Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

Иначе за такива неща - CrystalDiskInfo, отлична програмка.
Цитирай
Аксесоари

(2021-07-27, 20:57:46)Andon0v написа:  Иначе за такива неща - CrystalDiskInfo, отлична програмка.

И аз нея ползвам, но тоя път ме домързя да смъкна дисковете на HDD Dock Station и да видя инфото на дисковете.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Колеги препоръчайте ми лаптоп за около 2 000 лв. за начинаещ програмист? Благодаря предварително!

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

(2021-08-25, 10:33:00)doktorra написа:  Колеги препоръчайте ми лаптоп за около 2 000 лв. за начинаещ програмист? Благодаря предварително!

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

А с какво ще програмира този - начинаещия?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2021-08-25, 14:01:40)jhoro написа:  А с какво ще програмира този - начинаещия?
Ами ще почва от Аб.... Ще се учи на питон доколкото чух и ще продължи нагоре..... доколкото съм разбрал

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

(2021-08-25, 17:51:23)doktorra написа:  Ами ще почва от Аб.... Ще се учи на питон доколкото чух и ще продължи нагоре..... доколкото съм разбрал

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Тоест - ще му трябва Visual Studio или нещо подобно.
Като гледам "Системните изисквания на семейството продукти на Visual Studio 2019" - всяка съвременна машина ще му свърши работа.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2021-08-25, 18:13:52)jhoro написа:  Тоест - ще му трябва Visual Studio или нещо подобно.
Като гледам "Системните изисквания на семейството продукти на Visual Studio 2019" - всяка съвременна машина ще му свърши работа.
Точно. Просто исках съвет за добър модел около 2 к защото съм лаик.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

За питон бих посъветвал да си качи някоя Линукс дистрибуция, примерно Debian. Иначе като марка и модел, бих препоръчал някое Леново тинкпад например https://laptop.bg/laptops-lenovo-ThinkPa...TD003LBM_3
Цитирай

(2021-08-25, 18:16:08)doktorra написа:  Точно. Просто исках съвет за добър модел около 2 к защото съм лаик.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Здравей,и аз имам желание да се позанимавам по темата, ако нямаш нищо против би ли споменал от къде да се тръгне в случая като за начинаещи?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2021-08-25, 21:27:37)Compare написа:  Здравей,и аз имам желание да се позанимавам по темата, ако нямаш нищо против би ли споменал от къде да се тръгне в случая като за начинаещи?

"За начинаещи" се тръгва от желание. Другото идва от само себе си!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Желание имам ,но ми трябва добра и правилна насока!
Гледах и правих разни изпълнения от youtube и ме отказаха по скоро.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2021-08-25, 21:45:33)Compare написа:  Желание имам ,но ми трябва добра и правилна насока!
Гледах и правих разни изпълнения от youtube и ме отказаха по скоро.

Насока - ти ще си намериш! Въпросът е - какво искаш да правиш?
Тези изпълнения са само илюстративни.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2021-08-25, 21:57:44)jhoro написа:  Насока - ти ще си намериш! Въпросът е - какво искаш да правиш?
Тези изпълнения са само илюстративни.

Някой елементарна андроид програмка чрез която да разбера долу горе за какво иде реч.
Просто искам да ме ''грабне'' и да ми е интересно най вече, не гоня някакви големи резултати ,нещо като обща култура да си имам.
А и нещо което не ми е ясно поне да има към някой да се обърна.Гледам доста по добре са поднесли материала в youtube!
https://www.youtube.com/watch?v=RGeP7iBLNZA

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Почни от w3 schools а за правене на андроид приложение от аматьор ползвай https://appinventor.mit.edu/
Цитирай

Определено ще се позанимая Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Не е за мен, за дъщеря ми е и не мога да дам никакви насоки. Благодаря за съветите !

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

(2021-08-27, 12:51:34)doktorra написа:  Не е за мен, за дъщеря ми е и не мога да дам никакви насоки. Благодаря за съветите !

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

В момента моята дъщеря завършва втори подобен курс - за напреднали.
Насоката е една - намира кой и за какво ще е я обучава. Уточняват какъв софтуер ще се ползва. Според системните изисквания - но препоръчителни, не минимални - се избира машина.
С идея - за обучението и началото на работата. Ако нещата протръгнат - сама ще си купи по-мощна машина.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Колеги, някой да има опит в оключването на БИОС? Имам машинка Acer nitro 5 517-41 и имам намерение да отключа Advanced mode в биоса, за да имам достъп до Power limit options. Моля, ако някой има опит в това, да сподели мнение.

Знам, че е доста рисково да се рови в биоса и има шанс да си прецакам машината - наясно съм с риска.

Iphone X Space Grey 
Цитирай

Нямам опит,но като гледах този клип,мисля че не е сложно https://www.youtube.com/watch?v=cammcseV-HU
към 8 ма та минута показва.

Huawei P30
Цитирай

(2021-12-22, 09:52:05)lockup написа:  Колеги, някой да има опит в оключването на БИОС? Имам машинка Acer nitro 5 517-41 и имам намерение да отключа Advanced mode в биоса, за да имам достъп до Power limit options. Моля, ако някой има опит в това, да сподели мнение.

Знам, че е доста рисково да се рови в биоса и има шанс да си прецакам машината - наясно съм с риска.

Ако е належащо може да рискуваш.
Какво ще ти допринесе отключването Advanced mode в биоса чак толкова?
Да си рискуваш машината Acer nitro 5 517-41 тотално да я прецакаш,не звучи добре.Сам си решаваш, хубаво че си наясно последствията са много тежки или при мен доста тежко преминаха  Big Grin След флаш с погрешно Firmware и моя BiOS се прецака,предполагам не е и много сложно да се оправи за един ден ,човек който е на ти с тия машинации не преставляваше проблем, върнаха го даже и пари не ми взеха беше познат,както и да е .Не знам нарочно без да искат ли са прецвъкнали някакво кабел че на самата панта на лаптопа който в последствие забелязах и нямах Bluetooth на лаптопа.Явно са го отваряли и при затварянето на лаптопа са го прецвъкнали тоя кабел на Bluetooth-a
Исках да си го оправя и не успях и така и замина в коша. Blush

А и техниката,машинациите се менят с всяка секунда в смисъл винаги може да излезе видео с указание примерно youtube което да е коректно няколко часа и и следващите няколко часа да се променили нещичко и всичко да отишло в грешна насока.
Само да вметна не е важно Cool
Е вчера си взех нов лаптоп да се похваля* и му форматирах харддиска после никакво усб не искаше да стартира както и малко преди това ми показа че имам дефектни сектори и се заблудих че е заминал диска или нещо друго е станало.Докато не пробвах с едно Linux Mint усб Gpartet Format и си дойде всичко на място за 5 мин.
До сега не ми се бе случвал такъв проблем но и през това минах.Бях готов да го върна обратно.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Причината е, че мощна видео карта като РТХ 3080 (макар и мобилна версия) е лимитирана, тъй като е настроено да не взима повече от 100w. Това пречи да развие максималния си капацитет. Други марки лаптопи от такъв висок клас нямат такива рестрикции. Не знам защо ейсър са решили да направят подобна глупост, но ето ни тук...

Iphone X Space Grey 
Цитирай

Навремето и аз на един ейсър му отключих биоса, ама с гайд, с лайф флашка се буутва убунту и се редактираше някакъв HEX файл, та ми отключи всички скрити опции, а на мен най важната беше да дам повече от 1 гб рам на вградената видео карта.
Цитирай

(2021-12-22, 14:55:17)lockup написа:  Причината е, че мощна видео карта като РТХ 3080 (макар и мобилна версия) е лимитирана, тъй като е настроено да не взима повече от 100w. Това пречи да развие максималния си капацитет. Други марки лаптопи от такъв висок клас нямат такива рестрикции. Не знам защо ейсър са решили да направят подобна глупост, но ето ни тук...

Най-вероятно за да не се нагрява и да работи по-стабилно.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте, дойде време за нов лаптоп. От години не следя процесори, видео карти и прочие. Лаптопа ще се ползва главно за офис работа и photoshop. Игри няма да се играят на него, искам да е възможно най-мощен за бюджет 1500-1600лв макс.
Главният ми въпрос е към кой процесор да се насоча - Ryzen 5 5500u/ 7 5700u или Intel i5-1135G7 / i7-1165G7?

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай

След една седмица разглеждане и търсене тъкмо вчера си взех
Dell Vostro 5510 [N7500CVN5510EMEA01_2205_UBU]
Този модел е с 4-клетъчна батерия и се води метален корпус, като исках процесорът да е i7, обаче никъде няма под 2000 лв. Остава 1 свободен слот за RAM, ако потрябва в бъдеще. Иначе i5 в сравненията и ревютата го дават по-произвидителен от ryzen 5. Вградената карта iris xe също пишат, че е доста по-добра от предишните интелски. Lenovo, MSI и тям подобни не съм гледал, а Acer и Asus с тези характеристики са доста по-скъпи по моите впечатления.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)