Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Optimus 4X HD връщане от JB 4.1.2. leak към стоков ICS 4.0.3.
#1

Тази тема е за тези от вас които са изпробвали бетата на JB за 4X HD и искат да се върнат към стоковия ICS, за да си ползват гаранцията или просто да могат да ъпдейнтат до предстоящия да излезе официален Jelly Bean.
1.Сваляте този архив и го разархивирате:
https://mega.co.nz/#!3dRlySCT!czu3OVR89d...EoW3wAOYCw

2. Инсталирате LGUnitedMobileDriver (първо LGUnitedMobileDriver_S4981CAN36AP22_ML_WHQL_Ver_3[1].6 и след това LGUnitedMobileDriver_S4981MAN36AP22_ML_WHQL_Ver_3[1].6)

3.Изключвате телефона си и вадите СИМ картата и СД картата.

4.При изключен телефон задържате бутона за намаляне на звука VolDown и свързвате телефона чрез ЮСБ кабела с компютъра.

5.Ще се появи надпис S/W Upgrade Please wait while upgrading. Тогава освободете бутона за намаляне звука на телефона и изчакайте компютъра да го разпознае правилно.

6.След това отидете в device manager изберете “LGE CDMA USB SERIAL PORT” кликнете с десния бутон на мишката и изберете properties, след това conection setting - advanced настройте на “com41″

7.След това стартирайте LG FlashTool

8.Изберете за DLL - x3_2008_v0.0.6.9.dll

9.На S/W изберете LGP880AT-00-V10h-EUR-XXX-NOV-19-2012+0.dz

10.На Connection Mode изберете USB и кликнете ОК.
[Изображение: 2hgdcp2.jpg]

11.Кликнете на Port COM settings и изберете 1
[Изображение: 23w4byx.jpg]

12. Натиснете жълтата стрелка start(Прозореца на порт 1 трябва да изпише READY)
[Изображение: 72x4pi.jpg]

13. Изключете USB кабела и извадете батерията на телефона за около 10 секунди.

14.При изключен телефон поставяте батерията задържате бутона за намаляне на звука VolDown и свързвате телефона чрез ЮСБ кабела с компютъра.Ще се появи надпис S/W Upgrade Please wait while upgrading. Тогава освободете бутона за намаляне звука на телефона и ще започне автоматично процеса по флашването.

15. Когато приключи процеса телефона ще се рестартира и вече ще сте със стоков ICS.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари
#2

Мдам,работи перфектно този метод :cheers:

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#3

Някой може ли да качи файловете във друг сайт ,от този ми иска най-новата версия на флаш-плейър, а като тръгна да я инсталирам дава failed to initiliaze

Yarvik Tab 101 > Samsung Galaxy Ace > Lg Optimus 3D > Sony Erricson Xperia Play > Iphone 4 > Lg Optimus 4X > (В момента  Sony Xperia Z + Galaxy S3 (i9305) + Xperia Play (ICS))
Цитирай
#4

Много е голямо като обем и трябва да се плаща за да се качи другаде. И при мен отначало искаше за Mozilla-та да инсталира допълнителна приставка но нещо се скапа, но с Chrome се изтегли безпроблемно.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#5

Здравейте колеги,
някой може ли да ми каже дали с този метод мога да се върна на stock ICS от 4.2.2
Вчера си сложих този РОМ:
https://www.androidbg.com/forum/topic648...-2705.html

но нещо ми забива телефонията от време на време, а и има лек лаг.

Преди това бях с официалния JB 4.1.2, но чесно казано при мене телефона работеше най -добре с ICS 4.0.3. Най-плавно и без никакъв лаг. Надявах се с 4.2.2 да е по-добре от 4.1.2, но поне при мен не е
Цитирай
#6

Директно от 4.2.2 към 4.0.3 не съм тествал защото си правя бекъп на 4.1.2 и се връщам към него и тогава към 4.0.3, но не мисля че трябва да има проблем.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#7

Има ли друг линк за архива, защото след като зареди страницата ми изписва Temporarily unavailable :wall:

Moto Z Play
Цитирай
#8

Зaповядaй https://copy.com/RW1B4


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Мерси много :cheers: . Пак съм с 4.0.3. и сега пробвах NFS MW, но няма много промяна. Отново лагва, но съвсем по-малко и с тази разлика, че телефона загрява много :wall: :wall: :wall:

Moto Z Play
Цитирай
#10

а процеса след колко време приключва горе-долу ? при мен седи от 10на минути на "Notice"и е показана снимка да не вадя усб-то от телефона ?

ПС: Чаках 20 мин, писна ми , махнах усб-то и телефона тръгна без проблем... Smile
Цитирай
#11

Не ми дава това Ready изобщо показва ми ги всичките сиви и еднакви, а правя всичко както е написано (с лаптоп съм) Някаква идея как да го подкарам ?
Цитирай
#12

При мен стана. Само, че нормално ли е пак да ми лагват игрите и батерията пак да си пада сравнително бързо както беше и при 4.1.2 ? Направих даже хард ресет след като бутнах на 4.0.3 ?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#13

anhilus написа:Не ми дава това Ready изобщо показва ми ги всичките сиви и еднакви, а правя всичко както е написано (с лаптоп съм) Някаква идея как да го подкарам ?
и на мен =(
Цитирай
#14

Колеги правя всичко,разпознава ми се телефона порта го има на 41 e,като опитам да стартирам,LG FlashTool,дава грешка и пише че конф. е грешна.Правя го на 7x64, компа показва че драйверите са инсталирани и готови за ползване.Изпълнявам го с админ права,пробвах и без и пак не става .

Optimus x4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)