Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?
#26

Процесор: Intel Core Duo E7300 @ 2.66 GHz
RAM: 4GB (2x2GB) DDR2
Видео карта: NVidia GeForce 9500 GT (1 GB)
HDD: 640 GB SATA

OS: Windows 8 Enterprise (64-bit)
^^ Във връзка с горния пост - моя го засичах 7 секунди от натискането на бутона до старт менюто. Сега съм го понатоварил малко, но зарежда изключително бързо, между 10 и 15 секунди от натискането на бутона до старт менюто.

Софтуерна поддръжка: никаква. Карам си със вградената антивирусна. Преинсталирам го 1-2 пъти на година. Ползвал съм няколко пъти CCleaner. Тази дефрагментация не я разбирам ;д дори не знам за какво се използва.

Хардуерна поддръжка: почти никаква. От време на време му чиста прахта. Смених му един път захранването, защото не подаваше достатъчно ток, но впоследствие се оказа, че захранването си е било наред, просто нещо там се откачило (не му разбирам). HDD-то беше сменено един път докато беше в гаранция. Иначе съм много доволен от кашона, взех го от технополис 2008 година и е супер машинка. Сега се ориентирам вече към някой лаптоп, защото често ми се налага да пътувам и само с телефончето не удобно да се прави всичко. Smile

Verizon Samsung Galaxy S4 SGH-I545 with Eclipse TW 4.4.2
Цитирай
Аксесоари
#27

Windows 8 имаше някакво уникално стартиране. Но в последствие зарежда допълнителните програми и прочие.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#28

Реално така д/г прави и симбиан, зарежда бързо, но в впоследствие всичко. Бях пробвал със ссд 7 vs8 7мицата зарежда в пъти по-бавно. Имам 8 на един дял, но не можах да намеря драйвърс за 8 , за wlan-на, та замомента си оставам със седем.

Dell Latitude E6420/I5-2540M/Quadro NVS 4200M/8gbRAM/128gb SSD/750gb HDD + Sony Xperia M4 AQUA black + iPhone 4s + Sony SLT-A57//Viva la Cosa Nostra!/Mi casa es su casa!
Цитирай
#29

CPU: Intel Core 2 Duo E7400 @ 3.50 GHz (стоков е 2.80 GHz)
RAM: Kingston HyperX blu 2x2GB DDR3-1333
GPU: Sapphire Radeon HD 4770 512MB GDDR5
HDD: Seagate Barracuda 500 GB SATA III
Monitor: 22" Dell U2212HM
OS: Microsoft Windows 8 Enterprise x64

Като цяло конфигурацията е стабилна и ми е напълно достатъчна - браузване, гледане на 1080p, компилиране, графичен дизайн, а игри много рядко играя.

Софтуерната поддръжка включва ежемесечно чистене на излишни файлове, последвано от дефрагментация. За хардуерната на помощ ми идва сешоарът на студен въздух + прахосмукачката. Може би вентилаторите имат нужда от смазване на лагерите, но се страхувам, че ако ги разглобя, после няма да мога да ги събера обратно. Tongue

Монитора го чиста с навлажнена с вода микрофибърна кърпа и подсушавам със салфетка.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#30

Какви са тези секунди за стартиране бре? Мен ме е срам да кажа колко са, ама за толкова само HDD-тата не може да открие. Иначе за балабар Петко с мъжете ето го им моя дъртак.
За сега още се справя, но скоро ще трябва да го заменям, че вече е демоде, а и от 2007г. до сега взе да омръзва.

Иначе до поддръжката, не съм споменал, че има вграден йонизатор, който събира 99% от праха и се чисти редовно (йонизатора), така след една година, компа е съвсем леко запрашен (като някои на 20 дни).
Цитирай
#31

bodonance написа:Какви са тези секунди за стартиране бре?

При мен само 16 секунди, ето и демо клипче:

[video]http://vbox7.com/play:18964f24b5[/video]

Характеристики: Пост №19

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#32

Абе и на мен ми е много интересно,на чисти инсталаций ли ги правите или имате 10 tweak-а за бързо стартиране.Аз с раптора по спомен правя 17.Бозата ми е на около година,после ще направя един тест и ще напиша резултата.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#33

ivkos написа:........................................ Може би вентилаторите имат нужда от смазване на лагерите, но се страхувам, че ако ги разглобя, после няма да мога да ги събера обратно. Tongue
.....................................

Няма нужда да ги разглобяваш: сваляш лепенката от тази страна - [Изображение: Noiseblocker%20%2080x80x20mm%20NB-Blacks...%20XC1.jpg], пада едно гумено капаче, и слагаш смазка. После ако лепенката не става за нищо, слагаш капачето и го залепваш с едно парче изолирбанд и всичко е точно. Аз моите вентилатори последния път ги наблъсках с технически вазелин и засега няма проблеми Wink Даже се чудех дали да не махна поне два/три за да не се пълни толкова бързо с прах ама идва лято и оставих всичките 5 Smile
Цитирай
#34

shisharkata написа:Абе и на мен ми е много интересно,на чисти инсталаций ли ги правите или имате 10 tweak-а за бързо стартиране.Аз с раптора по спомен правя 17.Бозата ми е на около година,после ще направя един тест и ще напиша резултата.

Не е на чисто, а на "мръсно" даже. Нямам никакви tweak-ове, даже съм строил цяла колонка самостартиращи програми с включването на windows-а (от батерията на ляво):

[Изображение: 3cfd3bbdc8c1201019e89ae23dc9ec82_519x35.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#35

centur написа:
bodonance написа:Какви са тези секунди за стартиране бре?

При мен само 16 секунди, .......

Хах, ще ме накараш да сложа 8-мицата за проба Smile
Иначе при мен около 10 сек. е биос и се инициализира и проверява райда, така, че пак няма да е толкова бързо.
Цитирай
#36

Иначе преди като бях с Windows 7 минаваше 1 минута и половина със сигурност, а Windоws 8 направо лети.
Батерията на лаптопа ми взе да кара повече (на режим High performance) с Windows 8 -> 3 часа и 10 минути (с Windiws 7 издържаше 2 часа и 15 минути), хем е 21% "износена".

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#37

Ами толкова от натискане на копчето до welcome е 16сек.Колкото до вентилаторите,незнам какво ги чистите,да карат 2-3 години и ги хвърляйте.Добре е да се използва хубава смазка,а не грес и подобни да се пълнят с прах и да се запъват.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#38

Lenovo Y500
CPU: Intel Core i7 3rd Gen 3.4Ghz Quad-core
RAM: 8GB (2x4)
GPU: 2xNvidia GeForce 650M-2x2GB SLI
HDD: 1TB
Monitor: Вградения Full HD 15.6"LED дилей
OS: Microsoft Windows 8 x64 (Lenovo Stock-оригинал)
Има си лицензирана NOD32 в комплект с Comodo Firewall, това му стига като поддръжка. Забързвам си дисплея и самия лаптоп, че отпечатъци бол.
Цитирай
#39

CPU: Intel Core2 Quad q8300 @ 2.5 GHz
Ram: 2x2gb
GPU:nVidia GeForce GTS 250
HDD:750gb
Monitor: 23' FullHD
OS:някаква пиратска 7-ца
Софтуерно имам само аваст, сам се дефрагментира и не съм ползвал някакви клийнъри, защото не съм доволен от тях.
Хардуерно го духам когато започнат да стържат вентилаторите (на около 6 месеца)
И съм доволен досега нищо не се е прецаквало за повече от 3 години при положение, че не се грижа особено за него.


Puma9251 написа:Lenovo Y500
Преди седмица си играх с един такъв, уникален е :bow:

Galaxy S6
Galaxy S5
HTC One X
Цитирай
#40

И аз да се включа компа е вече на две години като го купувах дадох 1100 лева. От 6 месеца е със Windows 8 и е доста набъкан вече трябва го преинстал. Стартира за 20 сек
CPU: четириядрен i5 2.8 Ghz
Видео: GeForce GTS 450
Рам:4GB 1333 Mhz
Софтуерно го поддържам със TuneUp Utilities 2013 и Comodo
Хардиерно на месец го чистя с прахосмукачка Smile

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#41

Тука все чета някви хай-тек машини, та викам и аз да пусна моята , от ниския клас.Нали на мен ми върши работа :
Дъно : Gigabyte P31-E33G
Видео карта : Nvidia 9500GT 512mb
Процесор : Intel Pentium® Dual CPU E2180 @ 2.00GHz × 2
Хард диск : Модела сега не го помня - 320gb
РАМ : 2гб 1066мхз ddr2


ОС - LInux UBUNTU 12.04
Софтуерна поддръжка - често update/upgrade, и щом софтуерния център покаже повече от 100 обновявания - обновявам.
Хардуерно - ежемесечно чистене от прах и други "организми"

Понеже съм с по старичка машина, няма никъв начин да заредя за под 30сек.Ама аз и за никъде не бързам.Чакам да изпаднат малко пари от някъде и аз ще ъпгрейдна яко :power:
Ето и няколко снимки на кутията (по принцип модвам кутии и други,но сега имам само личния си комп, и затова не е пипан)

My device - Z5 Sony
Other device - SonyEricsson X8 - Huawei G6 Stock
Цитирай
#42

На добра система 8 буутва от студен старт за 10-тина секунди.. не просто да достигне старт менюто, а.. готов за работа.

http://youtu.be/TGY9uTvwRCg?t=21s

На повечето системи без SSD .. около 15 сек.

Като цяло в 8 има значителна оптимизацията по ядрото :thumbup:

мегапиксели
Цитирай
#43

А,8 е уникален. За няколко секунди от изключване до пълно зареждане е. Но при мен има и някакво си Intel RapidBoot или нещо от сорта беше, за още по-бързо стартиране. Не знам, но поне Y500 зарежда за макс. 10 секунди от надписа lenovo до показване на плочките. Metro UI (макар и да не се казва така вече) е уникален.
Цитирай
#44

А твоя Y500 със SSD ли е?

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#45

Сложил 8, ама нещо имам непоносимост към ръбатия уникален метросексуален интерфейс. Старта ми се струва 1:1 с уин 7. Може би малко по бързо, не не е нещо кой знае колко, при мен. 30 сек от които 18 само биос и т.н. Оценката ми падна на 6.1 от 6.4. при уин 7 (хдд). Още не съм слагал драйвери. Ненормална работа с USB. Явно и в 9200 проблема си стои. Ще му дам време до утре и ако не се нормализира след някой друг ъп и драйвери - обратно на уин 7, макар, че с тази визия ми се струва обречен от сега.
Цитирай
#46

^ Много зависи от компонентите и съответните драйвъри.

При мен индекса се качи с 0.5 точки след като сложих 8..

Моята мобилна конфигурация: https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabook.../#overview

Процесор: Intel Core i3 370M 2.4 GHz
РАМ: 6GB DDR3 1066 MHz SDRAM (corsair)
Видео карта: NVIDIA GeForce 310M with 1GB DDR3
Хард: Seagate Momentus XT 750GB 2.5" SATA с вграден 4GB SSD (хибриден диск)
Батерия: 8 клетъчна, 5600 mAh батерия - средно ми дава 6 часа живот.
ОС: Windows 8 Pro

мегапиксели
Цитирай
#47

Офтопик
Имам въпрос-как да унищожа една видео карта. Картата е Ati Radeon 9550 със 250МХз ядро и 128МБ рам и идеята е да не се пипа физически(да я удариш с чук)
а да се унищожи по софтуерен път. Сложих волтажа на ядрото на макс, овърклокнах я до 375МХз за час и нещо активна игра и пущината не ще да сдаде багажа. Айде някой да даде идея, защото моите ми свършиха
Цитирай
#48

ico9750 написа:Офтопик
Имам въпрос-как да унищожа една видео карта. Картата е Ati Radeon 9550 със 250МХз ядро и 128МБ рам и идеята е да не се пипа физически(да я удариш с чук)
а да се унищожи по софтуерен път. Сложих волтажа на ядрото на макс, овърклокнах я до 375МХз за час и нещо активна игра и пущината не ще да сдаде багажа. Айде някой да даде идея, защото моите ми свършиха
Подари ми я,ако ще прецакваш.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#49

Покрий я с алуминиево фолио или и махни охлаждането

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#50

Идеята на пича е да накара техните да му вземат нова видеокарта, но условията са най-вероятно моментната да сдаде багажа. Но ако е съсипана физически, те ще разберат. Моята идея е пъхаш във фурната на 200* и чакаш да се опече. Сервираш със термо паста. Зрелищно, а по твои "показания" просто си цъкал някоя нова игрица.

Dell Latitude E6420/I5-2540M/Quadro NVS 4200M/8gbRAM/128gb SSD/750gb HDD + Sony Xperia M4 AQUA black + iPhone 4s + Sony SLT-A57//Viva la Cosa Nostra!/Mi casa es su casa!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)