Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Как да отворим стоков Firmware (FTF файл)
#1

Здравейте,тук ще ви покажа как да отворите стоков ftf файл и да си извадите системно приложение.Това ще ви е необходимо,ако по някаква случайност сте изтрили някое системно приложение и няма от къде да го намерите.
Необходимо е да имате:
1.Flashtool версия 0.9.10.1 и нагоре
2.FTF файла който ще отваряте
3.EXT4 Extractor http://sourceforge.net/projects/androidicsjbext/
4.Winrar

Ето и процедурата. Кликнете с десен бутон на мишката върху ftf файла и изберете "Отвор с/Open With"и изберете Winrar и ще влезнете във файла.Прозореца ще изглежда така : [Изображение: 700422.jpg]

За да изкарате някое приложение трябва да се насочите към файла "System.sin",в него са всички системни приложения.Пренесете го с мишката върху десктопа,заредете флаштуул и направете следното нещо :
[Изображение: 700423.jpg]
Кликате на "Tools/SIN editor" , след което ще се отвори този прозорец - [Изображение: 700424.jpg]
Кликате на (.....) и намирате файла който изкарахте по-рано ,а именно System.sin , след което кликате на "Dump Data"и изчаквате докато се появи бутона " Close",кликате "Close" и затваряте Flashtool.
Трябва да ви се е появил файл с има "SYSTEM" във формат EXT4.За да го отворим имаме нужда от EXT4 Extractor-а от т.3.Разархивирайте архива с Екстрактора,отворете папката и стартирайте програмата "ext4_unpacker"
[Изображение: 700425.jpg]
Така изглежда програмката.Сега кликнете на папката която съм подчертал и заредете файла " System"!
След като го заредите ще ви се появят много папки Big Grin ,на нас ни трябва папката "APP" в която са всички системни приложения(като браузъра,галерия,музикален плеър и т.н.),кликнете върху нея с Десен бутон на мишката и изберете Extract,изберете къде да се ектрактне (на пример Десктоп),натиснете ОК и изчакайто докато приключи.След като програмата приключи на десктопа ще се появи папката с приложенията която е с името "APP" от нея копирате приложенията които ви трябват в паметта на телефона(СД картата) и после с помощта на Root Explorer ги местите с системния дял-System задавате permissions RW-R-R и ги поставяте в App(System/App),рестартирате телефона и сте готови :thumbup:

ВАЖНО!! Този метод би трябвало да работи за всички Xperia смартфони от 2012 които са със EXT4 файлова система!До сега успешно съм изваждал приложения от всички FTF файлове които сте ми пращали на ЛС,така,че пробвайте Tooth .Надявам се,че всичко е разбираемо и няма да има обърквания,по-лесно от това не мога да ви го обясня :tease:

За Xperia смартфоните от 2011
Тук метода е почти същия:Изкарвате System.sin от ftf файла,стартирате Flashtool,кликате на Tools/SIN Editor и зареждате System.sin(кликате Dump Data) , след което кликате Close и новополучения файл ще бъде с наименование "system.yaffs2".Ето тук виждате,че файла е във формат YAFFS2 докато файла от по-горното описание беше EXT4 Big Grin ,какво следва сега?Ами отваряте Flashtool кликате на Tools/Extractors и ще ви се появят две опции ELF и YAFFS2,на Вас ви трябва YAFFS2 кликате и изчаквате няколко секунди,в лога на Flashtool ще ви изпише Extraction finished,затваряте Flashtool и всички файлове ще бъдат в папка system_content.Това е всичко!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

:cheers: Smile
Цитирай
#3

Ако съм разбрал правилно с този метод,освен да възтановяваме изтрити системни файлове,ще можем ли да премахваме такива.Имам впредвит да махам системни проложения,което да обезсмисли руутването с цел да премахна някое системно приложение.Или иначе казано,вместо да руутвам и да премахвам системни приложения с tool-а за това в Flashtool,просто да ги изтривам от .ftf,който след това да мога да флашвам без нежеланите приложения.

Huawei P9 Lite, Android 7.0
Цитирай
#4

Не става. Не си схванал идеята явно на горния урок Smile
Цитирай
#5

Идеята ми е ясна.Просто тайно се надявах след като има начин да достигнем до определено проложение в system.bin,може по обратният път да се възтанови .ftf в вече модифициран такъв.

Huawei P9 Lite, Android 7.0
Цитирай
#6

По принцип има един завъртян начин, но работи само с GB фърмуери.
Цитирай
#7

Има ли начин да се извадят аpp файлове от .ftf за XZ.Правя всичко както трябва и когато се опитам да екстрактна .еxt4 програмата ми дава грешка,че не разпознава файла.Дали проблема идва от файловата система на XZ или просто трябва да се използва друг екстрактор?

Huawei P9 Lite, Android 7.0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)