Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да root-нем HTC DESIRE HD
#76

Как да downgrde-нем Dessire HD от 2.2 или 2.3 до 1.32 -работещ метод
/За тия на които им е изписвало грешка от предните опити, най-добре изключете телефона, извадете батерията за минута , сложете я и стартирайте./
1.Качвате на картата зипа на рома- PD98IMG без да го разархивирате и да НЕ е в папка. Да е в главната директория на картата!
2.Избирате в опциите на телефона, USB debuging да е чекнато!!! -меню/настройки/приложения/разработка/USB
Забранете и изгасването на дисплея.
3.В локален диск C: трябва да имате разархивирана Downgrade V1.2 , а НЕ V2... !!!, Правилната и пълна версия - https://rapidshare.com/files/3374236898/Downgrade.rar .
Свържете телефона с USB кабела и изберете само зареждане!
Стартирате от телефона програмката Gingerbreak, ако я нямате свалете от https://rapidshare.com/files/3278914033/...-v1.20.apk , избирате рут и ок на всички съобщения за грешки. Не им обръщайте внимание, само OK! Накрая ще изпише пак грешка, но давате пак ок и не пипате нищо повече в телефона. Оставете го така със стартирната програма.

Отваряте в компютъра конзола - start/run и пишете в полето cmd. В отворената конзола въвеждате следните команди, като след всяка -enter
cd \downgrade
adb push misc_version /data/local/tmp
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
adb shell

Като се появи $ пишете:
$ su - След като въведете su телефона ще поиска супер юзер и избираме Yes !
# - ще получите потвърждението за временен рут.
После пишете:

cd /data/local/tmp
./misc_version -s 1.31.405.6

Рестарт и като угаснат бутоните на телефона веднага натискате volume down за да влезете в буутлоудъра
После чакате докато се зареди рома PD98IMG . Става бавничко. Като се зареди ще ви предложи да заредите от него или не. Избирате yes с бутона volume UP.
Не РЕСТАРТИРАЙТЕ Когато приключи всичко телефонът ще се стартира сам!!!
Вече имате Downgrade до версия 1,32.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
Аксесоари
#77

Като въведа su и ми отговаря permission denied Cry

HTC Desire HD -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 5 -> unRooted Samsung Galaxy Note 3 N9005
Цитирай
#78

Ами нещо не правиш както трябва. Като стартираш Gingerbreak и чакаш докато не изкара последното съобщение. На всички даваш ок. Като си свърши работата не я спираш. Трябва да е отворена програмата и после пишеш командите в компютъра.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#79

Колко време работи Gingerbreak?
При мен 3-4 мин. и нищо не ме е питала още! Май зацикли нещо!

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#80

Преди да пуснеш програмата, телефона трябва да е свързан с кабела към компютъра на зареждане и да е чекнато USB debuging.. Ако не си успял рестартирай и пак

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#81

iuly_vn написа:Ако не си успял рестартирай и пак
Няколко пъти! :capitulation:

Аколко време горе - долу работи джинджера?
Сега ми се ресетна телефона и иска да докладвам за неочакван рестарт, както си "работеше" програмата де.

Межу другото като стартирам програмата няколко пъти ме уведомява , че е безопасно да извадя SD картата ???

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#82

Ами около 3-5 минути. Съмнява ме че след неуспешния опит със стария метод се е скапало нещо по софтуера на тел. Ако програмата зацикля или ти рестартира тела, то направи един factory gata ресет от менюто на телефона. Тогава вече трябва да стане. Това за картата не му обръщай внимание. Тя самата програма я деактивира за да направи темп рута.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#83

Kaloyanski написа:Като въведа su и ми отговаря permission denied Cry
Като въведеш su трябва веднага да натиснеш allow на появилото се съобщение на телефона. Ако не се те попита, значи нямаш темп рут и след рестарт опитай пак като следваш написаното точно. Няма как да не стане.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#84

ПРОБИХ!!!!!
1. Фактори ресет
2. Свързах в "само заредане" и с пуснат "дебуг..."
3. Команден ред:
Код:
adb push misc_version /data/local/tmp
adb push GingerBreak /data/local/tmp
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/GingerBreak
adb shell
./data/local/tmp/GingerBreak

без инсталация на програми т.н/

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#85

viki72 написа:ПРОБИХ!!!!!
1. Фактори ресет
2. Свързах в "само заредане" и с пуснат "дебуг..."
3. Команден ред:
Код:
adb push misc_version /data/local/tmp
adb push GingerBreak /data/local/tmp
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/GingerBreak
adb shell
./data/local/tmp/GingerBreak

без инсталация на програми т.н/

И аз успях след фактори ресет Smile

-edit-

Вече съм с Android Revolution HD 5.17 Smile) Благодаря за обясненията.

HTC Desire HD -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 5 -> unRooted Samsung Galaxy Note 3 N9005
Цитирай
#86

Kaloyanski написа:
viki72 написа:ПРОБИХ!!!!!
1. Фактори ресет
2. Свързах в "само заредане" и с пуснат "дебуг..."
3. Команден ред:
Код:
adb push misc_version /data/local/tmp
adb push GingerBreak /data/local/tmp
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/GingerBreak
adb shell
./data/local/tmp/GingerBreak

без инсталация на програми т.н/

И аз успях след фактори ресет Smile

-edit-

Вече съм с Android Revolution HD 5.17 Smile) Благодаря за обясненията.
Желателно е да смениш и радиото със 12.54.60.25_26.09.04.11_M2

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#87

batNIKI написа:Желателно е да смениш и радиото със 12.54.60.25_26.09.04.11_M2

Знам, но се уплаших, защото не ми отговаря md5 checksum-а Sad

HTC Desire HD -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 5 -> unRooted Samsung Galaxy Note 3 N9005
Цитирай
#88

Kaloyanski написа:
batNIKI написа:Желателно е да смениш и радиото със 12.54.60.25_26.09.04.11_M2

Знам, но се уплаших, защото не ми отговаря md5 checksum-а Sad
Като го рестартираш в буутлоудер отгоре пише ли ти ENG S-OFF? Ако пише, с fastboot му качваш радиото. Ако не, трябва да качиш eng hboot и след това с fastboot качваш радиото.

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#89

Господи, успях след няколкоседмични мъки Big Grin Доунгрейднах. Сега ще рутна и ще помоля някой да разясни как се слага къстъм рум. Благодаря предварително Smile
Цитирай
#90

svetlana_blond написа:Господи, успях след няколкоседмични мъки Big Grin Доунгрейднах. Сега ще рутна и ще помоля някой да разясни как се слага къстъм рум. Благодаря предварително Smile

След даунгрейда правиш ENG S-OFF, както е описано тук;

След ENG S-OFF следва RADIO S-OFF, както е описано тук;

След това теглиш ROM MANAGER и през него инсталирасх ClockworkMod Recovery 3.0.2.6

Качваш си избрания ром на картата памет в zip формат и рестартираш през CMR в recovery mode. След това от менюто избираш install zip from sdcard и навигираш докато стигнеш до качения файл.

Това направих аз в общи линии...ако има нужда, нека другите участници във форума да допълнят стъпките Smile

Успех!

HTC Desire HD -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 5 -> unRooted Samsung Galaxy Note 3 N9005
Цитирай
#91

Kaloyanski написа:
svetlana_blond написа:Господи, успях след няколкоседмични мъки Big Grin Доунгрейднах. Сега ще рутна и ще помоля някой да разясни как се слага къстъм рум. Благодаря предварително Smile

След даунгрейда правиш ENG S-OFF, както е описано тук;

След ENG S-OFF следва RADIO S-OFF, както е описано тук;

След това теглиш ROM MANAGER и през него инсталирасх ClockworkMod Recovery 3.0.2.6

Качваш си избрания ром на картата памет в zip формат и рестартираш през CMR в recovery mode. След това от менюто избираш install zip from sdcard и навигираш докато стигнеш до качения файл.

Това направих аз в общи линии...ако има нужда, нека другите участници във форума да допълнят стъпките Smile

Успех!
Приятелче, а какво е (ClockworkMod Recovry 3.0.2.6)? Програма ли е? Имам иначе инсталиран Rom MEnager и четох във форума че ставало някаква беля с ClockworkMod Recovry, вярно ли е това?
Цитирай
#92

svetlana_blond написа:
Kaloyanski написа:
svetlana_blond написа:Господи, успях след няколкоседмични мъки Big Grin Доунгрейднах. Сега ще рутна и ще помоля някой да разясни как се слага къстъм рум. Благодаря предварително Smile

След даунгрейда правиш ENG S-OFF, както е описано тук;

След ENG S-OFF следва RADIO S-OFF, както е описано тук;

След това теглиш ROM MANAGER и през него инсталирасх ClockworkMod Recovery 3.0.2.6

Качваш си избрания ром на картата памет в zip формат и рестартираш през CMR в recovery mode. След това от менюто избираш install zip from sdcard и навигираш докато стигнеш до качения файл.

Това направих аз в общи линии...ако има нужда, нека другите участници във форума да допълнят стъпките Smile

Успех!
Приятелче, а какво е (ClockworkMod Recovry 3.0.2.6)? Програма ли е? Имам иначе инсталиран Rom MEnager и четох във форума че ставало някаква беля с ClockworkMod Recovry, вярно ли е това?
Беля става само с ext4 форматиране през ром мениджъра и то преди 3.0.2.6 ако не се лъжа. През ром мениджъра е по лесно да си качиш рековърито инак трябва през фастбуут да го качваш.
Ооопс забравих, първо Radio S-OFF след това ENG S-OFF направи.

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#93

Подобен е начина но си има метод точно за твоя телефон. Ако правиш описаното за DHD няма да имаш успех, а и може да скапеш нещо.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#94

Питах щото са много сходни двата модела. Ето на който му трябва да си root-не Зет-а.
http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?ti...Z:_Rooting

hTC Desire Z > hTC 7 Mozart > hTC EVO 3D > hTC ONE Silver
Цитирай
#95

А аз не разбирам защо се прави този РУУТ за да се мине от андроид 1.7 и т.н. към 2. и прочие революшън. Затова ли е всичко или наистина не разбирам, някой ще ми обяснили по - подробно! Благодаря предварително
аз съм с 2.3.3 скоро ми се ъбдейтна сам
Цитирай
#96

до тук добре,даунгрейднах и стигнах до момента във ,който трябва да инсталирам Visionary-то и ми дава един и същи ерор след 1000 опита и той е : There is a problem parsing the package! някой да се е сблъсквал със подобен проблем?

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#97

Как се опитваш да инсталираш Visionary-то?
Ако е от маркета, зарежи и свали *.apk файла.
Качи си го на SD-то и от там с някой файлов мениджър намери и инсталирай.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#98

изтеглих го от няколко места из нета...имах проблем със официалният даунлоад,теглеше ми малко под 0,5мб и до там,а реално излезе,че е над 1 мб....инсталвам го от СД картата със експлорер изтеглен от маркета,даже изтеглих два,но така и не пробих :mad: в крайна сметка изтеглих официалният рилийз за 2.3 и го хвърлих върху жалките си опити за руутване и мисля да почета още малко.....не ми изглежда никак трудно(даже е по лесно от джейлването на бишвата ми 4-ка) но за жалост,не намирам още начина Smile трябва да се се запозная и още по основно със смяната на това радио и да стигна до къстъм ромовете,тъй като искам да видя що за чудо е сенс 3.0 и колко ще се подобри батерията със един от мен вече избраните ромове Smile

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#99

Не се надявай много за сенс 3. Още си е маса бъгав. И както пише seo в темата за рома си, ще бъде още доста време такъв.

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

здр. колеги. Rock
Нов съм във форума.
имам DHD и взех че го ъбгрейднах до 2.3.3 Confusedtupid: Confusedtupid: и после реших да го рутна ахаааааааа да се рутне ама не, опитах абсолютно всичко и от всякъде, :mad: не става и не става Sad , по-едно време ми идваше да го ударя в земята и да сложа край на мъченията си.
Търсих и по-други форуми обаче все на камък и от XDA-developers пробвах всичко и пак не иска да се рутне!
Тук ми е единствената надежда за малко помощ. :capitulation:
поздрави.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)