Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона ми не изгря тази сутрин

Method_Man написа:здравейте колеги!!!!
искам да попитам има ли вероятност телефона да изгори дъното,IMEI започва с 354.... но програмата ми изписва
type: V3W00M
data: 08/1997
FwRev: 0x00
note 2 sudden death - no.sane chip
много ще съм ви благодарен ако някои ми отговори бързо.Поздрави :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:


no.sane chip Confusedtupid:

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
Аксесоари

genchoili написа:
Method_Man написа:здравейте колеги!!!!
искам да попитам има ли вероятност телефона да изгори дъното,IMEI започва с 354.... но програмата ми изписва
type: V3W00M
data: 08/1997
FwRev: 0x00
note 2 sudden death - no.sane chip
много ще съм ви благодарен ако някои ми отговори бързо.Поздрави :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:


no.sane chip Confusedtupid:

нали имало значениe IMEI ?!?! този е 354...
виждам че пише no sane!

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Method_Man написа:
genchoili написа:
Method_Man написа:здравейте колеги!!!!
искам да попитам има ли вероятност телефона да изгори дъното,IMEI започва с 354.... но програмата ми изписва
type: V3W00M
data: 08/1997
FwRev: 0x00
note 2 sudden death - no.sane chip
много ще съм ви благодарен ако някои ми отговори бързо.Поздрави :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:


no.sane chip Confusedtupid:

нали имало значениe IMEI ?!?! този е 354...
виждам че пише no sane!

след като ти пише че е no.sane chip. и не си на 4.1.1 нама какво да се вкарваш във филми.
В нета може да намери ш всякакви ноте 2 с всякакви ИМЕИ-та които са малко поумрели.
Ако има да става ще стане.а до тогава просто му се радвай.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай

(2013-08-05, 16:00:25)user76 написа:  
Gastly написа:Аз съм с "инфектираната" версия от Декември 2012 и все още телефона работи безотказно Smile



Те са го изчислили да се скапе след 2 години като му изтече гаранцията, аз затова му спирам тока по цял ден, за да "взема" две години за една.

ТОЧНО! Две години без 5 дни (до 09.02) и...не изгря тая сутрин. Беше с insane чипа, не е рутван, стоков ром-с ОТА ъпдейт до 4.4.2. Занесох го във Виваком и чакам. Притеснява ме това, което прочетох че правят сервизите. Дано не ми врътнат някой номер с обяснение, че е пипан телефона.
Може ли и въпрос-веднага като го взема -още в магазина като го включа как да разбера IMEI-а сменян ли е? В настройките беше това, нали? Мерси!

Nothing is true, Everything is permitted!
Цитирай

Настройки >> За устройството >> Състояние >> IMEI

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-02-04, 12:44:25)kuulas написа:  
(2013-08-05, 16:00:25)user76 написа:  
Gastly написа:Аз съм с "инфектираната" версия от Декември 2012 и все още телефона работи безотказно Smile



Те са го изчислили да се скапе след 2 години като му изтече гаранцията, аз затова му спирам тока по цял ден, за да "взема" две години за една.

ТОЧНО! Две години без 5 дни (до 09.02) и...не изгря тая сутрин. Беше с insane чипа, не е рутван, стоков ром-с ОТА ъпдейт до 4.4.2. Занесох го във Виваком и чакам. Притеснява ме това, което прочетох че правят сервизите. Дано не ми врътнат някой номер с обяснение, че е пипан телефона.
Може ли и въпрос-веднага като го взема -още в магазина като го включа как да разбера IMEI-а сменян ли е? В настройките беше това, нали? Мерси!
Набираш *#06#

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2015-02-04, 18:40:46)batproho написа:  
(2015-02-04, 12:44:25)kuulas написа:  
(2013-08-05, 16:00:25)user76 написа:  
Gastly написа:Аз съм с "инфектираната" версия от Декември 2012 и все още телефона работи безотказно Smile



Те са го изчислили да се скапе след 2 години като му изтече гаранцията, аз затова му спирам тока по цял ден, за да "взема" две години за една.

ТОЧНО! Две години без 5 дни (до 09.02) и...не изгря тая сутрин. Беше с insane чипа, не е рутван, стоков ром-с ОТА ъпдейт до 4.4.2. Занесох го във Виваком и чакам. Притеснява ме това, което прочетох че правят сервизите. Дано не ми врътнат някой номер с обяснение, че е пипан телефона.
Може ли и въпрос-веднага като го взема -още в магазина като го включа как да разбера IMEI-а сменян ли е? В настройките беше това, нали? Мерси!
Набираш *#06#

Т.е това ще означава, че дъното е сменено. Така ли? Съжалявам за профанския въпрос, но все пак...  Smile

Nothing is true, Everything is permitted!
Цитирай

(2015-02-05, 08:53:57)kuulas написа:  
(2015-02-04, 18:40:46)batproho написа:  
(2015-02-04, 12:44:25)kuulas написа:  
(2013-08-05, 16:00:25)user76 написа:  
Gastly написа:Аз съм с "инфектираната" версия от Декември 2012 и все още телефона работи безотказно Smile



Те са го изчислили да се скапе след 2 години като му изтече гаранцията, аз затова му спирам тока по цял ден, за да "взема" две години за една.

ТОЧНО! Две години без 5 дни (до 09.02) и...не изгря тая сутрин. Беше с insane чипа, не е рутван, стоков ром-с ОТА ъпдейт до 4.4.2. Занесох го във Виваком и чакам. Притеснява ме това, което прочетох че правят сервизите. Дано не ми врътнат някой номер с обяснение, че е пипан телефона.
Може ли и въпрос-веднага като го взема -още в магазина като го включа как да разбера IMEI-а сменян ли е? В настройките беше това, нали? Мерси!
Набираш *#06#

Т.е това ще означава, че дъното е сменено. Така ли? Съжалявам за профанския въпрос, но все пак...  Smile


В твоя случай ще ти сменят дънната платка, т.е. трябва да си с нов IMEI. Ако си пазиш записан стария с набиране на *#06# ти излиза актуалният такъв. В случая, той трябва да е различен от досегашният ти.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2015-02-05, 09:28:15)batproho написа:  
(2015-02-05, 08:53:57)kuulas написа:  
(2015-02-04, 18:40:46)batproho написа:  
(2015-02-04, 12:44:25)kuulas написа:  
(2013-08-05, 16:00:25)user76 написа:  
Gastly написа:Аз съм с "инфектираната" версия от Декември 2012 и все още телефона работи безотказно Smile



Те са го изчислили да се скапе след 2 години като му изтече гаранцията, аз затова му спирам тока по цял ден, за да "взема" две години за една.

ТОЧНО! Две години без 5 дни (до 09.02) и...не изгря тая сутрин. Беше с insane чипа, не е рутван, стоков ром-с ОТА ъпдейт до 4.4.2. Занесох го във Виваком и чакам. Притеснява ме това, което прочетох че правят сервизите. Дано не ми врътнат някой номер с обяснение, че е пипан телефона.
Може ли и въпрос-веднага като го взема -още в магазина като го включа как да разбера IMEI-а сменян ли е? В настройките беше това, нали? Мерси!
Набираш *#06#

Т.е това ще означава, че дъното е сменено. Така ли? Съжалявам за профанския въпрос, но все пак...  Smile


В твоя случай ще ти сменят дънната платка, т.е. трябва да си с нов IMEI. Ако си пазиш записан стария с набиране на *#06# ти излиза актуалният такъв. В случая, той трябва да е различен от досегашният ти.
И аз съм от декември нямам никакви проблеми какво ли не съм го правил.За мен note 2 си остава един от най-здравите gsm"и...и един от най- цветните  дисплеи много съм доволен няма равен.

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай

Здравейте отново,
взех си телефона от ремонт (9 дни). В документите пише "сменена платка". Още на място с *#06# проверих IMEI-а. Излезе същия с една диагонална черта и 01 след това. В настройки това не се вижда. Някой би ли ми разяснил какво означава това. Също така виждам, че са ми сложили 4.3 версия на андроида, която сега не мога да ъпдейтна до 4.4.2. Някакви идеи, плииз...Пускам снимка, който има желание за анализ на Кернели и т.н., защото нищо не разбирам [Изображение: smile.png]  Благодаря!

[Изображение: 034885888.jpg?r=0]

Nothing is true, Everything is permitted!
Цитирай

Защо не можеш, не ти излиза актуализация ли? Инсталирай с Один.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Да, аз само с ОТА съм ъпдейтвала. Дава ми, че няма нов ъпдейт. Не знам дали виваком вариант са ми сложили просто...

Nothing is true, Everything is permitted!
Цитирай

Правиш си регистрация и си теглиш софтуера >> http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-N7100/

Гледаш как се инсталира от тази тема, но внимавай, трябва да приложиш в програмата софтуер изтеглен от горния линк.

Тема как се инсталира с Один >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=55636

Задължително правиш Заводски настройки след като стартира телефона от Настройки >> Архивиране и нулиране >> Възстановяване на заводски настройки.


А до колкото за IMEI и при мен е така /01 на края.



[Изображение: f6cf9dffb0acd81f.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Вероятно IMEI е клониран по някакъв начин, но сигурно не може да е абсолютно същ и за това е леко видоизменен. Това е мое лично съждение, не претендирам за достоверност. Blush

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Здравейте колеги,баща ми се е обзавел с note 2,за жалост с "insane chip".Засега въпреки че над 3 год.да чукна на дърво работи тухлата,обаче има 1 лента точно под датата и времето,постарах се да я снимам,въпроса ми е дали някой има подобен проблем?Смених доста ромове но тя си остава,даже и на тъмна тема пак се забелязва.В момента тел.е с тестовата версия(leak rom) на 4.3
[Изображение: 088fc1d18c.jpg]

nokia n900,note 3(n9005)
Цитирай

Ако е това, за което си мисля означава, че дисплеят започва да избледнява. Имам същият проблем с N8 и Galaxy S3. Ще ги снимам за справка, но не се притеснявай, не е нищо фатално.
https://drive.google.com/file/d/0B6b8Bjv...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6b8Bjv...sp=sharing
Ето в ъглите, където стоят иконите в портретен режим.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)