Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CWM Recovery нa Huawei Vision U8850 (в 7ми пост са инструкциите)
#26

maev написа:Аз след като пробвах ЦМ10 минах на MIUIv5 за кратко .. и направо се родих с АОКР 4.1.2 Smile
Само не мога да намеря инфо дали ми трябва да сложа и тия фиксове, които се мятат на ЦМ ,защото някои се оплакват от вградения към рома кернел, а други - от тоя фикснатия на Danile71. Някой да има инфо?

Здравей,как се държи с АОКР 4.1.2

HUAWEI P9 
Цитирай
Аксесоари
#27

maev написа:Аз след като пробвах ЦМ10 минах на MIUIv5 за кратко .. и направо се родих с АОКР 4.1.2 Smile
Само не мога да намеря инфо дали ми трябва да сложа и тия фиксове, които се мятат на ЦМ ,защото някои се оплакват от вградения към рома кернел, а други - от тоя фикснатия на Danile71. Някой да има инфо?
Ако за самия ром има фиксове ги слагай, спомням си че има фиксове за енергийноста.


Аз имам друг въпрос с CWM recovery на китайския ром. Примерно искам да щракна на ребоот, пробвах от всички бутони и не става ... аз ли съм идиота незнам :Д

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#28

smileyy написа:Някой по-зaпознaт дa ми рaзясни кaк дa се опрaвя?
Накратко - лети, този телефон по-лек софт нее имал. Батерията кара по-малко (евнтуално ще кача скрийншот от батери стата).


Може би след гореспоменатият фикс ще се оправи, но линкът е изтекъл във 4пда ..

И само за рикавърито - работи , само че трябва да "позволиш" back бутона. Става с последователно цъкване на къщичката и менюто няколко пъти, лупата е избор, volume e за нагоре-надолу, back си е назад. Дано съм помогнал.

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#29

maev написа:
smileyy написа:Някой по-зaпознaт дa ми рaзясни кaк дa се опрaвя?
Накратко - лети, този телефон по-лек софт нее имал. Батерията кара по-малко (евнтуално ще кача скрийншот от батери стата).


Може би след гореспоменатият фикс ще се оправи, но линкът е изтекъл във 4пда ..

И само за рикавърито - работи , само че трябва да "позволиш" back бутона. Става с последователно цъкване на къщичката и менюто няколко пъти, лупата е избор, volume e за нагоре-надолу, back си е назад. Дано съм помогнал.
Кой ром сложи АОКРv2 ili v1 .

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#30

Kолеги как да си изкарам телефона от буутлуп Confusedtupid: Confusedtupid: Confusedtupid: :wall: :wall: :wall:

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#31

Чакаш да падне батерията.Зареждаш малко батерията -15на минути и влизаш в рековерито ама от първия път,че иначе трябва да чакаш пак да падне батерията.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#32

smileyy написа:Kолеги как да си изкарам телефона от буутлуп Confusedtupid: Confusedtupid: Confusedtupid: :wall: :wall: :wall:

има и друг начин,като отвориш капачето до карта памет има една дупчица бъркаш с игла и тел. гасне и веднага го почукваш в дланта си.При мен стана това е от руския форум!

HUAWEI P9 
Цитирай
#33

maev написа:
smileyy написа:Някой по-зaпознaт дa ми рaзясни кaк дa се опрaвя?
Накратко - лети, този телефон по-лек софт нее имал. Батерията кара по-малко (евнтуално ще кача скрийншот от батери стата).


Може би след гореспоменатият фикс ще се оправи, но линкът е изтекъл във 4пда ..

И само за рикавърито - работи , само че трябва да "позволиш" back бутона. Става с последователно цъкване на къщичката и менюто няколко пъти, лупата е избор, volume e за нагоре-надолу, back си е назад. Дано съм помогнал.

и аз го пробвах този роп 4.1.2 много лек и много свободна рам памет,но не работи камера-видео и светлинния сензор,батериата изкара към 12ч. за сметка на JBv3+ligth_fix ми издържа цели 30ч.

HUAWEI P9 
Цитирай
#34

Това е фикс за намаляване на енергопотреблението на AOKPv2 и JBv3

http://www.4shared.com/zip/0c_1G0Pn/41x_test.html

HUAWEI P9 
Цитирай
#35

Мерси за фикса, сега правя бекъп и слагам. С АОКП2 съм , едно не съм го пробвал. Мисля, че днес се ресна докато се зареждаше, защото имам изкаран уиджет за музиката и след рес ми седи на "choose playlist" , така че може би (не съм на 100% сигурен) дава рестарти.

Edit: Няма да слагам пач-а , защото гледам си е ядро, а аз съм доволен от това. Работи мегамазно на 1209MHz max, и не ми се рискува с нещо бъгаво.

Хора, моля ви , споделете с какви настройки на процесора сте. Не го ползвам за игри и съм на 1209 мах, 368 минимум, гавернър-а ми е "ондеманд" . Android

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#36

maev написа:Мерси за фикса, сега правя бекъп и слагам. С АОКП2 съм , едно не съм го пробвал. Мисля, че днес се ресна докато се зареждаше, защото имам изкаран уиджет за музиката и след рес ми седи на "choose playlist" , така че може би (не съм на 100% сигурен) дава рестарти.

Edit: Няма да слагам пач-а , защото гледам си е ядро, а аз съм доволен от това. Работи мегамазно на 1209MHz max, и не ми се рискува с нещо бъгаво.

Хора, моля ви , споделете с какви настройки на процесора сте. Не го ползвам за игри и съм на 1209 мах, 368 минимум, гавернър-а ми е "ондеманд" . Android

колега,кое не работи на тоз Ром защото аз като го слагах не записва видео и рестарти имаше.Иначе процесора го слагаш на1520Mhz SMARTASSV2

HUAWEI P9 
Цитирай
#37

Smartass v2 ми е бавен някак, бавно минава към по-високите честоти. Всичко си работи , сега погледнах камерата. Имам само един рестарт за десетина дни. "Време от включване на системата 135 часа" , не го ресвам почти никога и е стабилен. По-стабилен от ЦМ10, project butter работи също. Музиката е по-чиста и силна.

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#38

maev написа:Smartass v2 ми е бавен някак, бавно минава към по-високите честоти. Всичко си работи , сега погледнах камерата. Имам само един рестарт за десетина дни. "Време от включване на системата 135 часа" , не го ресвам почти никога и е стабилен. По-стабилен от ЦМ10, project butter работи също. Музиката е по-чиста и силна.

А wifi как е,при мен иконата е бяла,но сложих един фикс и сега показва нормално.Батериата вече 12ч. и е на 40%

HUAWEI P9 
Цитирай
#39

Мисля да сложа пача за намалчване на енергопотреблението!

HUAWEI P9 
Цитирай
#40

tsetsi20 написа:
maev написа:Smartass v2 ми е бавен някак, бавно минава към по-високите честоти. Всичко си работи , сега погледнах камерата. Имам само един рестарт за десетина дни. "Време от включване на системата 135 часа" , не го ресвам почти никога и е стабилен. По-стабилен от ЦМ10, project butter работи също. Музиката е по-чиста и силна.

А wifi как е,при мен иконата е бяла,но сложих един фикс и сега показва нормално.Батериата вече 12ч. и е на 40%


При мен също е бяла, но не мисля че ми пречи на работата. Сега ще сложа фиксовете, пък дано стане още по-добре.

Edit: Първо с тоя фикс за батерията телефонът е доста лагав.. не ми допадна и мисля да си стоя с този проблем с батерията.
Второ фиксът за wifi определено скапа работата на безжичния нет, започна да се свързва за минута след като е пуснат самия нет.

Забележка: Настройките на процесора в момента са ми min. 24MHz, 1401MHz max, governor SmartassV2 и вече мисля повече да не го ръчкам. :listen:

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#41

maev написа:
tsetsi20 написа:
maev написа:Smartass v2 ми е бавен някак, бавно минава към по-високите честоти. Всичко си работи , сега погледнах камерата. Имам само един рестарт за десетина дни. "Време от включване на системата 135 часа" , не го ресвам почти никога и е стабилен. По-стабилен от ЦМ10, project butter работи също. Музиката е по-чиста и силна.

А wifi как е,при мен иконата е бяла,но сложих един фикс и сега показва нормално.Батериата вече 12ч. и е на 40%


При мен също е бяла, но не мисля че ми пречи на работата. Сега ще сложа фиксовете, пък дано стане още по-добре.

Edit: Първо с тоя фикс за батерията телефонът е доста лагав.. не ми допадна и мисля да си стоя с този проблем с батерията.
Второ фиксът за wifi определено скапа работата на безжичния нет, започна да се свързва за минута след като е пуснат самия нет.

Забележка: Настройките на процесора в момента са ми min. 24MHz, 1401MHz max, governor SmartassV2 и вече мисля повече да не го ръчкам. :listen:
Сложих v2. Стабилка е има си бъговете, но не може без тях Smile Искам да попитам с каквъв плеър сте, защото сложих гугъл плей, но еквалайзера се включва и изключва когато си иска?

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#42

maev написа:
tsetsi20 написа:
maev написа:Smartass v2 ми е бавен някак, бавно минава към по-високите честоти. Всичко си работи , сега погледнах камерата. Имам само един рестарт за десетина дни. "Време от включване на системата 135 часа" , не го ресвам почти никога и е стабилен. По-стабилен от ЦМ10, project butter работи също. Музиката е по-чиста и силна.

А wifi как е,при мен иконата е бяла,но сложих един фикс и сега показва нормално.Батериата вече 12ч. и е на 40%


При мен също е бяла, но не мисля че ми пречи на работата. Сега ще сложа фиксовете, пък дано стане още по-добре.

Edit: Първо с тоя фикс за батерията телефонът е доста лагав.. не ми допадна и мисля да си стоя с този проблем с батерията.
Второ фиксът за wifi определено скапа работата на безжичния нет, започна да се свързва за минута след като е пуснат самия нет.

Забележка: Настройките на процесора в момента са ми min. 24MHz, 1401MHz max, governor SmartassV2 и вече мисля повече да не го ръчкам. :listen:

наистина,фикса не е добър батерия същата и лъгав.

HUAWEI P9 
Цитирай
#43

За плейър ползвам кракнато PlayerPro , взето от Blackmart. Имам апк , но само на лични , че форумът има проблеми, заради кракнатите програмки. Музиката е екстра, басове има доста силни, а знаем че този апарат е тотално лайно за музика. Друго не се сещам, ако има нещо - питайте. Smile :cheers:

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#44

maev написа:За плейър ползвам кракнато PlayerPro , взето от Blackmart. Имам апк , но само на лични , че форумът има проблеми, заради кракнатите програмки. Музиката е екстра, басове има доста силни, а знаем че този апарат е тотално лайно за музика. Друго не се сещам, ако има нещо - питайте. Smile :cheers:
Прати го на лично, ако може Smile

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#45

Аз съм с 4.1.2 AOKPv1 .Изкарах месец-два с него,но батерията ми пада за половин ден и сега смятам да го махам.Някакви препоръки?4.1.1 освен да слагам или Jelly Bean v3

PP:Кажете коя версия поддържа OTG кабел?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#46

OTG поддържа китайската с един от кернелите, за други не знам. Все някоя има , но доколко работи и колко е използваем не се знае. После може да пробвам с флашка и мишка и ще напиша какво е станало. Smile

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#47

А кой точно,можеш ли да погледнеш,че нещо не виждам китайския да има избор на кърнели.Пробвах с флашка,но ми изписва че няма драйвери.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#48

Не ми отваря 4пда. Значи в спойлера с "ядра/фикси" беше, "ядро за китайском прошивке" , с "разгон" до 1.9. Минус на ядрото е , че не поддържа слушалки.

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#49

Китайския има два линка в поста,кой от двата трябва да сваля? Android 2.3.7 (kernel 2.6.35.7 + CWM Recovery ver. 5.0.2.8 + Root) - Chaina Channel или Китайская прошивка для прошивки через CWM ZIP архивом.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#50

Приятели имам huawei 8850 направих upgrade с руския rom + CWM след това по инструкцията направих там за Jelly Bean custom rom-a и след като завърши инсталацията, като дадох опция reboot device телефонът застина на логото си huawei и повече не пожела да тръгне. Какво ли не опитвах, никакви команди от бутоните не възприема (power и +- wolume Има) И моля помогнете как да си върна оригиналния софтуер и да си съживя телефона. Sad, много моля помогнете.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)