Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

.jpg 06-05-_2019_17-02-22.jpg Размер: 21.09 KB  Сваляния: 30

WD MyBook Live Duo

През веб браузъра показва че имам близо 210гб снимки а на компютъра през самата мрежа ми показва че папката е празна и няма снимки?

Някой има ли идея защо се получило така ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
Аксесоари

Така не става много ясно кое къде е
Дай малко повече подробности
Докога е било наред и нещо правено ли е че не ги виждаш
Цитирай

Направих хард ресет после направих максимална сигурност на системата от 4ТБ станаха 2ТБ х 2 ТБ.
И това е .
Не искам никой да затормозвам с въпросите ми ,просто съм скаран с обясненията ,едни думи ми идват на Български други на немски и накрая нищо не се получава .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

А трябва ли да са изтрити или си ги търсиш?
Цитирай

Ами трябваше да са изтрити, правех хард ресет максимално изтриване на системата но явно не е станало както трябва, а и казано честно не му разбирам много на 2 дена ми е серва.Не изключвам и аз нещо да съм объркал да съм направил едно да съм мислил друго Smile ,после като видях че ги намира както е на снимката исках да ги запазя ,но не ги вижда,намира в мрежата просто папките са празни а ги вижда само като количество както и е на снимката.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Хвърлих око на това Lenovo Thinkpad T580 - цък За конфигурация с памет 256 Gb търговецът иска + 100 лв + 30 лв. за лазерна гравировка на клавиатурата по БДС стандарт, ако желая. Общо взето цената ще е около 2500 лв. Къде е врътката в случая, защото конфигурации с малко повече памет и RAM по сайтовете излизат между 3700 и 3900 лв.? Другото което е, че никъде не намирам какъвто и да е друг модел с GPU nVidia Quadro, както в случая е посочено във въпросната оферта.

 
Цитирай

Тоя как го измисли, че е 8 ядрен, не знам...
Което ме навежда на мисълта, че и графиката може да не е такава каквато казва.
Цитирай

(2019-06-10, 23:02:23)yo_asakura написа:  Тоя как го измисли, че е 8 ядрен, не знам...
Което ме навежда на мисълта, че и графиката може да не е такава каквато казва.
Отговор от продавача -  "да, 4 физически 8 логически това са най новите процесори i7 8550u".

 
Цитирай

Това не го прави 8 ядрен. Процесора си е 4 ядрен с 8 нишки (threads). Ако някоя програма или игра изисква 6 ядрен процесор (говоря на теория), тоя няма да свърши работа. Така, че 4 ядрен си е 4 ядрен. Нишките си е друго. Според мен си е лоша реклама.
И още повече не са най новите процесори. Вече има 9 поколение. Тоя е от 8.
Цитирай

И като краен резултат - защо го предлага толкова евтино и кои са подводните камъни в случая? Като цена ме устройва. Иначе този - цък Вървели като топъл хляб.

 
Цитирай

Според мен не е нов.
Първо, слага лъжлива реклама, за процесора, че е най нов, 8 ядра и т.н.
Слага лъжлива реклама, че лаптопа е T580. Това не е той, и той си е написал, че е сходен модел, но реално това е само clickbait.
Трето, има преглед и тест. Че за какво е дал преглед и тест като е нов лаптопа. Нали, ако се отвори, вече няма да нов и неразпечатан. Което пък ме навежда на мисълта, че вече е бил разпечатван и тая лепенка на кутията си я е направил и залепил той. Ако ми го прати и го тествам, и откажа, той ще е прецакан. Не знам, защо би сложил преглед и тест.
И заради такива дребни неща ме човърка, че има нещо гнило.
Цитирай

А и да не говорим, пише, че цената му е 4000 лв., без да упоменава, че на такива пари вървят конфигурациите с 32 GB памет, а не тази, която той я предлага. Май ще оставя да си го продава на някой друг.

 
Цитирай

Ти си решаваш, но така и така ще даваш маса пари, по-добре ги дай за нещо от официален магазин. Ще дадеш примерно 500 лева повече, което не е малко, но разпръсни ги през годините, в които ще го ползваш и няма да изглежда толкова много. Но понякога не се слага цена на нервите. По-добре по-скъпо и спокоен, отколкото по евтино и да се чудиш дали всичко е наред. То да е нещо за 50-100 лева и да се прецакаш - хубаво, ама това са много пари. Не се рискува току така.
Цитирай

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-...314842300/ ето тук още един

Официален магазин плюс допълнителна гаранция е най добре според мен ,евтиното излиза скъпо.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Здравейте.
Какъв охладител бихте ми препоръчали, за процесор AMD Phenom II X4 9550, с АМ2 сокет, на дъното.
По възможност, да е нещо по- компактно и тихо.
Единствено което играя понякога е, Клаш оф кланс, през Блустак емулатора.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

(2019-06-12, 11:25:07)jorostoikov написа:  Здравейте.
Какъв охладител бихте ми препоръчали, за процесор AMD Phenom II X4 9550, с АМ2 сокет, на дъното.
По възможност, да е нещо по- компактно и тихо.
Единствено което играя понякога е, Клаш оф кланс, през Блустак емулатора.
Noctua NH-L12S.Ако не си го клокнал първо намали напрежението и си смени термопастата с някоя висок клас и може би няма да се наложи да даваш пари за охладител.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай

(2019-06-11, 12:47:41)NoMaD написа:  И като краен резултат - защо го предлага толкова евтино и кои са подводните камъни в случая? Като цена ме устройва. Иначе този - цък Вървели като топъл хляб.

Закъснял съм с няколко дни, но все пак моите 2 стотинки. От написаното в обявата може да си сигурен, че машината не е нова. Ако няма грешка в описанието, съм сигурен дори, че самият лаптоп е отварян, защото не можах да намеря конфигурация на P52S със 128 GB SSD. Най-ниското, което намерих е с 256 GB nvme диск.

Описание, като това в обявата, обикновено е типично за измамниците във въпросния сайт. Неговият бил по-мощен от T580?! Коя от всичките му конфигурации? Цената от 4000 лв. е за моделите с 4К дисплей, неговият е с FHD резолюция, пак няма база за сравнение. FHD дисплеите им са с 250 нита яркост, не 300, както е написал (4К е с 300). Датата на производство също не означава нищо.

Всичко за лаптопа може да се провери по сериен номер. Ако много искаш да го купиш поискай номера, за да си направиш справка. Може да провериш в АйБиЕс и Лирекс дали ще уважат гаранцията. В противен случай стой далеч.

Цената му обаче не е реална. В UK магазина на Леново има T580 и T590 с подарък Motorola One за около 1000 паунда. В конфигуратора си струват само 4K дисплея и дискретната видео карта. Рам и сторидж може да си купиш в БГ и да избегнеш абсурдните надценки.
Цитирай

Може да сте го видели вече, но според това има вариант да е със 128гб ссд. Но да, доста смесени са обявените от олх търговеца характеристики, но това се случва и с цели магазинчета по една или друга причина.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

(2019-06-17, 09:44:52)bitmad написа:  Може да сте го видели вече, но според това има вариант да е със 128гб ссд. Но да, доста смесени са обявените от олх търговеца характеристики, но това се случва и с цели магазинчета по една или друга причина.

Добре забелязано, но това е опционален вариант за използване на WWAN слота за втори М2 диск, като в случая се губи безжичната свързаност. По "спецификация" на Леново максималният капацитет е 128. Напълно възможно е да се е предлагал със 128GB основен диск, най-вероятно в някой по-специфичен регион или държава, но не успях да намеря пример. Дискът в случая е без значение, така или иначе всичко може да се провери по сериен номер.
Цитирай

Колеги, голяма мъка...
Реших преди месец, че ще сменям десктопа с лаптоп и се видях в чудо. 
Първо мислех да взема нещо старо, но читаво втора ръка - Lenovo Carbon X1 или Dell Latitude 7450, но за съжаление все ги намирам с дефекти по екрана. 
След рекалкулация на бюджета реших, че мога да отделя около 1200лв.(+/- 200лв.) и се оглеждам за нова машина.
Спрял съм се на следните модели:
Asus Vivobook 15
HP Pavilion 15
И
Acer Swift 3

Гледах и Acer Aspire 5, но Swift-a, определено е по-стабилен като конструкция.

Като цяло клоня към HP-то. Гледах го на място, хареса ми сглобката, но за всеки един от моделите чувам противоречиви мнения. А съм гола вода на тема лаптопи, цял живот съм бил с настолни машини.
Трябва ми съвет... Дали от изброените, дали нещо друго... Помагайте Smile

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай

На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

Трябва да натисна много пъти копчето за стартиране на компютъра докато се стартира?

На какво може да се дължи тоя проблем ?

Идеи ,предложения как да го оправя да се стартира от първото натискане на бутона както си му е реда?

Машината е Intel NUC

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

За мен е или копчето или захранването проблема.
Цитирай

Ще сменя захранването най вероятно.Ще пробвам с друго.
Възможно ли е да идва от един разклонител сложен в друг разклонител и чак тогава в контакта Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Ако няма проблеми с разклонителите, не виждам защо да е проблем.
Цитирай

ОК, Мерси за помощта Smile
Ще гледам да пробвам и с едно ново захранване .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)