Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане към официален LG софтуер
#1

В момента съм със CМ10 и проблема е, че немога да използвам телефона си за обаждания. Опитах се да си флашна LG софтуер през KDZ, но не се получава - пише PHONE NOT FOUND, а SD картата му успешно се маунтва на компютъра при включен USB кабел!?


!!!!!!!!МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ!!!!!!!!!

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
Аксесоари
#2

Vapor5 написа:В момента съм със CМ10 и проблема е,

След като имаш CM10, значи имаш и CWM Recovery. Свали си версията на V10K за флашване през CWM и си готов.
Цитирай
#3

tromto написа:
Vapor5 написа:В момента съм със CМ10 и проблема е,

След като имаш CM10, значи имаш и CWM Recovery. Свали си версията на V10K за флашване през CWM и си готов.

Благодаря ........ , но откъде да я сваля?

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#4

Vapor5 написа:
tromto написа:
Vapor5 написа:В момента съм със CМ10 и проблема е,

След като имаш CM10, значи имаш и CWM Recovery. Свали си версията на V10K за флашване през CWM и си готов.

Благодаря ........ , но откъде да я сваля?

Нещо не мога да намеря линка за V10K, но имам за V10D - http://yadi.sk/d/S4y5YLI33LYE8

Можеш да сложиш тази временно и после да вдигнеш до V10K през KDZ.
Цитирай
#5

Незнам защо, но не се получава. от 20 минути стои логото на LG и не мърда.

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#6

Vapor5 написа:Незнам защо, но не се получава. от 20 минути стои логото на LG и не мърда.

Т.е., флашна я и сега стои на LG логото?

Нали си спазил всички изисквания за флашване през CWM - wipe cache, wipe system, wipe dalvik-cache - преди да започеш да флашваш?

Ако не си - повтори операцията с пълен Wipe, а после, веднага след флашването, докато си все още в CWM - повтори пак всички Wipe-ове.
Цитирай
#7

tromto написа:
Vapor5 написа:Незнам защо, но не се получава. от 20 минути стои логото на LG и не мърда.

Т.е., флашна я и сега стои на LG логото?

Нали си спазил всички изисквания за флашване през CWM - wipe cache, wipe system, wipe dalvik-cache - преди да започеш да флашваш?

Ако не си - повтори операцията с пълен Wipe, а после, веднага след флашването, докато си все още в CWM - повтори пак всички Wipe-ове.

Вече 3-4 пъти пробвам и нишо..........с всички wipe-ове
Сигурно ROM-ът е проблемен

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#8

Vapor5 написа:Сигурно ROM-ът е проблемен

Пробвах го - работи си, но аз преди това бях на V10K и тестът не е съвсем коректен.

Опита ли флашване през KDZ с вадене на батерията и задържане на бутоните vol+ и power?
Цитирай
#9

Сега съм пуснал KDZ-то. Дано да стане.

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#10

Не стана. изписва ми:

Upgrade error

Wparam:100
Lparam:1002

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#11

Успях да флашна V20A (JB бетата). Всичко пробвах - само тя стана.

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай
#12

Vapor5 написа:Успях да флашна V20A (JB бетата). Всичко пробвах - само тя стана.

Цитирам първоизточника по въпроса - отговорът там е на човека, създал първия Custom ROM за LG L7 -

Цитат:Прежде всего, перед откатом с андроид 4.1, тобишь v20a,нужно сделать полный сброс настроек.Если у вас v20a с CWM,то сброс нужно сделать через CWM рекавери-два вайпа, Wipe dalvik cache,ОБЯЗАТЕЛЬНО!!! Если у вас прошивка без CWM рекавери, то нужно сделать сброс настроек через настройки, или с выключенного смарта..

В превод:

Преди да се върнете от Android 4.1, т.е. от V20A, трябва да направите пълен ресет на настройките. Ако имате V20A с CWM, то ресета се прави през CWM Recovery - два wipe-а и Wipe Dalvik-cache - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Ако ROM-ът ви е бед CWM, то трябва да направите връщане до фабрични настройки през менютата на телефона, или от изключен телефон [със сложната комбинация от 4 бутона - Home / vol- / vol+ / Power - задържане до вибрация и моментално отпускане - след 2 минути телефонът е ресетнат].

След това може да флашнете рутнатия ROM V10K , свален оттук - http://yadi.sk/d/RSU89qua3WOai

И после да си правите произволни експерименти.
Цитирай
#13

Добре това го направих обаче как да го флашна този ром като не мога да вляза в emergency mod правя всичко както е описано и не става ????????

[highlight=#FFFF00]Motorola Moto G 8 GB ||  Android 4.4.4 (Kit Kat)[/highlight]
Цитирай
#14

ivcata_9 написа:Добре това го направих обаче как да го флашна този ром като не мога да вляза в emergency mod правя всичко както е описано и не става ????????

Не е необходимо на екрана да ти пише Emergency Mode - пак да повторя:

Подготвяш KDZ и ROM за флашване. Вадиш батерията, натискаш и задържаш vol- / Power. Телефонът извибрирва. ДЪРЖИШ НАТИСНАТИ бутоните и включваш USB кабела. Стартираш KDZ. ПРОДЪЛЖАВАШ ДА ДЪРЖИШ НАТИСНАТИ БУТОНИТЕ, докато се флашне.
Цитирай
#15

Човек май си брикнах телефона това го направих и най-накрая влязох ж emergency mod и почна там KDZ-то да си инсталира и телефона се ресна и стигна само до логото и зарежда и тва е не мърда от логото дали съм го брикнал???

[highlight=#FFFF00]Motorola Moto G 8 GB ||  Android 4.4.4 (Kit Kat)[/highlight]
Цитирай
#16

ivcata_9 написа:Човек май си брикнах телефона това го направих и най-накрая влязох ж emergency mod и почна там KDZ-то да си инсталира и телефона се ресна и стигна само до логото и зарежда и тва е не мърда от логото дали съм го брикнал???

Нищо не си брикнал - щом можеш да влизаш в Emergency Mode, флашвай официални ROM-ове, докато някой "захапе". Имало е случаи на хора, които са флашвали до 30 пъти и са се връщали чак до версия V10A.
Цитирай
#17

Ама въпроса е там че вече и в emergency mod не мога да вляза. Тва вече означава ли е съм го брикнал?

[highlight=#FFFF00]Motorola Moto G 8 GB ||  Android 4.4.4 (Kit Kat)[/highlight]
Цитирай
#18

ivcata_9 написа:Ама въпроса е там че вече и в emergency mod не мога да вляза. Тва вече означава ли е съм го брикнал?

Почвам да се повтарям - НЕ СИ - вади батерията и флашвай с натиснати бутони, докато стане.
Цитирай
#19

Добре получи се флашвам го но след това ми зарежда само логото и се чудя как ще се включи като е без батерия.

[highlight=#FFFF00]Motorola Moto G 8 GB ||  Android 4.4.4 (Kit Kat)[/highlight]
Цитирай
#20

ivcata_9 написа:Добре получи се флашвам го но след това ми зарежда само логото и се чудя как ще се включи като е без батерия.

За N-ти път ще повторя - включва се. Нали подаваш ток чрез USB кабела. Т.е., телефонът не се включва ПРЕДИ да свържеш кабела, но веднага след това се събужда и флашването може да започне.

Ето още веднъж и процедурата:

"При изключен телефон, с извадена батерия, с натиснат бутон за увеличаване на звука се включва USB кабела. Бутонът се държи натиснат докато трае флашването."
Цитирай
#21

Видяло се е че не става ако го занеса в сервиза там дали могат да разберат че е пипан?

[highlight=#FFFF00]Motorola Moto G 8 GB ||  Android 4.4.4 (Kit Kat)[/highlight]
Цитирай
#22

ivcata_9 написа:Видяло се е че не става ако го занеса в сервиза там дали могат да разберат че е пипан?

100% ще разберат, ако се надяваш да пробваш с гаранцията ще е доста трудно :huh2:

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#23

При самото флашване накрая ми изписва Step: Phone Reset и след това и се рестартира телефона и остава на логото и това е в KDZ-то ми излиза Upgrade Error .
WParam : 100
LParam : 2

[highlight=#FFFF00]Motorola Moto G 8 GB ||  Android 4.4.4 (Kit Kat)[/highlight]
Цитирай
#24

ivcata_9 написа:При самото флашване накрая ми изписва Step: Phone Reset и след това и се рестартира телефона и остава на логото и това е в KDZ-то ми излиза Upgrade Error .
WParam : 100
LParam : 2

Извинявай, но усещам, че си се паникьосал и правиш каквото и да е набързо, пък ако имаш късмет - да мине.

Не става така. Успокой се малко и направи това, което е трябвало да направиш от самото начало - чети ВСИЧКИ останали теми тук.

Наприме, ето в тази тема е описан проблем, подобен на твоя, както и решението му:

"Днес по едно време, незнайно как се флашна с официалният ром, но промених в KDZ избрах опцията в TYPE - CDMA, а в Phone mode избрах CS_EMERGENCY и само така успя да излезе от жълтият екран и тръгна."
Цитирай
#25

Ако успея да си върна официалното 10k, дали ще разберат от сервиз, че е сменян софттуерът?

Sony Xperia Go (ST27i)
Отключен Bootloader; Root-нат; ROM-> CM 10.2 (Android 4.3.1)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)