменяме с даден ром.

Ромът който слагам на карта памет след флаша може ли да се изтрие или
трябва да стои там задалжително?


След фактори рессет остават:Даунгрейда ако сте правили и S-OFF ако е офф.




Благодарности на DesireHD-_-Pain,s3v3n :cheers: Вдигнах LeveL %99 :rofl: .

Samsung galaxy S4 mini GT-I9195 & Samsung Galaxy Note GT-N7000 & HTC Desire HD A9191
Цитирай
Аксесоари
#27

г/д всеки има собствено радио.
може да се изтрие,но е жрлателно да седи-ако се онаже нещо и нямаш бек ъп Smile
след фактори ресет НЕ се губят тези неща Smile

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#28

Вече има РОМ за ДХД с Андроид 2.3.4 Big Grin

Intel Core i5-4690K | Asus Maximus VII Hero Z97 | EVGA GTX 780 SC ACX 3GB | Corsair Vengeance Pro 8GB
WD 1TB | Crucial MX100 256GB SSD | Corsair RM750 | NZXT H440 | Windows 8.1 Pro
Цитирай
#29

Супер, нали ДХД има 3 предни камери за видеоразговор. Страшно важен ъпдейт. Eдвам го дочаках Rock Rock

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай
#30

Гледам, че темата се разраства и се радвам! Искам да ви кажа, че в последно време изтърках телефона от различни ROM-ове и е трудно да се избере един, който да е по-по-най... Харесвам си нещо в един, но той няма друго, а трети пък има нещо, което други два нямат, а и сега като се появи sense 3.0 вече всичко живо полудя да пуска версии с частичен или не до толкова частичен sense 3.0! Наистина от HTC са се постарали да го направят доста стилен и адекватен на времето! И като казах времето... е всички са се побъркали да си цъкат прогнозата за времето от новия sense... Smile
Чудех се кой ROM да препоръчам, но считайки, че и самия аз не съм се спрял на някой - няма как да го направя! Ами май май засега е това от мен! И все пак засега... Android RevolutionHD 5.1.3 :coffee:

HTC DESIRE HD
Цитирай
#31

Добре аз се чудех дали да отварям нова тема, ама понеже мн се чудя дали да руутвам, че на предишното ми htc diamond 2 така му отиде гаранцията след като го флашнах и изгърмя...та се чудех колко опасно е това руутване всъщност. Реално погледнато мн малко хора виждам да са го брикнали, а от форума има ли някой?

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#32

Аз за DHD брикнато по време на руутване, S-Off (необходимо за флашване на къстъм ром) или ENG S-Off (за смяна на радиото) не съм чул. Иначе имаше тема за брикнато DHD на 1 колега, но това се е случило по време на съвсем различен процес. Нищо общо с руутването таа..руутвай смело е моя съвет.

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай
#33

рутвай ,не се бой ,ще останеш доволен ,а за най -шарен и стабилен ром ти препоръчвам този http://forum.xda-developers.com/showthre...18.Пробвал съм доста ,но този ме изкефи значително спрямо многото други :cheers:

Mac os x
Цитирай
#34

Бе не се бой, ама като си се опарил веднъж...пък и знам ли го дали и на тоя няма да му скимне да изпуши, голяма дилема :power:

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#35

DesireHD-_-Pain написа:
movis написа:Благодаря за съдействието ви :bow: :bow: :bow:

А това значи ли че, на тези ромове всичко си работи перфект!

И има ли смисал от други ваобще щом си опитал от повечето?

А и ако може някакъв линк да ми дадеш каде се чака това и аз да почакам Smile
То вече е тук Big Grin
Ето RCMixHD v6.1.0.1 със HTC Sense 2.1 + малко от 3.0 - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=984822 Първо ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да флашнеш 6.1.0.0 и след това 6.1.0.1

Ето и CyanogenMod v7.0.2 - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957336
Тия дни се очаква и нещо ново от RCMix Wink

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#36

Здравейте от ново!

Доста ромове излизат но никой не казва нищо за BUG LISTA.

Как са тези ромове от към бъгове чета доста смущаващи бъгове има все още.

Но незнам след ъпдейтите на тези модифицирани ромове бъговете оправени ли са или все още съществуват.

Нека който е опитал да каже?

П.С. За сега съм със стоковия ъпдейт 2.3.3 и всичко баца на махх и не ми се ще да се дразня с (ром пален с бъгове) :/

Samsung galaxy S4 mini GT-I9195 & Samsung Galaxy Note GT-N7000 & HTC Desire HD A9191
Цитирай
#37

movis написа:Здравейте от ново!

Доста ромове излизат но никой не казва нищо за BUG LISTA.

Как са тези ромове от към бъгове чета доста смущаващи бъгове има все още.

Но незнам след ъпдейтите на тези модифицирани ромове бъговете оправени ли са или все още съществуват.

Нека който е опитал да каже?

П.С. За сега съм със стоковия ъпдейт 2.3.3 и всичко баца на махх и не ми се ще да се дразня с (ром пален с бъгове) :/
Това са бъговете в Sence 3.0 за сега :
1. Микрофона работи само при разговор не и при гласови команди.
2. При набиране или звънене на абонат снимката и номера са изместени леко в дясно.
3. При набиране номера излиза като xxx-xx-xxx а не xxxxxxxx.
4. Mail widget не работи.
5. Във weather app (not widget) и "now" и "5 days" иконите са леко орязани.
6. При grid screen сепаратор линията не е на правилното място.
7. В notification bar при Quick Settings wi-fi, bt, gps ги показва "%1$s,%2$s" .
8. Музикалния плеър и вертикалния widget на people е малко по голям.
Всичко друго си е ОК.

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#38

@movis Ако искаш хубав РОМ с Андроид 2.3.3, Сенс 2.1 и без бъгове си слагай RCMix HD v5.9.7 (ако го намериш де Big Grin )

Intel Core i5-4690K | Asus Maximus VII Hero Z97 | EVGA GTX 780 SC ACX 3GB | Corsair Vengeance Pro 8GB
WD 1TB | Crucial MX100 256GB SSD | Corsair RM750 | NZXT H440 | Windows 8.1 Pro
Цитирай
#39

Аз мога да препоръчам Android Revolution HD 5.1.3 - всичко му е ок, няма забележки.

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай
#40

pwf написа:Аз мога да препоръчам Android Revolution HD 5.1.3 - всичко му е ок, няма забележки.
Пробвал ли си на RCMix ром до сега? Revolution аз отдавна го смених Wink До тази сутрин бях с RCMix 6.1.0.1 който работи много добре но Sense 3.0 си е предизвикателствоSmile Пробвал съм почти всичко до сега от RCMix и Revolution но на мен лично RCMix по ми допада Smile

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#41

Не съм, но ми идва малко шарен, а и последната версия (последно проверявах сутринта) нямаше къстъм кернел.

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай
#42

pwf написа:Не съм, но ми идва малко шарен, а и последната версия (последно проверявах сутринта) нямаше къстъм кернел.
За Sense 3.0 е рано още. Работи май някакъв кернел на м-диджей ама не съм обърнал внимание. Тоя пич capychimp от RCMix Team явно се е съсредоточил върху новия проект защото старите линкове ги няма.

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#43

Впечатления от батерията ? С последната версия(АРХД) + setCPU ми изкара 3 пълни дни от сутринта на 4ти до вечерта на 6ти с умерена консумация - 30-40 мин разговори дневно, някой друг смс, в 1 от дните ползвах ~ 40 мин навигация + 3g, по 5-6 пълни синхронизации през мобилния и-нет и малко браузване, което по мое мнение е просто уникално за 1250 mAh и 4,3" екран.

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай
#44

pwf написа:Впечатления от батерията ? С последната версия(АРХД) + setCPU ми изкара 3 пълни дни от сутринта на 4ти до вечерта на 6ти с умерена консумация - 30-40 мин разговори дневно, някой друг смс, в 1 от дните ползвах ~ 40 мин навигация + 3g, по 5-6 пълни синхронизации през мобилния и-нет и малко браузване, което по мое мнение е просто уникално за 1250 mAh и 4,3" екран.
На стендбай консумацията е 3-5мА. Аз за батерия не мога да говоря защото му взимам акъла със интернет и скайп в 3g мобилните мрежи. Ако се интересуваш колко изкарва батерията при нонстоп интернет и скайп в 3g мрежа да знаеш че е не повече от 4-5 часа с какъвто и да си ром Wink

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#45

Ясно е. То за 7-8 часа само дисплея да е включен, ще ти изяде цялата батерия.

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай
#46

pwf написа:Ясно е. То за 7-8 часа само дисплея да е включен, ще ти изяде цялата батерия.
Има и работещ къстъм кернел от м-диджей. Сложих го да видя как се държи с него и бих казал че е мноого добре.

п.п.
За съжаление работи много добре но не и от към батерия (10-30мА) Sad

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#47

Здравейте за сега не съм слагал модифициран ром защото тези бъгове ме дразнят. :/

Следя ги ромовете и в други форуми но не съм слагал до сега друг.
Ще изчакам още малко за да бъдат изчистени бъговете и тогава изкъм да сложа моднат ром 2.3.3 +сенс 3.

Един въпрос имам:Сега след офицялния ъпдейт 2.3.3 има ли промяна по начина от 1-ва страница или
всичко си остава така пак ( даунгрейд 1.32 и т.н)

П.П. Благодаря ви за отзивите( batNIKI,DesireHD-_-Pain,pwf).

Samsung galaxy S4 mini GT-I9195 & Samsung Galaxy Note GT-N7000 & HTC Desire HD A9191
Цитирай
#48

pwf написа:Аз за DHD брикнато по време на руутване, S-Off (необходимо за флашване на къстъм ром) или ENG S-Off (за смяна на радиото) не съм чул. Иначе имаше тема за брикнато DHD на 1 колега, но това се е случило по време на съвсем различен процес. Нищо общо с руутването таа..руутвай смело е моя съвет.
Най опасно при руут е качването на engineering hboot. В този момент обърка ли се нещо телефона работи до ресет. След това тотално умира. За това хората съветват да се гледа внимателно в MD5 sums. За повече инфо по въпроса: http://forum.xda-developers.com/showthre...46&page=14

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#49

movis написа:Един въпрос имам:Сега след офицялния ъпдейт 2.3.3 има ли промяна по начина от 1-ва страница или
всичко си остава така пак ( даунгрейд 1.32 и т.н)

И аз имам същото питане, защото май се убедих че ще се чувствам по-добре с къстъм РОМ, очаквам Вашите отговори Smile

ПП: Предварително благодаря!

HTC Desire HD -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 5 -> unRooted Samsung Galaxy Note 3 N9005
Цитирай
#50

Начина е същия. Даунгрейд до 1.32

Main : Nexus 6, Backup : HTC One X
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)