Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?
#1

[note=Модератор]
Темата периодично се пълни с общи приказки за PC хардуер, лаптопи, операционни системи и други всякакви мнения свързани с компютри, така че я преименувам и се надявам автора да не се сърди за това. Но поне в крайна сметка заглавието да отговаря на съдържанието Smile
[/note]


LG G2
Цитирай
Аксесоари
#2

Каква е: стара от далената 2007г.
Как се поддържа:
- софтуерно: ... никак. Преинстал през година профилактично.
- хардуерно: ... почистване на прах веднъж на две-три години заедно със смяна на термо паста.
Цитирай
#3

Intel core2duo e8600 @ 3.33ghz
nvidia gtx560ti
4x1gb adata ddr800
160g sata2 seagate
haf 912
редовна профилактика
Win8
Цитирай
#4

MB : Asus Maximus V FORMULA
CPU : Ivy Bridge 3770k @ 4700MHz (5500MHz е максималното Frequency, което съм достигал, но VCоre-a беше доста висок и затова върнах до 4700, докато VCore-а достигна 1.238v)
COOLING : Corsair H100i
RAM : 16GB Corsair Vengeance 1600MHz 1.5v
SSD : 240GB SSD OCZ Vertex4
HDD : 1TB WD Cavier BLack
VGA : Asus DirectCU II GTX680 1250/7000MHz
CASE : Define XL R2
PSU : Seasonic SSR-750AM Bronze

Софтуерно :
1. През 72h пускам AVG 2013 + TuneUP 2013 на FULL SCAN + Defragmentation през Windows-а.
2. През 24h пълен clean на cache/history/data на доста от приложенията.
3. През 7 дни цялостно сканиране на HDD/SSD за bad sectors. Цялостно оптимизиране на всички проблеми по SSD/HDD.
4. Ъпгрейдване на Win7 при всеки излезнал update. След всеки update стъпка 1/2/3 влизат в сила.
5. Постоянно включен Firewall на "Always block", като съм добавил всичко, което ползвам в exceptions.
6. Постоянно включено "Always Block" ограничение на cookies, като съм добавил всичко, което ползвам в exceptions.
7. Постоянно веключен Restriction Level на браузера на "HIGH", като съм дабавил всичко, което ползвам в exceptions.

Хардуерно :
1. Внимателно почистване на конфигурацията през 21 дни.
2. Ежедневно следене на водното охлаждане за течове, като съм преприел няколко мерки, с които може да се избегнат възможни загуби, ако радиатора протече и започне да капе върху видео картата и на други места.
3. Температурата в стаята ми винаги e 20-21 градуса.
4. Постоянно следене на температурата на GPU/CPU.
5. Системата е поставена на място, на което да може вътрешния air-flow да функционира максимално добре.
6. Към конфигурацията работи 24/7 UPS устройство, което да предотврати токов удар, който може да доведе до изгаряне на някой от компонентите.
7. Термопаста сменям на 6месеца заради OC-то.

iPhone 6 Space Grey
Maximus V FORMULA/ Ivy Bridge 3770k @ 4700MHz/ Corsair H100i/ 16GB Corsair Vengeance/ 240GB OCZ Vertex4/ 1TB WD Cavier BLack/ DirectCU II GTX680 1250/7000MHz/ Define XL R2 + Seasonic SSR-750AM Bronze
Цитирай
#5

Гледам някакви дефрагментации правите, с какво помага това?
Цитирай
#6

@OVER-Clocked много си във филма Big Grin
Цитирай
#7

Dowper написа:Гледам някакви дефрагментации правите, с какво помага това?
Цък

LG G2
Цитирай
#8

OVER-Clocked написа:......
Хардуерно :
1. Внимателно почистване на конфигурацията през 21 дни.
2. Ежедневно следене на водното охлаждане за течове, като съм преприел няколко мерки, с които може да се избегнат възможни загуби, ако радиатора протече и започне да капе върху видео картата и на други места.
3. Температурата в стаята ми винаги e 20-21 градуса.
4. Постоянно следене на температурата на GPU/CPU.
5. Системата е поставена на място, на което да може вътрешния air-flow да функционира максимално добре.
6. Към конфигурацията работи 24/7 UPS устройство, което да предотврати токов удар, който може да доведе до изгаряне на някой от компонентите.
7. Термопаста сменям на 6месеца заради OC-то.

Леле наистина много му угаждаш. Така се глезят и не работят както трябва. Smile
1, 4 и 7 са малко излишни според мен. 6 не е гаранция, че няма да изпуши нещо. Иначе браво - голяма грижа. Даже прекомерна.
Цитирай
#9

От подписа ми може да се види каква е конфигурацията. Направих я преди 6 месеца доста непринудено и кофти се получи. Поръчах си от newegg видео картата и не поръчах по-мощна, защото захранването нямаше да поддържа по-мощна, а то какво стана взе, че ми се скапа захранването и купих Corsair-а. Седмица по-късно ми се скапа старото дъното и купих дъното, процесор и рам паметта от подписа - доста бюджетно. В момента съм с два HDD-та Seagate (2x500 ; 7200RPM), които са сигурно на 2-3 години. Кутията е от старата конфигурация (home mode) - med size, като страничният капак е изрязан и съм сложил плекси глас + неоново осветление с прекъсвач.
Обаче този плекси глас как спарва компютъра, като включа някоя игра малиииии .. мислих да му слагам допълнителни вентилатори, след това се навих за нова кутия, но в течение на обстоятелствата ще се наложи да го продам/подаря към края на май месец, така че се отказах. За да го охлаждам леко отварям капака или го свалям, за да се охлажда, като хората. Разбира се, се замърсява по-лесно и се събира прах, но тъй като имам алергии към мръсотии и прах вкъщи ползвам йонизатори, които сравнително добре се справят с прахта!

Софтуерно:
Имам Windows 7 x64 , използвам NOD32. Няма точно определено време, през което да почиствам компютъра.
През седмица и половина долу горе дефрагментирам хардовете с Auslogics Disk Defrag 3.5.0.5 ; след това използвам Registry Mechanic 9.0 за почистване на регистри -> след това \Windows\Temp - изтривам всички файлове ; \Users\ ---\AppData\Local\Temp - също ; след това използвам диск клийнъп (вградения от windows) и ако е останало нещо излишно го трия. Ако усетя, че нещо компютъра се забавя слагам TuneUp Utilities 2013 13+ оптимизирам компютъра и я изтривам(не обичам да имам инсталирам излишен софтуер на компютъра, който го ползвам 1 път на не знам колко време). Общо взето тези процедури са донякъде излишни, защото разлика се усещаше в Windows 98/XP едно време на слабите ни машини. Сега няма особена разлика. Ако случайно компютъра се сбози си го преинсталирам без да се замислям.
Както колегата @OVER-Clocked каза - Постоянно следене на температурата на GPU/CPU.

Хардуерно:
Както казах по-горе имам много хубав поглед към компютъра и когато преценя, че е достатъчно мръсен го почиствам. Бързото и лесно почистване - внимателно с прахосмукачката изсмуквам прахта от кутията, около хардовете и т.н. след това с леко влажна кърпа почиствам(като е напръскана с препарат против прах) и затварям.
Когато ми се занимава и имам време разглабям цялата кутия и я почиства обстойно и внимателно. Смазвам вентилаторите, захранването и навсякъде що трябва и може да се смаже. Лъскам го и става - все едно частите идват от завода :rofl:

@venci_ някои хора обръщат много внимание на техниката и всичко, което имат - на мен лично ми прави голямо удоволствие да си почиствам основно компютъра. Особено на стара ми конфигурация, която след като и почиствах всички беше супер тиха иначе бръмчеше много яко. Същото е и с колата ми!

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
#10

CPU:i5-3570k/GTX 560 1GB/МB:ASRock H77M/RAM:A-DATA 2X2GB DDR3 1600G/PSU:Corsair CX430/
Като се очаква да минава "под вода". Пре-достатъчна ми е. Евентуално ще сложа i7 + някой друг терабайт диск и SSD, в бъдеще.

Софтуерно:
Никак.
Ако се скапе-> формат и нова боза.

Хардуерно:
Когато се напраши, я чистя, разглобявам из основи. ТОВА е. Машината е да ми върши работа, не да я полирам всеки 2-3 мин. . Като имам кола, отношението ще е същото.

Без предната част:
Вътре:

Dell Latitude E6420/I5-2540M/Quadro NVS 4200M/8gbRAM/128gb SSD/750gb HDD + Sony Xperia M4 AQUA black + iPhone 4s + Sony SLT-A57//Viva la Cosa Nostra!/Mi casa es su casa!
Цитирай
#11

Лаптопче HP ProBook ми е основният компютър, че настолния го купиха далечната 2006 г и стои тихо и кротко у нас.
Intel Pentium P6200 2,13 GHz
6 GB RAM 1,333 Mhz
Ati radeon 6370m
640 gb HDD Samsung 5200 rpm

Доста доволно се справя машинката. За всичко ми стига. Хардуерно не е почистван досега. Но е гаранционен и ако грее повечко лятото го пращам да го почистят.
Иначе софтуерна поддръжка ЕСЕТ смарт секюрити антивирусна плюс защитна стена. Хубавото на стената е, че си я нагласяш да те пита за абсолютно всяка изходяща или входяща връзка от и към компютъра.
Също софтуер на Auslogics за дефрагментация на диска и оптимизация 1-2 пъти в месеца.
CCleaner веднъж месечно за почистване.
И това е.
Цитирай
#12

Май много си се вкарал в някакви филми, не се сърди, просто личното ми мнение е, че няма значение колко си дал, още повече кой ти ги е дал парите. А това за какво си ползваш системата още повече няма значение как се грижиш за нея. Аз като преди няколко години съм дал 650 лева за видеокарта трябва да я търкам на 21 дни ли? Ти сериозно ли?

По - темата - аз си почиствам системата на няколко месеца(пълно разглобяване) , софтуерно на месец чистя, дефрагментирам на седмица /две.
Цитирай
#13

Моята конфигурация е доста стара от 2008 г. и вече трагедията е пълна иска си преинсталиране, но след няколко седмици почвам да сглобявам нов компютър, та настоящия ми стар компютър е
Asus P5KPL-C
Intel Pentium 2.0 GHz
2GB RAM Kingston
Hitachi 320GB HDD
Sapphire HD3650 256mb
софтуерно го подържам като правя проверки за вируси с Avast!, друго не правя защото вече нямам нищо на тази щайга, а хардуерно го почиствам от прах на няколко месеца и това е нищо особенно.

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай
#14

Дискусиите кой с какво се занимава и кой от какво разбира си ги водете на лични съобщения. Тази тема не е за това.

Офтопика е почистен.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#15

AlienwaRe m18x
CPU; Intel I7`3920XM
VGA; GTX 680` SLI enabled
RAM; 16GB ( 4x4 ) dual channel DDR3 1600MHz
HDD; 1,5TB ( 2x750 ) 7200RPM
SSD; 750GB

на 2`week`a ми е лапа
Софтуерно; няма го пипам, може би на месец/два, defragmentation ..
Хардуерно; не съм го мислил.

Evolution of my Phones: Sony Ericsson K850i » Nokia N95 Black » HTC HD2 » HTC Desire HD » Galaxy S II » HTC One X » Galaxy Note II » LG G2 » HTC M8 » Galaxy Note 7 » OnePlus 3 » Galaxy Note 8 » OnePlus 6 (Silk White)
RIG: ASUS ROG G703GI
Цитирай
#16

Хардуерната ми конфигурация е лаптоп какъвто дават от фирмата. Текущо е Toshiba portege r930 с i5 и 8г рам.
Поддръжката се изразява в това да го сменям като остарее морално година две след покупката. Crazy
Цитирай
#17

MB:AsRock 970 Extrime 3
CPU: AMD Phenom II x4 3,7GHz
Cooler: Thermalright Silver Arrow SB-E 3x140mm Phanteks
GPU:Gainward GTX 660 TI Phenom 1 GB GDDR5
RAM:2x4GB Corsair Vengence 1600MHz
HDD:Hitachi 2TB SATAIII 32MB Cache
PSU:Corsair TX 850W
Case:Thermaltake V4 Black Ed
Софтуерна поддръжка:оригинален Windows 7,веднъж месечно дефрагментация на харда и сканиране за вируси, Windows Security Essential. Не съм преинсталирал вече близо 2 години и половина, никакви ядове от нищо.
Хардуерна поддръжка: 2 пъти в месеца почистване от прах и веднъж годишно смяна на термопастата.

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#18

Хваща ме срам като ви гледам характеристиките на комповете. Иначе по темата:

CPU:Intel Pentium 4 2.4GHz(clock-нат на 3.36)
Video:ATI Radeon 9250 PRO 128mb
MB:Gigabyte ??
Ram:1.5gb

ОS ми е Windows 7, но мисля скоро да го пробвам с 8 и някакъв линукс.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#19

Купен януари 2010 г.

Лаптоп: Dell Vostro 1015
Processor: Intel CoreTM 2 Duo T5870 (2.0GHz, 2MB L2 Cache, 800MHz)
HDD: 500GB 5400rpm SATA
RAM: 4GB (2x2GB DDR2 (800MHz)

Хардуерна поддръжка:

* Смених WLAN платката с друга, която поддържа "n" стандарт, а не както беше с вградената "n" draft.
* Веднъж седмично почистване на дисплея, клавиатурата и капака с препарат и микрофибърна кърпа.

Софтуерна поддръжка:

* Редовно актуализирам всички програми до колкото се може все да са последна версия (Software Informer ми помага до някъде затова)
* Минах през: Linux > Windows 7 Ultimate x86 > Windows 7 Ultimate x64, а от миналата година съм с Windows 8 Pro with Media Center x64 (преинсталирам го много рядко профилактично на 6 - 8 месеца или ако имам проблем с някой драйвер/програма).
* Денонощно включен (на зарядно естествено) без да го "приспивам" или някакъв друг режим, а само High performance
* Рестартиране 1 път седмично профилактично, а понякога забравям и да го рестартирам :/

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#20

Offtopic @StunnA SpR1n7 Oткъде го взе този лаптоп ? И аз си търся ама не намирам бг доставчици...

Иначе, аз съм със Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i3 3110 2.2 gHz
6 GB DDR3 Ram
Nvidia GT 630M 2GB edition
1TB 7200rpm hard drive

Хардуерно го чистя веднъж на 2 месеца със прахосмукачка
Софтуерно го преинсталирам 2 пъти в годината със последния Win7 Smile

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#21

Барабар Петко с мъжете...

сет-ъп-а Big Grin
[Изображение: img20130401143013.jpg]

Монитора е Samsung P2470HD (зад него се крие TP-LINK TL-WR841ND), музиката е Microlab, Мишо е Hama uRage (не се смейте, не ми се дават пари за мишки Big Grin ), клавиатурата е A4Tech KD 126, кутията очевидно е избягал Decepticon Big Grin

MoBo:Gigabyte GA-790XTA-UD4
CPU:AMD Athlon II X4 635
RAM:Apacer 2x2GB DDR3 1333mhz
VC:GigaByte ATi Radeon HD5770, 1GB
HDD:Seagate 1TB SATAIII 32MB Cache
PSU:500W Fortron Saga II
OS:Windows 7 x86 Ultimate

Софтуерно рядко пипам. TuneUp-a си върши работата, дефрагментация се прави от време на време и се преглежда за вируси със Symantec-a като нямам нищо по-важно за правене Big Grin

Хардуерно... Прахосмукачката играе от време на време, но изключително рядко. Преди 2 дена го отворих и взех решение, че ще се чисти поне веднъж в месеца, щото ми стана лошо Big Grin За съжаление нямам сгъстен въздух и подходящи четчици за да го почистя като хората и ще го водим на сервиз тия дни, смятам да ни стане традиция на няколко месеца.

Компютъра съм го сглобявал с "подръчни материали" преди 4-5 години. Плаче за ново видео, рам и евентуално процесор, но ще остане за Юни, тъй като телефона ще бъде ъпгрейднат на първо време Smile Всеки с приоритетите си...


p.s. OVER-Clocked, евала!

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай
#22

[Изображение: 20121217_184329_d3db1_30215410.jpg]

Дъното е SEASONIC SS-850KM GOLD (а не това което пише)
Видеокартите са 2 но са 7970 (crossfire)


Поддръжка: бе на едни трупчета тука...

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#23

Два часа почиствам компютъра, че имаше бая прах само съжелявам, че нямам термо паста за процесора за да сменя, но няма за кога то и без това след 2 седмици почвам новия компютър, а на тоя му заминава захранването нещо вие на моменти, но поне стана като нов, както го взех през далечната 2008 Tooth
Ето една снимка как стана
[Изображение: P1040596.jpg]

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай
#24

Roshav^ написа:[Изображение: 20121217_184329_d3db1_30215410.jpg]

Дъното е SEASONIC SS-850KM GOLD (а не това което пише)
Дъно SS...то ще да е някакво ново.@n12k1 тия 13 секудни,до welcome екрана ли са или докато покаже картина,след като натиснеш копчето ?

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#25

^Докато покаже екран(старт менюто),на мен welcome изобщо не ми се явява.

LG G2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)