Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

Скоро си взех компютър, но много бавно тръгва. Още при първото пускане го забелязах. В началото може да стои на ето това 1 мин.
[Изображение: 1e123b7a770ee07e.jpg]
Рядко не го чакам.

 LG G3 32GB 5.0.1 Stock + Nexus 7 Chroma 5.1.1


Цитирай
Аксесоари

С каква ОС си и друго оригинална ли е?Възможно е нещо биоса и ОСа да не се сработват много добре и да не зарежда както трябва дарйверите,пробваи с друга ОС,ако пак не се оправи флашни биоса като го свалиш от сайта на гигабайт.

LG G2
Цитирай

Еми с windows 7 съм. Не съм много сигурен, че е оригинална.

 LG G3 32GB 5.0.1 Stock + Nexus 7 Chroma 5.1.1


Цитирай

7 зарежда доста бавно особено ако е пълен с програми и игри. Не мога да видя сега картинката, но работи ли нормално не се впрягай толкова Smile
Цитирай

Бачка си, нормално. Всичко зарежда бързо, но надали ще е от това, че имам доста програми и игри на него. Тъй като, при първото пускане чаках малко. ( Не е клип, а снимка. Просто на това го чакам дълго.)

 LG G3 32GB 5.0.1 Stock + Nexus 7 Chroma 5.1.1


Цитирай

Ето какво представиха nVidia тези дни. Доста добра карта, като се има предвид, че е доста по-евтина от Titan, а предлага подобно представяне. :thumbup:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=6sQLBv77s_8[/video]

nexus 6P
Цитирай

Само на първия старт ли е бил бавен или на всеки,а на тази картинка биоса зарежда драйверите.

LG G2
Цитирай

На всеки.

 LG G3 32GB 5.0.1 Stock + Nexus 7 Chroma 5.1.1


Цитирай

Преинсталирай ОС или пък пробвай да ъпдейтнеш драйверите,дай фабрични настройки на биоса и в краен случай флаш на биоса,може и да сканираш харда за лоши сектори,дали е фрагментиран(ако е го дефрагментитай),проверка за вируси(ако имаш много игри и програми със сигурност ползваш кракове,а те са бъкани с вируси) и вече след всички тези стъпки ако не се оправи може да има някакъв хардуерен проблем.

LG G2
Цитирай

Windows 7 стартира около (в някои случаи "над") 1 минута или 1 минута и половина в зависимост от хардуера.
При Windows 8 положението е в секунди (в моя случай 16): Пост №31

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

А пичове скоро време като сглобя останалата карантия от компютъра която трябва да купя към юни месец, какъв Windows да му сложа 7 или 8, че много се колебая на осмицата интерфейса нещо не ме кефи става ли да стане като на XP със Start бутон и т.н, че иначе все едно работя на някой телефон с Windows Phone, защото почти сглобих новия компютър, остана да изчакам новите дъна s.1150 и новите процесори на Intel и почнах да се чудя какъв Windows да му сложа

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

Сега ще излезе ъпдейт за 8-цата и ще се върне старт бутона.. не виждам смисъл, но много хора се оплакваха. За мен така е по-добре, но не аз решавам.
Осмицата като цяло е доста по-пъргава от седмицата ( по-бързо включване, доста..; игрите вървят по-гладко; идва с вградени всички възможни драйвъри ( мисля, че и седмицата е така ); като я инсталираш няма нужда от антивирусна и от почти всичко, защото го има вградено ).
Цитирай

Andon0v написа:Сега ще излезе ъпдейт за 8-цата и ще се върне старт бутона.. не виждам смисъл, но много хора се оплакваха...

Въпросния старт бутон всъщност ще е стандартния, при който натискаш Windows копчето, за да видиш началния екран с "плочките", а не както преди да влизаш в control panel и т.н.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

centur написа:
Andon0v написа:Сега ще излезе ъпдейт за 8-цата и ще се върне старт бутона.. не виждам смисъл, но много хора се оплакваха...

Въпросния старт бутон всъщност ще е стандартния, при който натискаш Windows копчето, за да видиш началния екран с "плочките", а не както преди да влизаш в control panel и т.н.
Аз това и исках, но не знаех дали ще е така, но има доста програми, които връщат старото меню.
Цитирай

Значи ще инсталирам осмицата, щом е по пъргава

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

centur написа:Windows 7 стартира около (в някои случаи "над") 1 минута или 1 минута и половина в зависимост от хардуера.
При Windows 8 положението е в секунди (в моя случай 16): Пост №31
Че стартира бавно,стартира.но самия уин.,а при него не забива на уин. логото,а на биос логото(поне аз така разбрах),а тогава всъщност се зарждат основните драйвери,което става за секунди,а не за 1мин. и при това щом ПЦто е ново,значи има нещо нередно.

LG G2
Цитирай

Сега засякох зареждането на драйверите, то още по-зле 1 мин. 45 сек., а windows-a 20 сек.

 LG G3 32GB 5.0.1 Stock + Nexus 7 Chroma 5.1.1


Цитирай

dakata129 написа:Сега засякох зареждането на драйверите, то още по-зле 1 мин. 45 сек., а windows-a 20 сек.

Флашни му BIOS-а и преинсталирай с някой MSDN.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Мисля да не го пипам, че нещо ще го разбазикам. Сега пък тръгна супер бързо, а ако продължава така лошо ще го заведа на ония дето ми го сглоби.

 LG G3 32GB 5.0.1 Stock + Nexus 7 Chroma 5.1.1


Цитирай

Абе дадоха ми една мемори карта 2GB (OLYMPUS xD-Picture Card), цъкам я в лаптопа и ми показва, че 500мб от картата са заети, а 1.5гб са свободни, обаче влизам в картата - празна. Как мога да извлека снимките от вътре преди да я форматирам, защото на момчето са му много важни?

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай

Да не би да са скрити?

LG G2
Цитирай

n12k1 написа:Да не би да са скрити?
Проверих, не са.

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай

Здравейте колеги, моля за мнения и предложения за лаптоп до 1000 лв., но ако мога да мина по-тънко още по-добре Smile

Лаптопът ще се ползва предимно за офис приложения, интернет, филми и музика. Игри - не.

Не разбирам много от хардуер, нито от марки и модели, затова затруднението ми е голямо.

На този етап изискванията ми са 15 инчов дисплей, интелски процесор. Не е нужен голям хард диск, защото лаптопът ще бъде свързан с мрежов сторидж. РАМ памет - нямам представа, но мисля че 4ГБ стигат. Дали да е с отделна видео карта също не знам. Не е задължително да има ДВД. Ще бъде инсталиран уиндоус 8.

Ще бъда благодарен за мнения и предложения Smile
Цитирай

Изчакай да излезе Haswell ..

мегапиксели
Цитирай

drpetar написа:Здравейте колеги, моля за мнения и предложения за лаптоп до 1000 лв., но ако мога да мина по-тънко още по-добре Smile

Лаптопът ще се ползва предимно за офис приложения, интернет, филми и музика. Игри - не.

Не разбирам много от хардуер, нито от марки и модели, затова затруднението ми е голямо.

На този етап изискванията ми са 15 инчов дисплей, интелски процесор. Не е нужен голям хард диск, защото лаптопът ще бъде свързан с мрежов сторидж. РАМ памет - нямам представа, но мисля че 4ГБ стигат. Дали да е с отделна видео карта също не знам. Не е задължително да има ДВД. Ще бъде инсталиран уиндоус 8.

Ще бъда благодарен за мнения и предложения Smile
За момента най-доброто предложение цена/качество мисля, че е това http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_..._RZPEX_041

Galaxy Note 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)