Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

(2020-01-16, 15:25:45)galaxyhopper написа:  То празниците не ме вълнуват, ами личните известия - рождени дни, планове, ангажименти и т.н.
...........

Значи аз не съм разбрал, този би трябвало да изкарва само празниците. Ако попадна на нещо ще пиша. 
При мен 7zip нещо чупи файловете при разархивиране  затова не ми се получаваше инсталацията на календара, но с winrar се получи.
@doktorra, разгледай тук:
https://forum.rainmeter.net/viewforum.php?f=27

1916 
Цитирай
Аксесоари

Имате ли представа, защо блутуут слушалки на телефона ми показва на колко процента батерия са, а на Windows 10 показва винаги, че е пълна?

п.п. с мишката ми е същото
Цитирай

Добър ден не съм много запознат със компютърните конфигурации и искам да ми дадете съвет.Търся си комп на старо и съм си харесал два и ако може да споделите кой от двата е по добър.Мисля да е нещо в по-малка кутия затова са тези.Ще се ползва за мултимедия и football manager(което ще е рядко).
https://www.olx.bg/ad/lenovo-gaming-idea...7K0la.html


https://www.olx.bg/ad/i7-4770-msi-z97-ga...836X9.html

Изпратено от моят Mi MIX 3 с помощта на Tapatalk

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
Цитирай

Приятелски съвет, не рискувай в олх с компютър втора ръка.Как можеш, да бъдеш сигурен, че ще получиш частите за които плащаш.... Сериозно, недей.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Подкрепям, пробвай във фирми като ардес, мост компютърс и подобни!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

@fanscape Има едни пичове в тубата Setup one. В едно последните видеа сглобиха пс за 1000лв и то с по-добри части от едно друго на делл, което се продава по всички магазини за 2300-2500лв. Най-добре вземи същите части като тях и си направи нов компютър с гаранция или питай в някоя фирма какво могат да сглобят за 1000лв. Новият компютър ще е и с гаранция а и сигурно по-мощен. Аз също не бих рискувал с втора ръка в олх.
Иначе от тези двата леновото е с по-добро видео а другия с по-добър процесор. Ако няма да играеш игри мисля, че е по-добре да вземеш този с i7.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

@fanscape Предлагам ти да посетиш форума на Data.bg в раздел Хардуер. Там има специална тема по твоя въпрос. Хората за са отзивчиви и ще ти "съберат" компютър по твой вкус. Повечето случай дават направо линк към фирмата с най-добра цена за отделните компоненти. От теб остава само да се обадиш до фирмата от която ще ги купиш и да им кажеш да ти го сглобят.
Както и колегите казаха, PC е на-добре да се купи с поръчка на отделните компоненти, отколкото да плащаш 200-300 лв. отгоре само за името на фирмата, които и в повечето случай не са оптимално подбрани компонентите. Компютър втора ръка повече от 200 лв не си заслужава да даваш, защото не знаеш какво е преживял - частите в него лесно ще разбереш какви са, няма да знаеш какво са изтърпяли.
Цитирай

Не намерих въпросното видео, не търсих много, но попаднах на Gaming PC за всеки бюджет. Този водещия е изключително дразнещ лигав селянин каруцар. Липсва му всякакво уважение към гледащите го. Как не избраха поне една конфигурация с интел процесор, няма да коментирам и посочените от него конфигурации. Аз не бих си причинил втори път да гледам неговото творчество.
Много ми е интересно как Делл сглобяват мега смотано пс за 2 бона, а този индивид слобява хем по-добро хем на половин цена.
fanscape помисли за нов бюджетен билд, но за повече пари от посочените от теб употребявани пс-та. А от посочените леновото ми допада повече.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

@bitmad да лигави се, но и много разбира. Все пак за всеки влак си има пътници и има хора, предпочитащи такива видеа, а не само суха и материя с цифри и пр. А защото са избрали само rizen? Защото за момента предлага по-добро съотношение цена-производителност. А за видеото с дела - Ето го.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Видимо хлапака си е сглобил най-евтиното, което е намерил. Делл ползва h370 дъно, а не h310. делл нито ползва умряла кутия, нито ползва умряло и смотано захранване. Има шанс да има и ви-фи модул. Нито един компонент не е същия. Къде е оригиналния уиндоус 10 при билда на малкия, или е в онези 10 долара за продуктов ключ. Но да, както и да го въртим няма да докараме 2400 лв. Но пък делл е бизнес ориентиран, докато другото е хлапашка сглобка за да се прави на професор в тубата. Делл предлага гаранционни пакети към устройствата си, и като бизнес клиента е таргет, познай какво ще избере този клиент.
https://topics-cdn.dell.com/pdf/g-series..._en-us.pdf тук има инфо за въпросния модел.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

То всеки стана влогър и разбирач вече. Въпросният е пълно леке и хлапак на поведение и речник. Няма причина да му отделяте такова внимание на подобен сополанко.
Цитирай

Здравейте , имах 1 плочка рам HyperX Black Predator 8 gb ddr4 3000mhz . Днес взех още една и ги сложих на слотовете A2 & B2 . Имам дъно Asrock Ab350m pro4 . Направих xmp профил 1 който е с 3066 mhz Overclocked . Реално гледам на първата страница в биоса колко mhz показва нали ? Реално сега и двете са на 3066 mhz нали ? Аки не ме бърка паметта трябва да е така . Иначе в windows 10 - Task Manager - Performance на speed ми показва 3066 mhz . Нищо не съм оплескал нали ? Big Grin[Изображение: 67da9d2741c469f42149f7f76e46f598.jpg][Изображение: 1f1166f51cced0c2f60b3a562402a741.jpg]

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

(2020-01-24, 13:50:19)dada_ написа:  @bitmad да лигави се, но и много разбира. Все пак за всеки влак си има пътници и има хора, предпочитащи такива видеа, а не само суха и материя с цифри и пр. А защото са избрали само rizen? Защото за момента предлага по-добро съотношение цена-производителност. А за видеото с дела - Ето го.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Скоро изгубих над 2 часа да гледам какво прави фирмата доставяща компютрите на НАСА...  има специален отдел който единствената му работа е да тества всеки един възможен хардуер в комбинация с всеки друг възможен хардуер ... Нещо което ме впечатли е, че при всеки ъпдейт на драйвер или ОС всички тестове се повтарят за да се види реалната разлика ... Тества и реално за конкретика с даден софт кое как и какво ... от там за конкретно приложение може един комп да е по ОК от друг комп който е "по-добър" уж, но в някаква друга насоченост ... Целия хардуер се следи доста време с термо камери и съответно много неща от "боксовото" за момъка охлаждане са пипнати така че ефективността му да е на едно друго ниво ... Понякога няколко градуса в потока или една преграда на правилното място правят чудеса с въздушния поток ... Та всичко е тествано за съвместимост, стабилност и към него има един съпорт като дори ОС-а на такива компоти е специален и се ъпват едва след като всичко е тествано многократно ... Това всичкото струва пари ...даже много пари ... На много хора им се губи този момент и после псуват уина като зависва след някой ъпдейт ... а с някои системи такива неща не се случват при съответния съпорт ... и точно тук младежа забърква ОС за $10 ... Отделно дел има поддръжка в България ... има и мейл има и чат ...та хайде молам се с разговорите до америката ... Та бъркаме малко идеите ... а и сравняваме кон с кокошка ... Не всичко е да събереш 5 чарка де да работят що годе съвместимо с полулегална ОС ...
Надникни тук например ... https://youtu.be/q8EazzxcHu8


(2020-02-12, 14:40:27)mitko.stefanov написа:  Здравейте ,
OK си ...
Цитирай

(2020-02-12, 14:40:27)mitko.stefanov написа:  Здравейте , имах 1 плочка рам HyperX Black Predator 8 gb ddr4 3000mhz . Днес взех още една и ги сложих на слотовете A2 & B2 . Имам дъно Asrock Ab350m pro4 . Направих xmp профил 1 който е с 3066 mhz Overclocked . Реално гледам на първата страница в биоса колко mhz показва нали ? Реално сега и двете са на 3066 mhz нали ? Аки не ме бърка паметта трябва да е така . Иначе в windows 10 - Task Manager - Performance на speed ми показва 3066 mhz . Нищо не съм оплескал нали ? Big Grin

Не. Така трябва да е.
Цитирай

Имали такъв Windows 10 който да е направен така че да работи на по старички машини ?Нещо като Thin PC Windows 7!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-03-15, 23:11:36)Compare написа:  Имали такъв Windows 10 който да е направен така че да работи на по старички машини ?Нещо като Thin PC Windows 7!

Ако смяташ, че 10S ще ти е удобен за ползване с ограниченията му...
Цитирай

Пробвах да го инсталирам на виртуална машина, не стана, пробвах да го инсталирам и на десктоп компютър дава ми грешка 0xc1900204 !
Някой инсталирал ли го е на скоро или да знае точно как се инсталира ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-03-16, 15:14:52)Compare написа:  Пробвах да го инсталирам на виртуална машина, не стана, пробвах да го инсталирам и на десктоп компютър дава ми грешка 0xc1900204 !
Някой инсталирал ли го е на скоро или да знае точно как се инсталира ?

С този код предполагам, че устройството ти не е съвместимо (https://docs.microsoft.com/en-us/windows...sult-codes). Тъй като не всички поддържат Windows 10S (https://docs.microsoft.com/en-us/educati...ndows-10-s и по-конкретно https://docs.microsoft.com/en-us/educati...ed-devices).
Цитирай

Да ,машините който пробвах не им съвпадат изискванията ,устройството не е съвместимо .Благодаря много за линковете и оказаното съдействие !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-03-16, 16:28:57)Compare написа:  Да ,машините който пробвах не им съвпадат изискванията ,устройството не е съвместимо .Благодаря много за линковете и оказаното съдействие !

Моля. А колко е стара тази машина, защото на доста стари съм слагал, даже такива, които вървят с generic драйвъри и работят идеално (доколкото им е по силите)?
Цитирай

Ами аз пробвах на 2-3-4годишни машини и на VMware Workstation Pro не стана (сега пробвам за последен път на VMware Workstation Pro със това https://windowsreport.com/error-0xc19002...ws-pc-fix/ ръководства, за сега всичко върви гладко)

А машината на която искам да я инсталирам не е пред мен ,става въпрос за наистина стара машина на около 8г.Мини десктоп компютър ,надявах се че ще се инсталира Windows 10 S чрез Windows10SInstaller5932 за това исках да пробвам на мойте машини първо как ще стане и после да я инсталираме с TeamViewer на тая старата машина (ако те интересува по специялно ще се обадим тия дни и ще разберем каква точно е машината )

P.S
Не става !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

С тази грешка не покриваш изискванията, едва ли има поправка. Сложи му един Home (не че задължително е по-лек), отиди в System>Advanced system settings>Advanced>от Performance отдела избери Settings>Visual Effects>задай Adjust for best appearance. После от съшия прозорец избери Advanced и задай Adjust best performance of: Programs. Ако има опция за SSD, дори най-евтиното ще съживи доста машината, Windows 10 повече си обича SSD и без друго.
Цитирай

    Здравейте!
Наумил съм си да ъпгрейдна едно лаптопче Acer Aspire E5-575 70D0 със SSD 500GB Samsung 970 EVO Plus, NVMe, M.2 (2280), като идеята е заварения HDD да си остане и ползва, като сторидж. Единствено ме възпира несигурността, че имат съвместимост. Ако има някой запознат да ми потвърди ще съм благодарен. До паметите на лаптопа има свободен слот PCIE, ще пробвам да кача снимка.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-03-16, 17:59:37)fifth_root написа:  С тази грешка не покриваш изискванията, едва ли има поправка. Сложи му един Home (не че задължително е по-лек), отиди в System>Advanced system settings>Advanced>от Performance отдела избери Settings>Visual Effects>задай Adjust for best appearance. После от съшия прозорец избери Advanced и задай Adjust best performance of: Programs. Ако има опция за SSD, дори най-евтиното ще съживи доста машината, Windows 10 повече си обича SSD и без друго.


Има си SSD някакво но скороста е критична като се отвори Firefox и се пусне някой Youtube и ако отвориш още един прозорец иска 5-7-10 секунди докато се отвори или забива тотално Tooth
Поне беше така докато го тествах с Windows 10 Pro x64
Отказвам се  !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

@Compare, истината е тази, че в един момент няма какво повече да изсмучеш. Дори с 32-битов Уиндоус (ако е пък чак толкова стар).

@alexbg67, ами доколкото виждам поддържа стандарта, така че не би трябвало да ти е проблем (https://www.youtube.com/watch?v=DJFeq_QvybU).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 9 гост(и)