Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона ми не изгря тази сутрин
#51

Колега телефона е закупен от магазин на Виваком с едногодишен договор, Нормално е аз да отида и да го занеса там, (те го взимат и ми казват, изпращаме го в сервиза ни за ремонт) никои не ми казва кои е сервиза . след едно барзо проверчване в нета след като са ми варнали телефона уж рутнат, аз разбирам че самата фирма е затрупана с оплаквания и некоректност . значи ако има вазможност аз да избера фирмата щях да избера Омнияком.

Остава ми да отида в Омнияком и да дам телефона за проверка дали е рутнат и да осъдя онези от K&K сервиз.
Цитирай
Аксесоари
#52

Имам го от 5 месеца и имам същия проблем - изключи се и повече не можах да го включа. :angry: Занесох го в Глобул преди 5 дни и сега си чакам да ми го върнат. Жалко че го има този проблем - иначе е страхотен.
Цитирай
#53

donkor написа:
Nekulturen написа:
lamantin10 написа:Само докато чакате вижте с коя версия Андроид сте.Ако сте с 4.1.1 НЕ чакайте да ви умрат телефоните.Флашнете ром 4.1.2 и тогава чакайте на воля.
Само да доуточня, че новите партиди нямат проблема с умирането и спокойно могат да си седят с 4.1.1 и да чакат ота ъпд.
Колега как да разбера моят дали е от новата партида?
И не мога да разбера защо всички се мръщят на хора като мен които те първа се сблъскват с такива неща?
С програмата eMMC Brickbug check, можеш да я изтеглиш от маркета..

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай
#54

Това означава ли, че няма опасност "умиране"
[Изображение: 22aa54dec284c1f5.png]
Цитирай
#55

Чипът ти е наред, значи не трябва да ти умре. Smile

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#56

Здравейте колеги какво точно трябва да се види кой цифри или букви :capitulation:
Цитирай
#57

Свалете това приложение:
https://play.google.com/store/apps/detai...emmc_check

Прочетете документацията за SDS:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1993044

Вижте FwRev в приложението:
0xF1 => има опасност (може да се избегне с инсталиране на 4.1.2)
по-нови версии (напр. 0xF7) => няма опасност

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#58

Оф и аз съм 0хF1....Да му се невиди, дано не ми "умре"....Май ще качвам 4.1.2! Да вземат по скоро да пускат 4.2.2 за нас.

Samsung Galaxy Note 2
Цитирай
#59

А знаете ли дали като си рутна тел на 4.1.2 после ще мога безпроблемно да го ъпдейтна до 4.2.2 ?

Sony™ Xperia Z3 White D6603®Lollipop 5.1.1
Цитирай
#60

tanzjora написа:А знаете ли дали като си рутна тел на 4.1.2 после ще мога безпроблемно да го ъпдейтна до 4.2.2 ?
Как мислиш? Щом си го направил веднъж, дали ще можеш и втори път? :whistle:

......

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#61

Ограничете дискусиите до дискутирания проблем. Има си достатъчно други теми за роот и ъпдейти!
ПС: [box]10. Всякакъв спам или офф топик е абсолютно забранен. Такива мнения ще бъдат изтривани и авторът ще бъде незабавно предупреден. [/box]
Цитирай
#62

Айдее и моя замина....вчера исках нещо да погледна,взех го с черен екран и до там изобщо не искаше да се включи!А беше с 4.1.1 заводски нито рутван,нито нищо....Ще видим....вече е в сервиза! Sad
Цитирай
#63

от къде си го вземал и на колко време е тела. има ли някой от тук потърпевшите да е бил с 4.1.2 и да му се е скапал пак?

Huawei P9 
Цитирай
#64

Здравейте !
Желая да внеса малко разяснение, като бъдещ потребител на note 2 .

Има цели 3 начина за да проверите дали сте инфектирани към синдрома на внезапната смърт.
1.Като изтеглите приложението , както @ivkos казва
Гледате графата сочеща FwRev:
0xf1 -> Има реална опасност скоро да ви умре телефона.
0xf7 -> Няма опасност.
0х12 -> Това са телефони, който вече са въщани за ремонт.За момента няма информация за brick-нати чипове.

2. Първите цифри на IMEI-я на телфона трябва да са 3550 и нагоре

3.Набирате *#12580*369# , гледате последното HW Rev и трябва да бъде
MP 1.301 за не инфектирани чипове
MP 1.300 за инфекторани.

Стоково, телефоните който идват със версия 4,1,2 не би трябвало да имат проблем,но все пак да проверят по-горните начини и да напишат резултата.

Ще Ви бъда благодарен , ако споделите информация от къде са закупени телефоните Ви, Какъв цвят са и размера на вградената памет.Просто искам да си направя извод.Все пак ще дам една маса пари за телефон.
Само да уточня.Това е Хардуерен проблем, а не софтуерен .Няма решение дори и сменяте РОМ-ове, да флашвате , да руутвате и т.н

Желая да подтвърдите дали наистина първите цифрите на IMEI-я са такива.


Благодаря.

Едит : Забравих да добавя , че това важи и за потребителите на Galaxy s3.Ползват същите чипове.Нека и те бъдат на щрек.

Nokia 3310 -> S.E w200 -> S.E K750 -> S.E g700 -> i8910 ->i9100 -> N7100 -> sm-g935f -> sm-g975f
Цитирай
#65

Човече,евала за труда.Сигурно цяла седмица ще те болят пръстите.
Ще си позволя да ти задам един въпрос : Защо откриваш топлата вода ,тя отдавна е открита.
Между другото има и четвърти начин за проверка на чипа ,намира се в Магазина https://play.google.com/store/apps/detai...emmc_check.
По отношение на собствениците на S3, те си имат такава тема поне от три месеца.Дет се вика и за там си закъснял. Smile
Цитирай
#66

/off
Защо винаги с лошото.Веднага (-1) .
В тази тема не съм прочел и не съм видял да има препратка към тема/пост подобен на моя.Tака като гледам хората все още не знаят дали телефоните им ще умрът.
Не съм длъжен да изчета всяка тема, пост и прочее.

pp. Явно не си прочел пост-а правилно.Кой каза е четвъртия начин ?

Nokia 3310 -> S.E w200 -> S.E K750 -> S.E g700 -> i8910 ->i9100 -> N7100 -> sm-g935f -> sm-g975f
Цитирай
#67

Не, хората знаят просто не ги интересува.
Цитирай
#68

"Само да уточня.Това е Хардуерен проблем, а не софтуерен .Няма решение дори и сменяте РОМ-ове, да флашвате , да руутвате и т.н"

Колега, аз мисля че си в грешка с това последното изречение. Все още не съм чул да има регистриран случай на умрял такъв с 4.1.2- така че проблема е софтуерен водещ до хардуерен /изгаряне на чипа/.

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#69

Здр. при мен е малко странна ситуяцията.
Като прочетох написаното от zalman проверих и при мен нещата са следните:

1. 0xf1 -> Има реална опасност скоро да ви умре телефона.
2. IMEI 35525..............
3. MP 1.301 за не инфектирани чипове

Имам някъква надежда, че това от точка 3 ще ме спаси. Някой да знае нещо повече за това MP 1.301 и 300 ?
При положение, че съм 0xf1 това че съм с MP 1.301 има ли значение и обратното.
А IMEI-то от какво значение е ? Освен можеби за това от коя партида е ?
Цитирай
#70

Това изобщо не е хардуерен проблем, а бъг в софтуера който е оправен с версия 4.1.2 причината за умрелите телефони е, че постоянно сменя начина на зареждане между USB и AC и чипа се изпържва, бъг в кернела вече оправен, така че не лъжи хората.

HTC Wildfire> HTC HD2> HTC ONE X>Samsung Galaxy Note II 4.1.2 Omega Rom rooted on 1.8 Ghz
Цитирай
#71

1. FwRev: 0xf1
2. IMEI: 354...
3. MP 1.300
Цитирай
#72

iplaywow написа:Това изобщо не е хардуерен проблем, а бъг в софтуера който е оправен с версия 4.1.2 причината за умрелите телефони е, че постоянно сменя начина на зареждане между USB и AC и чипа се изпържва, бъг в кернела вече оправен, така че не лъжи хората.
Не знам дали наистина е така...но искрено се надявам да си прав колега Smile и дано ползването на моя 1 месец и 20 дена с 4.1.1 не е навредило на чипът... за сега да чукам на дърво Smile не забелязвам никакви признаци като лаг или нещо такова и не съм заблелязвал при включен в контакта да показва,че е на усб...но не съм го наблюдавал постоянно де Wink
бтв моят е от всякъде опасен... с 1.300 креизи чип и 0xf1 Smile

Huawei P9 
Цитирай
#73

acidsoul написа:
iplaywow написа:Това изобщо не е хардуерен проблем, а бъг в софтуера който е оправен с версия 4.1.2 причината за умрелите телефони е, че постоянно сменя начина на зареждане между USB и AC и чипа се изпържва, бъг в кернела вече оправен, така че не лъжи хората.
Не знам дали наистина е така...но искрено се надявам да си прав колега Smile и дано ползването на моя 1 месец и 20 дена с 4.1.1 не е навредило на чипът... за сега да чукам на дърво Smile не забелязвам никакви признаци като лаг или нещо такова и не съм заблелязвал при включен в контакта да показва,че е на усб...но не съм го наблюдавал постоянно де Wink
бтв моят е от всякъде опасен... с 1.300 креизи чип и 0xf1 Smile

Ти няма да забележиш нищо, никакви бъгове, спирания , лагвания и т.н.Затова се казва синдром на внезапната смърт (sds)

Nokia 3310 -> S.E w200 -> S.E K750 -> S.E g700 -> i8910 ->i9100 -> N7100 -> sm-g935f -> sm-g975f
Цитирай
#74

Бях 3 месеца с 4.1.1, добре, че по-рано разбрах и сложих 4.1.2 вече 7 месеца нямам проблеми.

HTC Wildfire> HTC HD2> HTC ONE X>Samsung Galaxy Note II 4.1.2 Omega Rom rooted on 1.8 Ghz
Цитирай
#75

Прочетох преди малко, че обикновенно проблема идвал след 4-тия месец... към 5-6-ти..

Huawei P9 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)