Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лек проблем с повикванията
#1

Здравейте. Днес ми се случи нещо малко странно...2-3 пъти ми пристигаха смс-и за хора които са ме търсили преди 2-3 минути....как да е, обаждам им се, казват ми че им казвало че съм извън обхват или с изключен телефон...позачудих се, взех да гледам настройките, помня че имаше една за движение, дето май влияеше...но тя ми е изключена, както и да е, изключих всички за движение, и взех да експериментирам като си звъня... и стигнах до извода, че когато телефона е с екрана нагоре, няма никакви проблеми, звъни си винаги, без значение дали е току що оставен, заспал екран и прочие...но...когато го изключва от бутона (заспиване на екрана)....и го сложа с екрана надолу...и нямам звънене, дава наистина че съм изключен или извън обхват...обърна ли го, до минута пристига смс-а...пробвах да го оставя надолу с екрана без да изключвам дисплея...и звънна.....но след минута когато вече беше заспал, пак извън обхват....някакви идеи на какво може да се дължи и евентуално как да се оправи...това ми се случва днес, до вчера го нямаше
Цитирай
Аксесоари
#2

Това с обръщането на телефона е за подтискане на звъненето, а не за ограничаване на входящите повиквания, нещо друго се случва, съвпадение е.

Телефона ти докато стои така оставен прави ли някаква връзка с интернет?
Пуснал ли си нещо изискващо връзка?

Следващия въпрос е кой е оператора?

Ако е Vivatel или Globul, изключи си канала за данни от оператора за малко, интернета, и направи пак няколко теста.
Ако всичко е наред и при изключен интернет си "в обхват", аз или някой колега ще ти напише какъв е проблема.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#3

ами да, и аз знам че е за звънене и звукове по принцип, ама знам ли..все пак го изключих...то по принцип и самата опция на движение беше изключена, там ползвах само вибрирането при повдигане... телефона като си седи използва само безжична мрежа, мобилните данни за изключени по принцип.....снощи ги пуснах за малко....може и това да е съвпадение, не знам...като цяло сигурно има приложения които работят на заден фон и изискват връзка, примерно вайбър, на фейсбук месинджъра....разните му проверки за актуализации.....въпроса е че проблема го прави само когато е с изключен екран и поставен с него надолу....оператора е мобилтел....реално обхвата си го показва пълен само докато вдигна телефона и светна дисплея...едва ли е това, просто по някакъв начин подтиска повикването, или де да знам как да се изразя...сега ще пробвам да спра всичко и пак да позвъня в различните вариации
Цитирай
#4

Щом е Mtel проблема е друг, а не този който предполагах. При Mtel няма смисъл да изключваш канала за данни, ставаше дума за Vivacom и Globul. При тях, при 2G връзка, канала за данни е с приоритет пред voice канала и затова се получават такива недоразумения понякога. Но доколкото знам, при Mtel е както трябва да е, voice пред data.
Нека и други колеги да напишат мнение, аз лично нямам идея какво се случва.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#5

е, аз все пак пробвах, изключих и безжичната мрежа, и всякакъв нет...но не става, сложа ли го с екрана надолу, и след 15-20 секунди като звънна, няма...казва ми че е изключен или извън обхват...
Цитирай
#6

Явно проблема не е и от сензора за близост, или поне така си мисля, сега опитах да го покрия с нещо, когато екрана е нагоре, и си звъни...
Цитирай
#7

и аз съм на м-тел и при мен подобен проблем се получава, защото губя сигнал. Или е много слаб, или изчезва за секунди. Незнам дали правят нещо по клетките си, но имах един wave - до ремонт стигнах заради сигнала на мтелци - целия телефон заби и ни на пред ни назад. На минито виждам при инфото за батерията кога е губен сигнала - има си прекъсвания.
Цитирай
#8

Ясно, ама при мен сигнала си го има, пълен обхват показва, пък и това се получава само в една определена ситуация, при всички други телефона си звъни.....направо не знам и аз какви варианти да мисля...представа нямам от какво може да е и какво може да му влияе, и въобще какво точно значение ще имам как е оставен телефона..дали на екран или гръб...още повече антената му нали е в задната част...
Цитирай
#9

Колега, пробва ли с рестарт на телефончето с вадене за известно време на батерията? Ако не е тайна от къде го купи?

SGS IV Black Mist stock
Цитирай
#10

Аии рестартирах го да, батерия не съм вадил, иначе е купен от Мтел
Цитирай
#11

Аз бих ти препоръчал да им демонстрираш проблема и да им го оставиш за отстраняване.

Преди това, просто за всеки случай, запази си всички важни неща от него, и му направи един factory reset, има такава възможност в менюто.
Ако си тествал различни настройки, знае ли човек какво може да се бъгнало.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#12

ми да, най вероятно ще го пробвам този фактори ресет, за съжаление ще поизгубя доста програми и настройки, ама пак ще ги качвам, няма как...иначе, като настройки, почти не съм си играл с нищо...в смисъл, до вчера си нямаше проблеми...единствено снощи дето на една автобусна спирка пуснах за момент мобилните данни, за да опитам да синхронизирам контактите на вайбъра (че и там ми прави някакъв проблем след ъпгрейда вчера, и за това съм писал в една тема тук)....и това беше, и днес почна с тия номера....но дали едното е свързано с другото не знам...
Цитирай
#13

mvk това не е повреда. Това е „екстра„ на телефона. Намери в страницата на Samsung книжката за модела на български и ще прочетеш за тази „екстра„

Samsung Galaxy S24 plus
Цитирай
#14

А каква е тази "екстра"?
При мен, когато е заспал или изгасен от бутона отстрани, без мобилен нет, си звъни без проблем , без значие на коя страна е обърнат.
Цитирай
#15

да, и мен ми стана интересно, каква е тая екстра, 2 пъти съм го чел цялото ръководство за модела, 114 страници е....кажи по конкретно за какво става дума, то е ясно, че не мога всичко да помня...но...не може и без да съм барал нищо да прави квото си иска нали Wink... а между дургото, в момента ис звъни и надолу сложен с екрана....нямам обяснение...откакто последно писах, бях навън, сега се прибирам, и специално го сложих както преди обяд да седи, и 2-3 пъти пробвах...звъни си...а обясни ми сега тия екстри....

и нещо друго, бях писал в друга тема за вайбъра, и проблемите ми с него...не знам далидвете неща имат нещо общо, едва ли но....вчера ми дойде нотификация че имало нова версия, как да е, викам добре...ще се ъпдейтна...цъкам на актуализация, то ме препраща в плей стора....само че там имаше 2 бутона само, деинсталиране и отваряне....деинсталирах, сложих новата версия, влязох си в приложението, давам си му нормално продължи, после достъп до контактите, после въведох номера си...и дотам, почва да синхронизира и излиза съобщение че не е станало пълно...и един бурон да опитам пак...е оттогава съм опитал поне 20 пъти и нищо..писах им тикет на разработчиците....вариантите им бяха...дали съм го синхронизирал на заден режим или било отворено приложението...направих им едно клипче с другия тел какво правя, и им го пратих..после ми пишат да съм излезел и пак да съм влезел, и да съм опитал...казах им че това съм го правил вече поне 10 пъти, заедно с деинсталиране и инсталиране наново, рестартиране на телефона и прочие...и нищо не става....е, някой тук срещал ли е проблеми с тая версия отпреди 2-3 дена...
Цитирай
#16

bay_vlado написа:mvk това не е повреда. Това е „екстра„ на телефона. Намери в страницата на Samsung книжката за модела на български и ще прочетеш за тази „екстра„
Бай Владо, ти сигурен ли си, че си разбрал точно за какво става дума в ръководството?
Не съм чувал досега телефон да има "екстра" да се "отписва" от мрежата когато е обърнат и с изключен дисплей.

Ето ТУК ръководството, ще се радвам да посочиш на коя страница се разглежда тази "екстра".

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#17

mvk и Malone тази „екстра„ е пише на 29 стр. от ръководството. Или влезте в приложения - настройки - движение - завъртете за да заглушите/паузирате и махни чавката !

Samsung Galaxy S24 plus
Цитирай
#18

мен тая опция ми е ясна, и никога не ми е била включена...а и тя е за да заглушиш телефона да не звъни, или да му спреш музиката ако слушаш, а не да казва на хората, че телефона е изключен или извън обхват като те търсят....както и да е, както казах снощи звънеше, днес пак си звъни, не мога да разбера вече кво става....
Цитирай
#19

bay_vlado написа:mvk и Malone тази „екстра„ е пише на 29 стр. от ръководството. Или влезте в приложения - настройки - движение - завъртете за да заглушите/паузирате и махни чавката !
Чудя се защо някои хора си купуват смартфони след като дори не могат да четат и да разбират написаното.
Кое да заглуши или паузира?! Ти въобще прочете ли какъв е проблема на mvk преди да даваш менторски съвети?

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#20

Здравейте, аз пък имам друг проблем. Докато говоря с някой и друг ми звани, не получавам нито сигнал от телефона че ми званят, нито пък смс че ме търсил някой. Това е много гадно. После хората ми казват че много съм говорил и им е давало заето.
Има ли начин това да се оправи? Телефона е взет от хенди (белия), откключен е и съм на виваком, ползвам само 2г мрежата им и никога не съм пускал данните. Бях с Android 4.1.1 минах на 4.1.2 с рут и после на чист 4.1.2 но проблема не се махна при нито един от ромовете.

SAMSUNG GALAXY SIII mini > HUAWEI ASCEND P7 stock > HUAWEI ASCEND P9 stock
Цитирай
#21

downhill написа:Здравейте, аз пък имам друг проблем. Докато говоря с някой и друг ми звани, не получавам нито сигнал от телефона че ми званят, нито пък смс че ме търсил някой. Това е много гадно. После хората ми казват че много съм говорил и им е давало заето.
Има ли начин това да се оправи? Телефона е взет от хенди (белия), откключен е и съм на виваком, ползвам само 2г мрежата им и никога не съм пускал данните. Бях с Android 4.1.1 минах на 4.1.2 с рут и после на чист 4.1.2 но проблема не се махна при нито един от ромовете.
Проблема е че не ви е активирана функцията "чакащо повикване". Това е опция на оператора и се активира през настройките на картата. Ако не можете да я намерите, мисля че можеше да се активира и с обаждане на оператор.

Samsung Galaxy S III Mini White >> Samsung Galaxy S4 Black Mist Android 5.0.1 >> Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C stok
>> Xiaomi Poco X3 Pro >> Xiaomi Poco F5
Цитирай
#22

настройката се намира:

избираш "телефон" (иконата със зелена слушалка) > с ляв бутон > настройки повикване > допълнителни настройки > слагаш отметка на "изчакващ разговор"

Успех.

Samsung Galaxy S III Mini White >> Samsung Galaxy S4 Black Mist Android 5.0.1 >> Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C stok
>> Xiaomi Poco X3 Pro >> Xiaomi Poco F5
Цитирай
#23

bily златен си, каде ли не търсих из менютата да намеря тази настройки на повикванията. Сега вече всичо е наред :thumbup: .

SAMSUNG GALAXY SIII mini > HUAWEI ASCEND P7 stock > HUAWEI ASCEND P9 stock
Цитирай
#24

Радвам се че съм помогнал, при мен е активирана от стария телефон и затова първоначално не знаех от къде се активира на мини-то, но след като се разрових случайно я намерих и я споделих.

Samsung Galaxy S III Mini White >> Samsung Galaxy S4 Black Mist Android 5.0.1 >> Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C stok
>> Xiaomi Poco X3 Pro >> Xiaomi Poco F5
Цитирай
#25

Приятелката и аз сме с еднакви телефони , моя купен от Германос , нейния от Технополис ... и двете сме на глобул ..
Е нейния го прави същия този проблем , за първи път стана 3 дена след като го купи , отидохме в магазина - взеха го за сервиз ... 25 дена седя и го пърнаха със сменен софтуер 4.1.2 / май така беше Blush / и казаха , че проблема е софтуерен и няма как по друг начин да е оправи сега всичко било 6. Да ама не дерта се повтаря , искахме да го подменят , но не можело , жалби .... не можело трябвало пак дая го вземат и да преценят да тестват ..... и понеже не го даваме и си седи в употреба стигнахме и ние до извода , че при включен нет дерт има , изключен - дерт няма ....
Та за сега си кара така , вкл нета само когато и трябва .... което е беумно Confusedtupid:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)