Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?
#76

в момента на промоция в Технополис
http://www.technopolis.bg/b2c/details/51...606G1TMAKS
щом не ти е нужен за тежки игри подобен е идеален направо Smile (даже и те ще ти вървят де)
Цитирай
Аксесоари
#77

Изчакай Haswell чиповете .. 1-во всички ivy bridge машини ще са на разпродажба защото ще трябва да изчистят инветара, и 2-ро ще имаш и по-голям избор имайки в предвид новата вълна от PC-та.

мегапиксели
Цитирай
#78

Този как ви се струва?
http://www.technomarket.bg/products/0912...6695#packs

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#79

не е от най-добрите, но за парите които му искат става.
Цитирай
#80

Какво точно ще промени едно ssd на което ще е C-то. Осезаема ли ще е разликата ?


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#81

Ами ще зарежда по-бързо OS и програмите които си инсталирал на него. За мен засега не си заслужава да се купува SSD, защото са прекалено скъпи и с малък капацитет.
Цитирай
#82

Ако използваш тежки и големи програми ССДто ще ти помогне за техното по-бързо зареждане,както и на ОС.Скоростта на четене/запис при ССД варира от 200МБ/с до 500МБ/с докато при ХДД варира между 50МБ/с и 120МБ/с.

LG G2
Цитирай
#83

Колеги, имам нужда от помощ при избора на лаптоп.
Ще се ползва за работа, предимно Photoshop, Corew Draw, SPSS, Office pack-a и подобни...
Спряли сме се на следните варианти:
1. 2. ... от тук нататък сте вие.
Бюджета е окло 1200-1300лв.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#84

За посочените програми ако не се лъжа трябва бърз хард (7200 оборота или направо ссд), а посочените модели са на 5 400 оборота, процесорите са добри. Погледнете и тези: 1 2 3. Специално за фотошоп е много важно цветопредаването на монитора, а в този клас лаптопите просто не са с хубави дисплеи, най-евтиния вариант с IPS матрица като гледам е това, но надвишава бюджета. Заради това може да си вземете в последствие един по-хубав монитор, хем и по-голям. Едно е да обработваш на 15,6" и друго е на 24" Wink

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай
#85

Bios-а на лаптопа ми няма опция за overclock.Има ли някоя програма, с която да го overclock-на?С turbo boost технологията стига до 3,2 Ghz , а аз искам да го направя на 3,6 или 3,8.Ако някой разбира, нека да пише.

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#86

Ако дъното не поддържа възможност за клок няма как да стане,пък и за лаптоп не е желателен клок,освен ако не е направен с такава възможност.Турбо бууста ти е достатъчен Wink.

LG G2
Цитирай
#87

Процесора е лаптопски, при товар вдига около 89 градуса при медно охлаждане на Lenovo Ideapad Y570. Просто ще изпушиш процесора накрая.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#88

В момента процесора ми максимум се е нагрявал на 58 градуса при бая тежки игри.

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#89

На каква платформа е сложен? Какъв е лаптопа?

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#90

Hp probook 4540s win 7 x64

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#91

И аз това се чудя, за i7 3630QM 2.4Ghz с Turbo Boost до 3.4Ghz 4 ядра на Lenovo Y500.
Изтгелих си Intel extreme tuning приложението, но целия раздел за клок е блед и с неактивни опции.
Не ми трябва на 4Ghz или нещо такова, но малък клок-д 3.7Ghz най-много.
Цитирай
#92

:facepalm: И тези 300-400 МГз ви трябват защото....?
Тези процесори са "мобилни" както и техните дъна,пак ви казвам че трябва лаптопа да е скъпите геймърски,за да бъде възможен клока.С турбото ви дава още 1ГХз,което е повече от достатъчно.

LG G2
Цитирай
#93

Само не знам, как останови, че ти е нужен клок при този процесор? Новият ми лаптоп е с i7 3632qm 6mb cashe и не мога да го натоваря с нищо. :rofl:
Ти как успяваш, не знам.
Цитирай
#94

Ами в моя случай видеокартата е слаба и колкото е по-мощен процесора - толкова по-добре.Събирам пари да си взема Nvidia gtx680m , но не мога да я видя в наличност, където и да е по света.

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#95

Колкото ти е по-мощен процесора толкова повече ще съобразява с видео картата. И някой компютър на наса да имаш, със същото видео, същите резултати ще има!


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#96

Не съм съгласен.Без turbo boost , когато е на 2,2 гхз е с 15-20 по-малко фреймове отколкото с turbo boost.

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#97

Ползвай си машинката и не се занимавай с глупости. А и да те попитам, защо не си взе настолен комп, щом си запален геймър? Поне там всичко е доста по неограничено от към хардуер. Също и за игри е много по-добър вариант.
Цитирай
#98

teles написа:Не съм съгласен.Без turbo boost , когато е на 2,2 гхз е с 15-20 по-малко фреймове отколкото с turbo boost.
Offtopic 200-250 фрейма разлика с turbo boost.. като го олвърклокнеш.
Turbo Boost технологията не работи перманентно (когато играеш игри или прочие) тя се включва за секунди, за да помогне на машинката ти при натоварване.
Едит: Turbo Boost = "dynamic overclocking" - мисля, че темата вече може да се заключи Lock
1. Колегата над мен ме е изпреварил - като си геймър купи си PC и ги клоквай, колкото искаш.
2. Това не е лаптоп за клокване и т.н. и реално, колкото повече клокваш процесор или самият процесор е по-мощен, а видеото не - системата става небалансирана и реално най-слабия ти компонент забавя бързия процесор - било то с клок или без.
3. Смяната на видео карта за лаптоп е много скъпа - самата видео карта имам в предвид - по-добре си продай лаптопа и си сглоби едно що годе прилично PC или си купи Alienware - може и друга марка висок клас лаптоп Wink

:cheers:

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
#99

Единственото охлаждане на машината е това:
[Изображение: images?q=tbn:ANd9GcTfT0kw5-FaBfW9frQJzYg...dgcQH1jwPQ]
Хората които наистина разбират и се занимават с това слагат на настолните си компютри водно охлаждане и дупчат кутията отвсякъде, за да клокнат с няколко мегахерца, а ти си тръгнал да мислиш за овърклок на тая печка.
За смяната на видеото няма да коментирам, невъзможно е. А да не говорим, че си я харесал на "шаното", щото видиш ли е най-яката от серията gt. Колкото и отрицателно да ми изглежда мнението съм прав, не разбираш от лаптопи по-добре не се занимавай с това.

П.С Не съм бога на хардуера, но 5 минути търсене в гугъл спестява такива глупави теми и въпроси.

Galaxy Note 3
Цитирай

Аз съм с геймърски лаптоп LENOVO-Y500, защо да не клокна с някой друг мегахерц.
Примерно при ICS на телефона разликата между 600 и 720Mhz е огромна. Защо тук едни 100-200Mhz
да не направят някаква разлика.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)