Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

600лв надолу ако го избереш без Windows.

Дебни в емаг, нямат кирилица на клавиатурата, но това не е особено голям проблем.
Цитирай
Аксесоари

(2023-02-22, 15:38:23)NoMaD написа:  Този е с 15 инчов дисплей. Към момента съм с дисплей 17 инча, но мога да сляза до 16, другите вече ще са ми малки. Ако ще взимам игрови модел, може би този тогава?

Аз си взех този, но беше на по ниска цена.
https://www.emag.bg/laptop-gaming-acer-n...um=android
Цитирай

Колеги, моля препоръчайте ми марка и модел добър външен SSD. Идеята ми е на него да си съхраняваме снимките от телефоните, нищо друго...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

(2023-09-25, 12:31:56)iwan33 написа:  Колеги, моля препоръчайте ми марка и модел добър външен SSD. Идеята ми е на него да си съхраняваме снимките от телефоните, нищо друго...
Аз купих този , но не мога да дам отзив ,не съм го ползвал все още .

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

От снощи лаптопа ми HP Pavion 15 Gaming започна да си променя цвета на дисплея.Първо начално премигваше и се появяваше хоризонтална черта по средата,после започна да зеленее.Без значение какво съм отворил-браузър или друго.Какъв може да е проблема,мисля че дисплея си отива.За Пловдив някой да ме насочи,ако е за сервиз.

Huawei P30
Цитирай

Дано е дисплей, защото е симптом също и на заминаваща видеокарта, ако го вържеш към монитор има ли такива неща на монитора?
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

@Andon0v Благодаря за съвета!Свързах го към телевизора и там го няма това променяне на цвета в зелено.Прочетох за съвет в сайта на Уиндоус,и изглежда проблема е бил в драйвера на видеокартата на intel.Вкарах уиндоус в сейф мод,и деинсталирах драйвера,проблема веднага изчезна Cool после го инсталира на ново.За сега си е добре,дано това де е било проблема. Smile

Huawei P30
Цитирай

(2023-09-25, 12:31:56)iwan33 написа:  Колеги, моля препоръчайте ми марка и модел добър външен SSD. Идеята ми е на него да си съхраняваме снимките от телефоните, нищо друго...
Ако самсунга предложен по горе не е подходящ потърсете и за Transcend ESD260C 1TB USB 3.1 Ползвам го от половин година. Разпозна се от всички телефони в които до включих. Драйва е малко по голям от флашка, кабелите с който върви реално заемат повече обем. Скоростите на запис не са топови но работи устойчиво и без забележки.
Цитирай

(2023-09-27, 15:41:25)veskovalkov написа:  Ако самсунга предложен по горе не е подходящ потърсете и за Transcend ESD260C 1TB USB 3.1 Ползвам го от половин година. Разпозна се от всички телефони в които до включих. Драйва е малко по голям от флашка, кабелите с който върви реално заемат повече обем. Скоростите на запис не са топови но работи устойчиво и без забележки.

Да използвам, че стана дума за външен хард да питам има ли такива с wifi? Идеята ми е да го ползвам за "склад" и чрез wifi, да си тегля от него на различни устройства - телефони, телевизор, лаптоп или таблет. Целта е да не включвам постоянно кабели.

Redmi note 8 pro
Ex Nubia M2
Цитирай

Не. Трябва ти NAS или по-евтиния вариант рутер с юсб. А ако имаш такъв направо връзваш и си ти
Цитирай

Някой колега да даде линк за live stream Фюри - Нгану.., за DAZN 40лв няма да дам..
Цитирай

(2023-10-05, 15:37:01)vaso22 написа:  Не. Трябва ти NAS или по-евтиния вариант рутер с юсб. А ако имаш такъв направо връзваш и си ти

Рутер с USB, но добре да проучи кои рутери горе-долу стават.
Много добрите имат макс.скорост на трансфер 40-80.MB/s
Останалите не стават
Цитирай

Читав разбира се. Това е ясно. Не за 70-80лв.
Цитирай

В смисъл да не очаква скорости от порядъка на 200-300 MB/s или нагоре
Без значение дали дискът, който ще закачи може да поддържа и 3000 MB/s
Цитирай

(2023-09-27, 15:41:25)veskovalkov написа:  Ако самсунга предложен по горе не е подходящ потърсете и за Transcend ESD260C 1TB USB 3.1 Ползвам го от половин година. Разпозна се от всички телефони в които до включих. Драйва е малко по голям от флашка, кабелите с който върви реално заемат повече обем. Скоростите на запис не са топови но работи устойчиво и без забележки.
Наистина ли апа към него е толкова голям - 185 МБ?

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Не съм обърнал внимание. Пиша от служебния комп и не мога да го погледна но приложението ми се вижда малко безсмислено. Засега не ми се е наложило да го ползвам.

Погледнах. Инсталирана програмата е 191 МБ......
Цитирай

Дискчето е супер. Разтоварих си диска на лаптопа.  Smile

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Здравейте, от доста време си търся втори лаптоп и за сега се спрях на тези двата. За леновото четох добри отзиви, но за ейсъра не успях да намеря нищо. Навсякъде ми излиза, че е с ОЛЕД екран, но в емаг са го написали IPS. Ако наистина е ОЛЕд направо него да поръчвам. Ако може някой да даде мнение, тъй като не ги разбирам много нещата.

https://www.emag.bg/laptop-acer-swift-go...DLNB97YBM/

https://www.emag.bg/laptop-ultrabook-len...DC3TG3YBM/
Цитирай

Олед за компютър не е добър вариант според мен
Цитирай

Имам Gigabyte AERO 15 OLED 4К - голяма мъка е това нещо. Бягай далеч от такива екрани. Всичко се отразява. Пускаш си филм и почваш да си гледаш отражението. Оставил съм го за резервен, за всеки случай.

Ей това ми хвана окото на мен
https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Ge...W/p/502451
Цитирай

(2023-11-19, 21:08:57)st34 написа:  Имам Gigabyte AERO 15 OLED 4К - голяма мъка е това нещо. Бягай далеч от такива екрани. Всичко се отразява. Пускаш си филм и почваш да си гледаш отражението. Оставил съм го за резервен, за всеки случай.

Ей това ми хвана окото на мен
https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Ge...W/p/502451

Взех леновото. За сега съм мега доволен. Имам по стар модел на това нитро 5 което буквално се разпада, и само заради това търсех второ по компактно устройство за разнасяне.
Цитирай

Браво, честито за придобивката!
Наскоро ми се падна да обслужвам с ъпгрейд AMD Ryzen AMD Radeon нещо като твоето Lenovo ама HP. Ми то голяма мъка с тия драйвъри на AMD и Windows 11. Инсталирам му каквито трябва, работи перфектно, до момента в който пусна му интернет. И......майката, родата до девето коляно “играта започва“ Win 11 инсталира други ... мазалото с графиката тотална, екрана избледнява, вентилаторите на макс (искат да излизат), SSD-то на 100%, 32 гиги рам малко му се виждат. Пък хората игри искат да играят. Голяма надлъгване беше, в крайна сметка победих ама си строших нервите. Колкото и да ги хвалят за лична употреба не бих си взел AMD Radeon. А пък в комбинация с Ryzen НИКОГА!
Лично мнение!
Цитирай

(2023-11-20, 17:41:57)st34 написа:  Колкото и да ги хвалят за лична употреба не бих си взел AMD Radeon. А пък в комбинация с Ryzen НИКОГА!
Лично мнение!

Ако махнеш Windows-а - няма ли да е по-добре?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

За лично ползване... със сигурност, когато в Линукс стане възможно стартирането на .exe без вино и други такива алтернативи. Windows ми е нужен за работа, нямам избор. А в случая потребителите си искаха Windows, красив, шарен...
Цитирай

Интелите в лаптопите греят много стабилно, аз не бих си взел интел.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)